بهترین منابع برای آزمون GRE

بهترین منابع برای آزمون GRE

آزمون GRE یا GRADUATE RECORD EXAMINATION، آزمونی است که داوطلبان تحصیل در دانشگاه‌ های آمریکایی و کانادایی باید در آن شرکت نمایند. این آزمون برای ورودیان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه‌ های خارج از کشور، برگذار می‌ گردد.

لذا دانشجویان مقطع کارشناسی قادر نخواهند بود در این آزمون شرکت کنند. تفاوتی ندارد که رشته دانشگاهی فرد چیست، متقاضی در پی درخواست برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکایی و کانادایی باید در این آزمون شرکت کند.

در واقع این امتحان به منظور سنجیدن معلومات و توانایی‌های دانشجو برگذار می‌شود. البته افرادی که سطح نمراتشان نسبت به سایرین بالاتر باشد؛ شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش دانشگاه های خارج از کشور را دارند. از این جهت خواندن منابع مناسب قبل از شرکت در آزمون از اهمیت بالایی برخوردار است. اما برای برخی از افراد یافتن این منابع بسیار دشوار است.

بنابراین در این مقاله به منابع آزمون GRE خواهیم پرداخت. به منظور اطلاع از این موارد با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE مخفف GRADUATE RECORD EXAMINATION است. دانشجویانی که قصد دارند مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری خود را در دانشگاه‌های آمریکایی یا کانادایی بگذارانند؛ باید حتما در این آزمون شرکت نمایند. لازم به ذکر است این مورد برای تمامی داوطلبان در تمامی رشته‌ها صادق است.

آزمون GRE یکی از مهم ترین آزمون‌هایی است که به زبان انگلیسی برگذار می‌گردد. هدف از این آزمون سنجش معلومات و توانایی‌های دانشجو است. علاوه بر این مورد این آزمون بر روی برخی موارد از جمله هوش و مهارت‌های تحلیلی و منطقی، استعداد تحصیلی و هوش داوطلب تاکید دارد. آزمون GRE توسط نهادی به نام ETS برگذار می‌گردد.

از این جهت در برخی از کشورها داوطلبان باید در ساعت و روز مقرری که برای آزمون در نظر گرفته شده به سایت این نهاد مراجعه نمایند و پاسخ آزمون را به صورت اینترنتی( آنلاین) به ثبت برسانند.

آزمون GRE چیست؟

البته باید گفت که این آزمون در کشور جمهوری اسلامی ایران توسط سازمان سنجش برگذار می‌ شود و داوطلبان باید با توجه به برنامه ریزی این نهاد در روز مقرر به محل برگذاری آزمون رفته و در آزمون GRE شرکت نمایند.

برای شرکت در این آزمون محدودیتی وجود ندارد و داوطلب می‌ تواند تا رسیدن به نمره مطلوب در آزمون GRE شرکت به عمل آورد. بنابراین هر چه نمرات اخذ شده بالاتر باشد؛ شانس قبولی از طرف دانشگاه بیشتر خواهد شد.

ساختار آزمون GRE به چه صورت می باشد؟

آزمون GRE از سه بخش اصلی ریاضیات(QUANTITATIVE SECTION)، درک واژگان (VERBAL SECTION) و تحلیل نوشتاری (ANALYTICAL WRITING SECTION) تشکیل می‌شود. در ادامه به معرفی منابعی خواهیم پرداخت که پاسخگویی به این سوالات را برای داوطلب راحت می‌ نماید.

بهترین منابع برای آزمون GRE کدام اند؟

از جمله بهترین منابع برای آزمون جی آر ای عبارتند از :

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

کتاب Kaplans GRE Prep Plus 2020

این کتاب می‌تواند راهنمای بزرگی در آزمون GRE باشد. چراکه داخل آن خلاصه‌ای از تمام محتویات آزمون جی آر ای، گردآوری شده است. جزئیات هر بخش از آزمون، مجموعه‌ای کامل از آزمون‌های شبیه سازی شده( به صورت آنلاین و یا در متن کتاب)، بانک سوالات( شامل سوالات تستی و فصول اختصاصی هر مهارت از جمله بخش ریاضیات که جمعا شامل 2200 سوال می‌باشد) و… در این کتاب گرد آوری شده‌اند.

این کتاب در بالاترین سطح، سوالات آزمون جی آر ای را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. با استفاده از کتاب مذکور داوطلب می‌تواند نقاط قوت و ضعف خود را بیابید و با اطلاعات کامل آزمون خود را پاس کند.

کتاب Official GRE super Power Pack 2/E

این کتاب دارای مجموعه‌ای کامل از سوالات تستی است که می‌تواند تا حد زیادی به داوطلب برای رسیدن به موفقیت کمک رساند.اسن کتاب از طرف نهاد ای تی اس (ATS) به بازار عرضه شده است.

لذا تمامی مطالب آن تا حد زیادی با آزمون GRE مطابقت دارد. بنابراین اگر به کتابی نیاز دارید که علاوه بر قسمت سوالات بخش پاسخ نامه‌ای کامل و مفصل داشته باشد، خرید این کتاب گزینه‌ای مناسب برای شما است.

بهترین منابع برای آزمون GRE کدام اند؟

کتاب GRE Prep by Magoosh

اگر به دنبال کتابی هستید که نکات و خلاصه موارد امتحانی را گرد آوری کرده باشد کتاب GRE Prep by Magoosh می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در واقع این کتاب یک راه میانبر برای رسیدن به نتایج مطلوب در آزمون جی آر ای است. یکی از ویژگی‌های بارز این کتاب این است که خطاهای رایج در امتحان را بازگو می‌کند، بنابراین با بهره بردن از این مطالب می‌توان درصد خطا در آزمون را پایین آورد.

کتاب McGraw-Hill Education Conquering GRE Math

اگر میخواهید کتابی در حوزه ریاضیات مطالعه کنید؛ این کتاب بهترین گزینه برای شما است. در حالی که سایر کتاب‌ ها خیلی کم به ریاضیات پرداخته‌اند؛ این کتاب بهترین نکات ریاضیات آزمون GRE را در خود جای داده است.

از محتویات آن می‌توان به خواص اعداد، علم حساب، هندسه، مسائل نوشتاری و.. اشاره کرد. به عبارتی این کتاب با داشتن صدها سوال در حوزه ریاضیات یکی از بهترین منابع در دسترس برای آزمون جی آر ای است.

کتاب ETS THE Official Guide to the GRE revised General Test

اگر میخواهید فقط با استفاده از یک کتاب برای آزمون GRE آماده شوید، این کتاب بهترین گزینه پیش روی شما است. لازم به ذکر است که این مورد دارای لحنی خشک و رسمی است اما می‌ توانید بهترین نکات را از این کتاب بیاموزید.

کتاب های ETS Official GRE Reasoning Practice Questions & Official GRE Quantittative Rrasoning practice Questions

این مجموعه دو عددی کتاب، در سال 2014 توسط سازمان ETS منتشر گردید. البته در سال 2017 دستخوش تغییراتی نیز شد. مطالب این کتب بیشتر به قسمت درک واژگان مربوط می‌ شود. از آنجایی که این کتاب‌ ها نیز از سوی خود نهاد ای تی اس منتشر شده‌ اند می‌ توانند تا حد بسیار زیادی برای دستیابی به نتایج مطلوب یاری رسان باشد.

با استفاده از منابع معتبر، نمرات مطلوبی در آزمون GRE کسب نمایید.

با استفاده از منابع معتبر، نمرات مطلوبی در آزمون GRE کسب نمایید.

آزمون GRE مخفف GRADUATE RECORD EXAMINATION است. دانشجویانی که قصد دارند مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری خود را در دانشگاه‌ های آمریکایی یا کانادایی بگذارنند؛ باید حتما در این آزمون شرکت کنند. این آزمون به منظور سنجیدن سطح معلومات و توانایی‌ های دانشجو از سوی سازمان ETS برگذار می‌ گردد.

در ایران این آزمون توسط سازمان سنجش برگزار می‌ شود و متقاضیان می‌ بایست در موعد مقرر در آزمون شرکت نمایند. شایان ذکر است که سطح کیفی این آزمون بالا است؛ بنابراین متقاضی باید با مطالعه منابع مفید و و کاربردی نمرات مطلوبی را در آزمون کسب نماید.

سوالات متداول

علامت سوالکدامین رشته‌های دانشگاهی باید برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آمریکایی و کانادایی در آزمون GRE شرکت کنند؟

کسانی که تمایل دارند در دانشگاه‌های کانادایی و آمریکایی تحصیل کنند فارق از رشته دانشگاهی که دارند باید در این آزمون شرکت نمایند.

علامت سوالتعداد دفعاتی که داوطلب می‌تواند در آزمون شرکت کند چقدر است؟

برای شرکت در این آزمون محدودیتی وجود ندارد و داوطلب می‌تواند تا رسیدن به نمره مطلوب در آزمون GRE شرکت نماید. همچنین هر چه نمرات اخذ شده بالاتر باشد؛ شانس قبولی در دانشگاه بیشتر خواهد شد.

علامت سوالآیا متقاضیان شرکت در این آزمون باید به سایت ETS مراجعه کنند؟

این آزمون در کشور جمهوری اسلامی ایران توسط سازمان سنجش برگذار می‌شود و داوطلبان باید با توجه به برنامه ریزی این نهاد در روز مقرر به محل برگذاری آزمون رفته و آزمون GRE را انجام دهند.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

بهترین منابع برای آزمون GRE

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1403/5/1

سه شنبه

1403/5/2

چهارشنبه

1403/5/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید