چه عواملی افت تحصیلی در سال کنکور را رقم می‌زنند؟(مهم ترین عوامل امروزی)

آخرین سال تحصیلی که به‌پایان می‌رسد، دانش‌آموزان در تب‌وتاب کنکور و آمادگی برای طرح نقشه راه شغلی خود هستند. آن‌ها رویای کسب رتبه برتر را در سر دارند تا بتوانند دوره تحصیلی خود را در بهترین دانشگاه‌های کشور بگذرانند.

دستیابی به اهداف و آرزوهای دانش‌آموزان، گاهی با موانع و مشکلاتی روبه‌رو است؛ افت تحصیلی در این دوره، یکی‌ از بدترین اتفاقاتی خواهد بود که دانش‌آموزان می‌توانند تجربه کنند.

گاهی دانش‌آموزانی با میانگین معدل و بهره هوشی بالا نیز در این گرداب، غرق می‌شوند و آسیب‌های جبران‌ناپذیری را متحمل می‌شوند.

تا کنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چه عواملی باعث افت تحصیلی در سال کنکور می‌شود؟ و آیا راهکارهایی برای جلوگیری یا جبران آن وجود دارد؟

در این مطلب قصد داریم پرده از این راز برداریم و راهی برای بهبود روند تحصیلی دانش‌آموزان کشف کنیم.

چه عواملی افت تحصیلی در سال کنکور را رقم می‌زنند؟

 

عوامل فردی موثر در افت تحصیلی دانش‌آموزان کنکور سراسری

کنکور به‌خودی خود، دلهره‌آور و استرس‌زا است و دانش‌آموزان اضطراب و نگرانی مفرطی را در برگزاری این آزمون تجربه می‌کنند. افت تحصیلی در این دوره، تبعات سنگینی را به‌بار می‌آورد؛ از این‌رو با آگاهی از علل و عوامل به‌وجودآورنده آن، می‌توان از این اتفاق، جلوگیری کرد.

دلایل متعددی می‌توانند در این موضوع دخیل باشند و دانش‌آموزان را با شکست روبه‌رو کنند؛ به‌منظور آشنایی با این عوامل در ادامه به تشریح آن‌ها می‌پردازیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تنبلی

افت تحصیلی با تنبلی، آغاز می‌شود؛ به‌تعویق انداختن مطالعه کتاب‌ها، انجام‌ندادن تمرینات و ممانعت از تست‌زنی، تسلط بر دروس را برای دانش‌آموزان دشوار می‌کند.

گاهی تنبلی برای رفتن به کلاس‌های آموزشی، فرصت یادگیری بیشتر مطالب را از آن‌ها می‌گیرد و زمینه افت تحصیلی را فراهم می‌سازد. دانش‌آموزان در سال کنکور باید جدیت بیشتری به‌خرج دهند و از تنبلی و تعلل دوری کنند تا بتوانند نتیجه مطلوبی در مهم‌ترین آزمون زندگی خود کسب کنند.

عدم مدیریت زمان

نداشتن مدیریت در زمان و برنامه‌ریزی دقیق و اصولی، می‌تواند آسیبی جدی به روند تحصیلی دانش‌آموزان وارد کند. دانش‌آموزان با تصور این‌که زمان کافی برای درس‌خواندن را دارند، از انجام تکالیف و مطالعه دروس طفره می‌روند و به ‌این صورت روند تحصیلی خود را به‌خطر می‌اندازند.

عدم مدیریت زمان، به‌مرور افت تحصیلی را رقم می‌زند و دستیابی به اهداف و آرزوهای دانش‌آموزان را از بین می‌برد.

تاثیر عدم مدیریت زمان افت تحصیلی در سال کنکور

اعتمادبه‌نفس بیش‌ازحد

جای هیچ شکی نیست که اعتمادبه‌نفس، نقش موثری در بهبود روند تحصیلی دانش‌آموزان دارد؛ اما اعتماد‌به‌نفس بیش‌ازحد، می‌تواند نتایج نامطلوبی را رقم بزند.

برخی از دانش‌آموزان تصور می‌کنند بیشتر و بهتر از اساتید و معلمان خود می‌دانند و نیازی به آموزش و یادگیری ندارند؛ غافل از این‌که دچار اعتمادبه‌نفس کاذب شده‌اند و اشتباه بزرگی را مرتکب می‌شوند.

بهتر است زمانی را برای یادگیری مجدد موضوعات مختلف اختصاص دهید و جزئیات کوچک و مهم را کشف کنید.

عدم پشتکار

موفقیت، بدون پشتکار و تلاش مداوم، محقق نخواهد شد؛ بنابراین برای دستیابی به اهداف و آرزوهای خود، باید تلاشتان را مضاعف کنید. داشتن پشتکار، مسیر را لذت‌بخش و آسان‌تر خواهد کرد و کسب نتیجه مطلوب را در پی خواهد داشت.

عدم پشتکار و تلاش‌های مستمر، دانش‌آموزان را با روند افت تحصیلی روبه‌رو می‌کند؛ بدون شک موفقیت درصورتی دست‌یافتنی خواهد شد که تلاش و پشتکاری مثال‌زدنی داشته باشید.

کسب رتبه برتر کنکور، مستلزم تلاش مستمر و پایدار خواهد بود و مطالعه‌های نامنظم و پراکنده، نمی‌تواند مفید واقع شود. زمان طلایی آزمون سراسری کنکور محدود است و دانش‌آموزان باید نهایت تلاش خود را در این بازه زمانی، به‌کار گیرند

دانش‌آموزانی که درک صحیحی از خواسته و هدف خود ندارند، پشتکار و تلاش مستمری نیز نخواهند داشت، آن‌ها بسیار احساسی و هیجانی شروع می‌کنند و در میانه راه، از مسیر خارج می‌شوند و افت تحصیلی را تجربه می‌کنند.

عدم هدف‌گذاری

عدم هدف‌گذاری مشخص در آزمون کنکور، می‌تواند خستگی و ناامیدی را به دانش‌آموزان القا کند و به افت تحصیلی منجر شود. بدون روشن‌کردن اهداف و خواسته‌های خود، وارد این مسیر نشوید؛ چرا که نتیجه‌ای جزء شکست نخواهد داشت.

افرادی که بی‌هدف در آزمون کنکور شرکت کرده‌اند، سردرگم و بدون‌انگیزه هستند، گاهی با مطالعه‌های افراطی دچار خستگی و دل‌زدگی می‌شوند و گاهی با فاصله‌های مداوم، از مسیر دور و منحرف خواهند شد.

دقت داشته باشید که هدف‌گذاری، انگیزه و اشتیاق را در دانش‌آموزان ایجاد می‌کند و روند تحصیلی آن‌ها را نیز، بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود موفقیتی بزرگ را تجربه کنند.

ترس و اضطراب

برخی از دانش‌آموزان، جرات روبه‌رو‌شدن با ضعف‌ها و کاستی‌های خود را ندارند و به‌جای حل مشکلات خود، آن‌ها را به زمان دیگر موکول می‌کنند. گاهی دانش‌آموزان در یادگیری یک درس یا مبحث مشخص، ضعف نشان می‌دهند؛ اما به‌جای تلاش بیشتر و استفاده از منابع مختلف در جهت کسب مهارت، فرار را ترجیح خواهند داد.

دانش‌آموزان با فرار، زمان محدود کنکور را از دست می‌دهند؛ همچنین از آن‌جایی ‌که، تمامی دروس اختصاصی و عمومی در محاسبه حد نصاب نمره کنکور موثر هستند، دانش‌آموزان باید بر ترس و اضطراب خود غلبه کنند و برای برطرف‌کردن نقاط ضعف خود اقدامات لازم را انجام دهند.

علاوه‌بر این، عدم رفع مشکلات درسی و فرار از آموزش و یادگیری، تاثیری مستقیم در کاهش اعتمادبه‌نفس دانش‌آموزان خواهد داشت و اعتمادبه‌نفس پایین، عملکرد ضعیف و افت تحصیلی دانش‌آموزان را در پی خواهد داشت.

عوامل حواس‌پرتی

عوامل حواس‌پرتی نیز نقشی پررنگ در افت تحصیلی دانش آموزان در سال کنکور دارد؛ چرا که تمرکز و انگیزه را در دانش‌آموزان از بین می‌برد و افت تحصیلی را رقم می‌زند.

علاقه شدید نوجوانان به تکنولوژی و فضای مجازی، کاملا مشهود است؛ از این‌رو استفاده از این وسایل می‌تواند زمان زیادی را از دانش‌آموزان بگیرد و حواس آن‌ها را از درس و اهمیت آزمون دور کند.

عوامل حواس‌پرتی باعث می‌شوند دانش‌آموزان، زمان بسیاری را از دست بدهند و به این صورت، انجام فعالیت‌هایشان، به تعویق بیافتد؛ در نتیجه با استرس و اضطراب روبه‌رو شوند.

همچنین درس‌خواندن در فضاهای شلوغ با وجود تلویزیون، کنسول‌های بازی و … نیز می‌تواند حواس دانش‌آموزان را از درس‌خواندن پرت کند؛ بنابراین فضایی آرام را به درس‌خواندن اختصاص دهید تا بتوانید نتیجه‌ای مطلوب به‌دست آورید.

تاثیر منابع درسی نامناسب بر افت تحصیلی

 

منابع درسی نامناسب

اهمیت ویژه آزمون کنکور باعث شده است، منابع مطالعاتی بسیاری به بازار عرضه و در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد. گاهی دانش‌آموزان بدون آگاهی و ارزیابی سطح دانش خود، اقدام‌ به استفاده از منابع مطالعاتی مختلف می‌کنند.

بر این اساس ممکن است سطح منابع انتخابی دانش‌آموزان، بالاتر یا پایین‌تر از سطح علمی آن‌ها باشد؛ از این‌رو علاوه‌بر این‌که تاثیری در بهبود روند تحصیلی دانش‌آموزان ایجاد نمی‌کند، موجب بی‌علاقگی و دل‌زدگی از موضوع مربوطه نیز می‌شود.

این موضوع می‌تواند در افت تحصیلی دانش‌آموزان تاثیری مستقیم و پررنگ داشته باشد؛ بنابراین مستلزم تحقیق و بررسی بسیاری خواهد بود.

عدم عزت نفس

عدم عزت نفس، باورها و توانمندی‌های شما را فلج می‌کند، در رشد و موفقیت شما اختلال ایجاد خواهد کرد و باعث می‌شود افت تحصیلی و شکست در انتظار شما باشد.

افرادی که عزت نفس بالایی دارند با اطمینان به‌سوی اهداف خود قدم برمی‌دارند و برای پیشرفت‌های بیشتر و بهتر آماده می‌شوند.

از این‌رو باید پیش‌از هر اقدامی، عزت نفس خود را تقویت کنید و با باور به توانایی‌های خود، مسیر رسیدن به اهداف و آرزوهایتان را استارت بزنید.

عادات بدخوانی

شاید عجیب به‌نظر برسد؛ اما یکی از دلایل افت تحصیلی در سال کنکور، عادات بد مطالعه و درس‌خواندن دانش‌آموزان است. خواندن‌های پراکنده، استراحت‌های بیش‌از اندازه یا مطالعات طولانی و کسل‌کننده می‌توانند کیفیت مطالعه و درس‌خواندن دانش‌آموزان را پایین بیاورد.

سعی کنید برنامه‌ای منظم، متناسب با توانایی‌های خود بچینید و عادات درست مطالعه را در خود پرورش دهید. مطالعه کتاب‌های غیر درسی و مورد علاقه نوجوانان، می‌تواند عادت مطالعه را در آن‌ها ایجاد کند.

یک عادت اشتباه، مطالعه در زمان نامناسب یا استفاده از روش‌های نادرست، می‌تواند دانش‌آموزان را به افت تحصیلی در مهم‌ترین مقطع تحصیلی خود، دچار کند.

تاثیر عادات بدخوانی در افت تحصیلی

 

عدم علاقه

گاهی دانش‌آموزان به‌ دلیل عدم علاقه به یک کتاب یا موضوع خاصی از یک درس، از یادگیری و مطالعه آن سر باز می‌زنند و یک ریسک بزرگ را به‌جان می‌خرند.

گاهی عدم علاقه به یک موضوع یا دروس خاص، در اثر بی‌توجهی به‌وجود می‌آید؛ ممکن است زمانی را برای یادگیری آن اختصاص دهید و علاوه‌بر یادگیری و مهارت، به آن علاقه‌مند شوید.

عدم علاقه به دروس مختلف و عدم مطالعه و یادگیری، افت تحصیلی و شکست و ناکامی در آزمون کنکور را در پی خواهد داشت.

عدم پشتیبانی

حساسیت و اهمیت این دوره کاملا مشهود است؛ از این‌رو دانش‌آموزان به حمایت و پشتیبانی خانواده و افرادی که این مسیر را با موفقیت طی‌کرده‌اند، نیاز خواهند داشت.

استفاده از تجربیات دیگران، می‌تواند تکرار اشتباه‌های مرسوم دانش‌آموزان را حذف کند؛ بنابراین نبود یک راهنما یا مربی در این مسیر، می‌تواند سردرگمی و اضطراب را در دانش‌آموزان تشدید کند و زمینه افت تحصیلی را فراهم سازد.

ارتباطات ناسالم

نقش گروه دوستان و هم‌سالان در این دوره، بسیار پررنگ است. عموما دانش‌آموزان بیشترین تاثیر را از دوستان و هم‌سالان خود می‌گیرند؛ بنابراین آن‌ها می‌توانند آینده شما را به‌خطر بیندازند یا آینده‌ای روشن برای شما بسازند.

دوستانی که به درس و مدرسه اهمیتی نمی‌دهند و شما را به عدم مطالعه و عدم شرکت در کلاس‌های متنوع آموزشی تشویق می‌کنند، دل‌سردی و افت تحصیلی شما را رقم می‌زنند.

تاثیر روابط ناسالم بر افت تحصیلی

دانش‌آموزان باید گروه دوستی خود را با احتیاط، انتخاب کنند و دوستانی با ارزش‌ها و اهداف مشترک داشته باشند. این دوستی‌ها باعث ایجاد انگیزه و ارتقای سطح موفقیت در دانش‌آموزان می‌شوند و مانند یک راهنما، برای شما عمل خواهند کرد.

عدم داشتن اراده لازم برای رسیدن به موفقیت

عدم داشتن اراده و انگیزه برای رسیدن به موفقیت، می‌تواند نقش مهمی در افت تحصیلی دانش‌آموزان داشته باشد. عدم اراده و انگیزه، کاهش تمرکز و بی‌توجهی و بی‌دقتی را نیز در پی خواهد داشت.

دانش‌آموزان برای موفقیت به یک برنامه‌ریزی دقیق و اصولی نیاز دارند، آن‌ها باید اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت را برای خود مشخص کنند و برای رسیدن به آن‌ها، اقدامات لازم را انجام دهند.

همچنین تشویق و حمایت خانواده نیز می‌تواند، انگیزه و اشتیاق به یادگیری را در دانش‌آموزان زنده کند.

عادات نامناسب

تغذیه و همین‌طور خواب کافی و مناسب، می‌تواند نتایج مطلوبی در روند تحصیلی دانش‌آموزان اعمال کند. تغذیه مناسب، علاوه‌بر سلامت و نحوه عملکرد بدن در طول روز، به تقویت عملکرد صحیح مغز نیز، کمک خواهد کرد.

برخی از دانش‌آموزان علاقه زیادی به فست‌فودها و غذاهای ناسالم دارند؛ آن‌ها با صرف این غذاها، سلامت خود را به‌خطر می‌اندازند.

همچنین غذاهای دیرهنگام و آخر شب نیز، می‌تواند کیفیت خواب آن‌ها را پایین بیاورد و صبح روز بعد را با خستگی و کسالت شروع کنند.

خواب ناکافی و نامناسب نیز، می‌تواند در افت تحصیلی دانش‌آموزان موثر واقع شود. بیداری‌های شبانه یا درس‌خواندن‌های مداوم بدون استراحت، می‌تواند نتیجه عکس را به‌همراه داشته باشد و عملکرد دانش‌آموزان را ضعیف کند.

دانش‌آموزان باید یک عادت خوب و منظم برای خوابیدن داشته باشند؛ خواب و استراحت کافی، حافظه را بهبود می‌بخشد و مغز را برای دریافت اطلاعات جدید، هوشیار می‌سازد.

عوامل خانوادگی موثر در افت تحصیلی دانش‌آموزان کنکوری

علاوه‌بر عوامل فردی، عوامل خانوادگی نیز در افت تحصیلی کنکوریان، نقشی اساسی دارند؛ ناگفته نماند که عوامل فردی در دانش‌آموزان نیز، ریشه در خانواده و سبک تربیتی آن‌ها خواهد داشت.

خانواده به‌عنوان نهاد اصلی، می‌تواند با حمایت و پشتیبانی خود، روند تحصیلی دانش‌آموزان را بهبود بخشد یا با ایجاد اختلالات و تنش‌ها، شکست و افت تحصیلی را برای فرزندان رقم بزند.

دانش‌آموزان برای شرکت در آزمون حساس کنکور، باید شرایط لازم و کافی را دارا باشند؛ آن‌ها بیش‌از هر چیزی، به مکانی امن و حمایتی نیاز دارند که استرس و اضطراب را از آن‌ها دور کند.

تنش‌های خانوادگی، اعتیاد پدر یا مادر، طلاق، زندگی با ناپدری یا نامادری و … می‌توانند استرس، اضطراب و افسردگی را در دانش‌آموزان رقم بزنند و آن‌ها را در سرازیری شکست و افت تحصیلی قرار دهند.

همچنین دانش‌آموزان کنکوری به مواد آموزشی لازم برای یادگیری بهتر دروس نیاز خواهند داشت؛ شرکت در کلاس‌های آموزشی، آزمون‌های آزمایشی و … مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود.

بنابراین وضعیت اقتصادی ناپایدار خانواده‌ها نیز، می‌تواند یکی از عوامل موثر در افت تحصیلی فرزندان باشد.

دانش‌آموزانی که از نظر مالی با مشکل روبه‌رو هستند، امکان شرکت در کلاس‌های آموزشی، آزمون‌های آزمایشی، نحوه تست‌زنی و … را نخواهند داشت.

گاهی دانش‌آموزان برای تامین نیازهای خود، مجبور به انجام کارهای پاره‌وقت می‌شوند و در نتیجه، علاوه‌بر حواس‌پرتی و ازدست‌دادن تمرکز، زمان محدودی برای مطالعه و درس‌خواندن خواهند داشت.

عوامل خانوادگی موثر در افت تحصیلی دانش‌آموزان کنکوری

 

عوامل اجتماعی موثر در افت تحصیلی دانش‌آموزان کنکوری

با گسترش عوامل اجتماعی متعدد در انحراف فکری و رفتاری دانش‌آموزان، خطر افت تحصیلی و تغییر مسیر نوجوانان، روزبه‌روز بیشتر می‌شود. عواملی مانند بزهکاری، اعتیاد و … آینده تحصیلی و شغلی نوجوانان بسیاری را تباه کرده است؛

از این‌رو بررسی و پیگیری عوامل موثر در ضعف عملکرد دانش‌آموزان، بسیار حیاتی خواهد بود.

گروه‌های دوستی و هم‌سالان در این موضوع، نقش موثری خواهند داشت؛ چرا که این گروه می‌توانند تاثیرات منفی یا مثبتی بر دوستان خود داشته باشند.

گاهی اعتماد به یک دوست می‌تواند تبعات سنگینی را به‌بار آورد و آسیب‌های جبران‌ناپذیری را وارد کند یا مسیری درست را به شما نشان دهد و موفقیت‌های مختلفی را برای شما رقم بزند.

راهکارهای مناسب برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان کنکوری

اکنون که با عوامل متعدد فردی، خانوادگی و اجتماعی افت تحصیلی در سال کنکور آشنا شدید، وقت آن است که راهکاری برای مقابله با آن‌ها بیابید.

آزمون سراسری کنکور، سالهاست که دانش‌آموزان بسیاری را به چالش می‌کشد؛ گاهی نتایج مطلوب آن را دیده‌اید و گاهی شکت‌ها و ناکامی‌های بسیاری را رقم زده است.

اکنون برای تجربه‌ای مفید و موفق، به راهکارهای برای موفقیت در این آزمون می‌پردازیم.

برنامه‌ریزی موثر

برنامه‌ریزی دقیق و اصولی را جدی بگیرید، شما با کمک برنامه‌ریزی می‌توانید زمان خود را مدیریت کنید و بهترین بهره را از آن ببرید. به این ترتیب زمانی برای تلف‌کردن ندارید و در کنار مطالعه، فرصتی برای استراحت نیز، خواهید داشت.

سعی کنید از مشاوران کنکور کمک بگیرید؛ آن‌ها بر اساس تجربیات و تخصص خود در این مورد، می‌توانند به‌خوبی زمان‌بندی دقیق مطالعه، نحوه مطالعه دروس، نحوه صحیح تست‌زدن و … را به شما آموزش دهند و نتیجه‌ای مطلوب را برایتان رقم بزنند.

برنامه‌ریزی موثر برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان کنکوری

 

شرکت در آزمون‌های شبیه‌سازی‌شده

اگر فهم یک درس یا مبحث خاصی برای شما مشکل‌ساز شده است یا در شیوه درس‌خواندن ‌مهارت ندارید، می‌توانید در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید و از تخصص اساتید مجرب کمک بگیرید و عملکرد تحصیلی خود را بهبود ببخشید.

همچنین شرکت در آزمون‌های شبیه‌سازی‌شده با آزمون‌های کنکور، می‌توانید خود را محک بزنید و برای آزمون اصلی آماده شوید.

شما با شرکت در این آزمون‌ها، علاوه‌بر آشنایی با پروسه امتحان، به نقاط قوت و ضعف خود پی می‌برید و می‌توانید برای رفع آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهید.

سلامتی روانی و جسمی

سلامت جسمی و روانی، به‌عنوان یک پیش‌نیاز در موفقیت آزمون کنکور، نقش خواهند داشت؛ دانش‌آموزانی که قصد شرکت در آزمون کنکور سراسری را دارند باید از سلامت جسمی و روانی برخوردار باشند.

استراحت کافی، استفاده از مواد غذایی سالم و استفاده از ویتامین‌های مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن، جسمی سالم و آماده را برای شما فراهم می‌سازد.

همچنین داشتن روحیه‌ای سالم، به‌دور از اضطراب و افسردگی، می‌تواند آمادگی دانش‌آموزان را تهدید کند و فرصت شرکت در آزمون را از دست دهند.

بنابراین در این‌گونه موارد مشورت و کمک از یک مشاور متخصص می‌تواند کمک‌کننده باشد.

همراهی‌کردن خانواده

خانواده‌هایی که اطلاعات کافی از نحوه برخورد با فرزند خود و درک شرایط او را ندارند، با تصمیمات اشتباه و روش‌های نادرست، باعث ایجاد چالش‌های بسیاری خواهند شد که افت تحصیلی، یکی از آن‌ها خواهد بود.

دلسوزی‌ها و فشارهای نابه‌جا، اطلاعات نادرست، دخالت‌های بی‌مورد و … می‌توانند زمینه افت تحصیلی را در فرزندان مهیا کند. والدین می‌توانند با کمک یک مشاور متخصص، راه‌و روش برخورد صحیح و درک وضعیت فرزندان خود را آموزش ببینند.

دانش‌آموزان در این دوره، به حمایت و پشتیبانی والدین، بیشتر از همیشه نیاز دارند، بهتر است آن را از فرزندان خود دریغ نکنید تا شاهد نتیجه شگفت‌انگیز آن باشید.

همراهی‌کردن خانواده برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان کنکوری

 

مطالعه مکرر و مستمر

بدون شک مداومت و استمرار در مطالعه کتب درسی، در کسب نتیجه مطلوب، موثر خواهد بود. دانش‌آموزان با مطالعه مداوم می‌توانند عادت مطالعه را در خود بسازند؛ البته استراحت و اختصاص زمانی برای رفع خستگی، ضروری خواهد بود.

اگر یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید می‌توانید مطالعه خود را به‌صورت مستمر ادامه دهید و از مسیر خارج نشوید.

با آویژه موفق به کسب رتبه برتر در کنکور شوید

دانش‌آموزان سال‌هاست که برای شرکت در آزمون کنکور سراسری، ثبت نام می‌کنند و برای دستیابی به اهداف و آرزوهایشان به‌رقابت می‌پردازند.

دانش‌آموزان برای شرکت در آزمون و کسب رتبه برتر، با چالش‌ها و مشکلات متعددی دست‌وپنجه نرم می‌کنند که شکست و افت تحصیلی آن‌ها را رقم می‌زند.

بدون شک اگر آن‌ها با علل و عوامل موثر در افت تحصیلی در سال کنکور، آشنا شوند، می‌توانند آن‌ها را حل و شرایط بهتری را برای شرکت در آزمون فراهم کنند. کنکور و اضطراب و دلهره‌های ناشی از آن را می‌توانید با همراهی یک مشاور، آسان‌تر کنید.

مرکز مشاوره آویژه با مشاوره حرفه‌ای و تخصصی خود، راهکارها و روش‌های متعددی را برای تجربه‌ای بهتر، به شما آموزش خواهد داد.

مجموعه آویژه سال‌هاست که در این زمینه به فعالیت می‌پردازید و با تجربه و تخصص خود، توانسته دانش‌آموزان را در این مسیر یاری دهد.

 
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

چه عواملی افت تحصیلی در سال کنکور را رقم می‌زنند؟(مهم ترین عوامل امروزی)

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/2/20

جمعه

1403/2/21

شنبه

1403/2/22

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید