خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی نحوه انتخاب رشته دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون وزارت بهداشت

نحوه انتخاب رشته دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون وزارت بهداشت

بروزرسانی شده اکتبر 18, 2017 1:15 ب.ظ
0
580
کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

برای مشاوره در زمینه نحوه انتخاب رشته دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون وزارت بهداشت

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

نحوه انتخاب رشته دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون وزارت بهداشت
میانگین 5 رای از تعداد 2

اگر از داوطلبان آزمون ارشد پزشکی ( آزمون وزارت بهداشت ) می باشید ، قطعا از اهمیت انتخاب رشته آگاهی کامل دارید! در ادامه توضیحات اولیه انتخاب رشته این آزمون داده شده است . همچنین میتوانید از مطلب ظرفیت پذیرش ارشد پزشکی 96 نیز دیدن فرمایید .

بروز رسانی : جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته وزارت بهداشت و مشاوره انتخاب رشته با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

تکمیل ظرفیت : تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری وزارت بهداشت از تاریخ 96/7/26 شروع شد!

داوطلب عزیز پس از مطالعه و ملاحظه کليه رشته محل ها و شرایط دانشگاه ها اعم از دولتی و شهریه ای میبایست از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش با وارد نمودن کدرهگيری خود، وارد سامانه شده و نسبت به انتخاب رشته محل تحصيل به شرح زیر اقدام نماید. لازم به توضيح است اولویت انتخاب هر فرد در ميان دانشگاه های انتخابی اش بر اساس علاقه فردی میباشد. لذا بهتر است انتخاب اول رشته دانشگاهی باشد که در مقایسه با سایر دانشگاه ها، داوطلب تحصيل در آن مرکز را ترجيح میدهد.

پيشنهاد میشود داوطلب که ابتدا تمام رشته های مورد نظر خود را به ترتيب علاقه به آن رشته و دانشگاه مربوطه روی صفحه ای یادداشت کرده تا به ترتيب وارد سامانه نماید. کسانی که در دو گروه آزمون شرکت داشته اند و یا مجموعه امتحانی از یک گروه و یک رشته یا مجموعه از گروه دیگر را آزمون دادهاند، میتوانند ترکيبی از رشته های مورد علاقه خود را از دو گروه آزمونی وارد نمایند.

 • پس از اطمينان از انتخاب خود و اولویت بندی، به ترتيب از شماره ١ اولين دانشگاه مورد نظر را وارد نموده و سپس شماره ٢ و الی آخر را تکميل نماید.
 • از آنجائی که تحصيل در دوره های مجازی، ظرفيت مازاد با پرداخت شهریه و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان مشهد با پرداخت شهریه امکانپذیر می باشد، لذا داوطلبان در انتخاب این رشته محل ها توجه لازم را مبذول نمایند .
 • حداکثر تعداد اولویت انتخابی براساس تعداد دانشگاه و مراکز پذیرنده همان رشته میباشد. مثلاً اگردر رشته کار درمانی حداکثر ٤ دانشگاه پذیرنده دانشجو باشند (٤ رشته محل ظرفيت عادی و ٤ رشته محل ظرفيت مازاد)، داوطلب این رشته حداکثرمجاز به انتخاب ٨ رشته محل خواهد بود. در صورتيکه در اولویتهای انتخاب شده نياز است جابجایی صورت پذیرد یا حذف شود، به آسانی میتوان از گزینه جابجایی یا حذف استفاده نمود. البته این عمل پيش از فشردن گزینه ثبت نهایی امکان پذیر است. دقت شود در صورت فشردن گزینه ثبت نهایی، جابجایی یا حذف امکانپذیر نخواهد بود.

مثال: اولویتها عبارتست از:

 • ١- ع.پ. ایران
 • ٢- ع.پ. علوم بهزیستی و توانبخشی
 • ٣-ع.پ. شهيدبهشتی
 • ٤-ع.پ. علوم بهزیستی و توانبخشی –ظرفيت مازاد (با پرداخت شهریه)
 • ٥-ع.پ. تهران
 • ٦-ع.پ. تهران -– ظرفيت مازاد (با پرداخت شهریه)
 • ٧-ع.پ. ایران –ظرفيت مازاد (با پرداخت شهریه)
 • ٨-ع.پ. شهيدبهشتی – ظرفيت مازاد (با پرداخت شهریه)

در صورتيکه داوطلب بخواهد اولویت ٤ { ع.پ. علوم بهزیستی و توانبخشی–ظرفيت مازاد (با پرداخت شهریه) } را با اولویت ٣ جابجا نموده و ع.پ. شهيد بهشتی را در اولویت چهارم خود قرار دهد، با استفاده از گزینه جابجایی میتوان این کار را انجام داد. و اگر بخواهد اولویت ٨ را حذف نماید.، این امر با استفاده از گزینه حذف امکان پذیر است.

دقت شود : کليه این مراحل قبل از فشردن گزینه ثبت نهایی قابل انجام میباشد.

پس از پایان کليه مراحل و فشردن گزینه ثبت نهایی، فرم مربوطه پرینت گرفته شده و جهت مراحل بعدی نگهداری شود. تذکر مهم: در صورتيکه پيش از فشردن گزینه ثبت نهایی از فرم پرینت گرفته شود فاقد اعتبار بوده و قابل پيگيری نخواهد بود.

چرا باید مشاور انتخاب رشته داشته باشیم ؟‌ 

بعد از چند ماه مطالعه در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی شرکت نموده و رتبه ای کسب نمودید! هر رتبه ای . شما قطعا می توانید جهت انتخاب رشته اقدام کنید! انجام دادن انتخاب رشته بصورت اینترنتی کار سختی نیست اما انتخاب رشته توسط “یک مشاور تحصیلی مجرب” که تجربه بیش از ده هزار انتخاب رشته موفق در کارنامه خود دارد و به شما تضمین قبولی می دهد، با انتخاب رشته شما یکسان است؟ اگر کمی فکر کنیم با این کار یک سال زمان می خرید و یا در یک دانشگاه و رشته برتر و در نهایت آینده شغلی بهتری برای خود خواهید ساخت . منظور ما از مشاوره این است ؛ یعنی استفاده از تجربیات یا دانش دیگران در کمترین زمان!

در صورت نیاز به مشاوره انتخاب رشته صحیح  با احتمال قبولی بالا هم اکنون می توانید با مشاوران آویژه دانش از طریق شماره 9099072068 در ارتباط باشید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…