خانه خدمات مشاوره ای آزمون های تخصصی ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

بروزرسانی شده اکتبر 24, 2017 10:42 ق.ظ
0
121
نتایج آزمون ept
ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد
میانگین 4.8 رای از تعداد 4

ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد و مهلت ثبت نام آن فقط تا تاریخ 3 آبان ماه می باشد! چنانچه مایل به تحصیل در مقطع دکتری می باشید برای جزییات بیشتر در ادامه با ما باشید 

زمان ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش، این ثبت نام تا ساعت 24 روز چهارشنبه 3 آبان ماه ادامه خواهد داشت . داوطلبان می توانند در صورت تمایل با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به نشانی ENGLISH.IAU.AC.IR نسبت به ثبت نام اقدام و همچنین از منابع و بودجه بندی سوالات این آزمون آگاهی یابند .

 

زمان دریافت کارت آزمون EPT – زمان برگزاری آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی

این آزمون در روز جمعه ۱۲ آبان ماه ۹۶ به طور همزمان در شهرهای تهران ، شیراز ، تبریز ، مشهد ، اصفهان و اهواز برگزار می شود و زمان دریافت کارت ورود به جلسه از روز چهارشنبه ۱۰ آبان ماه است.

شایان ذکر است پس از برگزاری آزمون، کلید و سوالات از طریق سامانه یاد شده و همچنین سایت مشاوران آویژه دانش در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت . در صورت نیاز به مشاوره در خصوص مواد امتحانی آزمون EPT و یا کسب اطلاعات بیشتر می توانید از ساعت 8 صبح تا 12 شب با شماره 9099072068  تماس حاصل فرمایید .

 

از آزمون EPT دانشگاه آزاد چه می دانید ؟

از سال ۱۳۸۶ آزمون ept آغاز شد و به صورت منظم درواحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده است . تا اردیبهشت سال ۱۳۹۲ ، این آزمون به صورت فصلی برگزار میشد اما پس از آن هر ماه بر گزار میشود.

در ابتدای برگزاری این آزمون ، مدرک آن تنها برای داوطلبان ورود به مقطع دکتر واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد ملزوم بود اما مدتی بعد ، ارائه این مدرک برای کلیه متقاضیان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی ضروری شد . در مقایسه آزمون ept با آزمون بین المللی تافل ، در میابیم که تنها تفاوت آنان این است که آزمون ept بخش شنیداری و نگارش ندارد .

از لحاظ سطحی نیز آزمون ept با تافل دکتری یا همان آزمون زبان عمومی دکتری برابر است .

این آزمون ۱۰۰ سوال دارد كه ۳۰ سوال به درک مطلب، ۳۵ سوال به لغات و ۳۵ سوال به گرامر اختصاص داده شده است. همچنین توجه کنید که این دسته بندی تقیربی است و ممکن است در هر آزمونی تغییر کند. لازم به ذکر است که این آزمون نمره منفی ندارد و قبولی در آن با شرط نمره۵۰ است


نتایج آزمون ای پی تی دانشگاه آزاد اسلامی
 

در صورتی که مایل به مشاهده نتایج آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی در دوره های مختلف می باشید ، کلیک نمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در آزمون های تخصصی

بررسی کنید

انتخاب رشته پایه هفتم مدارس تیزهوشان

انتخاب رشته پایه هفتم مدارس تیزهوشانمیانگین 5 رای از تعداد 1 مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش…