نحوه انتخاب رشته دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون وزارت بهداشت

کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اگر از داوطلبان آزمون ارشد پزشکی ( آزمون وزارت بهداشت ) می باشید ، قطعا از اهمیت انتخاب رشته آگاهی کامل دارید! در ادامه توضیحات اولیه انتخاب رشته این آزمون داده شده است . همچنین میتوانید از مطلب ظرفیت پذیرش ارشد پزشکی ۹۶ نیز دیدن فرمایید .

بروز رسانی : جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته وزارت بهداشت و مشاوره انتخاب رشته با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس حاصل فرمایید .

تکمیل ظرفیت : تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری وزارت بهداشت از تاریخ ۹۶/۷/۲۶ شروع شد!

داوطلب عزیز پس از مطالعه و ملاحظه کلیه رشته محل ها و شرایط دانشگاه ها اعم از دولتی و شهریه ای میبایست از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش با وارد نمودن کدرهگیری خود، وارد سامانه شده و نسبت به انتخاب رشته محل تحصیل به شرح زیر اقدام نماید. لازم به توضیح است اولویت انتخاب هر فرد در میان دانشگاه های انتخابی اش بر اساس علاقه فردی میباشد. لذا بهتر است انتخاب اول رشته دانشگاهی باشد که در مقایسه با سایر دانشگاه ها، داوطلب تحصیل در آن مرکز را ترجیح میدهد.

پیشنهاد میشود داوطلب که ابتدا تمام رشته های مورد نظر خود را به ترتیب علاقه به آن رشته و دانشگاه مربوطه روی صفحه ای یادداشت کرده تا به ترتیب وارد سامانه نماید. کسانی که در دو گروه آزمون شرکت داشته اند و یا مجموعه امتحانی از یک گروه و یک رشته یا مجموعه از گروه دیگر را آزمون دادهاند، میتوانند ترکیبی از رشته های مورد علاقه خود را از دو گروه آزمونی وارد نمایند.

 • پس از اطمینان از انتخاب خود و اولویت بندی، به ترتیب از شماره ١ اولین دانشگاه مورد نظر را وارد نموده و سپس شماره ٢ و الی آخر را تکمیل نماید.
 • از آنجائی که تحصیل در دوره های مجازی، ظرفیت مازاد با پرداخت شهریه و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان مشهد با پرداخت شهریه امکانپذیر می باشد، لذا داوطلبان در انتخاب این رشته محل ها توجه لازم را مبذول نمایند .
 • حداکثر تعداد اولویت انتخابی براساس تعداد دانشگاه و مراکز پذیرنده همان رشته میباشد. مثلاً اگردر رشته کار درمانی حداکثر ۴ دانشگاه پذیرنده دانشجو باشند (۴ رشته محل ظرفیت عادی و ۴ رشته محل ظرفیت مازاد)، داوطلب این رشته حداکثرمجاز به انتخاب ٨ رشته محل خواهد بود. در صورتیکه در اولویتهای انتخاب شده نیاز است جابجایی صورت پذیرد یا حذف شود، به آسانی میتوان از گزینه جابجایی یا حذف استفاده نمود. البته این عمل پیش از فشردن گزینه ثبت نهایی امکان پذیر است. دقت شود در صورت فشردن گزینه ثبت نهایی، جابجایی یا حذف امکانپذیر نخواهد بود.

مثال: اولویتها عبارتست از:

 • ١- ع.پ. ایران
 • ٢- ع.پ. علوم بهزیستی و توانبخشی
 • ٣-ع.پ. شهیدبهشتی
 • ۴-ع.پ. علوم بهزیستی و توانبخشی –ظرفیت مازاد (با پرداخت شهریه)
 • ۵-ع.پ. تهران
 • ۶-ع.پ. تهران -– ظرفیت مازاد (با پرداخت شهریه)
 • ٧-ع.پ. ایران –ظرفیت مازاد (با پرداخت شهریه)
 • ٨-ع.پ. شهیدبهشتی – ظرفیت مازاد (با پرداخت شهریه)

در صورتیکه داوطلب بخواهد اولویت ۴ { ع.پ. علوم بهزیستی و توانبخشی–ظرفیت مازاد (با پرداخت شهریه) } را با اولویت ٣ جابجا نموده و ع.پ. شهید بهشتی را در اولویت چهارم خود قرار دهد، با استفاده از گزینه جابجایی میتوان این کار را انجام داد. و اگر بخواهد اولویت ٨ را حذف نماید.، این امر با استفاده از گزینه حذف امکان پذیر است.

دقت شود : کلیه این مراحل قبل از فشردن گزینه ثبت نهایی قابل انجام میباشد.

پس از پایان کلیه مراحل و فشردن گزینه ثبت نهایی، فرم مربوطه پرینت گرفته شده و جهت مراحل بعدی نگهداری شود. تذکر مهم: در صورتیکه پیش از فشردن گزینه ثبت نهایی از فرم پرینت گرفته شود فاقد اعتبار بوده و قابل پیگیری نخواهد بود.

چرا باید مشاور انتخاب رشته داشته باشیم ؟‌ 

بعد از چند ماه مطالعه در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی شرکت نموده و رتبه ای کسب نمودید! هر رتبه ای . شما قطعا می توانید جهت انتخاب رشته اقدام کنید! انجام دادن انتخاب رشته بصورت اینترنتی کار سختی نیست اما انتخاب رشته توسط “یک مشاور تحصیلی مجرب” که تجربه بیش از ده هزار انتخاب رشته موفق در کارنامه خود دارد و به شما تضمین قبولی می دهد، با انتخاب رشته شما یکسان است؟ اگر کمی فکر کنیم با این کار یک سال زمان می خرید و یا در یک دانشگاه و رشته برتر و در نهایت آینده شغلی بهتری برای خود خواهید ساخت . منظور ما از مشاوره این است ؛ یعنی استفاده از تجربیات یا دانش دیگران در کمترین زمان!

در صورت نیاز به مشاوره انتخاب رشته صحیح  با احتمال قبولی بالا هم اکنون می توانید با مشاوران آویژه دانش از طریق شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ در ارتباط باشید .

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه نحوه انتخاب رشته دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون وزارت بهداشت با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نحوه انتخاب رشته دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون وزارت بهداشت

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه نحوه انتخاب رشته دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون وزارت بهداشت

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1402/1/11

شنبه

1402/1/12

یکشنبه

1402/1/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید