معرفی و ثبت نام رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور

رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور

رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور در گروه رشته های صنعت قرار میگیرد . مهندسی معدن در دانشگاه علمی کاربردی در دو گرایش اکتشاف و استخراج ارائه می شود . برای ورود به هر یک از این گرایش ها نیازی به انتخاب رشته کنکور نیست . شما می توانید با ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی وارد رشته مورد علاقه خود بشوید . همانطور که گفتیم رشته معدن در دو گرایش به صورت اختصاصی تدریس می شود . شاید رشته معدن برای بسیاری از شما نا آشنا باشد و یا اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید ‌ .برای کسب شناخت در مورد این رشته و گرایش های آن می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس بگیرید . کادر مجرب و متخصص این مشاوره تحصیلی همه روزه در حال خدمت رسانی به داوطلبان خود هستند . .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور


ثبت نام رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور در دو گرایش اکتشاف و استخراج انجام می شود .رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور هر ساله طی دو مرحله مهر ماه و بهمن ماه دانشجو می پذیرد . ثبت نام بهمن از اواخر مرداد ماه تا اویل شهریور انجام می شود . ثبت نام نیمه دوم نیز در دی ماه انجام می شود ‌. ورودی بهمن ماه فرصت مناسبی است برای داوطلبانی که در نیمه اول موفق به پذیرش نشده اند . ثبت نام رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور در هر دو نیمسال ابتدا برای مقطع کاردانی و سپس برای مقطع کارشناسی انجام می شود . داوطلبان ابتدا به صورت اینترنتی ثبت نام خود را انجام میدهند . سپس در صورت پذیرش می توانند جهت تکمیل فرایند و ثبت نام حضوری خود به مرکز آموزشی مربوطه مراجعه نمایند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


شرایط رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور همانطور که از عنوانش پیدا است به صورت بدون آزمون و بر حسب سوابق تحصیلی می باشد . رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور برای مقطع کاردانی بر طبق معدل دیپلم و برای مقطع کارشناسی بر طبق معدل کاردانی دانشجو می پذیرد . از دیگر شرایط رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور داشتن شرایط جسمانی مناسب ، داشتن شرایط عمومی و خصوصی ، عدم مشکل نظام وظیفه برای آقایان ، عدم حضور در گروه های مخالف با جمهوری اسلامی و مواردی از این قبیل ، علاوه بر این دانشجویانی که مقطع کاردانی خود را در رشته دیگری اخذ نموده اند و اکنون قصد ادامه تحصیل در رشته معدن را دارند ، لازم است که دروس پیش نیاز این رشته را بگذرانند .


بیشتر بخوانید: مراحل ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


ثبت نام رشته معدن علمی کاربردی

شهریه رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور مطابق سایر رشته ها به دو صورت مشخص می شود . یک بخش شهریه ثابت و یک بخش شهریه متغییر . شهریه ثابت مقدار در طول تحصیل تغییر نمیکند . اما سالانه درصدی افزایش میابد . بخش دیگر یعنی شهریه متغییر را نمی توان به طور دقیق مشخص کرد . زیرا با توجه به تعداد واحدهای اخذ شده توسط دانشجو مشخص می شود . اینکه در طول ترم چند واحد عمومی و یا اختصاصی ، عملی و تئوری وجود دارند بر میزان شهریه تاثیر میگذارد . به همین خاطر میزان مشخصی را نمی توان بیان کرد . جهت اطلاع از میزان شهریه و یا دیگر مسائل مربوط به تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی گروه مشاوره این مرکز آموزشی حتی در ایام تعطیل نیز در حال خدمت رسانی می باشند .


بیشتر بخوانید: رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی


رشته معدن در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته معدن در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور در پی آموزش نیروی متخصص در زمینه اکتشاف و استخراج معادن تلاش میکند . گرایش اکتشاف آموزش های لازم در زمینه کشف ، شناسایی نوع کانی ، بررسی های اقتصادی ، میزان ذخیره ، چگونگی استخراج و آگاهی های لازم در زمینه سنگ شناسی ، زمان شناسی و . . را کسب می کنند . دانشجویان رشته استخراج نیز علم کافی در زمینه حفاری ، آشتباری یعنی مرحله خرد کردن سنگ ها ، بررسی مراحل بارگیری و حمل ، و یا چگونگی خرد کردن کانی ها جهت رساندن به ابعاد مناسب را می آموزند . رشته معدن در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور زمینه فراوانی را محیا نموده ، با توجه به غنی بودن کشور ما از لحاظ ذخایر زیر زمینی و معادن بسیار ، نیاز به نیروی کارشناس و متخصص در زمینه اکتشاف و استخراج وجود دارد و آینده شغلی مناسبی فراهم است .


بیشتر بخوانید: ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران


مدارک لازم برای ثبت نام رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: رشته های غیر حضوری دانشگاه علمی کاربردی


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته معدن دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته معدن علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته معدن دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته معدن علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- یک نظر:
 1. با سلام آیا باسوابق کاری هم مدرک می‌دهید من هفت سال سابقه کار د ر معدن زغال سنگ دارم

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/29

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید