لیست دانشگاه های بدون کنکور

چند نکته درمورد تحصیل  رشته های بدون کنکور دانشگاه ها

دانشگاه های بدون کنکور برای تمامی داوطلبانی که به هر دلیل موفق به پذیرش در کنکور و یا به دلیل مشغله کاری موفق به شرکت در کنکور نشده اند فرصت مناسبی است. این افراد میتوانند در دانشگاه های خوب بدون کنکور و در رشته ای مورد علاقه خود ثبت نام کنند . دانشگاه های بدون کنکور امکان ادامه تحصیل برای داوطلبان در تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کاردانی وکارشناسی (کارشناسی پیوسته وکارشناسی ناپیوسته ) و کارشناسی ارشد و دکتری فراهم میکنند. اما در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری داوطلبانی که جز استعداد درخشان هستند میتوانند در دانشگاه های خوب بدون کنکور شرکت کنند . ثبت نام کاردانی به کارشناسی در دانشگاه های خوب بدون کنکور هرساله درسراسر کشور در نیمه اردیبهشت ماه انجام میگیرد .  ثبت نام کارشناسی به دو صورت کارشناسی پیوسته وکارشناسی ناپیوسته است .

چند نکته درمورد تحصیل  رشته های بدون کنکور دانشگاه ها

بیش از ۸۵ درصد ظرفیت  دانشگاههای کشور را متقاضیان ثبت نام بدون کنکور تشکیل میدهد که بسیاری از رشته های دولتی را درخود جای داده است  . رشته های بدون کنکور دانشگاه ها زیر نظر وزارت علوم است و مدرک آن معتبر برای تمامی ارگان ها و سازمان ها میباشد . برای ثبت نام رشته های بدون کنکور معمولا دانشگاه ها برای هرترم از متقاضیان  شهریه دریافت میکنند ، شهریه تحصیلی این دانشگاهها بستگی به  نوع رشته  و تعداد واحد های اخذ شده از سوی دانشجو دارد اما هرسال شهریه ها دچار نوسانات  قیمت میشود. اما این راهی برای ادامه تحصیل  و کسب مهارت برای داوطلبان است .

داوطلبان  رشته های بدون کنکور دانشگاه ها باید از شرایط ثبت نام  و زمان ثبت نام  و همچنین لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری ، آزاد ، پردیس  خود گردان ، پیام نور وهمچنین سایر جزئیات مربوط به دانشگاه های بدون آزمون مطلع شوند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه لیست دانشگاه های بدون کنکور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لیست دانشگاه های بدون کنکور

لیست دانشگاه های بدون کنکور در دفترچه ثبت نام بدون کنکور قید شده است .  در سال های اخیر تعداد رشته های بدون کنکور که در دانشگاه های سراسری ارائه میشود بسیار جزئی بوده است ولی با توجه به تصمیمات مدیران سازمان سنجش ۸۵ درصد ظرفیت بدون کنکور دانشگاه ها در رشته های سراسری افزایش یافت . داوطلبان درصورت داشتن شرایط لازم برای ثبت نام ، میتوانند اقدام به شرکت در رشته های بدون کنکور دانشگاه ها کنند . پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور در دانشگاه های سراسری و موسسات  آموزش عالی  توسط سازمان سنجش  اعلام میشود و داوطلبان در پی یافتن  لیست رشته های بدون کنکور در سراسر کشور شدند . لیست رشته های  بدون کنکور در دفترچه ثبت نام منتشر میشود که درآن لیست رشته ها و ظرفیت هر کدام از رشته ها وهمچنین لیست دانشگاه های بدون آزمون مقررشده است .

لیست دانشگاه های بدون کنکور


بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور


نکاتی در مورد لیست رشته های بدون کنکور

لیست رشته های بدون کنکور هرساله دردفترچه های انتخاب رشته در دانشگاههای سراسری اعلام میشود . دفترچه انتخاب رشته با کنکور با دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور متفاوت است و به صورت مجزا ارائه میشود . لیست رشته های بدون کنکور  در تاریخ ۱۷ بهمن در سایت سازمان سنجش منتشر شده است. با مشاهده و بررسی لیست رشته های بدون کنکور که در دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور ارائه میشود ، میتوان گفت بیشتر رشته های تجربی به جز رشته های پزشکی و پیراپزشکی  بدون کنکور هستند و در رشته ریاضی حتی پرطرفدارترین رشته ها بدون کنکور هستند. برخی از رشته های پرطرفدار در بعضی از دانشگاههای بزرگ کشور بدون کنکور نیستند . اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور برای داوطلبان ضروری میباشد ، باید به سامانه سازمان سنجش مراجعه کرده  و از زمان ثبت نام بدون کنکور مطلع شوید .

شرایط ورود به دانشگاه های بدون کنکور

شرایط ورود بدون کنکور به دانشگاههای سراسری و موسسات آموزش عالی براساس سوابق تحصیلی میباشد و تنوع رشته های بدون کنکور زیاد است و در دانشگاه  سراسری ، آزاد ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، علمی کاربردی ، پردیس خود گردان  ارائه میشود .  شرایط ورود بدون کنکور به دانشگاه برای هرکدام از دانشگاههای کشور متفاوت است و براساس شرایط مختلف و در زمان متفاوت اقدام به پذیرش دانشجو میکند . تمامی دانشگاه های سراسری ، آزاد ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، علمی کاربردی اقدام به جذب دانشجو میکنند . برای ثبت نام  بدون آزمون مهرماه دانشگاه آزاد و دولتی میتوان ازاسفند ماه اقدام به ثبت نام کرد  ، ولی در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد به صورت کارشناسی پیوسته و کارشناسی نا پیوسته اقدام به پذیرش دانشجو میکند و همچنین دانشگاه علمی کاربردی در دو بازه زمانی مهرماه و بهمن ماه دانشجو میگیرد .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاهی فنی حرفه ای بدون کنکور


ثبت نام  دانشگاه های بدون کنکور

ثبت نام  بدون کنکور در هریک ازدانشگاه های کشورمتفاوت است  . ثبت نام  بدون کنکور در دانشگاه دولتی  دوبار درسال در مهرماه و بهمن ماه صورت میگیرد . پذیرش در دوره بهمن ماه جهت جذب دانشجو براساس سوابق تحصیلی است و داوطلب بر اساس زمان اعلام شده از سوی سازمان سنجش که در تاریخ ۲۹دی ما ه و تا ۶ بهمن ماه  اقدام به ثبت نام  میکند . بنابراین ثبت نام بدون کنکور ورودی نیمسال دوم بهمن ماه به صورت حضوری میباشد ونیازی به مراجعه به سایت سازمان سنجش نیست . پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی  و در ورودی مهرماه در تاریخ ۲۰ اسفند ماه  آغاز و تا ۶ شهریور ماه ادامه دارد صورت میگیرد . ثبت نام در مرحله اول به صورت اینترنتی صورت میگیرد ودر مرحله بعدی داوطلب  به صورت حضوری برای تکمیل ثبت نام مدارک درخواست شده را به دانشگاه مورد نظرتحویل میدهد .

نکاتی در مورد کارشناسی ارشد بدون کنکور

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکورشامل داوطلبانی که جزاستعداد درخشان هستند میشود و نیازی به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد نیست . داوطلبان باید دربین دانشجویان هم ورودی سال تحصیلی خود معدل بالاتر یا رتبه بالاتر داشته باشند ، البته  دارای یه شرایط و ضوابطی است که دانشجو باید در همان دانشگاه ادامه تحصیل دهد  و همچنین همان رشته ای که درمقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده ادامه دهد . در خصوص شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری میتوان گفت که فقط ده درصد ظرفیت به دانشجویان در رشته های مختلف در دوره کارشناسی ارشد اختصاص داده است .  شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکوردر دفترچه ثبت نام ذکر شده است .

ثبت نام  دانشگاه های بدون کنکور


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد


شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور که در بعضی از دانشگاه ها امکان دارد و البته تمامی دانشگاه ها کشور کارشناسی ارشد بدون کنکور نمیپذیرند . کارشناسی ارشد بدون کنکور زیرنظر تحقیقات و فناوری است  و دانشگاه های مختلف کشور آیین نامه های مخصوص خود را دارند ، در این آیین نامه ها شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور برای دانشگاه های مختلف کشور آمده است .  با توجه به علاقه داوطلبان  به ادامه تحصیل  در مقاطع کارشناسی ارشد بدون کنکور این امر باعث افزایش تقاضا برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکورشده است . دانشگاه هایی مختلفی درسراسرکشور مثل سراسری ، آزاد ، غیر انتفاعی  ، علمی کاربردی  ، پیام نور ، پردیس خود گردان و… اقدام به پذیرش دانشجودر مقطع کارشناسی ارشد میکنند .  برای دانشگاه های سراسری براساس معدل و رشته ی مرتبط با کارشناسی  و درهمان دانشگاهی که فارغ التحصیل شده است میتواند ادامه تحصیل دهند .


بیشتر بخوانید: معرفی رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور


  نکات دیگر در مورد دانشگاه های بدون کنکور آزمون

دانشگاه های بدون آزمون با هدف افزایش سطح مهارت نیروی انسانی و بازار کار و کمک به رونق چرخه اقتصاد و صنعت و فرهنگ به وجود آمده است . دارای رشته های متفاوت و اساتید برجسته درسراسر کشورمیباشد و هرساله دانشجویان زیادی در مقاطع کاردانی وکارشناسی ناپیوسته وکارشناسی پیوسته  و کارشناسی ارشد و دکتری جذب میکند . ثبت نام بدون کنکور به صورت بدون (آزمون) در دو نیمترم مهرماه و بهمن ماه امکان پذیر است . شما عزیزان میتوانید برای اطلاع کامل از هر گونه مشاوره تحصیلی  با مرکزمشاوره آویژه تماس حاصل کنید و جهت اطلاع از شرایط ثبت نام درمقاطع مختلف از لیست دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه دولتی و موسسات آموزش عالی و اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور با مشاورین متخصص ما در هر امور تحصیلی تماس حاصل فرمایید.

لیست دانشگاه های بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه لیست دانشگاه های بدون کنکور

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1400/2/23

جمعه

1400/2/24

شنبه

1400/2/25

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید