خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی از نیمه دوم دیماه

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی از نیمه دوم دیماه

بروزرسانی شده دسامبر 30, 2017 4:35 ب.ظ
0
88
تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

برای مشاوره در زمینه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی از نیمه دوم دیماه

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی از نیمه دوم دیماه
میانگین 5 رای از تعداد 1

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد از نیمه دوم دی ماه آغاز خواهد شد! اگر قصد ورود به دانشگاه بدون کنکور را دارید ، این تکمیل ظرفیت را از دست ندهید! با آویژه دانش همراه باشید .  

زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر امیررضا شاهانی درباره آغاز مرحله تکمیل ظرفیت دوره‌های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از نیمه دوم دی مرحله تکمیل ظرفیت در دوره‌های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای آغاز می‌شود. رشته‌های جدید دارای مجوز هم در این مرحله تکمیل ظرفیت ارائه خواهد شد که علاقه‌مندان می‌توانند برای ادامه تحصیل آنها را انتخاب کنند.

همچنین از این پس پذیرش داوطلبان در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی براساس زمان ثبت‌نام نخواهد بود و سوابق تحصیلی ملاک پذیرش درنظر گرفته می‌شود. بر اساس تصمیم جدید مسئولان، علاقه‌مندان رشته‌های بدون آزمون، در زمان ثبت‌نام رشته‌های مدنظر خود را انتخاب می‌کنند و بعد از بررسی سوابق تحصیلی، نتایج پذیرش رشته‌ها اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب فرهنگی شاهد رشد کمی فوق العاده ای در حوزه آموزش عالی بودیم، گفت: در سال 61 دانشگاه آزاد اسلامی با هدف جلوگیری از خروج علاقه مندان به تحصیلات دانشگاهی از کشور و پاسخگویی به نیاز علمی و دانشگاهی کشور تأسیس شد.

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با طرح این سوال که «هدف از ایجاد دانشگاه چیست؟ و دانشگاه از دیدگاه مسئولین کشور دارای چه کارکردهایی است؟» اظهار داشت: این سوالات اساسی و کلیدی است که باید به آن پاسخ درست و منطقی داد.

دکتر شاهانی از بیکاری 20 هزار فارغ التحصیل مقطع دکتری در کشور خبر داد و افزود: مسئولان سابق دانشگاه آزاد اسلامی در سال گذشته 45 هزار ظرفیت دکتری اعلام کرده بود که از این تعداد 29 هزار دانشجو در مقطع دکتری پذیرفته شدند، این در حالی است که در سال 91 ظرفیت پذیرش مقطع دکتری تنها سه هزار دانشجو بوده و همین امسال ظرفیت کل دانشگاه های دولتی 14 هزار و 400 نفر می باشد.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در سال گذشته با چه منطقی 45 هزار دانشجو در یک سال پذیرش داشته است؟ به طوری که خیلی از واحدهای دانشگاهی ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری را هم ندارند.

دکتر شاهانی با اشاره به اینکه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نقش خود را در زمینه پذیرش دانشجو به خوبی ایفا نکرده است، گفت: در سال جاری (سال 96) ظرفیت پذیرش دکتری را به 9 هزار و 800 دانشجو رساندیم که 9 هزار دانشجو پذیرش داشتیم.

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در مقطع کارشناسی ارشد در سال 95 ، 170 هزار دانشجو پذیرفته شده بود که در سال 94 این رقم 200 هزار نفر بوده است و مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد را به 68 هزار دانشجو کاهش داده است.

نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه های خاص ، نظیر دانشگاه فرهنگیان و شهید مطهری اعلام شد .

اگر در خصوص شهریه دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف تحصیلی سوالاتی دارید اینجا کلیک کنید

 

ثبت نام تلفنی و تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بدون کنکور

در صورت نیاز به پیش ثبت نام ترم بهمن ماه و اطلاع رسانی در خصوص شروع ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ورودی بهمن ماه همه روزه و از تلفن ثابت و بدون کد با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

 منبع خبر : iau.ac.ir

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…