ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان و اطلاع یافتن از شرایط و مقررات مربوط به آن از جمله مهمترین دغدغه های علاقه مندان به ادامه ی تحصیل در این دانشگاه ها میباشد . به دلیل اهمیت و حساسیت بالای این موضوع در این متن سعی شده ، نکات و ضروریات لازم برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مطرح شود . همه ی ما به اهمیت بالای آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان واقف هستیم ، چرا که با پرورش صحیح نیروی جوان کشور ، زمینه برای پیشرفت کشور در تمام رشته ها فراهم میشود . بنابراین وظیفه ی آموزش و پرورش جوانان و نوجوانان میبایست به اصلح ترین و مناسب ترین افراد محول شود . لذا معلمان باید از بین شایسته ترین افراد انتخاب شوند . دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش دانشجویان ، ضوابط خاصی دارد و افراد باید برای گزینش و ثبت نام دانشگاه فرهنگیان تمام مراحل اعلام شده را  پشت سر بگذارند .


بیشتر بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟


زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نیز به مانند ثبت نام در سایر دانشگاه ها ی کشور ، از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام میگردد . درواقع زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نیز با آغاز ثبت نام در سایر دانشگاه ها میباشد . نکته ای که داوطلبان این دانشگاه باید رعایت کنند این است که ، در زمان ثبت نام کنکور سراسری علاقه مندی خود را برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اعلام کنند . زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نیز اواخر بهمن ماه هرسال میباشد . که به مدت یک هفته تا ده روز امکان ثبت نام وجود دارد . البته معمولا زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان برای جاماندگان ، تمدید میشود . به این ترتیب داوطلبان با ثبت نام در کنکور سراسری میتوانند برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان نیز اقدام نمایند . داوطلبان پس از گذر از مراحل ابتدایی ثبت نام ، میبایست در دیگر مراحل ثبت نام نیز، پذیرفته شوند .


بیشتر بخوانید: مصاحبه دانشگاه فرهنگیان


ثبت نام دانشگاه فرهنگیان,ثبت نام,دانشگاه فرهنگیان,دانشگاه

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ثبت نام دانشگاه  فرهنگیان از دو بخش تشکیل شده است . بخش اول که همان شرایط عمومی میباشد ، که داوطلبان برای قبولی در سایر دانشگاه های کشور نیز باید واجد آن شرایط باشند . که شامل مواردی مانند اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان مصرح قانون اساسی ، نداشتن اعتیاد به مواد مخدر ، نداشتن فساد اخلاقی ، داشتن مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی و … میباشد . اما از جمله شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان میتوان به اخذ حداقل نمره ی تراز ۶۵۰۰ در آزمون سراسری اشاره کرد . همچنین این دانشگاه برای  داوطلبان محدودیت سنی قرار داده است ، که بر اساس آن متقاضیان برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان باید دارای حداکثر سن ۲۲ سال باشند . همچنین از دیگر شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نداشتن هیچگونه تعهد کاری به سازمان ها و مراکز دولتی و حتی غیر دولتی میباشد .


بیشتر بخوانید:  شرایط دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟


ثبت نام دانشگاه فرهنگیان,ثبت نام دانشگاه,دانشگاه فرهنگیان ثبت نام,دانشگاه

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مراحل ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

مراحل ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اندکی با سایر دانشگاه ها متفاوت میباشد . داوطلبان باید در مرحله ی اول در زمان ثبت نام باید علاقه مندی خود را برای ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان اعلام نمایند . با اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری آن گروه از داوطلبان که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان شده باشند ، میتوانند کد رشته محل های مربوط به این دانشگاه را انتخاب نمایند . از دیگر مراحل ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ، انجام مصاحبه ی حضوری میباشد . درنهایت از داوطلبان پذیرفته شده در کنکور سراسری ، دعوت به عمل میاید تا در مصاحبه و گزینش مربوط به این ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شرکت نمایند . در این مصاحبه مواردی همچون سنجش وضعیت سلامت ، از جمله وضعیت بینایی ، شنوایی و قد و وزن متقاضیان سنجیده میشود . همچنین اطلاعات سیاسی و شرعی افراد نیز با پرسیدن سوالاتی در این مورد بررسی میشود .


