ثبت نام دانشگاه بدون کنکور

ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه ها
به اشتراک بگذارید

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور در دانشگاه های مختلف سراسر کشور در مقاطع مختلف تحصیلی در سال های اخیر باعث شد بسیاری از افرادی که امکان تحصیل آکادمیک نداشتند بتوانند مدرک تحصیلی در رشته و گرایش مورد علاقه خود را داشته باشند . گاها ما مشاهده میکردیم که سدی بنام کنکور باعث میشود یک فرد سالها امکان ورود به دانشگاه را نداشته باشد و نتواند در زمینه دلخواه خود تحصیل کند . این امر بیشتر برای افرادی اتفاق می افتاد که از نظر مالی وضعیت مساعدی نداشتند . اکنون ثبت نام دانشگاه بدون کنکور در برخی دانشگاهها ، اگرچه با پرداخت شهریه امکان پذیر است اما دانشگاهها در سراسر ایران مبلغی پول به عنوان وام کمک هزینه تحصیلی به دانشجو میدهند و همچنین مبلغ شهریه را برای کمک به حال دانشجویان قسط بندی میکنند . این کار باعث میشود افراد با بزاعت مالی کم بتوانند در دانشگاه تحصیل کنند . برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید از مشاوره نظام وظیفهکمک بگیرید .

ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه ها

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور یک مزیت بسیار مهم دارد و آن کمک به افرادی است که به دلیل مشغله کاری امکان تحصیل با شرکت کردن در کنکور را ندارند . گاها با افرادی مواجه میشویم که تنها هدف تحصیلشان جذب مهارتها و همچنین توانایی های بیشتر در زمینه کاری خودشان است و همچنین میخواهند از نظر شغلی ارتقا پیدا کنند ، این افراد به دلیل مشغله کاری زیاد خود توانایی شرکت در کنکور و مطالعه روزانه برای آنرا ندارند در نتیجه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه امکان ادامه تحصیل برای این افراد را فراهم میسازد . ثبت نام دانشگاه بدون کنکور مزیت های بسیاری را برای افراد شاغل به همراه دارد . ثبت نام در دانشگاه های بدون کنکور همچنین باعث ایجاد فرصت های شغلی بسیاری در جامعه میشود ، چرا که افراد با کسب مهارت و علم بیشتر میتوانند در بازار کار جذب شوند و مفید تر واقع میشوند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور


ثبت نام دانشگاه بدون کنکور

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور در بسیاری مراکز آموزشی سراسر کشور و در مقاطع تحصیلی مختلف امکان پذیر است . اگر شما متقاضی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور هستید مهم است بدانید بسیاری مراکز علمی آموزشی در کشور وجود دارند که تنها با ارائه مدارک و سوابق تحصیلی دانشجو میپذیرند اما شرط تحصیل برای همه آنها مشابه است و امکان ادامه تحصیل بدون در دست داشتن مدرک دیپلم در هیچ دانشگاهی وجود ندارد . از ذلنشگاه هایی که امکان  ثبت نام در دانشگاه های بدون کنکور را دارند میتواند به دانشگاه علمی کاربردی ، دانشگاه آزاد اسلامی و … اشاره نمود که هرساله تعداد زیادی از دانشجویان از این دانشگاه ها فارغ التحصیل میشوند و به بازارکار وارد میشوند . ثبت نام دانشگاه بدون کنکور همچنین باعث میشود افراد از نظر تحصیلات آکادمیک سواد علمی بیشتری بدست بیاورند و در بدترین حالت اگر وارد بازارکار نشوند امکان کسب علم داشته اند .

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور


بیشتر بخوانید: ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری


ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز مانند بسیاری از دانشگاه های دیگر امکان پذیر است . مهم است که بدانید دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع مختلف تحصیلی بدون کنکور دانشجو میپذیرد . ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در تعداد محدودی از رشته ها امکان پذیر است و این امکان برای همه رشته ها هنوز فراهم نیامده است . از مهمترین مسائلی که در مورد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد باید بدانید این است که شرط ثبت نام این دانشگاه ارائه مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی است و بدون این مدارک امکان ثبت نام در این دانشگاه حتی بدون کنکور نیز وجود ندارد . برای ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد ابتدا نیاز است که فرم ثبت نام اینترنتی این دانشگاه را در سایت دانشگاه پرکرده و منتظر مهلت ثبت نام حضوری این دانشگاه باشید . ارائه مدارک در روز ثبت نام حضوری الزامی میباشد .


بیشتر بخوانید: معرفی رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه بدون کنکور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لیست رشته های بدون کنکور موجود در دانشگاه آزاد

از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد میتوان نمونه های بسیاری را نام برد . ما در این مبحث سعی داریم چند نمونه از این رشته ها را در مقاطع تحصیلی مختلف برای شما نام ببریم که به شرح زیر است :

 • کارشناسی ادبیات نمایشی
 • کارشناسی علوم قضایی
 • کارشناسی باستان شناسی
 • الکتروتکنیک – تاسیسات الکتریکی
 • کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی
 • کاردانی صنایع غذایی
 • کاردانی ریخته گری
 • تربیت بدنی – تربیت بدنی
 • الکترونیک – الکترونیک عمومی
 • گرافیک – گرافیک
 • هنرهای تجسمی – نقاشی
 • کاردانی تکنولوژی آبیاری
 • کاردانی حسابداری مالیاتی
 • کاردانی تربیت معلم قرآن کریم
 • کاردانی معماری
 • کاردانی صنایع قندسازی
 • کارشناسی مترجمی زبان آلمانی
 • کارشناسی زبان اسپانیایی
 • کاردانی حفاظت و مرمت بنا های تاریخی
 • کاردانی تکنولوژی مواد غذایی
 • کار کاردانی هنرهای نمایشی
 • کاردانی مدیریت صنعتی کاربردی
 • ساختمان – کارهای عمومی ساختمان
 • نقشه کشی معماری – نقشه کشی
 • نرم افزار کامپیوتر
 • نقشه برداری – نقشه برداری
 • صنایع غذایی – کنترل کیفیت مواد غذایی
 • کارشناسی علوم حدیث
 • کارشناسی عکاسی
 • کارشناسی طراحی لباس

  بیشتر بخوانید: آزمون دانشگاه آزاد کارشناسی و ارشد بدون کنکور


ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری نیز یک امر امکان پذیر است . در خصوص ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری باید به چند نکته مهم توجه داشت و آن این است که متقاضیانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند و خواهان ثبت نام بدون آزمون هستند اول باید با پرداخت مبلغ هزینه مربوط برای هر کدام از گروه‌های آزمایشی تحصیلی به مبلغ ۱۸ هزار تومان اقدام کنند و سپس با تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام نسبت به وارد کردن کد رشته انتخاب شده خود در محل‌های انتخابی بر اساس اولویت و همچنین توجه به میزان علاقه‌مندی در فرم انتخاب رشته اقدام کنند . متقاضیان این دانشگاه بدون کنکور باید توجه داشته باشند که نحوه ثبت‌نام در رشته‌های بدون کنکور به این روش است که هر متقاضی میتواند متقاضی یک گروه آزمایشی تحصیلی اصلی مثلا تجربی و دو گروه آزمایشی هنر و همچنین زبان‌های خارجی باشد .

نکات مهمی که در مورد ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور باید بدانید

کلیه داوطلبین باید اطلاعات مذکور در کارت ثبت نام شامل : شماره سریال ثبت‌نام و همچنین رمز ورود را برای انجام دادن  سایر امور مربوطه به دقت حفظ و نگهداری نمایند . بعد از تکمیل کردن فرم اینترنتی تقاضانامه ثبت‌نام از سوی داوطلب و همچنین انتخاب رشته افراد باید کد پیگیری ۱۶ رقمیشان را در جایی یادداشت نمایند . در صورتیکه  پس از پایان گرفتن مراحل مختلف ثبت ‌نام و همچنین انتخاب رشته و نیز دریافت نمودن شماره پرونده ۷ رقمی و انتخاب رشته متوجه هرگونه اشتباه یا اختلال در اطلاعات ثبت نام  شوید ، باید از انجام دادن ثبت نام و یا انتخاب رشته دوباره یا مکاتبه کردن با سازمان سنجش خود داری نمایید و با مراجعه کردن به بخش اصلاح اطلاعات در خود سایت و صد البته در مهت ثبت نام و انتخاب رشته از ۲۳ تا ۲۸ مرداد نسبت به تصحیح نمودن آن عمل کنید .

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری


بیشتر بخوانید: شرایط ورود به دانشگاه پیام نور بدون کنکور


ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیز مانند دانشگاه آزاد و سراسری امکان پذیر میباشد . برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور کافیست مطالب زیر را مطالعه نمایید . ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور برای دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و پیوسته هرساله و در دو مهلت برای ورودی مهر ماه و بهمن ماه امکان پذیر است . مهلت ثبت نام کردن بدون کنکور  برای دانشگاه پیام نور در سال ۹۸ مانند روال هر سال در سال های گذشته برای ورودی مهر ماه در نیمه دوم مرداد ماه تا شهریور ماه و برای ورودی بهمن ماه در اواخر آبان ماه تا دی ماه است . ثبت نام در دانشگاه پیام نور هم مانند سایر دانشگاه ها نیازمند ارائه مدارک و سوابق تحصیلی است و بدون ارائه این مدارک امکان پذیر نیست . متقاضیان ابتدا باید به تهیه دفترچه این دانشگاه اقدام کنند .

نکته مهم در مورد تحصیل بدون کنکور

یک نکته بسیار مهم در مورد تحصیل بدون کنکور در دانشگاه های بدون کنکور یافتن رشته و دانشگاه مورد نظر شماست که ممکن است تنهایی از عهده آن برنیایید و نیازمند یک مشاوره تحصیلی اساسی باشید . شما عزیزان برای ادامه تحصیل در هر مقطع تحصیلی مانند ارشد بدون کنکور یا کارشناسی و کاردانی بدون کنکور میتوانید از مرکز مشاوره تحصیلی آویژه کمک بگیرید .

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه بدون کنکور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1750 الی 2250 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت.

با خیال راحت خرید کنید.

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

پنجشنبه

1399/7/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید