راهنمای هزینه مشاوره تحصیلی کنکور | قیمت مشاوره کنکور1403

راهنمای هزینه مشاوره تحصیلی کنکور

آیا فکر می‌کنید دانش‌آموزان برای شرکت در آزمون کنکور سراسری به مشاور و راهنما نیاز خواهند داشت؟ دانش‌آموزان در طول دوران تحصیلی خود، چالش‌ها و فرازونشیب‌های بسیاری را از سر گذرانده‌اند؛ اما ورود به آزمون کنکور، دنیایی متفاوت از سال‌های تحصیلی آن‌ها خواهد بود.

نوجوانان دوران تحصیلی خود را با آزمون‌های تشریحی به‌پایان رسانده‌اند و اکنون باید برای شرکت در آزمون کنکور سراسری، شیوه مطالعه و درس‌خواندن خود را تغییر دهند.

دانش‌آموزان باید شیوه درست تست‌زنی را بیاموزند و به زمان پاسخ‌گویی خود نیز، سرعت ببخشند؛ از این‌رو حضور یک مشاور تحصیلی می‌تواند مانند یک راهنما، مسیر کنکور را برای دانش‌آموزان هموار کند.

اگرچه بسیاری از دانش‌آموزان به حضور یک مشاور، رغبت نشان می‌دهند؛ اما هزینه مشاوره تحصیلی می‌تواند برای آن‌ها چالش‌برانگیز باشد. به‌همین منظور در این مطلب به عوامل موثر بر قیمت مشاوره تحصیلی می‌پردازیم.

چرا باید مشاور تحصیلی کنکور داشته باشیم؟

شاید افرادی را در بین دوستان یا خانواده دیده باشید که دوران تحصیلی خود را با بالاترین نمرات و معدل، به پایان رسانده‌اند؛ اما آزمون موفقی را در کنکور تجربه نکرده‌اند. این دانش‌آموزان معمولا تغییر سبک برگزاری کنکور را جدی نمی‌گیرند و به همان روش قدیمی خود، به مطالعه دروس می‌پردازند؛ از این‌رو نتیجه‌ای جز شکست و ناکامی را تجربه نخواهند کرد.

عکس این موضوع نیز صادق است، دانش‌آموزانی وجود دارند که سطح متوسطی در دوران تحصیل خود داشته‌اند؛ اما با تغییر سبک خود متناسب با شیوه پذیرش آزمون کنکور، توانسته‌اند نتایج شگفت‌انگیزی کسب کنند.

اکنون دانش‌آموزان چگونه می‌توانند با این وضعیت جدید و ناشناخته آشنا شوند و برای دستیابی به رتبه برتر کنکور، اقدامات لازم را انجام دهند؟ بدون شک وجود مشاوران و متخصصین در این امر می‌تواند کمک موثری برای دانش‌آموزان باشد و راه پر پریچ‌وخم کنکور را برای آن‌ها هموار سازد.

چرا باید مشاور تحصیلی کنکور داشته باشیم؟

پونزاکنون در ادامه به معرفی دلایل وجود مشاور برای موفقیت در آزمون کنکور می‌پردازیم:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آینده مبهم

در وضعیت کنونی کشور، تنها ناشناخته‌بودن کنکور و تغییرات هر ساله آن نیست که دانش‌آموزان را وادار می‌کند تا از مشاوران تحصیلی در این مسیر کمک بگیرند؛ بلکه ابهامات بسیار در بازار کار و آینده شغلی رشته‌های مختلف نیز، استفاده از یک مشاور و یک متخصص آگاه به امور را ضروری خواهد کرد. توصیه می‌شود پیش‌از هر اقدامی، از مشاوره افرادی که با این فضای مبهم آشنایی دارند، بهره ببرید.

اطلاع از شرایط تحصیلات تکمیلی

در گذشته دانش‌آموزان با قبولی در رشته‌های مختلف می‌توانستند به‌عنوان استاد دانشگاه و در قالب عضو هیئت علمی، تحصیلات تکمیلی خود را ادامه دهند و درباره آینده شغلی خود مطمئن باشند.

در واقع ظرفیت دانشگاه‌ها با تقاضای جامعه و بازار کار تناسب داشتند؛ اما در حال حاضر، ظرفیت دانشگاه‌ها، هیچ‌گونه هم‌خوانی با نیاز جامعه ندارد و دانش‌آموزان بدون وجود مشاور، انتخاب درستی در انتخاب رشته نخواهند داشت.

به‌همین منظور، شما برای موفقیت در این آزمون، به مشاوری آشنا با وضعیت کنونی علمی و شغلی جامعه نیاز خواهید داشت تا راهنمای شما در این مسیر باشد.

آزمون‌های آزمایشی

دانش‌آموزان جهت آمادگی برای آزمون کنکور، می‌توانند در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنند. آن‌ها می‌توانند در این آزمون‌ها با سبک و شیوه کنکور، مدت زمان پاسخ‌گویی به سوالات و شیوه تست‌زنی آشنا شوند. همچنین با استفاده از نتایجی که در آزمون‌های آزمایشی کسب کرده‌اند، می‌توانند توانایی‌های خود را بسنجند و نقاط ضعف خود را برطرف کنند.

در نظر داشته باشید که نوع آزمون، شیوه مطالعه و برنامه‌ریزی‌های درسی باید متناسب با توانایی‌های ذهنی و استعدادهای ذاتی شما باشد؛ در غیر این‌صورت، نتیجه مطلوبی کسب نخواهید کرد.

از این‌رو شما به یک مشاور نیاز دارید تا علاوه‌بر انتخاب شیوه مطالعه و برنامه‌ریزی صحیح، نتایج آزمون‌های شما را آنالیز کند، به نقاط قوت و ضعفتان پی ببرد و برای تقویت آن‌ها به شما راهکار ارائه دهد.

انتخاب رشته

در نهایت پس‌از برگزاری کنکور و کسب رتبه برتر، باید برای انتخاب رشته آماده شوید. پیش‌از هر اقدامی باید با انواع دانشگاه‌ها و شهرهای مختلف کشور برای ادامه تحصیل آشنایی پیدا کنید و درباره رشته مورد علاقه خود، اطلاعات کافی را به‌دست آورید.

اکنون به مرحله انتخاب رشته می‌رسید و باید بر اساس اولویت‌بندی، شهرها و دانشگاه‌های محل تحصیل را انتخاب کنید؛ این مرحله از حساسیت بالایی برخوردار است و شما برای انجام‌دادن آن به یک مشاور قابل اعتماد نیاز خواهید داشت.

همچنین مشاور باید رشته‌ای را برای دانش‌آموزان در نظر بگیرد که امکان ادامه تحصیل در مدارج کارشناسی ارشد و دکتری را داشته باشند.

وجود معیارهای مختلف

دانش‌آموزان برای انتخاب رشته با معیارهای مختلفی مانند علاقه، استعداد، موقعیت شغلی و کسب درآمد روبه‌رو می‌شوند و اولویت‌دادن به این معیارها، ساده نخواهد بود. درست همینجاست که مشاور با تخصص و آگاهی کامل خود، می‌تواند متناسب با وضعیتتان بهترین و معقول‌ترین راه را به شما پیشنهاد دهد.

وجود مشاور شما را در برابر تصمیمات احساسی و هیجانی و اشتباهات جبران‌ناپذیر محافظت می‌کند؛ بنابراین حضور مشاور تحصیلی در آمادگی برای شرکت در آزمون کنکور، امری ضروری خواهد بود.

عوامل موثر بر قیمت مشاوره تحصیلی

عوامل موثر بر قیمت مشاوره تحصیلی

دانش‌آموزان برای کسب موفقیت در آزمون کنکور، به یک راهنما و حامی نیاز دارند؛ گاهی والدین در کنار فرزندان نقش حامی را ایفا می‌کنند و با همدلی، توجه و محبت، استرس و اضطراب را از آن‌ها دور خواهند کرد.

حضور و حمایت والدین می‌تواند تاثیر بسیاری در تحصیل دانش‌آموزان داشته باشد؛ اما ممکن است اطلاعات اشتباه و راهنمایی‌های غلط آن‌ها، مسیر تحصیل دانش‌آموزان را به خطر بیندازد؛ بنابراین تنها یک مشاور متخصص تحصیلی می‌تواند به‌عنوان راهنما، چراغ راه فرزندان شما باشد.

اکنون به‌دلیل تاثیرات مثبت مشاوران در روند تحصیلی دانش‌آموزان، یکی از دغدغه‌های والدین، اطلاع دقیق از هزینه‌های مشاوره تحصیلی کنکور است؛ اما باید بدانید که عوامل مختلفی در تعیین هزینه مشاوره تحصیلی دخیل هستند.

پونزدر ادامه به معرفی مهم‌ترین‌های آن می‌پردازیم:

پایه تحصیلی

اولین عاملی که در تعیین قیمت مشاوره تحصیلی نقش دارد، پایه تحصیلی دانش‌آموزان است. پایه‌های بالاتر تحصیلی، به‌دلیل حساسیت بیشتر، نیاز بیشتری به فعالیت‌های مشاوره خواهد داشت و در نتیجه هزینه بالاتری نیز برای آن در نظر گرفته می‌شود. با این اوصاف، هزینه مشاوره تحصیلی در مقطع کنکور در مقایسه با دوره متوسطه بیشتر خواهد بود.

تجربه مشاور

مهم‌ترین عامل در قیمت‌گذاری مشاوره تحصیلی، تجربه مشاور خواهد بود. مشاورانی که سال‌ها سابقه فعالیت در این زمینه را داشته‌اند، به‌خوبی با چالش‌ها و راهکارهای پیش روی دانش‌آموزان آشنا هستند و می‌توانند راهنمای بهتری برای آن‌ها باشند. به این ترتیب، دستمزد مشاورانی که سابقه و تجربه بالاتری دارند، به مراتب بیشتر خواهد بود.

زمان مشاوره

هر جلسه مشاوره تحصیلی متناسب با موضوع آن، بین 30 دقیقه الی 1 ساعت زمان می‌برد. در نظر داشته باشید که مشاوره تحصیلی در تعداد جلسات محدود، موثر نخواهد بود؛ بلکه دانش‌آموزان باید به‌صورت مستمر و مداوم در جلسات مشاوره شرکت کنند. برای اینکه بتوانید هزینه مشاوره تحصیلی را کاهش دهید، می‌توانید به عقد قرارداد یک‌ساله بپردازید.

نحوه برگزاری جلسات

برگزاری جلسات مشاوره به‌صورت آنلاین یا حضوری، بر قیمت مشاوره تحصیلی موثر واقع خواهد شد. جلسات حضوری می‌تواند در منزل دانش‌آموز یا دفتر کار مشاور انجام شود که هر کدام هزینه‌های مختلفی را شامل می‌شود. همچنین هزینه مشاوره آنلاین، به‌مراتب پایین‌تر از مشاوره حضوری خواهد بود، والدین برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خود می‌توانند از مشاوره‌های آنلاین استفاده کنند.

شرح خدمات مشاوره

بعد از تجربه مشاوران، شرح خدمات آن‌ها مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده قیمت مشاوره خواهد بود. شما باید در ابتدای قرارداد، تمامی خواسته‌های خود را از مشاور تحصیلی ذکر کنید و در مورد آن‌ها به توافق برسید.

دستمزد مشاور بر اساس خدماتی که ارائه می‌دهد متغیر خواهد بود؛ این خدمات می‌تواند شامل برنامه‌ریزی تحصیلی، مشاور انگیزشی، پیگیری نتایج آزمون و … می‌شود.

راهکارهای کاهش قیمت مشاوره تحصیلی

اکنون که با عوامل موثر بر قیمت مشاور تحصیلی آشنا شدید،

پونزمی‌توانید برای صرفه‌جویی و کاهش هزینه مشاوره، یکی از راهکارهای زیر را به‌کار ببرید:

انتخاب مشاور باتجربه با هزینه پایین‌تر

بسیاری از مشاوران متخصص و باتجربه وجود دارند که هنوز در بین عموم شناخته‌شده نیستند؛ از این‌رو هزینه کمتری را برای مشاوره دریافت می‌کنند. شما می‌توانید با تحقیق و بررسی دربین دوستان و آشنایان یا بررسی وب‌سایت‌های مشاوره، افراد باتجربه و متخصصی را با دستمزد کمتری پیدا کنید.

انتخاب نوع مشاوره مناسب

شما می‌توانید به‌صورت حضوری، آنلاین یا تلفنی با مشاور خود ارتباط برقرار کنید. مشاوره‌های حضوری قیمت بالاتری در مقایسه با سایرین دارند؛ در صورت تمایل به مشاوره حضوری، می‌توانید با کاهش جلسات، هزینه آن را کاهش دهید. همچنین می‌توانید تماس تلفنی با مشاور را جایگزین جلسات حضوری کنید و در هزینه‌های خود، صرفه‌جویی کنید.

شرح خدمات کمتر

ممکن است شما در مشاوره تحصیلی، تنها به یک برنامه‌ریزی درسی نیاز داشته باشید یا بخواهید مشاور نتایج آزمون‌های شما را تجزیه‌وتحلیل کند ؛ هر اندازه شرح خدمات مشاور کمتر باشد، هزینه پرداختی برای دانش‌آموز نیز کمتر خواهد بود. بنابراین وضعیت خود را بررسی کنید و خدماتی که نیاز دارید را به اطلاع مشاور خود برسانید.

مزایا و هزینه مشاوره تلفنی

مزایا و هزینه مشاوره تلفنی

با افزایش همه‌گیری کرونا، دانش‌آموزان بسیاری، جلسات مشاوره تحصیلی خود را به‌صورت آنلاین و تلفنی برگزار کردند. مشاوره تلفنی دارای مزایای بسیاری است که در جلسات حضوری کم‌تر دیده می‌شود. این نوع مشاوره به‌دلایل متعدد، طرفداران بسیاری دارد.

پونزدر ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

  • در جلسات مشاوره تلفنی، دانش‌آموزان هزینه کمتری را در جلسات روزانه، هفتگی و ماهانه پرداخت خواهند کرد؛
  • در جلسات مشاوره تلفنی، نیازی به رفت‌وآمد حضوری و پرداخت هزینه ایاب و ذهاب نخواهد بود؛
  • در مشاوره تلفنی، مشاوران در تمام روزهای هفته، از 8 صبح تا 12 شب، در دسترس خواهند بود؛ شما می‌توانید هر زمانی که نیاز داشتید با مشاور مورد نظر، ارتباط برقرار کنید؛
  • در مشاوره تلفنی، محدودیتی در ساعت برگزاری جلسه وجود ندارد؛ همچنین می‌توانید چند ساعت در روز با مشاور خود در تماس باشید.

نکاتی در اجرای برنامه‌های مشاور تحصیلی

دانش‌آموزان باید توجه داشته باشند که مشاور می‌تواند یک برنامه خوب را متناسب با توانایی‌ها، نقاط قوت و ضعفتان، برای شما آماده کند؛ اما بخش مهم‌تر آن، مطالعه صحیح است که به خودتان بستگی خواهد داشت.

پونزبرای درک بهتر اهمیت موضوع به نکات زیر توجه کنید:

  • درصورتی‌که سبک‌های قدیمی و اشتباه خود را پیش ببرید، مشاور نمی‌تواند به شما کمک کند؛
  • برای کسب موفقیت در آزمون کنکور، باید اعتماد صددرصدی به مشاورتان داشته باشید؛
  • نتیجه آزمون شما، رابطه‌ای مستقیم با میزان پایداری و تعهد شما خواهد داشت؛
  • در صورت انتخاب کلاس کنکور، استفاده از فیلم‌های آموزشی یا منابع مطالعاتی، باید از مشاور خود کمک بگیرید؛

در طول مسیر، از شکست‌های کوچک نترسید و اعتمادبه‌نفس خود را حفظ کنید.

با آویژه هزینه مشاوره تحصیلی خود را تخمین بزنید

شرکت در آزمون کنکور سراسری، نیازمند همراهی یک مشاور و متخصص در این زمینه است؛ برخی از خانواده‌ها برای پرداخت هزینه مشاور تحصیلی با مشکل روبه‌رو خواهند شد. به‌همین منظور می‌توانید برای کاهش هزینه‌ها از یک مرکز معتبر با کیفیت بالا و هزینه کمتر، کمک بگیرید.

مرکز مشاوره آویژه با ارائه مشاوران متخصص در این زمینه، به‌صورت حضوری و آنلاین، پاسخ‌گوی نیاز دانش‌آموزان خواهد بود. این مجموعه با تجربه چندین ساله در آزمون کنکور، نتایج مطلوبی را برای دانش‌آموزان رقم خواهد زد.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

راهنمای هزینه مشاوره تحصیلی کنکور | قیمت مشاوره کنکور1403

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/2/21

شنبه

1403/2/22

یکشنبه

1403/2/23

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید