معرفی و ثبت نام رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور
به اشتراک بگذارید

رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور در لیست رشته های گروه صنعت قرار می گیرد . این رشته در دانشگاه علمی کاربردی به صورت ترمی و پودمانی ارائه می‌شود . برای پذیرش در رشته شهرسازی نیاز به انتخاب رشته کنکور سراسری و یا سایر آزمون ها ندارید . شما می توانید از طریق ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به راحتی وارد این رشته تحصیلی شوید . دانشگاه علمی کاربردی با هدف تعلیم و تربیت نیروی متخصصی که در زمینه شهرسازی و طراحی شهری توانایی برنامه ریزی و مدیریت داشته باشد تلاش میکند . فارغ‌ التحصیلان در این رشته باید بتوانند نیازهای سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فیزیکی شهر را تشخیص بدهند و آن را سازماندهی کنند . مرکز مشاوره تحصیلی آویژه آماده است که شما را در زمینه های مختلف تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی از مشاوره تحصیلی خود بهره‌مند سازند .


بیشتر بخوانید: انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


ثبت نام رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور طی دو مرحله مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود . رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور در مقطع کاردانی ارائه می شود . جهت ثبت نام در این رشته می‌ توانید برای ورودی مهر ماه اقدام نمایید و مشغول به تحصیل شوید ‌. اگر در مرحله اول ثبت نام به هر دلیلی موفق به پذیرش نشوید ، می‌توانید با فراهم کردن شرایط لازم جهت ثبت نام در نیمه دوم یعنی ورودی بهمن ماه اقدام به ثبت نام نمایید . همانطور که می دانید ثبت نام در رشته شهرسازی برای متقاضیان این رشته به صورت بدون آزمون و برحسب سوابق تحصیلی می باشد البته دانشجویان ترمی جهت تحصیل در این رشته باید در آزمون ورودی رشته شهر سازی شرکت کنند .


بیشتر بخوانید: رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی


شرایط ثبت نام رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام در رشته شهرسازی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور دارا بودن مدرک دیپلم ریاضی تجربی و فنی و حرفه ای و معدل کافی می باشد . همانطور که می‌دانید ثبت نام رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور نیازمند آزمون می باشد . برای ثبت نام رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور باید شرایط عمومی وظیفه را داشته باشید . از آن جایی که رشته شهرسازی در آینده کاری و حین تحصیل دارای فعالیت های فیزیکی و واحدهای عملی می باشد لذا جهت ثبت نام در این رشته داشتن سلامت جسمانی و متناسب با فعالیت در این رشته الزامی می باشد . بهتر است پیش از انتخاب این رشته و یا هر به درستی شرایط فردی و تحصیلی رشته مورد نظر را به سنجید و در صورت فراهم بودن شرایط اقدام به ثبت نام نمایید . .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مترو تهران


ثبت نام رشته شهرسازی علمی کاربردی

شهریه رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور را نمی توان به طور دقیق اعلام کرد . از آنجایی که شهریه دانشگاه علمی کاربردی دو بخش است ، یک قسمت از شهریه ثابت میباشد که در طول تحصیل دانشجو مقدار مشخصی است . فقط ممکن است سالانه ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش یابد . بخش دیگر شهریه متغیر است که با توجه به واحد های اخذ شده توسط دانشجو ، تعداد واحد های عمومی و اختصاصی و نیز واحد های تئوری و عملی ممکن است در هر ترم مقدار متفاوتی باشد . جهت ثبت نام در رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور داوطلبان باید از شرایط عمومی و اختصاصی که هر مرکز آموزشی مرتبط با دانشگاه علمی کاربردی اخذ نموده است برخوردار باشند .اینها مواردی از شرایط ثبت نام رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور میباشد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون مدرک پیش دانشگاهی


رشته شهرسازی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته شهرسازی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور با توجه به رشد چشمگیر در زندگی شهرنشینی و نیازهای متنوع و روز افزون زندگی می تواند انتخاب مناسبی در آینده کاری جوانان باشد . رشته شهرسازی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور آینده شغلی گسترده ای را در زمینه های مختلفی مانند فعالیت در وزارت راه و شهرسازی ، بنیاد مسکن ، سازمان ملی زمین و مسکن ، شرکت عمران شهرهای جدید و ده ها فعالیت دیگر در زمینه شهرسازی برای دانشجویان خود فراهم کرده است . می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شهریه رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور و سایر موارد تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی از تجارب و و آگاهی های کادر مجرب و متخصص در مشاوره تحصیلی این مرکز آموزشی استفاده نمایید .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد


روش پذیرش دانشجو در رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: رشته حسابداری دانشگاه علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشته کامپیوتر


مدارک لازم برای ثبت نام رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته شهرسازی دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغییر رشته، مرخصی تحصیلی، انتقال و میهمان شدن برای رشته شهرسازی علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نیمسال تحصیلی دوم به بعد براساس مجموعه قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی قابل بررسی میباشد.

آیا تحصیل در رشته شهرسازی دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

معرفی و ثبت نام رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه معرفی و ثبت نام رشته شهرسازی علمی کاربردی بدون کنکور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068