خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی اعلام جزئیات مصاحبه آزمون دکتری 96 دانشگاه آزاد اسلامی

اعلام جزئیات مصاحبه آزمون دکتری 96 دانشگاه آزاد اسلامی

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 8:31 ب.ظ
0
1,231
ظرفیت جدید پزشکی
اعلام جزئیات مصاحبه آزمون دکتری 96 دانشگاه آزاد اسلامی
میانگین 5 رای از تعداد 2

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران نحوه و زمان برگزاری مصاحبه آزمون دکتری 1396 را در این استان اعلام کرد. به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، احمد شمس با بیان اینکه طبق مصوبه جلسه هماهنگی با سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شده است مصاحبه های دکتری به صورت استانی برگزار شود، گفت: در پذیرش دکتری این دانشگاه 50 درصد نمره به آزمون کتبی و 50 درصد به مصاحبه اختصاص داده شده است که از این 50 درصد، 30 درصد متعلق به مستندات و 20 درصد مربوط به مصاحبه علمی است.
وی افزود: بیش از 80 درصد داوطلبان آزمون دکتری، اولویت اول آنها برای مصاحبه استان تهران است، در واقع از مجموع 40 هزار و 500 داوطلب پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه آزاد، حدود 37 هزار نفر در استان تهران نیز مصاحبه خواهند داشت.
شمس با اشاره به واحدهایی که مصاحبه دکتری در استان تهران را انجام می دهند، گفت: در جلسه ستاد اجرایی مصاحبه دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران مقرر شد واحد تهران جنوب (مصاحبه رشته های فنی مهندسی)، واحد علوم و تحقیقات (مصاحبه رشته های علوم پایه، کشاورزی و محیط‌زیست)، واحد تهران مرکزی (مصاحبه رشته های علوم انسانی)، که به دلیل کثرت متقاضیان این رشته ها، واحد تهران شمال نیز مشارکت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه در جلسه فوق درخصوص انتخاب مدیران گروه های تخصصی مصاحبه‌ کننده نیز تصمیمات لازم اتخاذ شد، گفت: بر این اساس باید برای هر رشته گرایش یک مدیرگروه و بین 3 تا 5 نفر عضو هیات علمی واجد شرایط و ترجیحا با مرتبه علمی دانشیار به بالا تعیین شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران عنوان کرد: در این جلسه مدیران گروه انتخاب و مقرر شد در اولین جلسه مدیران گروه ها که هفته آینده در استان تهران برگزار شود و به آنها ماموریت داده شود که تا تاریخ 29 خرداد، اعضای هیات علمی گروه های مصاحبه‌ کننده را برای صدور احکام معرفی کنند.

وی با بیان اینکه مصاحبه های دکتری دانشگاه آزاد از روز 18 تیر ماه تا 6 مرداد ماه برگزار می شود، گفت: از آنجا که استان تهران بیشترین جمعیت مصاحبه ‌شونده را دارد، 5 روز اول (18 تیر تا 22 تیر) مصاحبه های دکتری استان تهران برگزار می شود و 23 و 24 تیرماه مصاحبه با تاخیر برای داوطلبان این استان برگزار خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران افزود: از آنجا که ممکن است داوطلبی در بیش از یک استان مصاحبه داشته باشد، برای رفاه حال داوطلبان مقرر شده که با ارائه گواهی مصاحبه در استان دیگر، داوطلب بتواند در روزهای بعد از زمان مصاحبه تعیین شده حاضر شده و مصاحبه او انجام شود.
وی با اشاره به ترکیب جمعیتی دانشجویی داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: در سال جاری از مجموع 37 هزار نفر داوطلب مصاحبه برای پذیرش در مقطع دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، 6 هزار داوطلب در رشته های فنی و مهندسی، بالغ بر 7 هزار نفر در رشته های علوم پایه، کشاورزی و زیست‌ و 18 هزار نفر در رشته های علوم انسانی و بقیه به رشته های هنر و زبان های خارجی اختصاص دارد.

مطالبی که در زمینه مصاحبه دکتری نباید از دست بدهید :

  1. کدام مدرک زبان برای مصاحبه دکتری نیاز است؟
  2. نکاتی که باید قبل از مصاحبه دکتری بدانید

چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره تحصیلی در خصوص نحوه مصاحبه دکتری و .. دارید ٬ هم اکنون می توانید 9099072068 تماس حاصل فرمایید . مشاوران حرفه ای ما از ساعت 8 صبح تا 12 شب آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…