معرفی و ثبت نام رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور از گرایش های این دانشگاه در بخش صنعت است . صنایع شیمیایی پیوند بسیار نزدیکی به زندگی روزمره ما دارد . رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور در دوره کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه علمی کاربردی آموزش داده میشود . با توجه به پیشرفت سریع علم و تغییر در ساختار مواد مصرفی روزانه زندگی انسان در رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور همیشه از اهمیت و مشاغل زیادی در صنعت برخوردار است که نیازمند به نیروی متخصص و متعهد دارد تا بخش اندکی از نیازهای اقتصاد کشور را مرتفع کند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی و رشته های آن


ثبت نام رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور در دو ترم مهر ماه و بهمن ماه برای متقاضیان علاقمند به رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور امکان پذیر است . شما میتوانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش از تمامی جزئیات ثبت نام رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور مطلع شوید . این دانشگاه در سراسر کشور دارای واحد های ارائه دهنده رشته های مختلف است و در بسیاری از رشته ها در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور است و ثبت نام رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور با داشتن شرایط ساده امکان پذیر است .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی


شرایط ثبت نام رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور دارا بودن مدرک دیپلم در رشته صنایع شیمیایی و رشته های مرتبط با این رشته و یا داشتن مدرک دیپلم در شاخه های تجربی و ریاضی است . شرایط ثبت نام رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور در سایت دانشگاه علمی کاربردی بطور کامل توضیح داده شده است . از شرایط ثبت نام رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور پرداخت هزینه هر ترم یا همان شهریه است که نسبت به سایر دانشگاه های غیردولتی هزینه کمتری دارد و در مبحث بعد به آن میپردازیم .


بیشتر بخوانید: کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی


ثبت نام رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی

شهریه رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور نسبت به شهریه همین رشته در دانشگاه های دیگر غیر دولتی بسیار ارزان تر است . شهریه رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور برای تحصیل در این دانشگاه الزامی است . این دانشگاه بدون کنکور است و شرایط ثبت نام رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور تنها پرداخت شهریه در ابتدای هر ترم تا پایان امتحانات هر ترم است . شهریه رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور هر ساله نسبت به قبل ده الی پانزده درصد افزایش قیمت دارد و با توجه به واحد های اخذ شده ترم متفاوت است .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی


رشته صنایع شیمیایی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته صنایع شیمیایی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور است و تنها با پرداخت هزینه و شهریه امکان پذیر است . رشته صنایع شیمیایی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور از رشته های پرطرفدار علاقمند به زمینه صنعت است . رشته صنایع شیمیایی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور دارای گرایش های متفاوت و دروس ارائه شده متنوعی است که شما با مراجعه به سایت دانشگاه علمی کاربردی میتوانید از آن مطلع شوید . رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور نه تنها در تهران بلکه در سراسر کشور در دانشگا های علمی کاربردی ارائه شده است .


بیشتر بخوانید: رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی


نکات مهم در بدست آوردن اطلاعات درباره تحصیل در همه رشته ها در دانشگاه های علمی کاربردی

تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی متقاضیان بسیار زیادی دارد زیرا این دانشگاه بدون کنکور است و برای افراد شاغل و یا کسانی که توانایی تحصیل با کنکور یا حضور در کلاس های درس را ندارند بسیار مناسب است شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتراز شهریه رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور ، رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور و شرایط تحصیل در رشته صنایع شیمیایی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور ، ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ، انتخاب رشته کنکور ، و هرگونه مشاوره تحصیلی و راهنمایی با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تهران


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته صنایع شیمیایی دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته صنایع شیمیایی دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 33 نظر:
 1. سلام و خسته نباشید
  من دارم فوق دیپلم مدیریت کسب و کار میگیرم و میخوام برم رشته صنایع شیمایی
  آیا امکانش هست؟و اگر بخوام اصفهان برم دانشگاه علمی کاربردی این رشته رو دارن؟

  1. سلان بله این رشته در علمی کاربردی های اصفهان ارائه میشود

 2. سلام وقت بخیر من مدرک کاردانی رشته ایمنی وحفاظت فنی میخواستم بدونم من الان برای کارشناسی صنایع شیمیایی میتونم باتبدیل واحدهای اخذشده مدت زمان تحصیل رو کمترکنم یااینکه نه حتماباید چهارسال بخونم با توجه به اینکه دورشته متفاوت است

  1. امکان معادلسازی برای دروس مشابه وجود دارد نمره بالای 12 و 80 درصد شباهت

 3. سلام وقت بخیر رشته صنایع شیمیایی با معدل جمع سه سال بشه ۱۷ و نیم دانشگاه رشت دولتی میاریم؟

 4. سلام وقت بخیر برای رشته صنایع شیمیایی فنی معدل سه سال لازمه یا فقط سال اخر؟؟

  1. سلام وقت بخیر با معدل ۱۸ صتایع شیمیایی میشه دانشگاه تهران قبول شد؟!

   1. سلام شرط معدلی قرار ندادند شما با رتبه کنکور سراسری در صورت قبولی میتوانید ثبت نام انجام دهید.

 5. سلام ببخشید برای رشته صنایع شیمیایی فنی حرفه ای باید معدل چند باشه دانشگاه شیراز

 6. سلام بامدرک کاردانی صنایع شیمیایی امکان تغییر رشته کارشناسی هست؟چه رشته هایی میشه رفت؟

  1. سلام وقتتون بخیر برای اطلاعات بیشتر و مدارک و اطلاعات با کارشناسان ما تماس بگیرید

 7. سلام ببخشید رشته صنایع شیمیایی از مدل چند ب بعد دانشگاه دولتی قبول میشیم

  1. سلام وقت بخیر
   تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 به صورت 40 درصد قطعی می باشد

 8. سلام میتونم از رشته تجربی با معدل ۱۷ تو همین رشته دانشکده دولتی ولیعصر تهران قبول بشم؟

 9. سلام
  ببخشید با دیپلم تجربی میشه رفت رشته صنایع شیمیایی؟

 10. سلام ببخشید من امسال دیپلم میگیرم و، من اگه نخوام برم صنایع شیمیایی
  بخوام برم یه رشته دیگه ،مثلا نفت و گاز و پتروشیمی باید کنکور بدم و برم دانشگاه آزاد
  دولتی نمی تونم ؟
  و چه رشته هایی به جز غیر از رشته خودم می تونم برم ؟

  1. میتوانید در رشته های بدون کنکور در دانشگاه ازاد شرکت کنید

 11. سلام پذیرش دانشگاه دولتی برای رشته صنایع شیمیایی ازمعدل چند به بالاست ؟

 12. سلام ببخشید برای رشته صنایع شیمی فنی حرفه ای باید معدل چند باشه دانشگاه تهران

 13. سلام وقت بخیرپسرم رشته صنایع شمیایی است بامعدل کتبی۱۷ومعدل کل ۱۷‌.۴۵دانشگاه دولتی قبول میشه

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید