نحوه انتخاب رشته دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون وزارت بهداشت

کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اگر از داوطلبان آزمون ارشد پزشکی ( آزمون وزارت بهداشت ) می باشید ، قطعا از اهمیت انتخاب رشته آگاهی کامل دارید! در ادامه توضیحات اولیه انتخاب رشته این آزمون داده شده است . همچنین میتوانید از مطلب ظرفیت پذیرش ارشد پزشکی 96 نیز دیدن فرمایید .

بروز رسانی : جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته وزارت بهداشت و مشاوره انتخاب رشته با شماره تهران 9099071985 و سایراستانها 9099071985 تماس حاصل فرمایید .

تکمیل ظرفیت :تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری وزارت بهداشت از تاریخ 96/7/26 شروع شد!

داوطلب عزیز پس از مطالعه و ملاحظه کليه رشته محل ها و شرایط دانشگاه ها اعم از دولتی و شهریه ای میبایست از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش با وارد نمودن کدرهگيری خود، وارد سامانه شده و نسبت به انتخاب رشته محل تحصيل به شرح زیر اقدام نماید. لازم به توضيح است اولویت انتخاب هر فرد در ميان دانشگاه های انتخابی اش بر اساس علاقه فردی میباشد. لذا بهتر است انتخاب اول رشته دانشگاهی باشد که در مقایسه با سایر دانشگاه ها، داوطلب تحصيل در آن مرکز را ترجيح میدهد.

پيشنهاد میشود داوطلب که ابتدا تمام رشته های مورد نظر خود را به ترتيب علاقه به آن رشته و دانشگاه مربوطه روی صفحه ای یادداشت کرده تا به ترتيب وارد سامانه نماید. کسانی که در دو گروه آزمون شرکت داشته اند و یا مجموعه امتحانی از یک گروه و یک رشته یا مجموعه از گروه دیگر را آزمون دادهاند، میتوانند ترکيبی از رشته های مورد علاقه خود را از دو گروه آزمونی وارد نمایند.

 • پس از اطمينان از انتخاب خود و اولویت بندی، به ترتيب از شماره ١ اولين دانشگاه مورد نظر را وارد نموده و سپس شماره ٢ و الی آخر را تکميل نماید.
 • از آنجائی که تحصيل در دوره های مجازی، ظرفيت مازاد با پرداخت شهریه و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان مشهد با پرداخت شهریه امکانپذیر می باشد، لذا داوطلبان در انتخاب این رشته محل ها توجه لازم را مبذول نمایند .
 • حداکثر تعداد اولویت انتخابی براساس تعداد دانشگاه و مراکز پذیرنده همان رشته میباشد. مثلاً اگردر رشته کار درمانی حداکثر ٤ دانشگاه پذیرنده دانشجو باشند (٤ رشته محل ظرفيت عادی و ٤ رشته محل ظرفيت مازاد)، داوطلب این رشته حداکثرمجاز به انتخاب ٨ رشته محل خواهد بود. در صورتيکه در اولویتهای انتخاب شده نياز است جابجایی صورت پذیرد یا حذف شود، به آسانی میتوان از گزینه جابجایی یا حذف استفاده نمود. البته این عمل پيش از فشردن گزینه ثبت نهایی امکان پذیر است. دقت شود در صورت فشردن گزینه ثبت نهایی، جابجایی یا حذف امکانپذیر نخواهد بود.

مثال: اولویتها عبارتست از:

 • ١- ع.پ. ایران
 • ٢- ع.پ. علوم بهزیستی و توانبخشی
 • ٣-ع.پ. شهيدبهشتی
 • ٤-ع.پ. علوم بهزیستی و توانبخشی –ظرفيت مازاد (با پرداخت شهریه)
 • ٥-ع.پ. تهران
 • ٦-ع.پ. تهران -– ظرفيت مازاد (با پرداخت شهریه)
 • ٧-ع.پ. ایران –ظرفيت مازاد (با پرداخت شهریه)
 • ٨-ع.پ. شهيدبهشتی – ظرفيت مازاد (با پرداخت شهریه)

در صورتيکه داوطلب بخواهد اولویت ٤ { ع.پ. علوم بهزیستی و توانبخشی–ظرفيت مازاد (با پرداخت شهریه) } را با اولویت ٣ جابجا نموده و ع.پ. شهيد بهشتی را در اولویت چهارم خود قرار دهد، با استفاده از گزینه جابجایی میتوان این کار را انجام داد. و اگر بخواهد اولویت ٨ را حذف نماید.، این امر با استفاده از گزینه حذف امکان پذیر است.

دقت شود : کليه این مراحل قبل از فشردن گزینه ثبت نهایی قابل انجام میباشد.

پس از پایان کليه مراحل و فشردن گزینه ثبت نهایی، فرم مربوطه پرینت گرفته شده و جهت مراحل بعدی نگهداری شود. تذکر مهم: در صورتيکه پيش از فشردن گزینه ثبت نهایی از فرم پرینت گرفته شود فاقد اعتبار بوده و قابل پيگيری نخواهد بود.

چرا باید مشاور انتخاب رشته داشته باشیم ؟‌

بعد از چند ماه مطالعه در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی شرکت نموده و رتبه ای کسب نمودید! هر رتبه ای . شما قطعا می توانید جهت انتخاب رشته اقدام کنید! انجام دادن انتخاب رشته بصورت اینترنتی کار سختی نیست اما انتخاب رشته توسط “یک مشاور تحصیلی مجرب” که تجربه بیش از ده هزار انتخاب رشته موفق در کارنامه خود دارد و به شما تضمین قبولی می دهد، با انتخاب رشته شما یکسان است؟ اگر کمی فکر کنیم با این کار یک سال زمان می خرید و یا در یک دانشگاه و رشته برتر و در نهایت آینده شغلی بهتری برای خود خواهید ساخت . منظور ما از مشاوره این است ؛ یعنی استفاده از تجربیات یا دانش دیگران در کمترین زمان!

در صورت نیاز به مشاوره انتخاب رشته صحیح با احتمال قبولی بالا هم اکنون می توانید با مشاوران آویژه دانش از طریق شماره تهران 9099071985 و سایراستانها 9099071985 در ارتباط باشید .

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

نحوه انتخاب رشته دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون وزارت بهداشت

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/1

شنبه

1403/4/2

یکشنبه

1403/4/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید