استخدام آموزش و پرورش معلم ابتدایی

استخدام آموزش و پرورش معلم ابتدایی

سازمان آموزش و پرورش هر ساله برای تکمیل کادر خود از داوطلبان و علاقه مندان واجد شرایط دعوت به همکاری می کند. این سازمان با انتشار دفترچه آزمون استخدامی در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور امکان ثبت نام را برای داوطلبان فراهم می کند.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام ، هزینه ها، نکات، سهمیه ها و سایر موارد می توانید با مرکز مشاوره آویژه تماس گرفته و از مشاوره پرسنل مجرب این مجموعه بهره مند شوید.

استخدام معلمان خبره از طریق آزمون آموزش و پرورش راهی برای توسعه سیستم آموزشی کشور است. بنابراین این سازمان با جدیت برای استخدام افراد خبره اقدام می نماید.

نقش معلمان ابتدایی در ساختار اجتماعی و تربیتی جامعه بسیار حیاتی است. آنها نقشی پایه‌ای و اساسی در پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان و شکل‌دهی به آینده‌ی آنان دارند.

بنابراین با توجه به اهمیت شغل دبیری، به ویژه معلمان ابتدایی به صورت منظم و مداوم ارزیابی‌هایی از آنها صورت می گیرد که این کار می‌تواند به بهبود عملکرد آموزشی و توسعه توانمندی های حرفه‌ای معلمان کمک کند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

استخدامی معلم ابتدایی از طریق آزمون آموزش و پرورش چگونه انجام می شود؟

استخدام آموزگار ابتدایی از طریق آزمون آموزش و پرورش یکی از مراحل اساسی تأمین نیروی انسانی در حوزه آموزش است. این فرآیند اساسی برای ارتقای کیفیت آموزش و ارائه یک بستر تحصیلی موثر و پایدار در جامعه بسیار مهم است.

داوطلبان برای استخدام در این سمت شغلی لازم است مراحلی از جمله ثبت نام آزمون، مصاحبه و مراحل بعدی انتخاب نیروی انسانی در این وزارتخانه را پشت سر بگذارند. در ادامه مدارک مورد نیاز و مراحل ثبت نام این ازمون به طور کامل توضیح داده شده است.

دفترچه ازمون استخدامی آزمون آموزش و پرورش

دفترچه ازمون استخدامی آزمون آموزش و پرورش چه اطلاعاتی به ما می دهد؟

دفترچه آزمون استخدامی اطلاعات شرکت در آزمون را در اختیار داوطلبان قرار می دهد. اما برای دریافت بهترین نتیجه استفاده از خدمات یک مشاور حرفه ای بسیار موثر است.داوطلبان باید قبل از اقدام به ثبت نام، اطلاعات مهم و کاربردی شرکت در این آزمون را کسب نمایند.

مرکز مشاوره آویژه بهترین ارائه کننده خدمات مشاوره آموزشی آماده است تا اطلاعات کامل مربوط به سهمیه ها، مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی، رشته ها و … را به شما ارائه نماید. زمان را از دست ندهید و همین حالا با ما تماس بگیرید.

پس از از کسب اطلاعات کامل می توانید برای ثبت نام اقدام کنید. دقت داشته باشید که خدمات موسسه آویژه یک پکیج کامله که برای شما تمام ابزارهای لازم را فراهم می کند تا با خیالی آسوده و بدون نگرانی در مسیر اهدافتان قدم بردارید.

شرایط استخدام آموزگار ابتدایی 1403 چگونه است؟

به طور کلی شرایط آزمون استخدامی معلم ابتدایی هم مانند سایر رشته ها به صورت عمومی و اختصاصی است. داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با تدریس در مقطع ابتدایی از یک دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی معتبر، سن، اخذ نمره مورد نظر و پذیرش در آزمون‌های ورودی کتبی، مصاحبه حضوری و برخی موارد از جمله عوامل موثر در انتخاب هستند.

شناخت خوب از متدهای آموزشی، توانایی مدیریت کلاس، ارتباط موثر با دانش‌آموزان و والدین، توانایی مدیریت زمان و مهارت‌های ارتباطی مثبت از جمله مهارت‌های موردنیاز برای معلمان ابتدایی است. برای اطلاع از کلیه شرایط قبل از ثبت نام حتما دفترچه راهنمای مربوطه را مطالعه کنید.

شرایط عمومی آزمون استخدامی معلم پایه ابتدایی آموزش و پرورش 1403

برخی از موارد برای آزمون استخدام معلم ابتدایی و سایر رشته ها و مشاغل به صورت عمومی و مشترک است. نداشتن هر کدام از موارد به معنای واجد شرایط نبودن داوطلب است.

شرایط عمومی آزمون استخدامی معلم پایه ابتدایی

پونزبنابراین شرایط عمومی و اختصاصی دفترچه آزمون از موارد بسیار مهمی است که باید به دقت آن را مطالعه کنید:

 • داوطلب باید تابعیت ایرانی داشته باشد.
 • اعتقاد به دین اسلام و یا ادیان مورد پذیرش در قانون اساسی الزامی است.
 • تابعیت نسبت به قوانین جمهوری اسلامی الزامی است.
 • ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت قانونی برای داوطلبان آقا الزامی است.
 • دارا بودن سلامت جسمانی کامل از جهت شنوایی، بینایی، نقص عضو و گفتار برای انجام کار
 • نیروهای بازنشسته و خرید خدمت دستگاه های اجرایی امکان شرکت در آزمون را ندارند.
 • محدوده سنی مورد پذیرش برای ازمون استخدامی سال 1403 از20 تا 40 سال می باشد.
 • نداشتن سابقه محکومیت جزایی و عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانیات
 • نداشتن ممنوعیت برای استخدام در دستگاه های اجرایی ضروری است.

شرایط اختصاصی مندرج در دفترچه برای استخدامی آزمون استخدامی معلم ابتدایی1403

پونزشرایط اختصاصی برای شرکت در ازمون استخدامی آموزش و پرورش در سمت معلم پرورشی 1403 عبارتند از:

 • انتخاب نیروهای مورد نظر برای پست معلم ابتدایی با توجه به نیازها و و بر اساس تجربه از طریق آزمون کتبی و مصاحبه حضوری انجام خواهد گرفت.
 • مدارک تحصیلی مورد نیاز با توجه به سن داوطلبان تعیین می شود.
 • شرکت در دوره کارآموزی الزامی است. پس از پذیرش داوطلبان در آزمون ورودی آموزش و پروش داوطلبان موظف به شرکت در یک دوره کارآموزی هستند و در صورتی که امکان شرکت در این دوره برای آنها مقدور نباشد، پروسه استخدامی برای آنها متوقف خواهد شد. لازم است بدانید که گذراندن دوره های ضمن خدمات پس از موفقیت در دوره کار آموزی و استخدام نهایی الزامی است.
 • برای شرکت در دوره کارآموزی داوطلبان باید مدرک ICDL و مدرک روخوانی و روان خوانی قرآن را ارائه کنند. اگر در زمان اغاز کارآموزی امکان ارائه مدارک برای شما وجود ندارد می توانید تعهد داده و تا پایان دوره کارآموزی مدارک مورد نظر را تحویل دهید.
 • کلیه افرادی که به اداره آموزش و پرورش متعهد هستند از جمله افراد فارغ التحصیل تربیت معلم، تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان، نمی توانند مجددا در این آزمون شرکت کنند و این قانون برای ازمون استخدامی سال 1403 نیز وجود خواهد داشت.
 • تعيين محل خدمت دقيق پذیرفته شدگان مشاغل مورد نیاز، براساس نياز و بعد از گذراندن موفقيت آميز دوره کارآموزی یك ساله خواهد بود.
 • به منظور حفظ نيروهاي استخدام شده، سازمان آموزش و پرورش، هرگونه تغيير سمت نيروهاي بكارگرفته شده در مشاغل گروه های مختلف این اداره به سایر دستگاه هاي اجرایی را ممنوع اعلام کرده است. مگر در موارد خاص كه پس از بررسی و با تأیيد مركز برنامه ریزي منابع انسانی، اموراداري و معاونت وزارتخانه این کار انجام می گردد.
 • نحوه جذب منابع انسانی در کلیه مشاغل آموزشی و تربيتی به صورت استانی و منطقه ای خواهد بود. بنابراین بعد از طی فرایند استخدامی و پذیرش، فرد با توجه به استان و منطقه محل سکونت خود مشغول به فعالیت خواهد شد.

شرایط سنی ثبت نام آزمون استخدام معلم ابتدایی

شرایط سنی ثبت نام آزمون استخدام معلم ابتدایی 1403

برای استخدامی آزمون آموزش و پرورش در سال 1403 باید شرایط سنی داوطلب منطبق با شرایط سنی مندرج در دفترچه آزمون باشد. محدوده سنی بر تعیین مدرک تحصیلی نیز موثر است.

پونزمدارک لازم برای هر بازه سنی عبارتند از:

 • 25 سال دیپلم
 • 30 سال فوق دیپلم
 • 35 سال لیسانس
 • 40 سال فوق لیسانس
 • 45 سال دکتری

چه منابعی برای آزمون استخدامی معلمی پایه ابتدایی سال 1403 مناسب است؟

استخدام معلمان ابتدایی از طریق آزمون آموزش و پرورش برای ارتقا و بهبود سیستم آموزشی در کشور ضروری است. این آزمون با تأمین نیروی انسانی متخصص و با کیفیت در حوزه آموزش نقش بسیار مهمی در شکل‌دهی به آینده‌ی جامعه دارد.

پونزمنابع امتحانی که افراد برای سمت شغلی معلم ابتدایی مطالعه خواهند کرد عبارتند از:

دروسمنابع
تاریخ و فرهنگ تمدنخدمات متقابل ایران و اسالم نویسنده: شهید مطهری انتشارات صدرا
مروری بر دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران
کتاب توسعه و مبانی و مبانی تمدن غرب نوشته سید مرتضی آوینی (ویژه آزمون دبیری و هنرآموزی)
تعلیم و تربیت اسلامیمبانی نظری تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت رسمی-عمومی جمهوری اسلامی (بخش دوم مبانی، قسمت های: چیستی، چرایی و چگونگی تربیت رسمی – عمومی)
کتاب تعلیم و تربیت در اسلام نوشته شهید مرتضی مطهری (ویژه آزمون دبیری و هنرآموزی و مربی آموزش معلولین)
معارف و اندیشه های اسلامی و انقلابیطرح کلی اندیشه اسالمی در قرآن (بخش اول: ایمان) نویسنده: سید علی خامنه ای، انتشارات: صهبا
همرزمان حسین (ع)، نویسنده: سیدعلی خامنه ای، انتشارات: انتشارات انقلاب اسلامی
دانش سیاسی، اجتماعی و حقوق اساسیقانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۲) وصیت نامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی
3) بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی
زن یا نیمی از پیکر اجتماع به نوشته آیت الله مصباح یزدی (ویژه آزمون مربی آموزش معلولین)
توانایی های عمومی و ذهنی_

 

دروس و منابع اختصاصی آزمون معلمی پایه ابتدایی 1403

دروس امتحانیمنابع اختصاصی آزمون
اسناد و قوانین بالادستی آموزش و پرورشسیاست های كلی ایجاد تحول در آموزش و پرورش/سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جمهوری اسلامی – مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی/آیین نامه اجرایی مدارس، مصوب سال 1400 شورای عالی آموزش و پرورش
روش ها و فنون تدریسبا تاكید بر محور های: مبانی نظری تدریس و یادگیری، مدیریت و طراحی فعالیت های آموزش، اصول و شیوه های مدیریت کلاس درس، مهارت های خلق موقعیت و فرصت های یادگیری، آشنایی با روش های تدریس مبتنی بر شناخت گرایی و سازنده گرایی با رویكرد تحولی، راهبردهای یاددهی و یادگیری، مهارت های اساسی مورد نیاز معلم پیش از تدریس، حین تدریس، پس از تدریس، مدل ها و الگوهای تدریس
روانشناسی تربیتیبر اساس نوع رشته شغلی
سنجش و اندازه گیری پیشرفت تحصیلیبا تاكید بر محور تعریف مفاهیم و اصطلاحات مرتبط، سنجش مشاهده ای، سنجش عملكردی، سنجش عاطفی، سنجش رفتاری، سنجش تكوینی، پوشه كار /كتاب راهنمای معلم در ارزشیابی توصیفی كد 53/5 سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

 

مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام آزمون استخدامی معلم پایه ابتدایی 1403

پونزبعد از اینکه مطالب دفترچه راهنما را به خوبی مطالعه کردید برای ثبت نام مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 • مدارک از قبیل اسکن عکس، مدارک تحصیلی و فرم تکمیل شده انتهای صفحه را اماده کنید. توجه داشته باشید که عکس شما باید تمام رخ، بدون جای مهر و منگنه و در حجم و ابعاد مشخص باشد و بانوان موظف به رعایت حجاب اسلامی در عکس می باشند.
 • اسکن کلیه مدارک شامل صفحات شناسنامه ( صفحه اول و دوم، درصورت وجود توضیحات اسکن صفحه توضیحات نیز لازم است)، اسکن کارت ملی ( پشت و رو)، کارت پایان خدمت و یا معافی از خدمت به صورت واضح و اسکن مدارک تحصیلی)
 • برای ثبت نام در این ازمون ابتدا به سایت سنجش و آموزش کشور مراجعه نمایید. سپس از سربرگ استخدام، گزینه استخداممتمرکز دستگاه های اجرایی را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد استخدامی آموزش و پرورش 1403 را انتخاب کنید.
 • از منوی کنار صفحه کارت اعتباری ثبت نام ازمون را خریداری کنید.
 • شماره سریال را در محل درج شده وارد نمایید.
 • مراحل نام نویسی را تکمیل کرده و در پایان ثبت نام کد رهگیری و شماره پرونده خود را ذخیره کنید زیرا در مراحل بعدی و برای مشاهده نتایج به انها نیاز خواهید داشت.

مصاحبه استخدامی معلم ابتدایی

مصاحبه استخدامی معلم ابتدایی

در صورت طی کردن مراحل به شکل صحیح و واجد شرایط بودن و پذیرفته شدن در آزمون کتبی، وارد مرحله مصاحبه خواهید شد. در این مرحله مصاحبه کننده سوالات مختلفی از جمله سوالات عقیدتی، دانش عمومی و… را از شما خواهد پرسید.

درصورتیکه واجد شرایط لازم برای پذیرفته شدن باشید حداکثر طی یک ماه بعد از مصاحبه حضوری مطلع خواهید شد.

بهتر است برای قبولی در مرحله دوم آزمون از خدمات مرکز مشاوره آویژه استفاده نمایید و اطلاعات خود را درباره شیوه‌های تدریس، روش‌های آموزشی، و منابع درسی برای دوره‌ی ابتدایی، مسائل روانشناسی کودکان، مدیریت کلاس، ارتباط با دانش‌آموزان و والدین، و روش‌های موثر در تربیت و آموزش کودکان به روز کرده و اگر اطلاعاتی در این موضوعات ندارید برای فراگیری اقدام کنید.

این کار شانس شما را برای پذیرش بالاتر خواهد برد. به طور کلی میتوان گفت خدمات موسسه آویژه به صورت یک پکیج کامل به داوطلبان ارائه می شود و ابزارهای لازم رو برای آنها فراهم میکند تا با خیالی آسوده و بدون نگرانی برای ازمون آماده شوند.

تاریخ انتشار نتایج ازمون استخدامی معلمی ابتدایی آموزش و پرورش1403

تاریخ دقیق انتشار نتایج آزمون کتبی و مصاحبه توسط سایت سنجش اطلاع رسانی خواهد شد. اگر از خدمات مرکز مشاوره آویژه استفاده می نمایید نگران نباشید. مشاوران با تجربه ما تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.

داوطلبان موظف هستند تا به صورت منظم سایت را چک کنند و از اخبار به روز مطلع باشند. عموما نتایج ازمون اول 2 تا 3 هفته و ازمون دوم حدود 1 ماه بعد از زمان مصاحبه منتشر می شود.

تاریخ انتشار نتایج ازمون استخدامی معلمی ابتدایی

در پایان

به طور کلی اگر به دنبال تبدیل شدن به یک معلم ابتدایی هستید، بهتر است بدانید که این حرفه نیازمند مجموعه‌ای از مهارت‌ها و توانایی‌ها است. بنابراین داوطلبان باید توانایی هایی شامل موارد روانشناسی، سلامت جسمانی و شایستگی علمی را داشته باشند.

توانایی برقراری ارتباط با دانش‌آموزان و والدین، مدیریت کلاس، توانایی تدریس حرفه ای و قابل فهم برای دانش آموزان و به‌روزرسانی مهارت‌های آموزشی، همه بخشی از نقش معلمان در مقطع ابتدایی هستند. علاوه بر تمامی مواردی که در بالا گفته شده است، مهمترین نکته این است که داوطلبان باید علاقه و عشق به آموزش و تأثیرگذاری مثبت بر زندگی دانش‌آموزان را داشته باشید.

همچنین برای پذیرش در مصاحبه درصورتیکه نیاز به کمک دارید بهتر است از خدمات مرکز مشاوره آویژه بهره بگیرید. مشاوران حرفه ای ما آماده ارائه راهنمایی به شما هستند. همین حالا با ما تماس بگیرید و زمان را از دست ندهید.

سوالات متداول

سوال علامتتجربه تدریس شما در زمان استخدام موثر است؟

در صورتیکه برای مصاحبه انتخاب شوید ممکن است تجربیات قبلی تدریس شما برایتان مفید و سودمند باشد. اگر این سوال در بین سوالات مطرح شده در جلسه مصاحبه باشد به شما فرصت می‌دهد تا در مورد تجارب تدریس قبلی‌تان، مهارت‌های تدریسی خود و رویکردهایتان در ارتباط با آموزش به دانش‌آموزان صحبت کنید.

سوال علامتچه ابزارها یا روش‌هایی را برای مدیریت کلاس در نظر دارید؟

در صورتیکه این سوال از شما پرسیده شود می‌توانید در مورد روش‌هایی که برای مدیریت کلاس و جلب توجه دانش‌آموزان استفاده می‌کنید، صحبت کنید.

سوال علامتآیا توانایی ارتباط موثر با والدین و دانش آموزان از مهارت های مهم است؟

پاسخ به این سوال مثبت است. توانایی برقراری ارتباط موثر با دانش آموزان و والدین آنها یکی از ویژگی های کلیدی یک اموزگار خوب است.

سوال علامتاگر نتوانیم در کلاس های کارآموزی شرکت کنیم از فرایند استخدام باز خواهیم ماند؟

بله، تمامی داوطلبان ملزم به شرکت در کلاس های کارآموزی هستند و در صورت عدم شرکت امکان استخدام برای آنها وجود نخواهد داشت.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

استخدام آموزش و پرورش معلم ابتدایی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/5/5

شنبه

1403/5/6

یکشنبه

1403/5/7

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید