منابع ارشد مشاوره خانواده

منابع ارشد مشاوره خانواده
به اشتراک بگذارید

منابع ارشد مشاوره خانواده

منابع ارشد مشاوره خانواده کتاب ها و جزوات و رفرانس هایی را شامل میشود که از سوی وزارت علوم اعلام میگردد . دانشجویانی که موفق به اخذ مدرک کارشناسی شده باشند ، حال باید خود را برای آزمون کارشناسی ارشد آماده کنند . رشته ی مشاوره در دوره ی کارشناسی ارشد از چند گرایش مختلف ، شامل رشته های مشاوره مدرسه ، مشاوره شغلی ، مشاوره خانواده و مشاوره توانبخشی تشکیل شده است . که تمام این گرایش ها جز رشته های پرطرفدار دانشگاهی میباشند اما در بین  گرایش های کارشناسی ارشد رشته ی مشاوره ، گرایش مشاوره خانواده از همه پرطرفدار تر میباشد . علت استقبال داوطلبان برای این رشته ها ، این است که متقاضیان پس از گذراندن دوره کارشناسی ارشد فرصتی را در اختیار دارند که با کمک نظام روانشناسی، مراکز مشاوره و روانشناسی تاسیس کنند . که این موضوع به عنوان یک فرصت شغلی میتواند امیدوار کننده باشد .

چیزی که در این مرحله برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد رشته ی مشاوره خانواده اهمیت بسیار زیادی دارد ، آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد و مطالعه ی منابع درست و کامل میباشد . و سوالی که برای تمام داوطلبان پیش خواهد آمد ، این است که منابع ارشد مشاوره خانواده شامل چه کتاب ها و مباحثی میباشند ؟ اما داوطلبان عزیز نباید در این باره نگرانی داشته باشند . چرا که  همه ساله منابع ارشد مشاوره خانواده همزمان با منابع لازم برای سایر رشته ها و گرایش ها ، از سوی سازمان های مربوطه از جمله وزارت علوم ون تحقیقات کشور تعیین میگردد . و درنهایت منابع ارشد مشاوره خانواده طی اطلاعیه هایی منتشر میشود و داوطلبان میتوانند این منابع را به راحتی تهیه نمایند . در ادامه متن به بررسی دقیق منابع ارشد مشاوره خانواده میپردازیم .


بیشتر بخوانید: گرایش های ارشد روانشناسی


کاملترین منابع ارشد مشاوره خانواده

کاملترین منابع ارشد مشاوره خانواده از جمله چالش برانگیز ترین موضوعات برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در رشته ی مشاوره خانواده میباشد . همانطور که عنوان کردیم این منابع از سوی وزارت علوم و تحقیقات کشور اعلام میشوند . برای رشته ی مشاوره خانواده نیز به مانند سایر گرایش ها ی این رشته مطالعه چندین درس الزامی میباشد . که داوطلب باید برای موفقیت در کنکور و برای تمام این دروس امتحانی ، کاملترین منابع ارشد مشاوره خانواده را مطالعه نماید . علاوه بر این بسیاری از سایت ها و مراکز مشاوره تحصیلی که در این موضوع تخصص دارند اقدام به معرفی کاملترین منابع ارشد مشاوره خانواده مینمایند . دروس امتحانی شامل زبان عمومی و تخصصی ، مبانی مشاوره و راهنمایی ، روش ها و فنون راهنمایی در مشاوره ، نظریه های مشاوره و روان درمانی ، کاربرد آزمون های روانی در مشاوره ، روانشناسی شخصیت ، آمار و روش های تحقیق میباشد .

برای هریک از این دروس کتاب های متعددی به چاپ رسیده است . اما چنانچه بخواهیم کاملترین منابع ارشد مشاوره خانواده را برای هر درس برشمریم میتوان برای درس زبان به کتاب متون روانشناسی از لیندا لیل و کتابهای زبان عمومی همچون ضروریات تافل اشاره کرد. از جمله منابع ارشد مشاوره خانواده برای درس مشاوره و راهنمایی ، مقدمات راهنمایی و مشاوره عبدالله شفیع آبادی و همچنین اصول و مبانی مشاوره ساموئل گلادینگ ترجمه ی گنجی ؛ برای درس روش و فنون راهنمایی در مشاوره منابعی همچون روش ها و فنون مشاوره عبدالله شفیع آبادی ؛ در درس و روان درمانی کتاب شفیع آبادی و جرالد کری ؛ برای آزمون های روانی در مشاوره روانشناسی و هوش سنجی و همچنین کاربرد آزمون های روانی گنجی ؛ در درس روانشناسی شخصیت کتاب های روانشناسی شخصیت نویسندگانی همچون  شولتز و فیست و جان پروین و … میباشند .


بیشتر بخوانید: منابع ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت


کاملترین منابع ارشد مشاوره خانواده

ضرایب منابع ارشد مشاوره خانواده

ضرایب منابع ارشد مشاوره خانواده نیز یکی از مهم ترین مطالب برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد رشته ی مشاوره خانواده میباشد . زمانیکه دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد منتشر میشود ، اطلاعات مربوط به ضرایب منابع ارشد مشاوره خانواده را نیز دربرمیگیرد . بر اساس این اطلاعات هر درس دارای یک ضریب میباشد ، که این ضریب میزان اهمیت و میزان اعمابل تاثیرات مربوط به آن درس را نشان میدهد . ضرایب منابع ارشد مشاوره خانواده برای هریک دروس شامل : درس زبان عمومی و تخصصی دارای ضریب سه ، درس آمار و روش های تحقیق دارای ضریب دو ، درس مبانی مشاوره و راهنمایی دارای ضریب دو ، روش ها و فنون روانشناسی در مشاوره دارای ضریب سه ، درس نظریه های مشاوره و روان درمانی دارای ضریب سه ، کاربرد آزمون های روانی در مشاوره با ضریب دو و درنهایت روان شناسی شخصیت با ضریب دو ؛ میباشد .

لازم به ذکر است که این ضرایب برای تمام گرایش های کارشناسی ارشد رشته ی مشاوره مانند مشاوره شغلی و مشاوره توانبخشی و مشاوره مدرسه ، یکسان میباشد . همچنین هر چه ضریب درسی بالاتر باشد میزان تاثیر آن در قبولی داوطلب نیز بیشتر است .


بیشتر بخوانید: کارورزی روانشناسی چگونه است؟


دروس منابع ارشد مشاوره خانواده

دروس منابع ارشد مشاوره خانواده همانطور که گفته شد شامل هشت درس میباشد . که تعداد سوالات و ضریب هر درس متفاوت میباشد . زبان عمومی و زبان تخصصی که میتواند زبان انگلیسی یا فرانسه باشد از جمله دروس مورد نیاز برای ارشد مشاوره خانواده میباشد که برای قبولی داوطلبان اهمیت بسیار زیادی دارد . از دیگر دروس منابع ارشد مشاوره خانواده میتوان به درس های تخصصی همچون مبانی مشاوره و راهنمایی ، روش ها و فنون راهنمایی در مشاوره ، نظریه های مشاوره و روان درمانی ، آمار و روش های تحقیق ، روان شناسی شخصیت ، کاربرد آزمون های روانی اشاره کرد . هر یک از این دروس اطلاعاتی درباره مهارت های مختلف در اختیار داوطلبان قرار میدهد و آنها را برای ورود به دوره ی ارشد آماده میکند . داوطلبان با مطالعه این موارد میتوانند اطلاعاتی درخصوص مشاوره همسر گزینی ، ازدواج ، آموزش فرزند و … کسب نمایند .


بیشتر بخوانید: بازار کار رشته روانشناسی چگونه است؟


دروس منابع ارشد مشاوره خانواده

منابع ارشد مشاوره خانواده وزارت بهداشت

منابع ارشد مشاوره خانواده وزارت بهداشت از سوی وزارت بهداشت و درمان کشور ، برای داوطلبان علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه های تحت نظارت این وزارت اعلام میگردد . که داوطلبان برای اطلاع از این منابع باید به اطلاعیه های منتشر شده ی این سازمان توجه نمایند . با توجه به اینکه این وزارتخانه بر آموزش بالینی تاکید دارد ، لذا منابع ارشد مشاوره خانواده وزارت بهداشت نیز بیشتر جنبه ی بالینی دارند . از جمله ی این منابع میتوان به دروسی همچون آمار و روش های تحقیق ، نظریه های شخصیت و نظریه های روان درمانی ، اصول خدمات بهداشتی و بهداشت روان و … اشاره کرد . وزارت بهداشت علاوه بر ذکر نام دروسی که باید مطالعه شوند ، رفرانس ها و منابع مربوطه را نیز معرفی میکند . که سوالات کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت تنها از روی این منابع اعلام شده طرح خواهد شد .


بیشتر بخوانید: فرم ۱۱۱ سازمان نظام روانشناسی چیست


سوالات متداول

منابع کنکور ارشد مشاوره خانواده ؟

از سوی وزارت علوم و تحقیقات اعلام میشود و که داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مشاوره خانواده باید این منابع را مطالعه نمایند . که شامل دروس زبان ، روانشناسی شخصیت ، مبانی مشاوره و راهنمایی و … میباشد .

منابع دروس ارشد مشاوره خانواده ؟

این دروس که از سوی وزارت علوم اعلام میشود شامل زبان عمومی و تخصصی ، روش ها و فنون راهنمایی در مشاوره ، روانشناسی شخصیت ، نظریه های مشاوره و روان درمانی ، کاربرد آزمون های روانی در مشاوره و مبانی مشاوره میباشد .

ضرایب منابع کارشناسی ارشد مشاوره خانواده ؟

ضرایب منابع ارشد مشاوره به شرح زیر است ؛ زبان با ضریب سه ، آمار و روش های تحقیق ضریب ۲ ، مبانی مشاوره ضریب ۲ ، روش ها و فنون راهنمایی در مشاوره ضریب ۳ ، روانشناسی شخصیت ضریب ۲ ، کاربرد آزمونهای روانی در مشاوره ۲ و نظریه ها مشاوره و روان درمانی با ضریب ۳ .

منابع ارشد مشاوره خانواده

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه منابع ارشد مشاوره خانواده

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 2 نظر:

  1. سلام
    برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش مشاوره واحد آموزشی برا دروس امتحانی مشاوره خانواده و مشاوره مدرسه کدوم کتاب ها رو بخونم ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. سلام
      منابع این آزمون شامل دروس عمومی همچون زبان و ادبیات فاسی، زبان انگلیسی، اطلاعات عمومی و دروس تخصصی مثل مشاوره مدرسه، روانشناسی تربیتی، مشاوره خانواده و… میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068