ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی ۱۴۰۰

نتایج آزمون ept

زمان ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی تغییر کرد!

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که خواستار ادامه تحصیل در مقطع دکتری در داخل ایران هستید، پس باید مدرک زبان معتبری را برای تحصیل در مقطع دکترا در اختیار داشته باشید؛ با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه همراه باشید تا در ادامه تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون EPT و دیگر آزمون های زبان برای تحصیل در مقطع دکتری را در اخیتارتان قرار دهد.

در ابتدا به این نکته باید اشاره کرد که افرادی که می توانند در آزمون های تافل یا آیلتس نمره خوبی کسب کنند، نیاز به شرکت در آرمون های گفته شده در ادامه نیستند چرا که آمون تافل یا آیلتس اعتبار بیشتری نسبت به آزمون های دیگر دارند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

از آزمون EPT دانشگاه آزاد چه می دانید؟

از سال ۱۳۸۶  آزمون EPT آغاز شد و به صورت منظم در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده است. تا اردیبهشت سال ۱۳۹۲، این آزمون به صورت فصلی برگزار می شد اما پس از آن هر ماه بر گزار می شود.

در ابتدای برگزاری این آزمون، مدرک آن تنها برای داوطلبان ورود به مقطع دکتر واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد ملزوم بود اما مدتی بعد، ارائه این مدرک برای کلیه متقاضیان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی ضروری شد. در مقایسه آزمون EPT با آزمون بین المللی تافل، در می آییم که تنها تفاوت آن ها این است که آزمون EPT بخش شنیداری و نگارش ندارد.

از لحاظ سطحی نیز آزمون EPT با تافل دکتری یا همان آزمون زبان عمومی دکتری برابر است.

این آزمون ۱۰۰ سوال دارد که ۳۰ سوال به درک مطلب، ۳۵ سوال به لغات و ۳۵ سوال به گرامر اختصاص داده شده است. همچنین توجه کنید که این دسته بندی تقیربی است و ممکن است در هر آزمونی تغییر کند. لازم به ذکر است که این آزمون نمره منفی ندارد و قبولی در آن با شرط نمره ۵۰ است.

در ادامه چند آزمون معروف که متقاضیان مقطع دکترا برای تحصیل در این مقطع باید در آن شرکت کنند را نام برده و توضیحات مورد نیاز را داده ایم.

تمامی آزمون های گفته شده در پایین بستگی به رشته و دانشگاه در حال تجصیل دانشجو دارد و داوطلبان نسبت به دانشگاه خود باید اقدام به آزمون و دریافت مدرک زبان خارجی کنند.

آزمون MSRT: متقاضیانی که در رشته های غیر پزشکی در حال تحصیل هستند، می توانند از آزمون MSRT برای دریافت مدرک زبان خارجی اقدام کنند.

آزمون MHLE: دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته های موجود در زیر مجموعه وزارت بهداشت هستند باید اقدام به دریافت مدرک MHLE کنند.

آزمون EPT: دانشجویان دانشگاه آزاد برای تحصیل در مقطع دکترا، بهتر است از آزمون EPT که مختص به خود دانشگاه آزاد است استفاده کرده و مدرک خود را دربافت کنند.

ما در این مطلب در مورد تمامی شرایط آزمون EPT که شامل زمان، نمره و … است توضیح داده ایم، می توانید برای اطلاعات بیشتر ما را همراهی کنید.

تمامی شرایط مورد نیاز ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی

دانشجویانی که تقاضای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه آزاد را دارند که برای این کار نیاز به مدرک زبان خارجی است (در بالا ذکر شده است) و برای به دست آوردن مدرک زبان، می خواهند در آزمون EPT شرکت کنند باید شرایط مورد نیاز برای این آزمون را بدانند تا بتوانند در آزمون EPT شرکت کنند.

برای شرکت در این آزمون نیاز به شرایط خاصی نیست و فقط باید یا دانشجوی دکتری باشید یا از اعضای هئیت علمی دانشگاه آزاد باشید.

نکته قابل توجهی که در مورد مدرک زبان دانشگاه آزاد وجود دارد این است که در دانشگاه های سراسری یا در دانشگاه های خارج از ایران این مدرک معتبر نبوده و اعتباری ندارد و فقط در دانشگاه های آزاد می توانید از مدرک زبان خارجی استفاده کنید.

زمان ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی

هر ماه این آزمون در همه شهر ها برگزار می شود، برای ثبت نام آزمون زبان انگلیسی دانشگاه آزاد، متقاضیان به مدت یک هفته (یک ماه قبل از هر مرحله از آزمون، زمان آزمون اطلاع رسانی می شود) فرصت برای ثبت نام خواهند داشت.

برای ثبت نام آزمون EPT ابتدا باید وارد سامانه english.iau.ac.ir/ept شده و تقویم زمانی آزمون ها را که در این سایت وجود دارد را می توانید مشاهده کنید (اگر تغییری در زمان های آزمون ها به وجود بیاید در سایت مربوطه در تقویم زمانی آزمون ها در سال جاری را اطلاع رسانی خواهد شد).

. داوطلبان می توانند در صورت تمایل با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به نشانی ENGLISH.IAU.AC.IR نسبت به ثبت نام اقدام و همچنین از منابع و بودجه بندی سوالات این آزمون آگاهی یابند.

 

نحوه ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی

برای ثبت نام در آزمون زبان خارجی دانشگاه آزاد باید ابتدا با وارد کردن اطلاعات خود در سامانه آزمون EPT، اقدام به ثبت نام در این آزمون کنید و سپس با مدارک مورد نیاز خود می توانید شروع به کامل کردن فرم موجود در سایت کنید (توجه داشته باشید که این آزمون هم همانند دیگر آزمون ها نیاز به پرداخت هزینه ای هنگام ثبت نام دارد).

نمره قبولی برای آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی

نمره قبولی در آزمون زبان خارجی دانشگاه آزاد حداکثر ۱۰۰ است (گفته شده است نمره قبولی در حال حاضر ۵۰ است که نمره قبولی برای افرادی که سهمیه ایثارگری یا شاهد را دارند کم تر از نمره تایید شده است به طوری که برای سهمیه های شاهدان نمره قبولی ۴۰ و برای سهمیه های ایثارگران نمره ۳۵ مورد قبول واقع می شود).

زمان آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی

به دلیل شیوع شدید ویروس کرونا و رو به قرمز شدن بسیاری از شهر های کشور، ستاد ملی کرونا اعلام کرد: آزمون زبان خارجی EPT در فروردین ماه سال جاری (سال ۱۴۰۰) برگزار نخواهد شد.

در ادامه روابط عمومی مرکز سنجش، جناب آقای دکتر بهروز طهماسبی افزود: در صورت مساعد بودن شرایط بیماری و شهر ها، آزمون EPT در ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است پس از برگزاری آزمون، کلید و سوالات از طریق سامانه یاد شده و همچنین سایت مرکز مشاوران آویژه در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

سخن پایانی

دانشجویان و متقاضیان آزمون زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی، می توانند در صورت نیاز به مشاوره در خصوص مواد امتحانی آزمون EPT و یا برای دریافت آخرین و به روز ترین خبر ها، با مشاوران مرکز مشاوره آویژه از ساعت ۸ تا ۱۲ شب با شماره تلفن تهران ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ و سایر استان ها ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ در تماس باشند.

در صورتی که مایل به مشاهده نتایج آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی در دوره های مختلف هستید، کلیک کنید.

ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1401/5/23

دوشنبه

1401/5/24

سه شنبه

1401/5/25

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تخفیف مشاوره تلفنی