خانه خدمات مشاوره ای آزمون های تخصصی شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان 98-97

شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان 98-97

بروزرسانی شده ژانویه 7, 2018 9:51 ق.ظ
0
164
آزمون تیزهوشان
شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان 98-97
میانگین 5 رای از تعداد 1

دانش آموزان برای قبولی در آزمون تیزهوشان چه کنند؟ شرایط ورود به مدارس تیزهوشان چیست؟ آیا می توان بدون آزمون در مدارس تیزهوشان پذیرش شد؟ دانش آموزان تیزهوش چه خصوصیاتی دارند؟ در ادامه بخوانید .

در سال های گذشته توجه و دغدغه والدین و همین طور دانش آموزان برای حضور در مدارس با کیفیت افزایش قابل توجهی پیدا کرده است و با نزدیک شدن به پایان سال تحصیلی تمامی دانش آموزان به دنبال مدارسی هستند تا ضمن دارا بودن امکانات مناسب از کادر آموزشی و کیفیت علمی بالا نیز برخوردار باشد به همین دلیل آموزش و پرورش مدارسی را تحت عنوان مدارس استعداد های درخشان که در بین والدین به مدارس تیزهوشان شناخته می شود تاسیس نمود. بر خلاف مدارس عادی این مدارس دارای آزمون ورودی نیز هستند و به مانند کنکور سراسری در این آزمون نیز رقابت سختی بین دانش آموزان برای ورود به مدارس تیزهوشان حاکم است.

در این مطلب قصد داریم ضمن تشریح شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان به زمان ثبت نام و آزمون آن نیز اشاره کنیم.

 

شرایط و ضوابط شرکت در آزمون تیزهوشان

شاید باور عمومی بر این باشد که تمامی دانش آموزان و از هر مقطعی امکان شرکت در آزمون تیزهوشان را دارند اما بر خلاف تصور آزمون مدارس سمپاد فقط برای دانش آموزان دو مقطع برگزار می شود. دانش آموزانی پایه ششم که قصد ورود به دوره نوبت اول متوسطه را دارند و دانش آموزان پایه نهم که به دنبال حضور در پایه دهم متوسطه هستند.

 

شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان پایه ششم 97

  • 1.تحصيل در پایه ششم
  • 2.داشتن نمره خیلی خوب در تمامی دروس و یا کسب نمره خوب حداکثردر یک درس و خیلی خوب در سایر دروس نوبت دوم پایه پنجم
  • 3.افراد لازم است دارای تابعیت ایرانی باشند اما اتباع نیز طبق ضوابطی مشخص امکان ثبت نام را دارند.

 

شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان نهم 97

  • 1.تحصيل در پایه نهم
  • 2.دارا بودن حداقل معدل 19 در امتحانات خرداد پایه هشتم
  • 3.دارا بودن تابعیت ایرانی.لازم به ذکر است اتباع غیر ایرانی نیز با رعایت بخشنامه مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور امکان ثبت نام دارند

 

زمان ثبت نام در آزمون تیزهوشان 97-98

دانش آموزان پایه های ششم و نهم که تمایل به شرکت در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان را دارند لازم است از بهمن 96 تا اواسط اسفند از طریق سایت مدارس سمپاد نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

نکته قابل توجه این است که ثبت نام در این آزمون در دو مرحله صورت می گیرد.بعد ثبت نام اولیه در زمان فوق داوطلبان لازم است جهت تکمیل فرایند ثبت و واریز وجه ثبت نامی مجددا در فروردین 97 اقدام به تکمیل ثبت نام خود نمایند. همچنین آزمون تیزهوشان اواسط اردیبهشت برگزار خواهد شد.

تذکر مهم: ثبت نام در مرحله اول برای شرکت در آزمون تیزهوشان کافی نیست.

پیشنهاد می شود جهت اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام و همچین انجام فرایند مراحل ثبت نام با مشاوران گروه آویژه در تماس باشید

 

 

ورود به مدارس تیزهوشان بدون شرکت در آزمون؟ چگونه؟

طیف وسیعی از دانش آموزان به دنبال حضور در مدارس تیزهوشان بدون شرکت در آزمون ورودی این مدارس هستند.آیا این امکان برای دانش آموزان فراهم است؟

پاسخ این سوال مثبت است اما طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش و همچنین طبق دستورالعمل مرکز استعدادهای درخشان این وزارت خانه این مزیت فقط در اختیار دانش آموزان پایه نهمی که در مدارس تیزهوشان در حال تحصیل هستند قرار می گیرد.دانش آموزانی که در پایه هفتم و هشتم در مدارس تیزهوشان تحصیل کرده اند می توانند بدون آزمون وارد مدارس تیزهوشان شوند و همچنین بایستی معدلشان در دوسال بالای 17 باشد تا جز افراد واجد شرایط برای ثبت نام و ورود به مدارس تیزهوشان در سال 97 – 98 باشند.

 

مدارس تیزهوشان مفید یا مضر ؟؟

والدینی که دارای دانش آموزان مشتاق به حضور در مدارس تیزهوشان هستند در کنار کمک به تحقق این اشتیاق نگرانی هایی نیز از بابت سازگاری یا عدم سازگاری فرزندان خود با مدارس تیزهوشان دارند. باید پذیرفت این مدارس به افرادی کمک می کند که دارای هوش و استعداد بالا در یادگیری هستند و یا اینکه دارای پشتکار و همت بالا در تحقق اهدافشان می باشند. در موارد زیادی دیده شده دانش آموزان با صرف هزینه های بالای کلاس و خرید منابع مختلف و در یک بازه زمانی کوتاه و بر اثر فشار زیاد درسی توانسته اند به مدارس تیزهوشان راه پیدا کنند اما بعد از حضور در این مدارس تاب کیفیت و کمیت بالای علمی این مدارس را نداشتند و یا مجبور شده اند امتحانات خود را با نمرات پایین سپری کنند یا اینکه به فکر تغییر مدرسه بیفتند.به علاوه حجم بالای دروس و تکالیف بعضا باعث درس گریزی و مشکلات روحی در بین تعدادی از دانش آموزان این مدارس گردیده است.توصیه می شود قبل از ثبت نام در هر مدرسه ای شرایط دانش آموز خود را با آن مدرسه بسنجید.به همین منظور به شما توصیه می کنیم مقاله مربوط به این موضوع را با عنوان “چه نوع مدرسه ای مناسب تحصیل دانش آموز شماست را مطالعه بفرمایید.

 

سخن پایانی :

افرادی موفق به حضور در مدارس تیزهوشان خواهند شد که در کنار مطالعه و یادگیری مستمر در مدرسه دارای برنامه ای منسجم در منزل نیز باشند.باید بپذیریم مطالعه بدون برنامه و عدم مدیریت زمان و مباحث نتیجه دلخواه شما را رقم نمی زند. به علاوه دانش آموزان لازم است ضمن شناخت منابع آزمون تیزهوشان و اطلاع از ضرایب و اهمیت هر درس اقدام به تهیه کتب کمک آموزشی استاندار در این زمینه کنند تا از این طریق شانس قبولی در آزمون تیزهوشان افزایش دهند.

برای مشاهده منابع آزمون تیزهوشان 97 کلیک کنید

 

مشاوره آزمون تیزهوشان

اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی در خصوص آزمون تیزهوشان ، مدارس تیزهوشان ، برنامه ریزی درسی یا مشاوره درسی در خصوص آزمون ، راهکارهای قبولی در آزمون ، لیست مدارس تیزهوشان در سایر شهرها و … دارید ، همه روزه و از ساعت 8 صبح الی 12 شب می توانید از تلفن ثابت و بدون پیش شماره (کد یا صفر) با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در آزمون های تخصصی

بررسی کنید

انتخاب رشته پایه هفتم مدارس تیزهوشان

انتخاب رشته پایه هفتم مدارس تیزهوشانمیانگین 5 رای از تعداد 1 مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش…