خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 97

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 97

بروزرسانی شده ژانویه 9, 2018 12:18 ب.ظ
1
1,824
کاردانی به کارشناسی
شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 97
میانگین 5 رای از تعداد 1

اگر قصد دارید در مقطع کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه سراسری مشغول به تحصیل شوید ٬ در ادامه می توانید با شرایط و زمان ثبت نام بدون کنکور ، نحوه برگزاری و تکمیل ظرفیت آن آشنا شوید .

کنکور کاردانی به کارشناسی 97

هر بار صحبت از کنکور می شود ناخواسته به رقابت داوطلبان رشته های نظری دبیرستان فکر می کنیم و این آزمون در جامعه شناخته شده تر از سایر کنکور هاست. اما در بین آزمون های مختلف برای مقاطع گوناگون کنکور سراسری کارشناسی ناپیوسته یا همان کنکور کاردانی به کارشناسی نیز از حساسیت های بالا برای داوطلبان این آزمون برخوردار است و افراد در تلاش هستند تا برای اندک ظرفیت ها و رشته های محدود این آزمون بتوانند بهترین نتیجه را کسب کنند. کنکور کاردانی به کارشناسی مانند کنکور کاردانی در تابستان برگزار می شود و در این مطلب سعی خواهیم کرد به تمامی جوانب و شرایط این آزمون اشاره کنیم.

 

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی 97

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ناپیوسته هر سال خرداد ماه می باشد و داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند لازم است همان اوایل خرداد به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند. معمولا زمان یک هفته ای را برای ثبت نام این  آزمون در نظر گرفته می شود. اواسط مرداد ماه نیز آزمون در سراسر کشور برگزار می شود. داوطلبان می توانند نیمه دوم شهریور منتظر نتایج نهایی آزمون خود باشند.

 

شرایط و نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ناپیوسته 97

همانند اکثر آزمون های که در کشور برگزار می شود کنکور کاردانی به کارشناسی نیز به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد.داوطلبان بعد از تهیه کارت اعتباری ثبت نام لازم است وارد فرم اینترنتی ثبت نام شوند و اطلاعات مربوط به وضعیت شناسنامه ای و تحصیلی خود را وارد کنند. نکته بسیار مهمی که این آزمون را از کنکور سراسری کارشناسی پیوسته تفکیک می کنند شرایط انتخاب رشته است. بر خلاف کنکور داوطلبان نظری در کنکور کاردانی به کارشناسی انتخاب رشته به همراه ثبت نام انجام می شود و داوطلبان در همان ابتدا می توانند تا 50 کد رشته محل در فرم مربوطه وارد کنند.

نکات مهم :

 • در کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه های روزانه، شبانه ، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد حضور دارند.
 • داوطلبانی که قصد انتخاب دانشگاه آزاد را دارند لازم است در این آزمون شرکت کنند و برای دانشگاه آزاد آزمون و ثبت نام جداگانه انجام نمی شود اما انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت این دانشگاه انجام می شود.
 • 95 درصد رشته های دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشجو می پذیرد. برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی 97

 • 1- دارا بودن مدرک کاردانی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم

نکته : کسانی که قصد حضور در نیمسال اول سال تحصیلی 97-98 را دارند باید تا پایان شهریور فارغ التحصیل شوند و متقاضیان حضور در رشته محل های نیمسال دوم تا پایان بهمن فرصت اخذ مدرک فوق دیپلم خود را دارند.

 • 2- داوطلبان مرد متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ناپیوسته نباید منعی برای ادامه تحصیل داشته باشند
 • 3- دانشجویان مرد اخراجی در صورتی که مشمول استفاده از معافیت دائم نباشند باید بعد از گذراندن دوره خدمت وظیفه در آزمون ثبت نام کنند
 • 4- داوطلبانی که در رشته های گروه پزشکی پذیرفته می شوند لازم است تعهد خدمت برابر با مدت زمان تحصیل به دانشگاه قبولی بسپارند و در صورت عدم رعایت این موضوع به مدت زمانی که از خدمت سر باز زده اند باید هزینه تحصیل به دانشگاه پرداخت کنند
 • 5- داوطلبانی که مدرک کاردانی خود را با معدل کمتر از 14 گذرانده باشند و در رشته غیر مرتبط پذیرفته شوند لازم است 24 واحد جبرانی بگذرانند

 

اطلاعات تكميلي در مورد آزمون کاردانی به کارشناسی 97

 • 1- داوطلبانی که در هنگام انتخاب رشته تمایل به پذیرش در موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی را دارند لازم است کارت اعتباری جداگانه تهیه کنند مگر در مواقعی که رشته ای فقط در دانشگاه های غیر انتفاعی پذیرش داشته باشد
 • 2- افرادی که در گذشته در دوره روزانه کارشناسی ناپیوسته فارغ التحصیل شده اند حق انتخاب این دوره ها را ندارند و در صورت پذیرش ملزم به پرداخت شهریه دوره های نوبت دوم هستند
 • 3-تعداد زیادی از رشته های آزمون کاردانی به کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کل کاردانی اقدام به جذب دانشجو می کنند و افراد نیازی به دادن آزمون ندارند ولی لازم است انتخاب رشته را انجام دهند.
 • 4-تمامی رشته های گروه پزشکی نیاز به مدرک کاردانی مرتبط با هر رشته را دارند و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط حق انتخاب رشته های گروه پزشکی را دارند اما در رشته های غیرپزشکی افراد می توانند در گروه های امتحانی غیرمرتبط نیز شرکت کنند.
 • 5- رشته های دانشگاه فرهنگیان مختص کارمندان رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد و سایرین حق انتخاب این دانشگاه را ندارند. در بین رشته های دانشگاه فرهنگیان تعدادی بصورت بدون آزمون دانشجو جذب می کند.

 

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ناپیوسته 97

بعد ازاعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی سازمان سنجش از بین تعدادی از رشته ها اقدام به جذب دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت می کند . مرحله  تکمیل ظرفیت آذر ماه آغاز می شود و معمولا تا دی ماه ادامه دارد. در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی مراکز فنی و حرفه ای و موسسات غیرانتفاعی دانشجو جذب می کنند

 

مشاوره دانشگاه بدون کنکور

در صورتی که قصد دارید در دانشگاه بدون کنکور مشغول به تحصیل شوید ٬ دانشگاه هایی نظیر : دانشگاه آزاد ٬ دانشگاه علمی کاربردی ٬ دانشگاه سراسری ٬ دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی ٬ می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب از تلفن ثابت و بدون کد با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…