خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی بررسی منابع کمک آموزشی دروس عمومی کنکور 97

بررسی منابع کمک آموزشی دروس عمومی کنکور 97

بروزرسانی شده ژانویه 13, 2018 2:54 ب.ظ
0
189
دروس عمومی کنکور
بررسی منابع کمک آموزشی دروس عمومی کنکور 97
میانگین 5 رای از تعداد 1

داوطلبان هرگروه آزمایشی کنکور سراسری سال 97 که باشید ، با دفترچه سوالات دروس عمومی کنکور سراسری مواجه خواهید شد! پس از هم اکنون بهترین منابع کمکی دروس عمومی کنکور را دنبال فرمایید.   

منابع کمکی دروس عمومی کنکور 97

امروزه اهمیت استفاده از منابع کمک آموزشی در کنکور بر کسی پوشیده نیست. درست است که منبع اصلی مورد مطالعه داوطلبان بایستی کتب درسی شان باشد ولی در بسیاری از موارد ممکن است مطالبی از کتاب های درسی خیلی واضح و گویا نباشد و دانش آموزان با خواندن آن قسمت بیشتر دچار سردرگمی شوند و لازم باشد که با استفاده از منابع کمک آموزشی به درک بهتری از مطالب برسند .

از طرف دیگر بدیهی است که بعد از درک مفاهیم کتاب های درسی نیاز به محک زدن اطلاعات وجود دارد که برای آن استفاده از کتاب های تست زنی اهمیت بالایی دارد .

درنتیجه داوطلبان شرکت در کنکور 97 با هر سطح تحصیلی ، هم آنهایی که پایه قوی در دروس متوسطه دارند و هم آنهایی که در بعضی دروس ضعیف هستند ، نیاز به استفاده از کتب کمک آموزشی دارند .

از میان طیف بسیار گسترده کتاب های کمک آموزشی در زیر به برخی از بهترین منابع کمکی کنکور 97 در دروس عمومی اشاره خواهیم کرد .

 

منابع کمک آموزشی دروس عمومی – زبان و ادبیات فارسی 97 

  • ادبیات موضوعی (جامع) ، مولف : امیر نجات شجاعی ، مهدی نظری ، انتشارات گاج

این کتاب در شش بخش کلی قرابت معنایی، زبان فارسی، آرایه های ادبی، معنی واژه، املاء و تاریخ ادبیات از ادبیات پیش دانشگاهی ، 2 و 3 و زبان فارسی 3 تنظیم شده است و در هر بخش از کتاب قسمت های مختلفی تعبیه شده که اطلاعاتی کلی درباره اهمیت، روش و منابع مطالعه، شگرد طراحی و…. در اختیارتان قرار می دهد.

  • سری کتاب های نشر الگو

این سری کتاب ها که شامل 5 کتاب : آرایه های ادبی ، تاریخ ادبیات + کارتون، قرابت معنایی ، لغت و املا و پنج + 1 بحث زبان فارسی می باشد یکی از کاملترین منابع برای استفاده داوطلبان کنکور است که هم می توان به تنهایی از آنها استفاده کرد و هم در ترکیب با کتاب ادبیات موضوعی گاج می توان از آنها بهره برد .

 

منابع کمک آموزشی دروس عمومی کنکور – زبان عربی 97

  • عربی کامل انتشارات گاج ، مولف علی فیلی

این کتاب مشترک میان کلیه رشته هاست که شامل مباحث کتاب های عربی 1، 2 و 3 می باشد و به سه بخش قواعد، ترجمه و تعریب و مفهوم و درک مطلب تقسیم شده است.

 

  • عربی جامع کنکور(از سیر تا پیاز ) ، انتشارات مهر و ماه

این کتاب با گردآوری بیش از 3500 تست کنکورهای سراسری ، آزمایشی سنجش ، خارج از کشور و آزمون های آزمایشی و تالیفی مجموعه کاملی از تست های مورد نیاز برای تمرین داوطلبان را فراهم آورده و منبع بسیار کاملی برای درس عربی در کنکور می باشد .

البته باید بدانید که این کتاب کمی سنگین تر از کتاب عربی کامل انتشارات گاج می باشد و بیشتر برای داوطلبانی توصیه می گردد که پایه ای قوی در درس عربی داشته و می خواهند به درصد بالایی در این درس برسند.

 

منابع کمک آموزشی دروس عمومی کنکور – دین و زندگی 97

  • دین و زندگی جامع ، انتشارات گاج

این کتاب در سه بخش شامل آموزش کامل، بانک تست و پاسخ تشریحی گردآوری شده و دارای توضیحات کامل و مفصلی در مباحث ترجمه و پیام آیات و همچنین ارتباط آیات و دیگر نکات تکمیلی است.

  • دین و زندگی نشر الگو

این کتاب با حجمی کمتر نسبت به کتاب دین و زندگی گاج برای دانش آموزانی که تمایل یا حوصله صرف وقت زیاد در این درس را ندارند توصیه می شود .

 

منابع کمک آموزشی دروس عمومی کنکور – زبان انگلیسی 97

برخی از دانش آموزان همزمان با دوران تحصیل خود به طور موازی از کلاس های زبان انگلیسی نیز استفاده می کنند این موضوع می تواند در سطح بندی تسلط آنان بر زبان انگلیسی تاثیر گذار باشد. بنابراین دانش آموزان بایسیتی باتوجه به سطح زبان خود ، اقدام به آمادگی برای کنکور در این درس نمایند .

البته داوطلبان باید توجه داشته باشند که این درس نسبت به دیگر دروس عمومی در کنکور راحت تر است و در صورت داشتن پایه نسبتا قوی و کمی تلاش می توان به درصد خوبی در این درس دست یافت .

کتاب های پیشنهادی برای درس زبان انگلیسی کنکور 97 عبارتند از :

  • زبان انگلیسی جامع کنکور ، انتشارات مبتکران ، مولف : دکتر شهاب اناری
  • زبان انگلیسی جامع کنکور ، انتشارات شبقره ، مولف ، رضا کیاسالار

برای تسلط بر لغات و همچنین بخش های کلوز تست و ریدینگ نیز کتاب های :

  • لغات و نکات انگلیسی کنکور (word focus) ، انتشارات گاج
  • درک مطلب به زبان ساده ، انتشارات مبتکران

 

همچنین برای معرفی منابع کمک آموزشی به تفکیک گروه های آزمایشی می توانید به مطالب گذشته آویژه دانش نگاهی بیندازید :

 

مشاوره تلفنی آویژه دانش

در صورتی که جز داوطلبان کنکور سراسری سال 97 می باشید و نیاز به مشاوره در خصوص برنامه ریزی و معرفی منابع کمک آموزشی سایر گروه های آموزشی یا نحوه مطالعه دروس مد نظر هم اکنون می توانید 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…