خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی شرایط ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی در سال تحصیلی 96 – 97

شرایط ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی در سال تحصیلی 96 – 97

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 7:40 ب.ظ
0
332
لیسانس به پزشکی
شرایط ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی در سال تحصیلی 96 – 97
میانگین 5 رای از تعداد 3

جزییات ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی در سال 96 ، نحوه ثبت نام ، مدارک مورد نیاز ، زمان دریافت کارت و نتایج آزمون را در ادامه مطلب دنبال فرمایید .

شرایط ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی 96 – 97

برخی از شرایط ثبت نام در این آزمون به شرح زیر می باشد :

1- برخورداري از شرايط عمومي تحصيل رايگان
2- دانش آموخته مقطع كارشناسي پيوسته و  ناپيوسته كليه رشته هاي گروه علوم پزشكي و گروه هاي آزمايشي علوم رياضي و فني و علوم تجربي
3- دارا بودن كارت پايان خدمت يا معافيت دائم از نظر نظام وظيفه (در مورد آقايان).
4- دانش آموختگان و دانشجويان مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري عمومي از دانشگاه‌هاي سراسري و آزاد و غيره حق شركت در آزمون را ندارند.
5- دارا بودن يكي از مدارك زبان انگليسي نظیر TOEFL  , IELTS, MSRT , ….
6-   …

 

مدارک لازم جهت شرایط ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی 96 – 97

1- برگ ثبت نام تكميل شده ( يك قطعه عكس 4*3 روي فرم ثبت نام الصاق گردد.)
2- مدرك معتبر كه نشان دهنده معدل كل مقطع ديپلم متوسطه باشد. (معدل پيش دانشگاهي مد نظر نميباشد)
3- مدرك معتبر كه نشان دهنده معدل مقطع كارشناسي رشته هاي مورد پذيرش باشد.
4- كارت پايان خدمت نظام وظيفه يا كارت معافيت دائم براي داوطلبان مرد.
5–مدرك پايان و يا معافيت از طرح براي مشمولان طرح نيروي انساني. داوطلباني كه مشغول گذراندن طرح نيروي انساني هستند در صورت قبولي، هنگام ثبت نام در دانشگاه ملزم به ترخيص از طرح مي باشند.
6- مدرك زبان انگليسي
داوطلباني كه مدرك زبان ندارند مي‌توانند به صورت مشروط در آزمون شركت كنند بديهي است در صورت قبولي ارائه مدرك زبان در هنگام ثبت نام در دانشگاه ضروري است و در غير اينصورت قبولي آن‌ها كان لم يكن تلقي خواهد شد.
8- تمام صفحات شناسنامه و كارت ملي
9- عكس 4*3
10- پرداخت  مبلغ 500/000 ريال به صورت الكترونيكي به حساب شماره 27619004/42  كد شناسه 003/24 بانك ملت  شعبه هجرت به نام درآمدهاي غير درماني دانشگاه علوم پزشكي تهران، قابل پرداخت در كليه شعب بانك ملت در کشور

 

نحوه ثبت نام ، دریافت کارت و اعلام نتایج  آزمون لیسانس به پزشکی 96 – 97

طبیعی است که ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی 96 – 97 هم همانند دیگر آزمون ها به صورت اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری به دانشگاه صورت می گیرد. بنابراین اگر علاقه مند به شرکت در این آزمون هستید می بایست از 25 دی ماه تا اواخر بهمن ماه با مراجعه به سایت معاونت آموزشی دانشگاه تهران اقدامات لازم را برای ثبت نام در آزمون انجام دهید. برای دریافت کارت ورود به جلسه نیز باید در اوایل اسفند ماه به صورت اینترنتی نسبت به دریافت آن اقدام کنید و از ساعت و مکان برگزاری آزمون اطلاع پیدا کنید. زمان در نظر گرفته شده برای برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی در 5 اسفند ماه و تاریخ اعلام نتایج آزمون در نیمه دوم فروردین ماه اعلام خواهد شد.

 

توجه فرمایید : آزمون پذیرش دانشجو از مقطع کارشناسی به دکتری پزشکی به مدت ۱۰ سال است که در دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان یک شیوه خاص پذیرش برگزار می شود و فارغ التحصیلان کارشناسی می توانند برای ورود به پزشکی تلاش کنند.

 

شیوه برگزاری آزمون ورودی :

آزمون ورودی از دو آزمون کتبی (آزمون شبه MCAT در سطح کاربردی و با سنجش مفاهیم حل مسئله، تفکر انتقادی، دانش علوم طبیعی، رفتاری و اجتماعی و اصول لازم جهت تحصیل در رشته پزشکی) و مصاحبه و ارزیابی های فراشناختی تشکیل می شود.

آزمون کتبی هم حد نصابی و هم رقابتی است. از بین کسانی که حد نصاب قبولی را آورده اند حداکثر تا دو برابر تعداد پذیرش، از بالاترین نمرات برای ورود به مرحله مصاحبه و ارزیابی های فراشناختی دعوت می شوند. حداقل حد نصاب آزمون کتبی ۵۰ درصد کل نمره است. در مرحله مصاحبه و ارزیابی های فراشناختی نیز داوطلب باید حداقل ۵۰ درصد نمره را کسب کند تا وارد رقابت و ارزیابی نهایی شود.

مصاحبه و ارزیابی های فراشناختی شامل بررسی توانایی های فراشناختی و تفکر انتقادی است که با استفاده از ابزارهایی نظیر مصاحبه ساختارمند و پرسشنامه های استاندارد و غیره انجام می گیرد. جزئیات محتوا و شیوه برگزای آزمون پس از تصویب در شورای آموزشی دانشگاه ۶ ماه قبل از آزمون به اطلاع داوطلبان می رسد. پذیرش نهایی حداکثر به تعداد نصف پذیرفته شدگان آزمون کتبی است.

پذیرفته شدگان نهایی به دوره پزشکی عمومی وارد می شوند و واحدهای گذرانده شده در مقطع قبلی، مطابق آیین نامه های مربوطه بررسی و در صورت پذیرفته شدن، افراد از گذراندن آنها معاف می شوند. دانشجوی پذیرفته شده از مقطع کارشناسی در سایر موارد تابع برنامه آموزشی و آیین نامه آموزشی دوره دکتری عمومی پزشکی مصوب شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی است.

 

مدال آوران المپیادهای علمی مجاز به شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی

ورود استعدادهای درخشان به رشته های علوم پزشکی می تواند تاثیر بسزایی در ارتقای آینده نظام سلامت کشور داشته باشد. چرا که با آموزش مهارت های مدیریتی و پژوهشی به ایشان، این دانشجویان در آینده می توانند تاثیر چشمگیری در تحولات نظام سلامت و ارتقای علمی کشور داشته باشند.
خوشبختانه طی سال های گذشته شاهد اقبال استعدادهای درخشان کشور به تحصیل در رشته های علوم پزشکی بوده و این امر فرصتی است که می بایست برنامه ریزی لازم برای جذب هرچه بیشتر این افراد در رشته های مرتبط صورت گیرد.
از جمله استعدادهای درخشان کشور دارندگان مدال های المپیادهای علمی هستند که ورود ایشان به رشته های علوم پزشکی می تواند بستر ارتقای نظام سلامت کشور را بیش از پیش فراهم نماید. براین اساس و طبق موافقت وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شده تا امکان شرکت تمامی دارندگان مدال های المپیادهای علمی در دوره لیسانس به پزشکی فراهم گردد. لذا مراتب جهت اجرا به آن دانشگاه ابلاغ می گردد.
امید است با جذب هرچه بیشتر دانشجویان استعداد درخشان کشور، بستر ارتقای آینده نظام سلامت فراهم گردد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…