بیشتر بخوانید:  رشته های دانشگاه فرهنگیان


تاریخ ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

تاریخ ثبت نام دانشگاه فرهنگیان همانطور که گفته شد با تاریخ ثبت نام دیگر دانشگاه ها تفاوتی ندارد . و علاقه مندان به رشته های معلمی و ادامه تحصیل در این دانشگاه میبایست در همان زمان ثبت نام در کنکور سراسری ، برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان نیز ثبت نام نمایند . بنابراین تاریخ ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ، همان اواخر بهمن ماه هر سال میباشد . که در این فرصت تقریبا یک هفته ای ، متقاضیان باید در کنکور سراسری ثبت نام نمایند . در نهایت در زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ، داوطلبان متوانند کد رشته های مربوط به دانشگاه فرهنگیان را انتخاب نمایند . علاوه بر این ، این دانشگاه زمانی را برای انجام مصاحبه در نظر میگیرد . متقاضیانی که در این مرحله پذیرفته شوند ، میتوانند ، در زمان تعیین شده برای انجام  ثبت نام نهایی ، به دانشگاه  فرهنگیان محل قبولی خود مراجعه نمایند .

در این مرحله پذیرفته شدگان با مراجعه حضوری به دانشگاه مربوطه ، باید مراحل ثبت نام حضوری را طی کنند . اصل تمام مدارکی که در زمان ثبت نام غیرحضوری و اینترنتی ، به دانشگاه ارسال شده است باید فراهم شوند . تا صحت و سقم این مدارک تایید گردد . باید توجه شود که ثبت نام تنها در تاریخ اعلام شده صورت میگیرد . لذا متقاضیان باید در این زمان مراجعه نمایند . در نهایت با انجام بررسی های لازم و اخذ تعدهای مربوط به دانشگاه فرهنگیان ، داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام میشوند . باید این نکته مهم را بیان کنیم که دانشجویان دانشگاه های فرهنگیان ، از همان ابتدا به استخدام آموزش و پروش درمیایند . و به عنوان دانشجو معلم شناخته میشوند . پذیرفته شدگان در دانشگاه فرهنگیان ، تعهد به همکاری با آموزش و پرورش به مدت دو برابر دوران تحصیل خود دارند .


بیشتر بخوانید:  گزینش دانشگاه فرهنگیان


ثبت نام دانشگاه فرهنگیان,ثبت نام فرهنگیان,دانشگاه فرهنگیان ثبت نام,دانشگاه

نکات مربوط به ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

یکی از نکاتی که برای هر داوطلبی سوال برانگیز است ، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه های فرهنگیان میباشد . همانطور که بارها عنوان کردیم آزمون اولیه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان با آزمون مربوط به دیگر دانشگاه ها یکی میباشد . به همین خاطر مدارکی که در زمان ثبت نام باید ارائه شود ، همان مدارک مورد نیاز برای آزمون سراسری میباشد . که شامل : کارت ملی ، شناسنامه ، خرید کارت اعتباری و دریافت شماره سریال ، مدرک تحصیلی دوره دیپلم ، معدل دوره ی متوسطه ، آدرس دقیق محل سکونت ، کد نظام وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد و … میباشند . یکی دیگر از نکات مربوط به دانشگاه فرهنگیان این است که این دانشگاه در سه مقطع شامل ؛ کارشناسی پیوسته ، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد دانشجو میپذیرد . که پذیرش دانشجو در هر یک از این مقاطع قوانین مربوط به خود را دارد .

در انتها به شما عزیزان توصیه میکنیم ، چنانچه علاقه مند به حرفه ی معلمی و ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان میباشید ، و در این باره ابهامات و سوالاتی در ذهن دارید ، از مشاوران برجسته و با تجربه ما در مرکز مشاوره آویژه کمک بگیرید . مشاوران ما سعی میکنند با استفاده از تجربیات خود ابهامات شما در این مورد را برطرف نمایند . برای این منظور میتوانید با شماره تلفن های این مرکز   تماس حاصل نمایید و یا به سایت اینترنتی این مرکز مراجعه کنید .


بیشتر بخوانید:  شرایط اختصاصی پذیرش و نحوه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان


سوالات متداول

شرایط قبولی دانشگاه فرهنگیان چیست ؟

داشتن مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی با حداقل معدل ۱۴ ، داشتن حداکثر سن ۲۲ سال ، اخذ حداقل نمره ی تراز ۶۵۰۰ در کنکور سراسری ، قبولی در مصاحبه ی حضوری این دانشگاه ، از شرایط قبولی در این دانشگاه میباشد .

رتبه ی لازم برای قبولی دانشگاه فرهنگیان چیست ؟

متقاضیان ادامه تحصیل در این دانشگاه باید حداقل نمره تراز ۶۵۰۰ را کسب نمایند . همچنین پذیرش دانشجو از بین داوطلبان با رتبه های کل برتر صورت میگیرد .

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟

در ابتدا همچون دیگر دانشگاه ها و با ثبت نام در کنکور سراسری آغاز میشود . بعد از قبولی و پذیرش اولیه داوطلبان میباست در مصاحبه نیز نمره قبولی را کیب نمایند تا بتوانند در این دانشگاه ثبت نام کنند .

«منبع : The Online Journal of New Horizons in Education»

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1399/9/12

پنجشنبه

1399/9/13

جمعه

1399/9/14

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید