هر آنچه باید درباره سوالات مصاحبه استخدامی سپاه بدانید

هر آنچه باید درباره سوالات مصاحبه استخدامی سپاه بدانید

آیا تا به حال به این فکر کرده ‌اید که اگر می‌ توانید به راحتی بدون مزاحمت دشمن سر بر بالشت خود بگذارید و در امنیت و ‌آسایش بخوابید و زندگی کنید، این را مدیون نیرو ‌های توانمند سپاه هستید؟

با توجه به اینکه روز به روز خطرات زیادی همه افراد را تهدید می‌ کند، اگر در کشورمان نیرو‌ های قدرتمندی به نام سپاه وجود نداشت، تا کنون هیچ چیز از ما و سرمایه ‌های ملی کشورمان باقی نمانده بود.

پس این وظیفه جوانان ماست که برای حفظ بیشتر امنیت این کشور بکوشند و به نیرو‌ های سپاه ملحق شوند. در این راستا سپاه انقلاب اسلامی ایران می‌ تواند پذیرای افراد واجد شرایط در این ارگان باشد، که این به منزله قبولی در گزینش و مصاحبه استخدامی سپاه است.

اگر شما هم دوست دارید تا در این ارگان استخدام شوید و خدمت کنید، این مقاله برای شماست! تا پایان همراه ما باشید.

نگاه کلی به آزمون استخدامی سپاه

به این ترتیب هر ساله سپاه اسلامی برای تأمین نیرو ‌های مورد نیاز خود در بخش‌ های افسری و درجه ‌داری، اقدام به جذب جوانانی می ‌کند که بتوانند نسبت به کار خود تعهد کامل داشته باشند.

سپاه انقلاب اسلامی ایران، یکی از بزرگ ‌ترین ارگان‌ های نظامی در کل کشور است که از مجموعه عظیمی تشکیل شده است از جمله ستاد کل سپاه، حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه، سازمان حفاظت اطلاعات سپاه، نیرو‌ های هوایی، زمینی، دریایی، مقاومت بسیج، قدس و دیگر سازمان‌ های وابسته برای دفاع و حفظ سرمایه ‌های کشورمان برخوردار است که همواره در حال تلاش هستند.

به این ترتیب، جوانان واجد شرایط می ‌توانند با قبولی در گزینش استخدامی نیروی سپاه در یکی از گروه‌ های نیرو‌ های نظامی، نیرو‌ های کارمندی و نیرو‌ های مشترک فعالیت کنند.

نگاه کلی به آزمون استخدامی سپاه

مباحث گزینش و مصاحبه استخدامی سپاه

نیروی سپاه برای آنکه بتواند وفادار ترین افراد را در ارگان نظامی خود جذب کند، اقدام به استفاده از سیستم عضویاب کرده است. به این ترتیب شرایط و صلاحیت افراد داوطلبی که به پایگاه سپاه مراجعه می‌ کنند، توسط سیستم عضو یاب مورد بررسی قرار می ‌گیرند.

در صورت تایید فرد، عضو پذیرفته شده، ملزم به گذراندن یکسری آموزش‌ های ضروری در سپاه می ‌شود، و سپس مورد گزینش قرار می ‌گیرد، که باید نسبت به یکسری سوالات استخدامی نیروی سپاه اطلاعات کامل داشته باشد.

بررسی سوالات مهم عقیدتی سیاسی

همچنین سوالاتی در رابطه با عقیدتی سیاسی ذکر می ‌شود، که فرد باید نسبت به آن‌ ها آگاهی کامل داشته باشد. برای نمونه سؤال رایجی که در این مصاحبه پرسیده می ‌شود، این که فرق مرجع تقلید و ولی فقیه در چیست؟ سؤالات احکام شرعی نیز در دسته پرتکرارترین ‌ها در مصاحبه استخدامی سپاه قرار دارند که باید به صورت کامل نسبت به آن‌ ها واقف باشید.

از آنجایی که سپاه به افرادی متعهد و وفادار به کار نیازمند است، سوالات روانشناسی برای پی بردن به دروغگویی فرد، از مهم‌ ترین سؤالات پرتکرار دیگر در این مصاحبه و گزینش به حساب می ‌آید که از این طریق می ‌توانند به خصوصیات اخلاقی و ذاتی فرد به راحتی پی ببرند.

از آنجایی که سؤالات مربوطه در مورد گزینش و مصاحبه استخدامی ارگان نظامی سپاه یکی از دغدغه ‌های افراد داوطلب محسوب می‌ شود، بهتر برای آگاهی از این سؤالات، بدانید که منبع آن‌ ها از کجاست و برای کسب آگاهی بهتر نسبت به آن منبع مطالعه و تحقیق داشته باشید.

یکی دیگر از راه‌ هایی که می‌ توانید نسبت به این سؤالات اطلاعات کامل پیدا کنید، مراجعه به افرادی است، که در حیطه مصاحبه استخدامی این ارگان تجربه داشته و قبول شده‌ اند.

بررسی سوالات مهم عقیدتی سیاسی

مراحل تخصصی مصاحبه استخدامی سپاه

ابتدا قبل از آنکه این مراحل برای شما ذکر شود، لازم بدانید که این مراحل ممکن نسبت به نوع تنظیمات سازمان متفاوت و شامل همه این آیتم ‌ها و یا بخشی از آن‌ ها باشد.

به این ترتیب، فرد داوطلب باید به تک تک مراحل مصاحبه استخدامی سپاه آگاهی و تسلط کامل داشته باشد، تا بتواند این گزینش را به خوبی به پایان برساند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سوالات رشته تخصصی

شامل سؤالات کلیدی مهم در رابطه با رشته تحصیلی که پشت سر گذاشته ‌اید.

سوالات عمومی شخصی

سؤالات شخصیتی راجع به خانواده، محل درس و دانشگاه، دوستان، آشنایان، شغل پدر و مادر، محل سکونت و دلایل علاقه شما به این سازمان.

سؤالات در خصوص میزان آشنایی با سازمان مربوطه

نام مدیرعامل سازمان و سؤال در رابطه با طرح‌ های جاری فعلی و…

سؤالات در رابطه با مباحث تخصصی سازمان مربوطه

سؤالات مهم در رابطه با شغلی که در آن قرار است قبول شوید، مانند عملکرد شما در مقابل رشوه، همکار عصبانی یا نحوه عمل شما در مقابل دستور خلاف قانون مافوق.

روانشناسی

این مرحله را توسط یک روانشناس یا به صورت فرم‌ های روان‌ سنجی پشت سر می‌ گذارید که به معنای آگاهی از شخصیت شما است.

مراحل تخصصی مصاحبه استخدامی سپاه

آزمون‌ های عملی

گذراندن این مرحله وابسته به رده شغلی است که نیاز به مهارت‌ های خاصی دارد و قرار است در آن استخدام شوید.

آزمون هوش و استعداد سنجی

مرحله نهایی هوش و استعداد ‌های شما را مورد سنجش قرار می‌ دهد که شامل سؤالات تحلیلی عمومی است.

انجام تمامی مراحل مصاحبه استخدامی سپاه توسط مسئولین با تجربه و متخصص در این گزینش با مهارت کامل و به صورت بی ‌نقص انجام می‌ شود، که همانطور که ذکر شد، با توجه به آنکه قرار در کدام نیروی سپاه استخدام شوید، متفاوت است. می ‌توانید با مراجعه به سایت‌ های مطرح نیز با آرشیو سؤالات گزینش و مصاحبه استخدامی سپاه آشنا شوید.

راهکار‌ های مناسب برای موفقیت در مصاحبه استخدامی نیرو‌ های سپاه

در نتیجه، برای آنکه بتوانید در این مصاحبه موفق شوید، باید نکات مهمی را مدنظر قرار دهید. مهم‌ ترین نکته داشتن مطالعه کافی و گسترده برای افزایش آگاهی و کسب اطلاعات لازم در زمینه سوالاتی است که قرار از شما پرسیده شود، تا بتوانید آمادگی خود را بالا ببرید و اعتماد به نفس داشته باشید.

یکی دیگر از آیتم‌ های مهم برای موفقیت در مصاحبه، داشتن پوشش مناسب است که وقار و شخصیت شما را نشان می‌ دهد و در کنار کنترل رفتارتان می‌ تواند از شما فردی شایسته بسازد.

حفظ اعتماد به نفس، کنترل استرس و اضطراب، تسلط در بیان جملات، داشتن مطالعه کافی و ظاهری آراسته، از مهم ‌ترین آیتم‌ های تأثیرگذار در داشتن یک مصاحبه عالی و بی‌ نقص است.

پس همه چیز وابسته به عملکرد و تصمیمات شماست؛ تنها باید کنترل اوضاع را در دست بگیرید و با وقار و متین رفتار کنید تا بتوانید به درجه بالایی از موفقیت برسید و از این مصاحبه سربلند خارج شوید.

در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

راهکار‌ های مناسب برای موفقیت در مصاحبه استخدامی نیرو‌ های سپاه

سوالات متداول

آیا برای استخدام در سپاه مصاحبه عقیدتی و سیاسی صورت می گیرد؟

بله؛ شما باید بتوانید به خوبی از عهده این مصاحبه بر آیید.

آیا در رابطه با رشته ای که تحصیل کرده ایم، از ما سوال می شود؟

بله در این رابطه نیز از شما سوالاتی خواهد شد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

هر آنچه باید درباره سوالات مصاحبه استخدامی سپاه بدانید

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 49 نظر:
 1. با سلام.آقایی که خودشو اطلاعات سپاهی معرفی میکنه و برا دختری پیشنهاد ازدواج میده خودش صیغه محرمیت میخونه بعد با گفتن حرفای تحریک آمیز مانند من زن دارم ولی تو رو هم میگیرم عصبانی میکنه و میگه امتحانت کردم. الان هم دو ساله گوشیشو بسته ولی با شماره اداره اطلاعات زنگ میزنه قطع میکنه کلا قصدش آزار روانیه .میخواستم بدونم این کار درسته ؟

 2. سلام من دیپلم کارودانش عکاسی دارم.. مدارک فنی خیاطی و چرم دوزی و گلیم. … را هم دارم سپاه بجز مدرک تحصیلی مدارک دیگه رو هم قبول میکنه

 3. سلام من مصاحبه قبول شدم رفتم معاینات پزشکی و کمیسون به خاطر 5سانتی متر فاصله بین پاهام من و رد کرد اخه چرا به چه دلیل واقعا مگ پای پرانتزی چه مشکلی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

  1. سلام برای دانشکده افسری باید دیپلم تجربی ریاضی یا انسانی داشته باشید.

 4. سلام آیا دانشگاه افسری امام حسین از طریق کنکور سراسری پذیرش دارد

 5. سلام آیا کسی جراحی کرده باشه مثل آپاندیس می تواند استخدام دانشگاه افسری شد و اگر بسیجی فعال باشد چی؟می تواند استخدام شود ؟

 6. سلام ببخشید من از بعضی ها شنیدم که سپاه خودش دبیرستان نظامی داره آیا درست هست

  1. سلام وقت بخیر
   جذب سپاه از طریق فراخوان استخدامی می باشد

 7. سلام علیکم خسته نباشید نباشید بنده طلبه پایه شیش حوزه علمیه و۴سال بسیجی دارم وگواهی امربه معروف ونهی از منکر وخیلی لوح تقدیر تحصیلی و ورزشی دارم ایا میتوانم ثبت نام کنم در ضمن ۲۰ سالمه اگر میتونم چطور باید اقدام کنم

 8. سپاه نهادمقدس است ولی افرادی نفوذی که سپاه راموروثی کرده وفرزندوفامیل خودرابه هرطریق واردآن میکنندوجوانان مخلص رامنزوی میکنن پیش خداوشهدامسولند.خانواده شهداامتیازدارنددرست.ولی انگاریه عده ارث باباشونه

  1. سلام دوست عزیز حرف شما کاملا نادرسته چون بنده فرزند جانبازم 3 ساله دارم واس استخدامی میرم هنوز قبولم نکردن

 9. سلام میخواستم بپرسم
  فرآیند استخدام شدن در سپاه چه قدر طول می کشد ؟

 10. سلام خسته نباشید اگر یکی از بستگان در کشور خارج مشغول به کار باشد کار ساخت سایت در کشور کانادا و مرتبط به جرم یا خلاف دین نشد است یا برای استخدام مشکل میشه?

  1. سلام شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود لذا با کارشناسان ما تماس بگیرید

 11. سلام وقت بخیر. من سعی دارم برای هوافضای سپاه استخدام بشم. اینکه از مصاحبه عقیدتی سیاسی ازمون متب۶ی هم میگیرن چطوریه؟ یعنی جدای شفاعی هست؟

 12. سلام علیکم
  می خواستم بدونم رشته هایی که در خود دانشگاه تربیت پاسداری می خونیم میتونه مرتبط با رشته تحصیلی دبیرستان داشته باشه؟

 13. سلام من اگر بخام استخدام سپاه پاسداران بشم بیاد چیکار کنم یه راهنمایی بکنید …..

  1. سلام من سوالات اولیه مصاحبه سپاهو میخواستم من زیاد اعطلاعات ندارم لطفن بهم کمک کنید

   1. کتاب مصباح و رساله رهبری و مسایل روز و کتاب هایی در مورد اتفاقات ۴۰ سال اخیر انقلاب اسلامی
    تمرین دراز و نشست و بارفیکس و دو
    همین

 14. سلام من متولد ۷۰ هستم میتونم عضو سپاه بشم استخدام بشم .مرسی

  1. سلام. استخدام در این ارگان به عوامل متععدی وابسته است شرط اولیه برای استخدام عضویت فعال در بسیج است برای دریافت اطلاعات کامل با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

 15. سلام خسته نباشید
  یک سوال خیلی مهم داشتم
  می خواستم بدونم کسی که وارد مراحل مصاحبه سپاه میشه،آیا در مورد سازمانی که فرد تمایل داره در اونجا کار کنه میپرسن؟
  و یک سوال دیگه اینکه آیا برای ورود به سازمان های مختلف سپاه،تست های متناسب با همان سازمان گرفته میشه یا مصاحبه ها به طور مشترک ه؟

  1. سلام بله علایق شما سنجیده میشود و نوع تست ها و آزمون ها تقریبا شبیه به یکدیگر هستند

   1. سلام صبحتون بخیر ببخشید سوالات گزینش سپاه تستی هستند یاتشریحی

 16. آیا می توان با داشتن ۱یا۲ماه بسیجی فعال برای استخدام سپاه اقدام کرد؟
  بنده حتی در گزنیش سپاه هم آشنا دارم که کارم رو راحت تر کنه؟

  1. سلام من اگر بخام استخدام سپاه پاسداران بشم بیاد چیکار کنم یه راهنمایی بکنید …..

 17. سلام من سال اخر دبیرستانم میتونم برای درجه داری یا افسری سپاه ثبت نام کنم؟

  1. سلام. بله از طریق شرکت در کنکور و انتخاب دانشگاه های افسری و یا از طریق آزمون های داخلی سپاه می توانید برای مقطع افسری اقدام کنید. و برای نقطع درجه داری می توانید به قسمت منابع انسانی سپاه مراجعه کنید و یا در آزمون های داخلی که سپاه اعلام میکند شرکت کنید

    1. سلام هنوز فراخوانی برای آزمون استخدامی نگذاشته اند معمولا آزمون در بهار برگزار میشود..

  2. تأسف برانگیز نیست که یه نونهال دهه هشتادی که قراره سنبل و‌ نماد روشنفکری و تجددخواهی و ترقی و مدرنیسم و مدرنیته و مدرنیزاسیون باشه؛ موافق و مدافع این حکومت متحجر خنزیر و فتنه ی پنجاه و هفت باشه؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید