معرفی و ثبت نام رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور جزء رشته های گروه فرهنگ و هنر قرار دارد که در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای علاقه مندان قابل انتخاب است . رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور با توجه به نیاز جامعه و صنعت سینما و تلویزیون تدوین شده است ، همانطور که روشن است فیلمنامه پایه و اساس و اولین قدم در روند ساخت یک فیلم است .

در واقع تا فیلمنامه ای نباشد فیلمی وجود نخواهد داشت ، فیلمنامه یا همان داستان فیلم محتوا ، شخصیت ها ، صحنه ها ، دیالوگ ها و . . . فیم را روایت میکند و کارگردان به شخصیت ها و داستان فیلمنامه عینیت میبخشد ، از این رو میتوان گفت که بخش عظیمی از موفقیت یک فیلم به فیلمنامه آن بستگی دارد پس میتوان اهمیت رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور را درک کرد ، رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور ارائه شده است تا نویسنده هایی را تربیت کند که با شناخت مبانی نظری و اصول فیلمنامه نویسی بتوانند ایده های خود را به روایاتی قوی و به بدور از تقلید تبدیل کنند . دانشجویان در رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور با مباحثی مانند آشنایی با ژانر های سینمای مستند ، آشنایی با ژانر های سینمایی ، آشنایی با فیلمنامه نویسان برجسته ایران و جهان ، آشنایی با سبک های فیلمنامه نویسی ، شناخت عناصر فیلم ، فیلمنامه بلند ، فیلمنامه کوتاه و . . . آشنا میشوند .


بیشتر بخوانید: رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور در مقابل انتخاب رشته کنکور میتواند راهی آسان تر برای علاقه مندان به نویسندگی در عرصه سینما و تلویزیون باشد ، ثب نام رشته فیلمنامه نویسی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته را داوطلبان میتوانند از طریق سایت سازمان سنجش دنبال کنند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی


شرایط ثبت نام رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور برای تمامی داوطلبان یکسان است و پذیرش در این دانشگاه تحت حداقل شرایط انجام میگیرد ، داشتن مدرک دیپلم با معدل ده یا ده به بالا و مشمول بودن شرایط عمومی و خصوصی تحصیل از شرایط ثبت نام رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور میباشد .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی


ثبت نام رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی

شهریه رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور را نمیتوان دقیقا برای هر ترم مشخص کرد ، در مجموع هزینه شهریه ثابت و شهریه متغییر که وابسته به هزینه واحد های عملی و نظری و عمومی و خصوصی است شهریه رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور را تعیین میکند پیش از اقدام به ثبت نام بهتر است به کمک مشاوره تحصیلی از برایند هزینه ها و کلیات این رشته و آینده شغلی آن مطلع شوید ، مرکز مشاوره تحصیلی آویژه میتواند راهنمای شما در این زمینه باشد .

بیشتر بخوانید: کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


رشته فیلمنامه نویسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشت فیلمنامه نویسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور میتواند هنرمندانی را در این عرصه تربیت دهد که خلاء ها و ضعف های فیلمنامه نویسی را در سینمای کشور جبران کند و تقلید و کپی برداری از فیلمنامه های خارجی را به حداقل برساند و به افراد با استعداد در زمینه نویسندگی آموزش دهد که با پرورش قدرت جامعه شناسی و برقراری ارتباط ذهنی و عاطفی با افراد و عناصر مختلف ایده بگیرند و این الهامات و ایده ها را به شکل حرفه ای و اصولی در قالب یک فیلم نامه پرورش دهند . افرادی فارغ التحصیل رشته فیلمنامه نویسی دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور هستند میتوانند به صورت مستقل فعالیت کنند و فیلم نامه های خود را به تهیه کنندگان بفروشند یا در صدا و سیما و شکرت های مرتبط فعالیت کنند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ایران خودرو


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشته فناوری اطلاعات


روش پذیرش دانشجو در رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی یزد


مدارک لازم برای ثبت نام رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی برای بدون کنکور علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته فیلمنامه نویسی دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته فیلمنامه نویسی دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته فیلمنامه نویسی علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 13 نظر:
 1. سلام خدمت شما . کسی که کنکور تا به حال نداده هم میتونه در رشته فیلمنامه نویسی تحصیل کنه؟

  1. سلام در دانشگاه های علمی کاربردی که این رشته را ارائه دارند بر اساس سوابق تحصیلی میتوانید ثبت نام انجام دهید.

 2. سلام .من نویسندگی خوب رشته انسانی هم هستم میخوام برم کنکور هنر بدم کلا کنکور بدم میخوام کتاب تست بگیرم در رشته فیلم نامه نویسی باید کدوم درسمون خوب باشه و رتبه قبولیش چقدره باشه

 3. سلام با استفاده از رشته انمیشن هم میشود رفت فیلم نامه نویسی

 4. سلام ،، من میتونم با کنکور انسانی برم فیلمنامه نویسی بخونم؟ شرایطش چیه

  1. سلام. بله شما میتوانید در کنکور هنر شرکت کنید یا برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی و تحصیل در رشته دلخواه با سوابق تحصیلی دیپلم ثبت نام کنید.

 5. سلام ،، من میتونم با کنکور انسانی برم فیلمنامه نویسی بخونم؟ شرایطش چیه

  1. سلام. بله شما میتوانید در کنکور هنر شرکت کنید یا برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی و تحصیل در رشته دلخواه با سوابق تحصیلی دیپلم ثبت نام کنید.

   1. سلام من نازنین هستم، کسانی که به نویسندگی علاقه مند هستند هم میتونن توی این رشته تحصیل کنند ؟؟؟؟ گفت:

    سلام من نازنین هستم کسانی که به نویسندگی علاقه مند هستند هم میتونن توی این رشته تحصیل کنند ؟؟؟؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید