چه کشور هایی مدرک دانشگاه علمی کاربردی را قبول دارند؟

علمی کاربردی

 

امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر دنیا برای فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی نیز وجود دارد. همواره تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه های داخل کشور به دنبال اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور میباشند. ولی دانشگاه های معتبر خارجی برای پذیرش دانشجو شرایط و قوانین سفت و سختی را در نظر گرفته اند. یکی از قوانینی که برای پذیرش دانشجو در این دانشگاه ها وجود دارد تایید اعتبار مدرک دانشگاهی مربوط به مقاطع تحصیلی قبلی دانشجو میباشد. برای دانشجویان دارای مدرک علمی کاربردی این تایید اعتبار باید توسط وزارت علوم و تحقیقات انجام شود. بعد از انجام این کار باید دید که چه کشور هایی مدرک دانشگاه علمی کاربردی را قبول دارند. دانشگاه های زیادی مدرک علمی کاربردی را تایید نمیکنند. اما تعدادی از دانشگاه های اروپایی و آمریکایی به دلیل سبک آموزشی کاربردی این دانشگاه تمایل به جذب دانشجویان این دانشگاه دارند.

تعدادی از دانشگاه های کشورهایی همچون آلمان، استرالیا، ترکیه و… با در نظر گرفتن شرایط مختلفی مدرک تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی را تایید میکنند و از بین دارندگان این مدرک اقدام به پذیرش دانشجو میکنند.


بیشتر بخوانید:ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردیبیشتر بخوانید:شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


درباره ی رشته های پزشکی چه کشور هایی مدرک دانشگاه علمی کاربردی را قبول دارند؟

برخی از کشورهای آسیایی، اروپایی و حتی آمریکایی برای مدرک تحصیلی علمی کاربردی رشته های پزشکی اعتبار خاصی قائل هستند. همانطور که در طی سالیان گذشته و طی اطلاعیه هایی که توسط سازمان سنجش اعلام شده، برخی رشته های پیرا پزشکی همچون، فوریت های پزشکی، کاردانی علوم آزمایشگاهی، مهندسی تجهیزات اتاق عمل، پزشکیاری ورزشی و تعداد کمی از رشته های از این دست توسط دانشگاه های علمی کاربردی ارائه میشود. برای افرادی که دارای این مدرک هستند نیز امکان تحصیل در دانشگاه های خارجی وجود دارد اما لازمه ی آن تایید اعتبار مدرک، توسط دانشگاه مقصد است. گاهی افراد باید واحد هایی را به عنوان پیش نیاز بگذرانند تا اجازه ی تحصیل در دانشگاه های خارجی را داشته باشند. لازم به ذکر است که تعداد دانشگاه های پذیرنده این مدرک زیاد نیست و همین امر کار را سخت تر کرده است.


بیشتر بخوانید:ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چه کشور هایی مدرک دانشگاه علمی کاربردی را قبول دارند و اجازه اشتغال به دارندگان این مدرک میدهند؟

برخی کشورها اجازه اشتغال و فعالیت در زمینه های تخصصی را به دارندگان مدارک علمی کاربردی میدهند. افرادی که مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه علمی کاربردی اخذ میکنند و قصد مهاجرت به دیگر کشورها را دارند، اغلب با چالش هایی مواجه هستند. اجازه ی اشتغال و یافتن شغل در کشور های خارجی یکی از این موارد است. تصور بر این است که مدرک تحصیلی علمی کاربردی اعتبار لازم برای این امر را ندارد اما نباید نگرانی در این باره وجود داشته باشند. زیرا دانشگاه علمی کاربردی با تلفیق علم و عمل تخصص و مهارت های عملی لازم را به فارغ التحصیلان خود آموزش میدهد و این امر مورد توجه بسیاری از کشور ها قرار میگیرد. کشورهای کانادا و آلمان که مقصد بسیاری از مهاجرین است نیز این اجازه را به دارندگان این مدرک میدهد.

اهدف رشته های دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی در دسته دانشگاه های نیمه دولتی قرار می گیرد. مراکز آموزشی علمی کاربردی وابسته به علوم، تحقیقات و فناوری می باشند. هدف از راه اندازی این مراکز آموزشی ارتقاء سطح دانش و مهارت های شغلی افراد می باشد. یکی از اهداف مهم دانشگاه علمی کاربردی مشارکت دادن سازمان ها و شرکت هایی است که افراد با قرار گرفتن در محیط کاری آنها بهتر می توانند، توانمندی شغلی خود را به دست آورند و در جهت بهبود و ارتقاء آنها تلاش کنند. از طرفی خود این سازمان ها و نهادهای ذیربط که در آموزش نیروهای متخصص نیز درگیر می شوند، می توانند از این افراد در سطوح مختلف جایگاه های شغلی بهره بگیرند. در کل ماهیت شکل گیری دانشگاه علمی کاربردی فعال سازی بخش های خصوصی و دولتی در زمینه دانش و کار می باشد.


بیشتر بخوانید:دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی


شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام می شود. به صورت کلی شروع ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت که در اواسط مرداد و اوایل بهمن ماه هر سال می باشد صورت می گیرد. پذیرش و ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع صورت می گیرد:

 • کاردانی
 • کاردانی به کارشناسی

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور است. ورود به مقطع کاردانی به کارشناسی بر اساس معدل دوره قبل صورت می پذیرد. برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی می بایست شرایط ذیل را داشته باشید.

 • دارا بودن دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم
 • برخورداری از حداقل قدرت فیزیکی برای رشته انتخابی توسط دانشجو
 • شرایط معافیت نظام وظیفه
 • داشتن شرایط اختصاصی هر یک از واحدهای آموزشی دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان می بایست گواهینامه پایان تحصیلات در مقطع دیپلم خود را به مراکز آموزشی ارائه نمایند؛ در غیر این صورت قبولی فرد مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (سایت هم آوا)

سامانه دانشگاه علمی کاربردی یا سایت هم آوا سامانه ای است که تمام فعالیت های دانشجویان این دانشگاه در آن صورت می گیرد. به این لحاظ سایت هم آوا مرجع دانشگاه علمی کاربردی می باشد. از جمله عملیات هایی که دانشجویان می توانند در این سامانه انجام دهند می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ثبت نام
 • انتخاب واحد
 • حذف و اضافه
 • دریافت معرفی نامه

جالب است بدانید که حتی اگر متقاضی تدریس در دانشگاه علمی کاربردی باشید می بایست در سایت هم آوا مراحل تقاضای خود دنبال کنید. نام قبلی سایت هم آوا سامانه سجاد بود که بعد از بهینه سازی جایگزین سامانه سجاد گردید. برای ورود به سامانه هم آوا باید مراحل زیر را طی کنید:

 • کد کاربری
 • کلمه عبور

باید بدانید که کد کاربری شما همان کد ملی است و کلمه عبور شماره شناسنامه فرد که البته برای افرادی که شماره شناسنامه آنها با کد ملی شان یکسان می باشد یا شماره شناسنامه ندارند، می توانند از کد ملی استفاده کنند. در صورتی که رمز عبور خود را تغییر بدهید و فراموش کرده باشید می بایست به واحد آموزش خود مراجعه کنید و کلمه عبور جدید را دریافت نمایید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

چه کشور هایی مدرک دانشگاه علمی کاربردی را قبول دارند؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

یکشنبه

1403/1/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید