خانه خدمات مشاوره ای آزمون های تخصصی چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شوید

چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شوید

بروزرسانی شده دسامبر 3, 2017 10:53 ق.ظ
0
489
قبولی در آزمون تیزهوشان
چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شوید
میانگین 5 رای از تعداد 1

در دوران دانش آموزی یکی از آرزو های افراد علاقمند به درس ٬ قبولی در آزمون تیزهوشان به شمار می آید. این مدارس چه ویژگی هایی دارند و چه راهکارهایی برای قبولی در تیزهوشان وجود دارد؟  

در ادامه

بدانید که در اول اولویت با کتاب درسی است اما اگر از کتاب های کمک درسی نیز استفاده میکنید ٬ کتاب هایی انتخاب نمایید که متن کتاب درسی را مناسب برای دانش اموزان سرامد توضیح داده باشد و تست های مناسب داشته باشد که کتاب های شرکت گاج و مبتکران دارای چنین ویژگی هایی اند. یک دفتر برنامه ریزی داشته باشید تا ساعت و تاریخ درس خواندن خود را در ان ثبت کنید با این کار خود را به درس خواندن بیشتر ترغیب می کنید.

مدارس تیزهوشان چه ویژگی هایی دارند ؟

مدارس تیزهوشان از مدارس عادی و حتی نمونه خصوصیت های بهتری دارند ٬ خصوصیاتی نظیر :

 • استفاده از معلمان نمونه و با سابقه
 • مجهز بودن به وسایل ازمایشگاهی برای یادگیری بهتر دروس
 • گروهی از دانش آموزان تیزهوش در کنار هم که در نهایت دوستانی موفق برای شما یا فرزندان شما خواهند بود
 • کتاب خانه های مناسب برای ارتقا سطح علمی دانش آموزان
 • اموزش نکات برتر برای قبولی دانش اموزان در کنکور سراسری و المپیادهای علمی

امروزه شاهد این هستیم که بسیاری از قبول شدگان در کنکور فارغ التحصیل مدارس استعداد های درخشان اند بطوریکه بسياري از مادران و پدران مي‌خواهند بدانند براي موفقيت فرزندشان در آزمون ورودي مدارس تيزهوشان و نمونه دولتي چه كار بايد بكنند. اهميت اين موضوع زماني مشخص مي‌شود كه بدانيم آزمون‌هاي ورودي مدارس تيزهوشان و نمونه‌ي دولتي با توجه به تعداد شركت‌كننده، دست كمي از كنكور سراسري ندارد و چه بسا سخت‌تر نيز باشد. به همين دليل ضرورت دارد تا اوليا براي موفقيت فرزندشان، از هم‌اكنون به فكر باشند و كار را به روزهاي آخر و ماه‌هاي آخر نسپارند. بدون شك مهم‌ترين موضوع و دغدغه‌ي اوليا «برنامه‌ريزي» براي فرزندشان است. آزمون‌هاي برنامه‌اي كانون در كنار برنامه‌ي راهبردي آزمون‌ها مي‌تواند مهم‌ترين ابزار موفقيت دانش‌آموزان باشد. در كنار آن كلاس‌ها و كتاب‌هاي برنامه‌اي كانون هم هدفي را جز موفقيت دانش‌آموزان در آزمون‌هاي ورودي دنبال نمي‌كند.

چگونه خود را برای آزمون تیزهوشان آماده کنیم ؟

اگر شما هم جزء دانش آموزانی هستید که تمایل دارید در آزمون های ورودی تیزهوشان شرکت کنید توصیه می کنیم به نکته های زیر توجه کنید :

 • از همین امروز درس خواندن را شروع کنید تا از رقیبان پیشی بگیرید . آنان که فردا آغاز می کنند یک روز از شما عقب ترند .
 • اعتماد به نفس داشته باشید . همه ما می توانیم یک استعداد درخشان باشیم ، هوش استعداد و میل به پیشرفت در همه ما وجود دارد ، تفاوت ما در میزان تلاشمان است ، پس با اعتماد به نفس تلاش کنید تا به موفقیت برسید .
 • با هدف تلاش کنید اگر هدفی مشخص داشته باشید ( قبولی در آزمون ورودی تیزهوشان ) تلاش شما چندین برابر خواهد شد ، و خستگی ناپذیر می شوید .
 • به علوم و ریاضی توجه ویژه داشته باشید ، این دو درس می توانند نتیجه آزمون را به نفع شما تغییر دهند  تلاش کنید تا نمره تراز ریاضی و علوم شما به بالای 7000 برسد .

نحوه مطالعه ریاضی و علوم :

قیل از هر چیز باید بر این نکته تاکید کرد که  توجه دقیق به تدریس  معلم در کلاس ، در موفقیت شما مؤثر است . علوم و ریاضی باید عمقی و کامل خوانده شوند . اجازه ندهید نکته ای از دید شما پنهان بماند . برای تثبیت مطالب در ذهن می توان پس از مطالعه دروس به بررسی پرسش ها و تمرینات پرداخت . در این دو درس تست نباید فراموش شود . مطالعه تشریحی و تست زنی باید گام به گام در کنار هم باشند .

 • فارسی و دینی را هم فراموش نکنید . بیشتر دانش آموزان در مقطع متوسطه دوره اول با شیوه پاسخ به سؤالات تستی دراین دو درس آشنایی ندارند .
 • با برنامه درس  بخوانید و تلاش کنید ، برنامه مناسب امکان استراحت و درس خواندن را در کنار یکدیگر به شما می دهد .
 • جهت تدوین برنامه ای بهتر و زمان بندی مناسب تر از دفتر برنامه ریزی استفاده کنید .
 • با استفاده از دفتر برنامه ریزی رقابت شیرینی با خودتان خواهید داشت و می توانید ساعات مطالعه تان را افزایش دهید .

با استفاده از دفتر برنامه ریزی و ثبت برنامه مطالعاتی خود مطالعه هدفمند خواهید داشت و می توانید از میزان پیشرفت خود در هر  روز مطلع شوید و ساعات مطالعه تان را افزایش دهید .

 در صورتی که برای آماده سازی ٬ برنامه ریزی و انتخاب مدرسه تیزهوشان نیاز به مشاوره دارید ٬هم اکنون 9099072068 تماس حاصل فرمایید 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در آزمون های تخصصی

بررسی کنید

انتخاب رشته پایه هفتم مدارس تیزهوشان

انتخاب رشته پایه هفتم مدارس تیزهوشانمیانگین 5 رای از تعداد 1 مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش…