ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع)

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع)

دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) یکی از دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی است که در راستاي نظام آموزش مهارت و فناوری وابسته به وزارت علوم، هر سال در دوره های مهر و بهمن و در دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی از طریق ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی دانشجو می پذیرد.

هدف اين دانشگاه فراهم نمودن موجبات مشاركت ارگانها، سازمانها و دستگاههای متقاضی اجرايي دولتی و غيردولتي در امر تربيت نيروی انساني كارآفرين، ماهر و متخصص مورد نياز كشور است.

بنابراین افرادی که میخواهند مهارتهای عملی و کاربردی را در زمان کم فراگرفته و از این مهارت در کسب و کار مورد علاقه خود استفاده کنند، می توانند بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) ثبت نام کنند.

دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع)

دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) توسط موسسه آموزش عالی علمی-کاربردی مهارت زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به درخواست دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان خوزستان تاسیس شده و در اهواز – سپیدار – بلوار فنی و حرفه ای- جنب اداره کل آموزش و پرورش فنی و حرفه ای واقع است.

نظام آموزش مهارت و فناوری دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) شامل آموزش هايی است كه با هدف ارتقا و انتقال دانش كار و فناوری، به هنگام كردن مهارتهای شغلی و افزايش مستمر و فزاینده بهره وری در تمامی سطوح تحصیلی مهارت و فناوری به صورت آموزش های رسمی و آموزش های تكميلي بين سطوح تحصيلي طراحی و اجرا مي شود و با استفاده از فناوریهای آموزشی روز و ظرفیت های آموزشی محيط كار، افراد را براساس استانداردها و صلاحیتهای شغلی و با تاكيد بر اخلاق حرفه ای برای احراز شغل، حرفه و كسب و كار تا سطح مطلوب تربيت مي نمايد.

قبل از ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی به داوطلبان توصیه می شود دفترچه ثبت نام علمی کاربردی را با دقت مطالعه نمایند.

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی می توانند به اشتغال در همان سازمان یا شرکت مربوط به مرکز جامع علمی کاربردی امیدوار باشند.


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع)

دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) به تمام کسانی که تمایل به یادگیری سریع و کسب تجربه، برای ورود به بازار کار و فعالیت اقتصادی را دارند، توصیه می شود.

این دانشگاه شرایط لازم برای بالا بردن سطح دانش و تجربه را به صورت یکجا فراهم کرده و مدارک کاردانی و کارشناسی آن مورد تائید وزارت علوم است.

از این رو در صورتی که تمایل به تحصیلی در یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) را دارید میتوانید با مطالعه ادامه متن علاوه بر اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع)، اطلاعات جامعه ای را کسب نمایید و یا در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی از مشاوره ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی مرکز مشاوره آویژه بهرمند شوید.


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری خراسان شمالی


بدون کنکور فنی و حرفه ای امام علی (ع)

لیست رشته ها و انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع)

هر داوطلب ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی براساس میزان علاقمندی به رشته های تحصیلی منحصرا ميتواند در يكي از چهار گروه آموزشی اصلی شامل: صنعت، كشاورزی، مديريت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر برابر ضوابط شركت نمايد.

توجه داشته باشید که ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) به صورت همزمان انجام می شود، بنابراین انجام این کار حساسیت بالایی که در پاسخ به این نیاز ما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه امکان مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را فراهم کرده ایم.

افرادی که در مرحله اول ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) پذیرفته شوند برای پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور باید قبل از ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اطلاعات خود را در سایت هم اواوارد کنند. داوطلبان لازم است تمام مدارک اولیه شامل تصویر صفحات شناسنامه، تصویر پشت و روی کارت ملی، تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان و تصویر مدرک دیپلم خود را اسکن کرده و در سایت هم آوا آپلود نمایند.

بعد از تکمیل نمودن اطلاعات اولیه در سایت هم آوا نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند. برای انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) می بایست از گروه و كد زير گروه آموزشی، رشته های تحصیلی و دیپلم های مرتبط دارای اولويت پذيرش، ظرفيت پذيرش اعم از آزاد و شاغل، و نيز جنسيت پذيرش (مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی) اطلاع داشته باشید.

برای اطلاع از دوره ها و مقاطع پذیرش، تعريف شاغل و شرايط اختصاصی، كد اشتغال و امکانات رفاهی، لیست رشته ها و كد اشتغال علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) با ما همراه باشید.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد بدون کنکور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) ورودی مهر ماه

 • کاردانی فنی مکانیک – مکانیک تاسیسات صنعتی
 • کاردانی فنی مکانیک – ماشین افزار
 • کاردانی فنی جوشکاری
 • کاردانی فنی برق – تاسیسات الکتریکی ساختمان
 • کاردانی فنی برق – برق صنعتی
 • کاردانی فنی آسانسور و پله برقی
 • کاردانی فنی ایمنی کار و حفاظت فنی
 • کاردانی حرفه ای دوخت و تکنولوژی لباس
 • کاردانی حرفه ای پیرایش زنانه

بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان خوزستان ورودی مهر ماه


لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) ورودی بهمن ماه

 • ندارد

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) ورودی بهمن ماه

لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) ورودی مهر ماه

 • کارشناسی حرفه ای طراحی و الگوسازی پوشاک – لباس مجلسی و خانگی

بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان ورودی مهر ماه


لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) ورودی بهمن ماه

 • ندارد

بیشتر بخوانید: رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی


کد اشتغال و تعریف شاغل در دانشگاه جامع علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع)

انتخاب رشته و پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) به دو صورت سهمیه آزاد و سهمیه مشاغل انجام می شود.

داوطلبان شاغل در مراکز دولتی و غیر دولتی به صورت سهمیه مشاغل پذیرش شده و برای هر مرکز یک کد اشتغال تعریف می شود که اطلاعات آن در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی وجود دارد.

در مرکز جامع علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) شاغل به فردی اطلاق میگردد که در وزارت راه و شهرسازی و یا زیرمجموعه های تابعه آن در حرفه منطبق با رشته انتخابی مشغول به کار باشد. کد اشتغال دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) نیز 103 است.


بیشتر بخوانید: کد اشتغال و تعریف شاغل در دانشگاه جامع علمی کاربردی خانه کارگر اهواز


شماره تلفن تماس و آدرس مرکز جامع علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع)

شماره تلفن تماس و آدرس مرکز جامع علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع)

دانشگاه علمی کاربری فنی و حرفه ای امام علی (ع) در استان خوزستان و در اهواز – سپیدار – بلوار فنی و حرفه ای- جنب اداره کل آموزش و پرورش فنی و حرفه ای واقع است. همچنین شماره تماس این دانشگاه 061-32272230 است.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع)

دانشجویان میتوانند به صورت رایگان از دوره های مهارتی سازمان فنی و حرفه ای در مرکز استفاده نمایند.

 • وسیله ایاب و ذهاب : ندارد
 • سلف سرویس : ندارد
 • خوابگاه : ندارد

بیشتر بخوانید: شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی هلال احمر استان خوزستان


زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع)

پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) هر سال در اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه برای ترم مهر ماه و اواخر آذر و اوایل دی ماه برای ترم بهمن ماه، از طریق سایت سنجش به وسیله انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (Educational records) دانشجو صورت می گیرد.

داوطلبان پس از پذیرش در این دانشگاه می توانند با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور به دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) مراجعه نمایند.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع)

شرایط عمومی و اختصاصی دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی

 1. اعتقاد به اسلام و يا يكي از اديان تصريح شده در قانون اساسي جمهوری اسلامی ايران.
 2. نداشتن عناد (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ايران. تبصره: در صورتی كه داوطلب قبلا با نظام جمهوري اسلامي عناد داشته، بايد تغيير نظر او احراز شود.
 3. عدم سابقه عضويت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن بر اساس استعلام های انجام شده.
 4. نداشتن فساد اخلاقی
 5. شهرت نداشتن به ارتكاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصيل يا زمان اشتغال (در صورت اشتغال قبلی)
 6. داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته تحصیلی و عدم اعتياد به مواد مخدر.
 7. داشتن ديپلم سه ساله نظام جديد (فني و حرفه ای، کاردانش و نظری) و يا ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه (چهارساله يا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)
 8. داشتن ساير شرایط ثبت نام به صورت اختصاصی اعلام شده توسط هر يک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمي كاربردی مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.
 9. داشتن شرايط مربوط به وظيفه عمومی براي داوطلبان مرد، مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.

بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور برای تماس با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه جهت مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی میتوانید از طریـق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره تهران 9099071985 و سایراستانها 9099071985 از سایر استانها تماس حاصل فرمایید.

مدارک لازم براي ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (university of applied science and technology iran)

كليه داوطلبان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی باید اصل مدارک زير را نزد خود نگاه داشته و پس از قبولی در زمان ثبت نام به فنی و حرفه ای امام علی (ع) ارائه نمايند.

 • فرم تكميل شده استفاده از سهميه مشاغل برای داوطلبانی كه شاغل بوده و از سهميه مشاغل در رشته متناسب استفاده مينمايند.
 • آخرين فيش حقوقی براي متقاضيان استفاده از سهميه مشاغل.
 • گواهينامه پايان تحصيلات متوسطه و يا مدرک معتبر ديپلم.
 • گواهی معدل دار براي افرادی كه گواهينامه پايان تحصيلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل می باشد.
 • فرم تاييد معدل براي فارغ التحصيلاني كه تاكنون گواهينامه پايان تحصيلات براي آنان صادر نشده است.

سوالات متداول

دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) در کدام شهر قرار دارد؟

استان خوزستان، شهر اهواز

شماره تلفن تماس و آدرس مرکز جامع علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع) کدام است؟

دانشگاه علمی کاربری فنی و حرفه ای امام علی (ع) در استان خوزستان و در اهواز – سپیدار – بلوار فنی و حرفه ای- جنب اداره کل آموزش و پرورش فنی و حرفه ای واقع است. همچنین شماره تماس این دانشگاه 061-32272230 است.

دانشگاه علمی کاربری فنی و حرفه ای امام علی (ع) در کدام مقاطع دانشجو می پذیرد؟

این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می پذیرد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره تحصیلی آویژه
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید

در این راستا مرکز مشاوره تحصیلی آویژه خدمات متنوعی را در زمینهثبت نام بدون مدرک پیش دانشگاهی دانشگاه علمی کاربردی به شما هم میهنان عزیز ارائه می دهد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی فنی و حرفه ای امام علی (ع)

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 9 نظر:
 1. سلام من سال نودو سه رشته تکنولوژی آموزش در دانشگاه علمی کاربردی امیرالمومنین خوندم مقطع کاردانی ناپیوسته و دو درس پاس نشده دارم آیا باز هم این رشته اراعه میشه و دوباره باید ثبط نام کنم یا از دفترچه اقدام کنم ممنون میشم کمک کنید

  1. باید منتظر ماند تا زمان ارائه رفترچه سال جدید

 2. سلام وقتتون بخیر
  کارشناس حرفه ای گردشگري دقیقا چ شکلی دوره ای هستش یا ترمی؟!

 3. ایا دانشگاه باز هست برای راهنمایی ثبت نام با دیپلم نقشه کشی چه رشته ای میشه ثبت نام کرد

  1. سلام. پذیرش دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی مهر و بهمن در دو مقطع زمانی انجام میشود برای ورودی بهمن میتوانید در دی ماه با توجه به اطلاعیه دانشگاه اقدام کنید.شما در ثبت نام مجاز به انتخاب ۲۰ رشته هستید محدودیتی برای انتخاب رشته در سایر گروه ها به جز گروه پزشکی وجود ندارد.

 4. سلام وقت بخیر
  بنده دارای مدرک تحصیلی سیکل هستم،آیا میتونم در آموزشگاه ثبت نام کنم و حرفه یاد بگیرم؟؟
  ممنونم

   1. سلام سوال بنده هم دقیقا همینه
    آیا با مدرک تحصیلی سیکل میتونم در آموزشگاه های فنی و حرفه ای دولتی کشور ثبتنام کنم و مدرک معتبر بگیرم؟
    مثال : تهویه و تاسیسات ؛ پیرایشگری ؛ جوشکاری
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

    1. سلام وقت بخیر برای گرفتن مدرک فنی حرفه ای باید دیپلم داشته باشید
     می توانید مدرک دیپلم را به صورت شبانه و یا مجازی دریافت کنید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/11/26

جمعه

1402/11/27

شنبه

1402/11/28

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید