نتایج آزمون پایش سمپاد 1402

نتایج آزمون پایش سمپاد 1401

آزمون پایش سمپاد یک آزمون اختصاصی برای سنجش عملکرد تحصیلی دانش آموزان مدارس تیزهوشان دوره اول و دوم متوسطه میباشد. این آزمون در دو دوره و تنها از طریق پرتال آزمون تیزهوشان به صورت آنلاین برگزار می گردد. این آزمون با هدف تعیین کردن سطح یادگیری دانش آموزان مدارس تیزهوشان در طی سال تحصیلی و بمنظور رتبه بندی آن ها انجام میگیرد.

نمرات اعلام شده آزمون پایش تحصیلی تاثیری بر روی نمره های مستمر دانش آموزان مدارس تیزهوشان نخواهد گذاشت، اما تمامی دانش آموزان مدارس سمپاد میبایست در این آزمون شرکت کنند.

این آزمون هم مانند همه آزمون های سایت همگام به صورت چهار گزینه ای میباشد. در این مقاله قصد داریم زمان اعلام نتایج آزمون پایش سمپاد را به همراه نحوه مشاهده این نتایج برای شما عزیزان توضیح دهیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

زمان اعلام نتایج آزمون پایش سمپاد

آزمون پایش به منظور سنجش عملکرد دانش آموزان محصل در مدارس استعدادهای درخشان برگزار می شود. این آزمون از طریق سامانه سمپاد به آدرس اینترنتی sampad-lpm.ir به صورت آنلاین انجام می شود. تمامی دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان در سراسر کشور باید در این آزمون شرکت نمایند.

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم این آزمون با هدف تعیین سطح یادگیری دانش آموزان مدارس سمپاد در طی سال تحصیلی و نیز رتبه بندی آن ها انجام میگیرد. لازم به ذکر است نمرات حاصل از این آزمون هیچ تاثیری بر نمرات مستمر دانش آموزان نمی گذارد.

آزمون پایش تحصیلی مدارس تیزهوشان بر اساس نظر سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان کشور هر ساله انجام می شود و به همه مدارس استعداد های درخشان سراسر کشور ابلاغ میشود.

زمان برگزاری آزمون پایش سمپاد، مدارس تیزهوشان از طریق سامانه پایش تحصیلی اعلام میشود. هر یک از دانش آموزان مدارس استعداد های درخشان موظف اند تا در زمان تعیین شده وارد سامانه سمپاد شوند و به سوالات آزمون پاسخ دهد.

دانش آموزان به منظور شرکت در آزمون پایش تحصیلی 1402 تنها در زمان مقرر شده می توانند از طریق سامانه سمپاد به آدرس اینترنتی sampad-lpm.ir در آزمون شرکت کنند زیرا اگر پس از پایان زمان تعیین شده وارد سامانه شوید با خطای “مهلت آزمون به پایان رسیده” مواجه خواهید شد. بهتر است که دانش آموزان زمان برگزاری آزمون های پایش تحصیلی را از طریق سامانه سمپاد چک نمایند.

همه داوطلبان و شرکت کنندگان در آزمون پایش تحصیلی سمپاد در دوره اول (پایه ششم به هفتم) و در دوره دوم (پایه نهم و دهم متوسطه) پس از شرکت در آزمون، به منظور اطلاع از نتایج آزمون پایش سمپاد باید به سایت سازمان ملی استعداد های درخشان به آدرس الکترونیکی sampad.medu.ir مراجعه نمایند. زمان اعلام نتایج آزمون پایش تحصیلی سمپاد 4 تا 6 هفته پس از برگزاری هر آزمون اعلام میشود.

زمان اعلام نتایج آزمون پایش سمپاد

نتایج آزمون پایش سمپاد را چگونه مشاهده کنیم؟

آزمون سنجش عملکرد دانش آموزان یا همان آزمون پایش تحصیلی، آزمون اختصاصی مدارس تیزهوشان سمپاد میباشد. این آزمون در دو دوره، بهمن ماه و اردیبهشت ماه به صورت آنلاین و سراسری برگزار میگردد.

ساختار این آزمون و منابع ای که از آن سوالات این آزمون طرح میشود، برای تمامی مدارس تیزهوشان سراسر کشور یکسان میباشد. این آزمون روند مثبتی در بهبود عملکرد دانش آموزان میگذارد.

به علت اینکه هدف از برگزاری آزمون پایش تحصیلی سمپاد بررسی میزان یادگیری دانش آموزان و همچنین یکی از ویژگی های مدارس تیزهوشان سراسر کشور میباشد، دانش آموزان برای آمادگی جهت شرکت در این آزمون باید به تمامی مباحث درسی مربوطه از جمله ادبیات، ریاضی، فیزیک، دین و زندگی و… تسلط کامل داشته باشند.

لازم به ذکر است، علاوه بر کتاب های درسی دانش آموزان، کتاب های تکمیلی مدارس تیزهوشان سمپاد نیز به عنوان مرجع طراحی سوالات آزمون پایش سمپاد مورد استفاده قرار می گیرد. زمان برگزاری این آزمون درسامانه سمپاد sampad-lpm.ir اعلام می شود.

همه دانش آموزان مدارس استعداد های درخشان (سمپاد) موظف به شرکت در این آزمون تستی هستند. نتایج آزمون پایش نیز 4الی 6 هفته پس از برگزاری این آزمون، از طریق سامانه سمپاد قابل پیگیری میباشد.

دانش آموزان به منظور اطلاع از نتایج آزمون پایش سمپاد، می توانند به سایت مرکز ملی استعداد های درخشان به نشانی الکترونیکی sampad-lpm.ir مراجعه کرده و با وارد کردن نام کاربری به پرتال شخصی خود وارد شده و نتایج آزمون پایش خود را مشاهده نمایند.

نتایج این آزمون از طریق (سازمان ملی استعدادهای درخشان) به تمامی مدارس سمپاد اطلاع رسانی می شود تا مسئولین مدارس با توجه به این نتایج دانش آموزان را از نظر سطح علمی دسته بندی نمایند.

تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون پایش تحصیلی به منظور اطلاع از نتایج آزمون سمپاد خود می بایستی به سامانه همگام مراجعه نمایند. در ادامه راهنمای گام به گام ورود به سامانه همگام به آدرس الکترونیکی sampad.medu.ir نشان داده می شود.

  1. به منظور مشاهده نتایج آزمون پایش سمپاد باید ابتدا به سامانه همگام مراجعه نمایید.
  2. پس از ورود به سایت بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید.
  3. سپس ” نام کاربری” و “گذرواژه” خود را وارد کرده و مجدد بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.
  4. پس از ورود به حساب کاربری خود در صورت قبولی در آزمون پایش تحصیلی عبارت ” پذیرفته شده ” مشاهده خواهید کرد.

نتایج آزمون پایش سمپاد را چگونه مشاهده کنیم؟

چگونه می‌ توانیم بهترین نتیجه را در آزمون پایش سمپاد بدست آوریم

لازم به ذکر است نمره و رتبه در این آزمون ملاک اصلی نمیباشد. همانطور که گفته شد هدف از برگزاری آزمون پیشرفت تحصیلی ارزیابی هر دانش‌ آموز برای بهبود کیفیت آموزش و نحوه مطالعه می باشد.

از آنجا که این آزمون تستی است، شاید بسیاری از دانش آموزان با وجود تسلط بر دروس نتوانند سطح دانش خود را در این آزمون نشان دهند که می تواند به دلیل عدم مدیریت زمان، نداشتن تمرین کافی در این رابطه و همچنین عوامل مختلفی مانند اضطراب و نداشتن آگاهی کامل از نحوه برگزاری آزمون باشد.

برای تمرین مدیریت زمان در آزمون های تستی پیشنهاد ما این است که بعد از درک کامل هر مبحث از ماده درسی مانند: ریاضی، علوم و.. به حل سوالات تستی از سطح آسان به دشوار بپردازید. همچنین با حل نمونه آزمون های پیشرفت تحصیلی سال های گذشته، می توانید با تعداد و سطح سوالات آشنا شوید و آمادگی بیشتری برای موفقیت در این آزمون داشته باشید.

چگونه می‌ توانیم بهترین نتیجه را در آزمون پایش سمپاد بدست آوریم

کلام اخر

هدف از برگزاری آزمون پایش تحصیلی پیشرفت و سنجش سطح علمی دانش آموزان در هر درس است. نمرات این آزمون به هیچ وجه در نمرات سالانه دانش آموزان تاثیر گذار نخواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همه زمینه های آموزشی میتوانید با مشاورین با تجربه مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید.

سوالات متداول

سوال علامتنتایج آزمون پایش سمپاد در چه تاریخی اعلام میشود؟

نتایج آزمون پایش تحصیلی سمپاد 4 الی 6 هفته پس از برگزاری هر آزمون است اعلام میشود.

سوال علامتهدف برگزاری آزمون پایش سمپاد چیست؟

هدف از برگزاری این آزمون بهبود عملکرد درسی برای دانش آموزان و سنجش عملکرد آنها در طول تحصیل و همچنین رتبه بندی دانش آموزان میباشد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

نتایج آزمون پایش سمپاد 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- یک نظر:

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید