خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی نحوه مطالعه درس زمین شناسی برای کنکور سراسری 97

نحوه مطالعه درس زمین شناسی برای کنکور سراسری 97

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 7:18 ب.ظ
0
1,308
زمین شناسی کنکور

برای مشاوره در زمینه نحوه مطالعه درس زمین شناسی برای کنکور سراسری 97

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

نحوه مطالعه درس زمین شناسی برای کنکور سراسری 97
میانگین 5 رای از تعداد 3

درس زمین شناسی یکی از مواد آزمون کنکور سراسری است که می تواند رتبه کشوری شما را بهبود بخشد ٬ در ادامه به نحوه مطالعه این درس و منابع کمک آموزشی آن برای کنکور سراسری سال ۹۷ خواهیم پرداخت .

نحوه مطالعه زمین شناسی در کنکور 97

این درس در برخی از رشته ها مانند زمین شناسی و شیمی و… دارای ضریب هستند و برای بقیه ی رشته ها دارای ضریب صفر است . به این دلیل اکثر دانش آموزان از مطالعه ی این درس و پاسخ دادن به سوالات زمین شناسی صرف نظر می کنند. اما باید توجه داشته باشید که کسب یک نمره ی متوسط یا بالا تاثیر زیادی در رتبه ی کشوری شما می گذارد و قبول شدن در رشته هایی که به صورت کشوری در آن ها گزینش صورت می گیرد، متاثر از رتبه ی کشور شما خواهد بود. شما می توانید با گنجاندن مطالعه ی این درس در برنامه ی درسی خود حتی در سه یا دو ماه قبل از آزمون و پاسخ دان به پرسش های این درس رتبه ی کشوری بهتری کسب کنید. در بحث روش های مطالعه ی این درس به مباحث مطرح شده در درس زیست شناسی مراجعه کنید

برای مطالعه درس زمین شناسی، حتماً به مطالب زیر توجه کنید :

  • 1- درس زمین شناسی، در مقایسه با برخی دیگر از دروس رشته علوم تجربی، مانند زیست شناسی و شیمی، از اهمیت کمتری برخوردار است؛ پس زمانی مطالعه این درس را در برنامه خود بگنجانید که حتماً وقت کافی را برای مطالعه دروس مهم‌تر درنظر گرفته باشید.
  • 2- کتاب درسی را یک بار به صورت روزنامه‌وار بخوانید و قسمت‌هایی را که مهم‌تر است علامت بزنید و از آنها نکته‌برداری کنید.
  • 3- مطالب کتاب را به صورت گام به گام خوانده و تا مطلب قبلی را فرا نگرفته‌اید، مطلب جدید را شروع نکنید.
  • 4- در بعضی از قسمت ها برای خودتان شکل ترسیم کنید و از روی شکل برای خودتان توضیح دهید.
  • 5- برای یادگیری بهتر و ماندگارتر این درس، سری به اینترنت بزنید و شکل سنگ ها و … را ببینید. انجام این کار باعث می شود تا حافظه تصویری شما هم به کمک یادگیری‌تان آمده و مطالب، بیشتر و راحت‌تر در ذهنتان بماند.
  • 6- برای یادگیری بهتر، از اشکال و نقشه ها در این درس کمک بگیرید.
  • 7- اگر وقت دارید، برای اینکه همیشه مطالب را به یاد داشته باشید، از مطالب کتاب، روزنامه دیواری یا ماکت مربوط به آن را درست کنید (بخصوص ماکت آتشفشان‌ها را بسازید) یا از ماکت‌هایی که قبلاً دوستان یا همکلاسی‌هایتان درست کرده‌اند، استفاده کنید.
  • 8- خلاصه برداری های خود را به صورت هفتگی مرور کنید.

در ارتباط با فصل‌هایی مانند آب در خشکی که در مورد آشنایی با تاریخچه زمین است، بهتر است که با اطلاعاتی در مورد نحوه شکل گیری زمین از یک خشکی بزرگ و تقسیم آن به دو خشکی آشنا شده و سپس در مورد ساکنان اولیه زمین، از تک سلولی ها گرفته تا پیشرفته ترین نوع جانداران، یعنی پستانداران، اطلاعاتی را به دست آورید.

بهترین منابع درس زمین شناسی

همانطور که می دانید برای این درس باید زمین شناسی سال سوم (چاپ ۹۵) و پیش دانشگاهی (چاپ ۹۶) را مطالعه نمایید. زمین شناسی درسی هست که اکثر دانش آموزان تجربی آن را کنار میگذارند زیرا ضریب این درس صفر است ٬ اما توصیه می کنیم هیچ درسی را در کنکور حذف نکنید و برای زمین حداقل زمان را بذارید ولی حذفش نکنید.

درس زمین شناسی اهمیت زیادی در جابجایی رتبه کل دارد لذا درصد کمی حتی می تواند سکوی پرتابی باشد! نسبت به بقیه هم ترازان. مطالعه این درس برای دو گروه از داوطلبان رشته تجربی اهمیت دارد:

۱- داوطلبان سطح قوی و در واقع تراز بالا به درصد ۱۰ تا ۳۰ در این درس نیاز دارند چرا که بسیار بر رتبه کل این داوطلبان تاثیر گذار خواهد بود.

۲- داوطلبانی که قصد دارند در دانشگاه رشته داروسازی ، شیمی ، زمین شناسی و یا بقیه رشته های زیر گروه دو را بخوانند باید از هر ۱۰ تست به ۲ تست پاسخ دهند. می توانید برای حذف مباحث سخت زمین و رسیدن به درصد ۶۰ در این درس فقط مباحث پیش دانشگاهی و یا ۴ درس اول سال سوم زمین شناسی را مطالعه کنید.

در صورتی که نیاز به مشاوره در خصوص نحوه مطالعه درس زمین شناسی یا سایر دروس نظیر ریاضی ، شیمی ، فیزیک ، عربی و …دارید هم اکنون می توانید با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…