کارشناسی ارشد طراحی لباس بدون کنکور

کارشناسی ارشد طراحی لباس بدون کنکور

کارشناسی ارشد طراحی لباس بدون کنکور دانشجو می پذیرد. این رشته تحصیلی پر طرفدار در بین خانم ها، در این مقطع تحصیلی امکان ثبت نام دانشجو در بسیاری از مراکز تحصیلی را دارد. ارشد بدون کنکور طراحی لباس در دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین دانشگاه سراسری امکان ثبت نام دانشجو دارد.

در دانشگاه پیام نور متاسفانه امکان تحصیل در کارشناسی ارشد طراحی لباس به صورت بدون کنکور وجود ندارد. جالب است بدانید که دانشگاه پیام نور در هیچ‌ یک از مراکز آموزشی خود در هیچ جای کشور خود، حتی در مراکز آموزشی بین الملل که بدون کنکور برای مقطع ارشد ثبت‌نام دانشجو دارند، ثبت نام رشته طراحی لباس در این مقطع تحصیلی ندارد.

کارشناسی ارشد طراحی لباس بدون کنکور تنها در دانشگاه آزاد و سراسری و مراکز تحت نظر این دانشگاه ها امکان ثبت نام دارد.


بیشتر بخوانید: معرفی و ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور


نکاتی در مورد رشته طراحی لباس در دانشگاه های کشور

رشته طراحی لباس از نیاز های اساسی جامعه امروز است. در جهان کنونی تولید، طراحی و مصرف پوشاک نه تنها نیاز اولیه و طبیعی همه انسان ها است بلکه با توسعه صنعتی کشورهای پیشرفته و پیشرفت در ساخت و طراحی متنوع و صادرات پوشاک در انها و همچنین اثر گذاری شدید این امر بر فرهنگ های دیگر کشورهای موجود در جهان، هر ساله پیشرفت های اقتصادی زیادی را همین رشته با خود به همراه دارد.

از این جهت مهم است بدانید که در طراحی و ساخت به صرفه انواع لباس با اهداف طولانی مدت و همچنین در جهت تامین نیاز اساسی مردم و نیز مبتنی بر خواسته فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی جامعه و کاربرد آن در رسانه هایی چون تلویزیون، تئاتر و سینما، سرعت بخشیدن به روند پیشرفت صادرات از طریق اجرای انواع برنامه های آموزشی مناسب امری مهم است.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه بدون کنکور


نکاتی در مورد رشته طراحی لباس در دانشگاه های کشور

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد طراحی لباس

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد طراحی لباس در دانشگاه سراسری و آزاد امکان پذیر است. برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد طراحی لباس باید مدارک مورد نیاز این دانشگاه ها را در روز ثبت نام در دست داشت.

همانطور که در گذشته بارها و بارها به آن اشاره کردیم ثبت نام در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد بدون کنکور تنها برای دانشجویان استعداد های درخشان ممکن است و این قانون برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد در طراحی لباس نیز حاکم است.

رشته طراحی پارچه و لباس در مقطع کارشناسی ارشد تنها گرایشی است که در دانشگاه‌های الزهرا و دانشگاه هنر و از میان تمامی دانشگاه‌های غیرانتفاعی دانشگاه علم و فرهنگ تهران، علم و هنر یزد، کمال‌الملک نوشهر، مارلیک نوشهر، آپادانا شیراز، امام جواد یزد و موسسه غیرانتفاعی معماری و هنر پارس واقع در تهران امکان ثبت نام دارد.

نکات مهم ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های مختلف در رشته طراحی لباس

اگر شما قصد دارید که بدون کنکور برای کارشناسی ارشد طراحی لباس در دانشگاه‌های سراسری و غیرانتفاعی ثبت‌نام به عمل آورید، مهم است که بدانید باید جزء نفرات برتر ورودی در مقطع کارشناسی خود باشید که همان دانشجویان قرار گرفته در زمره استعداد های درخشان است.

دانشجویان استعداد های درخشان که ده درصد از جمعیت هر ورودی هستند با احتساب معدل بالای 16 در این رشته تحصیلی امکان ثبت نام بدون کنکور دارند. این دانشجویان تنها با ارائه مدرک کارشناسی خود به دانشگاه و پر کردن فرم ثبت نام می توانند در این مقطع تحصیلی شرکت کنند و آن هم بدون شرکت کردن در کنکور.

اما نکته بسیار مهمی که نباید از آن غافل شد این است که نباید تحصیل این دانشجویان بیشتر از هشت ترم به اتمام برسد. این دانشجویان تنها در رشته خود می توانند در مقطع تحصیلی ارشد ثبت نام کنند و یک بار در همان سال فارغ التحصیلی این امکان را دارند.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد طراحی لباس


بیشتر بخوانید:لیست رشته های کارشناسی پیام نور


ارشد طراحی لباس بدون کنکور دانشگاه آزاد

ارشد طراحی لباس بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز تنها برای دانشجویان استعداد های درخشان است و شرایط لازم برای ثبت نام آن و همچنین مدارک و سوابق تحصیلی مورد نیاز آن در سایت سازمان سنجش مندرج است.

تحصیل در رشته طراحی لباس در دانشگاه آزاد در گرایش طراحی پارچه و لباس در واحدهای تهران – جنوب ، نجف‌آباد، قائم‌شهر و یزد ارائه می شود.

در واقع ارشد بدون کنکور طراحی لباس دانشگاه آزاد برای عموم و تنها با ارائه مدرک کارشناسی نیست و برای همه درصد از نخبه های هر ورودی است. کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد بر اساس شرط معدل و با دارا بودن شرایطی خاص انجام امکان ثبت نام دارد.

این رشته تحصیلی یعنی طراحی لباس در مقطع کارشناسی ارشد یک رشته نو پا است که تنها در دو یا سه گرایش به تازگی اقدام به ثبت نام دانشجو می کند.

اهمیت رشته طراحی لباس در صنعت، اقتصاد، فرهنگ و اجتماع

امروزه طراحی لباس و تولید و مصرف پوشاک صرفا نیاز اولیه و طبیعی یک انسان نیست بلکه یک دانش و مهارت گسترده و مبنی بر خصوصیات مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جوامع است و مهم است بدانید که بکار گرفتن آن در تئاتر و سینما و تلویزیون مورد اهمیت همیشگی بوده است.

نگاه اقتصادی و فرهنگی به لباس و تلاش در ارائه دادن طرح های تازه و نو و بهبود کیفیتی و کمیتی پوشاک، این زمینه تحصیلی را به یک صنعت هر روز رو به رشد و درآمدزا تبدیل نموده و منجر به گسترش فزاینده آن در جهان کنونی شده است. لذا با توجه به نیاز کشور و لزوم اموزش و تربیت افراد خلاق و کاردان مورد نیاز ارگانهای طراح و تولید پوشاک، اقدام لازم در تهیه این روش ها در قالب کارشناسی ارشد طراحی لباس به وجود آمده است.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد


ارشد طراحی لباس بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ارشد طراحی لباس بدون کنکور دانشگاه پیام نور امکان ثبت نام ندارد. فراگیر پیام نور یکی از دیگر دانشگاه‌های پرطرفداری است که امکان تحصیل کردن بدون کنکور را در گزینه های ثبت نامی خود فراهم آورده است، اما متأسفانه یک نکته وجود دارد که این دانشگاه برای رشته طراحی لباس در هیچ مقطع تحصیلی پذیرش دانشجو ندارد و هیچ گونه ثبت نامی مبنی بر رشته ها و گرایش های مرتبط با این رشته در این دانشگاه تا کنون مشاهده نشده است.

امید آن می رود که این دانشگاه در سالهای دیگر این امکان را برای متقاضیان خود به وجود بیاورد. اگرچه امکان تحصیل در ارشد طراحی لباس دانشگاه پیام نور وجود ندارد اما این رشته تحصیلی در مقطع ارشد در دانشگاه آزاد و سراسری برای دانشجویان استعداد درخشان امکان ثبت نام بدون کنکور در همان سال فارغ التحصیلی شان را دارد.

 ارشد طراحی لباس بدون کنکور دانشگاه پیام نور


بیشتر بخوانید: معرفی و ثبت نام رشته فیلمسازی علمی کاربردی بدون کنکور


سخن آخر با متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های کشور

دانشگاه بدون کنکور در همه مقاطع تحصیلی در سراسر کشور امکان ثبت نام دارند و برای کمک به آن دسته از دانشجویان که امکان ادامه تحصیل با شرکت کردن در کنکور و در تایم کاری اداری را ندارند پدید آمده اند.

دانشگاه آزاد برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد آزمون ورودی می گیرد، فقط کارشناسی ارشد بدون کنکور شامل حال دانشجویان استعداد درخشان می شود.

دانشجویان استعداد درخشان میتوانند بدون کنکور ورودی در مقطع کارشناسی ارشد در هر رشته ای که در آن کارشناسی خود را به پایان رسانده اند شرکت کنند و این دانشجویان شرایطی خاص دارند مثلا باید در زمره ده درصد اول هم ورودیان خود قرار بگیرند.

شما می توانید برای هرگونه مشاوره تحصیلی با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس حاصل نمایید و از مشاوره تخصصی مشاورین ما در این مرکز بهرمند شوید و به پاسخ ابهامات خود در مورد تحصیل بدون کنکور دست پیدا کنید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

کارشناسی ارشد طراحی لباس بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید