نحوه انتخاب رشته دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون وزارت بهداشت

کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
به اشتراک بگذارید

اگر از داوطلبان آزمون ارشد پزشکی ( آزمون وزارت بهداشت ) می باشید ، قطعا از اهمیت انتخاب رشته آگاهی کامل دارید! در ادامه توضیحات اولیه انتخاب رشته این آزمون داده شده است . همچنین میتوانید از مطلب ظرفیت پذیرش ارشد پزشکی ۹۶ نیز دیدن فرمایید .

بروز رسانی : جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته وزارت بهداشت و مشاوره انتخاب رشته با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

تکمیل ظرفیت : تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری وزارت بهداشت از تاریخ ۹۶/۷/۲۶ شروع شد!

داوطلب عزیز پس از مطالعه و ملاحظه کلیه رشته محل ها و شرایط دانشگاه ها اعم از دولتی و شهریه ای میبایست از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش با وارد نمودن کدرهگیری خود، وارد سامانه شده و نسبت به انتخاب رشته محل تحصیل به شرح زیر اقدام نماید. لازم به توضیح است اولویت انتخاب هر فرد در میان دانشگاه های انتخابی اش بر اساس علاقه فردی میباشد. لذا بهتر است انتخاب اول رشته دانشگاهی باشد که در مقایسه با سایر دانشگاه ها، داوطلب تحصیل در آن مرکز را ترجیح میدهد.

پیشنهاد میشود داوطلب که ابتدا تمام رشته های مورد نظر خود را به ترتیب علاقه به آن رشته و دانشگاه مربوطه روی صفحه ای یادداشت کرده تا به ترتیب وارد سامانه نماید. کسانی که در دو گروه آزمون شرکت داشته اند و یا مجموعه امتحانی از یک گروه و یک رشته یا مجموعه از گروه دیگر را آزمون دادهاند، میتوانند ترکیبی از رشته های مورد علاقه خود را از دو گروه آزمونی وارد نمایند.

 • پس از اطمینان از انتخاب خود و اولویت بندی، به ترتیب از شماره ١ اولین دانشگاه مورد نظر را وارد نموده و سپس شماره ٢ و الی آخر را تکمیل نماید.
 • از آنجائی که تحصیل در دوره های مجازی، ظرفیت مازاد با پرداخت شهریه و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان مشهد با پرداخت شهریه امکانپذیر می باشد، لذا داوطلبان در انتخاب این رشته محل ها توجه لازم را مبذول نمایند .
 • حداکثر تعداد اولویت انتخابی براساس تعداد دانشگاه و مراکز پذیرنده همان رشته میباشد. مثلاً اگردر رشته کار درمانی حداکثر ۴ دانشگاه پذیرنده دانشجو باشند (۴ رشته محل ظرفیت عادی و ۴ رشته محل ظرفیت مازاد)، داوطلب این رشته حداکثرمجاز به انتخاب ٨ رشته محل خواهد بود. در صورتیکه در اولویتهای انتخاب شده نیاز است جابجایی صورت پذیرد یا حذف شود، به آسانی میتوان از گزینه جابجایی یا حذف استفاده نمود. البته این عمل پیش از فشردن گزینه ثبت نهایی امکان پذیر است. دقت شود در صورت فشردن گزینه ثبت نهایی، جابجایی یا حذف امکانپذیر نخواهد بود.

مثال: اولویتها عبارتست از:

 • ١- ع.پ. ایران
 • ٢- ع.پ. علوم بهزیستی و توانبخشی
 • ٣-ع.پ. شهیدبهشتی
 • ۴-ع.پ. علوم بهزیستی و توانبخشی –ظرفیت مازاد (با پرداخت شهریه)
 • ۵-ع.پ. تهران
 • ۶-ع.پ. تهران -– ظرفیت مازاد (با پرداخت شهریه)
 • ٧-ع.پ. ایران –ظرفیت مازاد (با پرداخت شهریه)
 • ٨-ع.پ. شهیدبهشتی – ظرفیت مازاد (با پرداخت شهریه)

در صورتیکه داوطلب بخواهد اولویت ۴ { ع.پ. علوم بهزیستی و توانبخشی–ظرفیت مازاد (با پرداخت شهریه) } را با اولویت ٣ جابجا نموده و ع.پ. شهید بهشتی را در اولویت چهارم خود قرار دهد، با استفاده از گزینه جابجایی میتوان این کار را انجام داد. و اگر بخواهد اولویت ٨ را حذف نماید.، این امر با استفاده از گزینه حذف امکان پذیر است.

دقت شود : کلیه این مراحل قبل از فشردن گزینه ثبت نهایی قابل انجام میباشد.

پس از پایان کلیه مراحل و فشردن گزینه ثبت نهایی، فرم مربوطه پرینت گرفته شده و جهت مراحل بعدی نگهداری شود. تذکر مهم: در صورتیکه پیش از فشردن گزینه ثبت نهایی از فرم پرینت گرفته شود فاقد اعتبار بوده و قابل پیگیری نخواهد بود.

چرا باید مشاور انتخاب رشته داشته باشیم ؟‌ 

بعد از چند ماه مطالعه در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی شرکت نموده و رتبه ای کسب نمودید! هر رتبه ای . شما قطعا می توانید جهت انتخاب رشته اقدام کنید! انجام دادن انتخاب رشته بصورت اینترنتی کار سختی نیست اما انتخاب رشته توسط “یک مشاور تحصیلی مجرب” که تجربه بیش از ده هزار انتخاب رشته موفق در کارنامه خود دارد و به شما تضمین قبولی می دهد، با انتخاب رشته شما یکسان است؟ اگر کمی فکر کنیم با این کار یک سال زمان می خرید و یا در یک دانشگاه و رشته برتر و در نهایت آینده شغلی بهتری برای خود خواهید ساخت . منظور ما از مشاوره این است ؛ یعنی استفاده از تجربیات یا دانش دیگران در کمترین زمان!

در صورت نیاز به مشاوره انتخاب رشته صحیح  با احتمال قبولی بالا هم اکنون می توانید با مشاوران آویژه دانش از طریق شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ در ارتباط باشید .

نحوه انتخاب رشته دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون وزارت بهداشت

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه نحوه انتخاب رشته دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون وزارت بهداشت

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.