گزینش دانشگاه فرهنگیان

گزینش دانشگاه فرهنگیان

گزینش دانشگاه فرهنگیان به منظور پذیرش داوطلبان و علاقه مندان به تحصیل در رشته های معلمی از سوی این دانشگاه صورت میپذیرد . لذا علاقه مندان به ادامه تحصیل در این دانشگاه ، باید در این گزینش شرکت نمایند . تربیت دبیران و معلمان کارآزموده یکی از مهمترین دغدغه های هر کشوری میباشد . چرا که همین دبیران باید نسل آینده کشور را پرورش دهند . لذا معلمان میبایست از بین بهترین و مناسب ترین متقاضیان انتخاب گردند . همانطور که میدانید دانشگاه های فرهنگیان سراسر کشور ، وظیفه تربیت و آموزش معلمان آینده را برعهده دارند . به دلیل اهمیت و حساسیت این امر ، گزینش دانشگاه فرهنگیان اندکی با سایر دانشگاه ها متفاوت میباشد . چنانچه شما عزیزان داوطلب ادامه تحصیل در این دانشگاه ها میباشید و سوالاتی درباره ی گزینش دانشگاه فرهنگیان دارید ، شما را به مطالعه ی دقیق ادامه ی این مطلب دعوت میکنیم .


بیشتر بخوانید:  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان


روش گزینش دانشگاه فرهنگیان

روش گزینش دانشگاه فرهنگیان یکی از سوالات پیش روی داوطلبان و علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته های دبیری میباشد . داوطلبانی که در کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته ی دانشگاه سراسری شده باشند ، میتوانند کد رشته محل های مربوط به این دانشگاه را انتخاب کنند . روش گزینش دانشگاه فرهنگیان در ابتدا براساس نمرات کسب شده در کنکور سراسری میباشد . تا به اینجای کار گزینش دانشگاه فرهنگیان همچون سایر دانشگاه ها میباشد . اما از این مرحله به بعد روش گزینش دانشگاه فرهنگیان متفاوت تر خواهد بود . چرا که داوطلبان باید در مصاحبه ی حضوری این دانشگاه شرکت نمایند . درواقع شرکت در مصاحبه ی حضوری شرط لازم برای ادامه ی تحصیل در این دانشگاه ها میباشد . در این روش گزینش دانشگاه فرهنگیان کسب نمره قبولی در مصاحبه الزامی میباشد . مصاحبه این دانشگاه نیز دارای ساز و کار و مقررات مربوط به خود میباشد .


بیشتر بخوانید:  رشته های دانشگاه فرهنگیان


گزینش دانشگاه فرهنگیان,گزینش دانشگاه,دانشگاه فرهنگیان گزینش,دانشگاه

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه گزینش دانشگاه فرهنگیان با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مراحل گزینش دانشگاه فرهنگیان

مراحل گزینش دانشگاه فرهنگیان و چگونگی قبولی در این مراحل ، از دغدغه های داوطلبان میباشد . به طور کلی داوطبان پس از قبولی در کنکور سراسری برای مصاحبه و گزینش دانشگاه فرهنگیان دعوت خواهند شد . گزینش دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان شامل سه مرحله میباشد . در مرحله اول از مراحل گزینش دانشگاه فرهنگیان ، سلامت جسمانی داوطلبان مورد بررسی قرار میگیرد . که این مورد شامل بررسی وضعیت بینایی ، قد و وزن داوطلبان و همچنین بیماریهای خاص میباشد . در مرحله ی بعد ، متقاصیان تحت نظر چهار نفر مصاحبه گر قرار میگیرد . که این چهار نفر روانشناسانی میباشند که از همان لحظه ورود متقاضی ، تمام رفتار و حرکاتش را زیر نظر میگیرند . و سوالات عمومی و معمول درباره ی عادات رفتاری ، علاقه به شغل معلم و … میپرسند . اما آخرین مرحله از مراحل گزینش دانشگاه فرهنگیان بررسی اطلاعات دینی متقاضی میباشد .


بیشتر بخوانید: شرایط دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟


مجری گزینش دانشگاه فرهنگیان

مجری گزینش دانشگاه فرهنگیان وظیفه ی برگزاری و مدیریت تمام مراحل مربوط به پذیرش دانشجو در رشته های معلمی دانشگاه فرهنگیان را برعهده دارد . درواقع مراکزی که به عنوان مجری گزینش دانشگاه فرهنگیان فعالیت دارند ، آموزش و پروش و یا خود دانشگاه های فرهنگیان هر استان میباشد . این مراکز با توجه به قوانین و مقررات مربوط به پذیرش دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان کشور ، اقدام به برگزاری مصاحبه و دیگر مراحل مربوطه به آن میکنند . متقاضیان ادامه تحصیل در این دانشگاه ها نیز میباست ، اطلاعات و مدارک مربوط به ثبت نام را از این مراکز دریافت نمایند . و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای گزینش دانشگاه فرهنگیان به مراکز مربوط به گزینش دانشجو مراجعه نمایند . بنابراین مجری گزینش دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان ، وظیفه ی بررسی و تایید نهایی داوطلبان ورود به حرفه ی معلمی را برعهده درد .


بیشتر بخوانید: مصاحبه دانشگاه فرهنگیان


سوالات گزینش دانشگاه فرهنگیان

سوالات گزینش دانشگاه فرهنگیان درباره ی مباحث و موضوعات مختلفی میباشد که در ادامه مثال هایی در این باره آوره خواهد شد . ابتدا سوالاتی درباره ی میزان علاقه ی داوطلب به رشته ی معلمی ، میزان استفاده از اینترنت و موارد استفاده از آن ، میزان مطالعه ی داوطلب ، آخرین کتابهایی که مطالعه کرده است ، فعالیت های فرهنگی و مذهبی ، ویژگی معلم خوب از نظر متقاضی ، علت انتخاب رشته معلمی ، عکس العمل در زمان عصبانیت ، رفتار داوطلب با معلمان در دوره ی تحصیل خودش و … پرسیده میشود . همچنین سوالاتی برای سنجش میزان آگاهی و اطلاعات سیاسی داوطلب نیز پرسیده میشود ، ازجمله سوالاتی درباره وظیفهی قوه قضاییه کشور ، وظیفه مجلس خبرگان ، تعداد نفرات شورای نگهبان ، وظایف و نقش رهبری ، معنای ولایت فقیه  و سوالاتی درباره جنگ تحمیلی مانند تاریخ آغاز و پایان جنگ تحمیلی و … را میتوان نام برد .

گزینش دانشگاه فرهنگیان,گزینش فرهنگیان,دانشگاه فرهنگیان,دانشگاه گزینش

علاوه بر این موارد سوالات دینی و شرعی در مرحله سوم از مصاحبه و تحت نظر متخصص مربوطه مطرح میگردند  که  این موارد نیز بخشی از سوالات گزینش دانشگاه فرهنگیان میباشد . اگر بخواهبم برخی از این موارد را نام ببریم باید به مواردی همچون : نحوه صحیح وضو گرفتن ، فرق اذان و اقامه ، مطهرات ، شکیات نماز ، طریقه صحیح تیمم کردن ، نام نماز های واجب ، چگونگی نماز آیات ، توضیح قیام متصل به رکوع ، دلیل قیام امام حسین ، چگونگی نماز شکسته ، وضو جبیره ، نخستین سوره ی قرآن و بسیاری موارد دیگر اشاره کنیم . لذا اطلاع از اصول و فروع دین و کلیات دین اسلام و مسائل سیاسی روز کشور ، برای قبولی در این مصاحبه ها الزامی میباشد .  داوطلبان پذیرش شده در این مرحله ، میتوانند برای گزینش نهایی و ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان اقدام نمایند .


بیشتر بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟


شرایط و نکات قبولی در دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان یکی از پرطرفدار ترین دانشگاه های کشور میباشد . چرا که فارغ التحصیلان این دانشگاه ها میتوانند در مدارس کشور مشغول به کار شوند . اما قبولی در این دانشگاه اندکی با قبولی در دیگر دانشگاه های کشور متفاوت میباشد . و شرایط و ضوابط مربوط به خود را دارد . این شرایط در دو بخش شرایط عمومی و اختصاصی تعریف میشود . که شرایط عمومی برای قبولی در دیگر دانشگاه ها نیز صدق میکند . این شرایط عمومی شامل اعتقا به دین مبین اسلام و یا یکی دیگر از ادیان پذیرفته شده در قانون اساسی کشور ، عدم اعتیاد به مواد مخدر ، عدم فساد اخلاقی ، نداشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران و … میباشد . اما شرایط اختصاصی که برای پذیرش در این دانشگاه تعریف شده است ، قبولی دانشجو در این دانشگاه ها را با سایر دانشگاه های کشور متفاوت تر کرده است .

از جمله شرایط اختصاصی برای قبولی در این دانشگاه ها میتوان به داشتن حداکثر سن ۲۲ سال اشاره کرد . همچنین کسب نمره ی تراز ۶۵۰۰ در کنکور سراسری از دیگر شرایط لازم برای پذیرش در این دانشگاه میباشد . حداقل معدل مربوط به دوره متوسطه نیز باید ۱۴ باشد . علاوه بر این موارد داوطلبان نباید هیچگونه تعهد به خدمت در سازمان های دولتی و حتی غیر دولتی داشته باشند . لذا داوطلبان با داشتن تمام این شرایط و همچنین مدارک اعلام شده باید برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اقدام نمایند .


بیشتر بخوانید: شرایط اختصاصی پذیرش و نحوه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان


گزینش دانشگاه فرهنگیان,گزینش,دانشگاه فرهنگیان,دانشگاه

سوالات متداول

شرایط گزینش دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟

داشتن حداکثر سن ۲۲ سال ، کسب نمره ی تراز ۶۵۰۰ در آزمون سراسری ، نداشتن تعهد به خدمت در سازمان ها و مراکز ولتی و غیر دولتی و داشتن معدل ۱۴ در دوره ی متوسطه از شرایط گزینش در دانشگاه فرهنگیان میباشد .

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ؟

این سوالات شامل موارد مربوط به بررسی سلامت روانی و جسمانی داوطلب ، بررسی اطلاعات و دانش سیاسی ، و همچنین سوالات شرعی درباره ی اصول و فروع دین میباشد .

دانشگاه فرهنگیان چگونه متقاضیان را جذب میکند ؟

این دانشگاه نیز به مانند سایر دانشگاه ها متقاضیان خود را از طریق کنکور سراسری جذب میکند .

«منبع : The Online Journal of New Horizons in Education»

گزینش دانشگاه فرهنگیان

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه گزینش دانشگاه فرهنگیان

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 189 نظر:
 1. سلام
  من متولد ۱۳۷۹/۶/۱۲ هستم میخاستم بدونم در کنکور سال ۱۴۰۳ شرکت کنم و دانشگاه فرهنگیان با توجه ب سنم پذیرش انجام می‌دهد؟

  1. سلام وقت بخیر
   پذیرش رسمی دانشگاه فرهنگیان شرط سنی ۲۳ سال تمام می باشد اما تحت شرایطی بر حسب آزمون استخدامی امکان پذیرش برای شما هست

 2. سلام من معافیت تحصیلی از مدرسه نگرفتم احتمال داره از مصاحبه به این علت قبول نشم لطفا جواب بدین ممنون

 3. سلام.وقت بخیر .آیا برای انتخاب رشته آموزش زبان انگلیسی فرهنگیان فقط میشه کد رشته های استان خودم رو انتخاب کنم؟

 4. سلام سوال من در مورد روال بررسی اولویت ها تو انتخاب رشته اس

  من اولویت اولم کدرشته x رو انتخاب میکنم و دعوت به مصاحبه میشم ولی قبول نمیشم.
  اولویت دومم کد رشته y هست.
  طبیعیه که اسم من جز دعوت به مصاحبه شده های دو برابر ظرفیت رشته y نیست چون در رشته قبلی دعوت شدم.

  حالا سوال اینجاست که من اگر در رشته اولم ,(x) قبول نشم.
  چطوری تو کد رشته دومم بررسی میشم؟
  نمره من کنار کسایی که برای y دلوت به مصاحبه شدن بررسی میشه یا چون‌ اول اولویت با دعوت به مصاحبه های y هست؟

 5. سلام خسته نباشید
  ببخشیداگرکسی پلاتین درون پاش باشه (وصل به استخون )می تونه در دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل بده؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام وقتتون بخیر اگر در زمان مصاحبه پزشکی موافقت شود با تحصیل شما مشکلی وجود ندارد.

 6. سلام ، تعداد معرف هایی که باید معرفی کنیم تا بیان ازشون برای من تحقیق کنن چند نفره؟؟؟؟

 7. سلام کسی ک متولد ۴/۳/۷۷باشه میتونه کنکور ۱۴۰۱ فرهنگیان شرکت کنه یا سنش نمیخوره و اینک اگ میتونه و ۴ سال پیش گزینش شده باشه دوباره در صورت قبولی کنکور باید گزینش هم بشه یا ن همون سوابق گزینش کافیه؟

  1. سن اقایون۲۵اگر سن بالاتر دارید نمی توانید و اینکه گزینش و مصاحبه مجدد انجام می شود

 8. سلام کسی ک متولد ۴/۳/۷۷باشه میتونه کنکور ۱۴۰۱ فرهنگیان شرکت کنه یا سنش نمیخوره و اینک اگ میتونه و ۴ سال پیش گزینش شده باشه دوباره در صورت قبولی کنکور باید گزینش هم بشه یا ن همون سوابق گزینش کافیه؟

  1. سن اقایون۲۵اگر سن بالاتر دارید نمی توانید و اینکه گزینش و مصاحبه مجدد انجام می شود

 9. سلام در گزینش فرهنگیان سوابق اینترنت ولایک فیلمهای مستحجن میتواند مشکل ساز باشد

 10. سلام بعداز قبولی در کنکور سوابق اینترنت ولایک دو فیلم مستحجن میتوا مشکل ساز باشد

 11. سلام بعداز قبولی در کنکور سوابق جستجوی اینترنت ولایک دوفیلم مستحجن میتواند مشکل ساز باشد

 12. سلام بعداز قبولی در کنکور سوابق جستجوی اینترنت برسی میشود وایا امکان دارد که رتبه خوب باشد ولی بخواطر سوابق اینترنت رد شد

 13. چرا دانشگاه ما الان بعد از دوترم بچه ها رو میبرن اداره نصیحت میکنن و متاب میدن بخونن؟ ولمون نمیکنن اینا ؟کلا دانشگاه های فرهنگیان چه دختر و چه پسر اینطوریه؟؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر بله این امر از قوانین سیاست ها و روند و صلاح دید دانشگاه می باشد .

 14. سلام دانشگاه فرهنگیان در طول تحصیل چرا بازم بچه هارو میبرن گزینش و کتاب بهشون معرفی میکنن و نصیحت میکنن؟؟؟ برای چیه اینا؟

 15. سلام بنده در کارنامه سبز عربی را در سه کد رشته ، کد ۵ خوردم . اعتراض کردم و دوباره رفتم هسته گزینش و مجدد ازم گزینش گرفته شد و این بار خیلی خوب بود رتبم ۱۴ هزار و ترازم ۷ هزار .
  بنظرتون چقدر شانس قبولی دارم . لطفآ کامل برام توضیح بدید . ممنون از سایت مفیدتون

 16. ببخشید نتایج کد ۵ دانشگاه فرهنگیان کی اعلام میشود؟؟و اگه ما قبول شدیم ورودی بهمن ماه میشیم یا میمونیم برای سال بعد؟؟لطفا جواب بدید

  1. سلام وقت بخیر. متاسفانه هنوز اعلام نشده و شما ورودی مهر ماه سال آتی خواهید شد . همچنین باید این موضوع را در نظر گرفت که در سال ۹۸ زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم از تاریخ ۲۷ بهمن ۹۸ لغایت ۱ اسفند بود و پذیرش دانشجو برای نیمسال اول سال گذشته صورت گرفت. ام با توجه به تصمیمات اخذ شده توسط سازمان سنجش، تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در سال گذشته برگزار نشد. همینطور پیش بینی می شود تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۰ نیز برگزار نشود.

 17. با سلام داخل کارنامه سبز کد. ۵ آمده بود و به هسته گزینش اعتراض کردم وازم مصاحبه گرفتن چیه نظر شما چند درصد احتمال قبولی هست ؟ امیدوارم باشیم یانه

 18. سلام تو کارنانه سبز من کد ۵ تو ستون نتیجه افتاده به هسته گزینش اعتراض دادیم میشه بدونم نتایج قراره کی و چجوری بیاد یعنی تو چه سایتی قرار میگیره ؟

  1. سلام. اگر از سازمان سنجش اعتراض زده اید نتایج در سایت سنجش قسمت سیستم پاسخگویی که در سمت چپ بالا در سایت وجود دارد پیگیر اعتراض خود باشید

  2. سلام من هم کد ۵ خوردم اعتراض زدم ب گزینش
   @o_ll_aref_ll_o این ایدی تلگرامم میشه پیام بدین تا یکم اطلاعات ازتون بگیرم
   استرس موهامو سفید کرد😑
   نمیدونم کی یا از کجا نتایج میاد بعضی جا ها شنیدم ک ب بعضیا ک گفتن کد ۵ خورده گفتن قبولی

  3. سلام من ۴۰۱هستم از گروه ازمایشی زبان ۱۳هزار اوردم،بنظرتون دعوت ب مصاحبه شدم،مجاز شدم ب فرهنگیان؟؟؟؟؟

 19. سلام
  با رتبه ۵۴۰۰و تراز۸۰۰۰چقدر احتمال داره که فرهنگیان قبول بشم؟ساکن خوزستان هستم

  1. سلام بستگی به نمره تراز بقیه شرکت کنندگان و کسانی که متقاضی هستند دارد ولی احتمالش کم هست

 20. سلام میخواستم بدونم بر چه اساسی به معرف هایی که نوشتیم تماس میگیرن؟
  مثلا براساس حروف الفباس یا براساس رتبه و تراز؟

 21. سلام ببخشید یه سوال داشتم نتایج نهایی مصاحبه ها رو هسته گرینش استان به سازمان سنجش ارسال میکند یا مدیریت منابع اداری و انسانی استان؟

 22. سلام خسته نباشید ببخشید برای کسانی ک دانشگاه فرهنگیان قبول شدند قبل از اینکه نتایج نهایی رو سایت بیاد براشون پیامک قبولی میاد؟؟

 23. سلام. لیست نهای گزینش قبولی ها را آموزش و پرورش هر استان جمع آوری میکنه یا سازمان سنجش. تشکر

 24. سلام . استان لیست نهای قبولی ها را به سازمان سنجش میده یا خود سازمان سنجش درمورد آنان تصمیم میگره. تشکر

 25. سلام . آیا سازمان سنجش نمره مصاحبه و علمی را برسی میکنه یا آموزش و پرورش هر استان.

  1. سلام متوجه سوال شما نشدم.برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 26. باسلام دخت من یک قسمت از صورتش سوخته معالجه کردیم کمی جای ان باقی مانده و بهطوریکه قرمز است ایا ایشان می تواند ور دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل دهد؟
  از کی باید بپرسم ؟

 27. لطفا راهنمایی کنین.سرشهریه دادن خانوادم با مدیر حرفشون شد.اونها هم تهدیدکردن که برای رشته های خاص که میان تحقیق تاییدم نمیکنن
  ایا واقعا برای تحقیق به مدارس هم میرن؟

 28. با سلام. بعد از اینکه نتایج مربوط به رتبه کنکور مشخص شد و اعلام شد که دانش آموز مجاز به ثبت نام در فرهنگیان است، قبل از اعلام نتایج انتخاب رشته باید اقدام خاصی انجام بشه؟ پر کردن فرم خاص یا ثبت نام در جایی لازم است؟

  1. سلام درصورتی که تراز مجاز را کسب کرده اید میتوانید انتخاب رشته انجام داده و فقط منتظر اطلاعیه برای مصاحبه حضوری باشید

  2. سلام ببخشید من مصاحبه دعوت شدم و شرکت کردم. بعد چند ساعت اومدن از همسایه مون تحقیق و پرس و جو کردند . خواستم بدونم برای همه شرکت کنندگان در مصاحبه میرن تحقیق یا نه چون مصاحبه قبول شدم اومدن تحقیق؟!

   1. لطفا سازمان مورد نظر قید شود. معمولاً افرادی که در مصاحبه قبول میشوند تحقیق در رابطه با آنها انجام می‌شود

  3. سلام من با تراز ۸۰۰۰فدهنگیان مردود شوم اگ الان اعتراض بزنم امکان داره فرهنگیان قبول بشم؟ساکن خوزستانم

   1. سلام با توجه به تعداد نیروی لازم برای پذیرش استان بومیتان احتما اینکه نمره علمی های بالاتر از شما قبول شده باشند و ظرفیت را پر کرده باشند وجود دراد اما می توانید پیگیر باشید و اعتراض خود را از طریق سازمان سنجش ارسال کنید

 29. با سلام و خسته نباشید
  آیا در گزینش و رد صلاحیت دانشگاه فرهنگیان اگر عمو فرد دارای سابقه سیاسی باشد،در صلاحیت فرد تاثیر می گذارد و فرد رد صلاحیت میشود؟

 30. سلام
  وقتتون بخیر
  برای مصاحبه حتما باید با چادر بریم ؟ (حتی اگه چادری نباشیم؟) یا اینکه با پوشش همیشگی خودمون بریم تا بعدا که برای تحقیق اومدن واسمون دردسر درست نشه؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. با سلام تزجیح بر استفاده از چادر است اما اگر حجاب کامل باشد موردی ندارد که چادر نپوشید.

 31. سلام و وقت بخیر.میخواستم بدونم ممکنه یک نفر رو تو محقیقات محلی بخاطر پوشش کلا از گزینش رد کنند؟مثلا مانتوی کوتاه پوشیدن
  و اینکه تحقیقات محلی برا همه صورت میگیره یا خیر

 32. سلام کسی که یبار تعهد داده باشی تو کلانتری ولی سو پیشینه نداشته باش می تونه تو گزینش فرهنگیان قبول بشه اگه رتبش خوب باش؟

 33. سلام با رتبه ۲۰۰۰ریاضی و تراز۸۳۰۰ منطقه ۲ اولین انتخابم آموزش ابتدایی بود که برا مصاحبه دعوت شدم و مدارک فعال بسیج به مدت ۸ سال رو داشتم پدرم هم فرهنگیه شکر خدا تمام مراحل مصاحبه و گزینش رودرست جواب دادم و قبول شدم با این اوصاف همکلاسیم که رتباه اش ۱۸۰۰ شده و به مصاحبه دعوت شده بود قبول نشد و بطور ضمنی به من گفت که چون رتبه بالاتر داشته حق اون بوده و از ۶ نفری که میخواستن نفرات ۶و ۷ قبول نشدند و من هشتمین و آخرین نفر قبولی بودم از انروز به بعد من دچار عذاب وجدان و اظطراب شدم نکنه حق او رو پایمال کرده باشم لطفا مرا از نگران کرده لطفا راهنمایی ام کنید با تشکر از راهنمایی شما

  1. سلام دوست عزیز
   برای بررسی دقیق مشکل خود با مشاورین تماس بگیرید موضوع شما تخصصی میباشد

  2. باسلام
   کسی که با مخفی کردن بیماری خاص خود مثل آسم شدید و گاهی صرع وارد دانشگاه شده و بعدا میتونه بچه های مردم رو گرفتار کنه و پدرش کاملا خارج از اعتقادات دینی و مذهبی و مخالف سخت نظام هست …چطور میشه به گزینش نهایی اطلاع داد؟؟؟
   ایمیل ندارم لطفا حتما جوابم بدید ۰۹۱۲۵۶۵۳۹۵۲

 34. سلام با رتبه ۲۰۰۰ریاضی و تراز۸۳۰۰ منطقه ۲ اولین انتخابم آموزش ابتدایی بود که برا مصاحبه دعوت شدم و مدارک فعال بسیج به مدت ۸ سال رو داشتم پدرم هم فرهنگیه شکر خدا تمام مراحل مصاحبه و گزینش رودرست جواب دادم و قبول شدم با این اوصاف همکلاسیم که رتباه اش ۱۸۰۰ شده و به مصاحبه دعوت شده بود قبول نشد و بطور ضمنی به من گفت که چون رتبه بالاتر داشته حق اون بوده و از ۶ نفری که میخواستن نفرات ۶و ۷ قبول نشدند و من هشتمین و آخرین نفر قبولی بودم از انروز به بعد من دچار عذاب وجدان و اظطراب شدم نکنه حق او رو پایمال کرده باشم لطفا مرا از نگران کرده لطفا راهنمایی ام کنید با تشکر

  1. سلام دوست عزیز
   برای بررسی دقیق مشکل خود با مشاورین تماس بگیرید موضوع شما تخصصی میباشد

 35. سلام…امکان داره که به خاطر عمل بینی تو مصاحبه دانشگاه فرهنگیان رد بشم؟ و یه سوال دیگه اینکه، بعد از تموم شدن بررسی سلامت جسمانی و مصاحبه تخصصی و عمومی که دیگه نباید جایی بریم؟!! …ممنون میشم راهنمایی کنین

 36. سلام میشه به من بگین در دانشگاه های فرهنگیان تهران پوشیدن چادر اجباری هست یا نه؟؟؟

 37. سلام من میخواستم بدونم برای ورود به دانشگاه فرهنگیان حتما باید چادری بود اخه یه سری ها میگن اینطوریه

 38. سلام ببخشید من میخواستم بدونم برای ورود به دانشگاه فرهنگیان حتما باید چادری بود؟

 39. سلام ببخشید من کد ۵ داشتم که برداشته شد حالا احتمال داره که براساس رتبه دوباره قبول نشم؟

  1. سلام دوست عزیز
   سوال شما خیلی کلی و جامع میباشد برای بررسی دقیق تر با مشاورین تماس بگیرید

 40. سلام در کنکور سراسری رشته الهیان فرهنگیان قبول شدم ولی کد۵ گرفتم به هسته گزینش که مراجعه گفتن که در مصاحبه گزینش و تخصصی قبول شدید ولی چون الهیات شرایط خاص هست شما امتیاز لازم را برای این رشته ندارید ولی می توانید اعتراض کنید و ما این کار کردم حالا سوال اینکه چند در صد احتمال قبولی هست و ایا احتمال که بخواهند که دوباره مصاحبه بگیرند چقدر است

 41. سلام در کنکور سراسری دبیری الهیات قبول شدم ولی کد۵ برایم زدن. به گزینش که رفتم گفتن که در مصاحبه و گزینش قبول شدی ولی چون الهیات خاص هست شما امتیاز لازم را ندارید ولی می توانید اعتراض کنید

 42. ببخشید آیا بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری.
  برای مصاحبه فرهنگیان که رشته و محل دانشگاه رو مشخص کردن از طرف همون دانشگاه که پذیرفته شدیم. ازمون مصاحبه و معاینه پزشکی گرفته میشود.

 43. با سلام
  در مقاله ای که نوشتید. گفتیید دانشگاه فرهنگیان سه مصاحبه داره.
  من الان معاینه پزشکی ، مصاحبه عمومی و اختصاصی رو پشت سر گذراندم و منتظر جواب نهایی کنکور سراسری هستم آیا بعد از اینکه نتایج نهایی کنکور سراسری گذاشتن و رشته و محل دانشگاه رو مشخص کردن دوباره مصاحبه ازمون میگیرن چونکه شما گفتیید ۳ تا مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دارد ولی من فقط دو تا مصاحبه عمومی و اختصاصی رو رفتم اون مصاحبه آخری چیه و چه موقع گرفته میشود ممنون میشم لطف کنید بگید.

 44. سلام ایا اینکه از بنده تحقیق انجام ندادن دلیل قبول نشدنمه؟همم ایااینکه گفتم من در تراشکاری کار میکنم مشکلی داره؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز پذیرش یا عدم پذیرش شما بستگی به سطح رقبا دارد

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز پذیرش یا عدم پذیرش شما بستگی به سطح رقبا دارد

 45. سلام ،اگه تو مراحل مصاحبه فرهنگیان یک دختراشتباهی فرم برادران را برداشته و پرکرده باشه مشکلی پیش میاد؟

 46. سلام ببخشید من در مرحله گزینش ازم پرسیدن درهنگام سجوه چه میگن من اشتباها مال رکوع را گفتم ولی سوالات دیگر مال نماز را درست جواب دادم آیا این اشتباه مشکلی واسم پیش میاره؟
  خیلی ممنون از زحماتتون

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز طبیعتا استرس باعث این اشتباه شده ولی باز هم بستگی به رقبا داره که اونها چطور جواب داده باشن

 47. سلام ببخشید من در مرحله گزینش ازم پرسیدن درهنگام سجوه چه میگن من اشتباها مال رکوع را گفتم ولی سوالات دیگر مال نماز را درست جواب دادم آیا این اشتباه مشکلی واسم پیش میاره؟
  خیلی ممنون از زحماتتون

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز طبیعتا استرس باعث این اشتباه شده ولی باز هم بستگی به رقبا داره که اونها چطور جواب داده باشن

 48. سلام و وقتتون بخیر
  من در مصاحبه شرکت کردم و خودم به شدت از مصاحبم راضی بودم اما میدونم که توی رقیبام تفاوت رتبه داریم و رتبه اون ها حدود ۱۰۰۰ نفر بهتر از من هست اگر اون ها امتیاز مصاحبشون از من کمتر بشه باز هم شانس قبولی شان بیشتر از من هست؟ باتشکر

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز مهم مجموع امتیاز علمی و عقیدتی با هم است

 49. سلام ببخشید میخواستم بدونم اگه این مصاحبه رو که رفتیم قبول بشیم دیگه تمومه.بعد ها دیگه گزینش نیست؟؟؟

 50. سلام من دیروزمصاحبه رفتم ودرمرحله گزینش حواسم نبودترازمواشتباه گفتم یعنی ۷۷۰۰می شدم اشتباهی تراززبانم روگفتم حالابایدچکارکنم؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز نگران نباشید. با واحد گزینش تماس بگیرید

 51. سلام اگه تو احکام شیش تا اشتباه داشته باشیم ولی مصاحبه سه نفر خوب باشه یعنی احتمال داره رپ کنن

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز بستگی به نوع پاسخ دهی داوطلبین دیگر دارد

 52. سلام وقت بخیر ؛
  من روز سه شنبه به مصاحبه رفتم اسمم رو تو سایت دیدم پیامکی نیومده بود ، الان منتظرم برای گزینش پیامک بزنن چون برای دوستم دیروز پیامک اومد و امروز رفت. امکان داره برام پیامک نیاد به نظرتون پیگیری کنم . میدونم که مصاحبه ام هم عالی بوده

 53. سلام من امروز گزینش دادم،درباره نمازجمعه پرسیدن گفتم میرم ولی فهمیدن که نمیرم،ممکنه برام دردسر بشه؟رتبم ۱۸۰۰انسانی منطقه۳،اگر مصاحبه بعدی رو خوب بدم چقدر شانس دارم؟؟

 54. سلام یعنی ما اگه تراز بیشتر از ۶۵۰۰ بیاریم و معدلمون هم بالاتر از چهارده باشه به مصاحبه دعوت میشیم.یه سوال دیگه باید مدارکو بفرستیم یا با خودمون ببرم با تشکر

  1. سلام
   این دانشگاه ها ۳برابر طرفیت دعوت میکنن و کسانی که این شرایط رو دارن میتونن درخواست بدن. مدارک باید پست شود

   1. کسایی که معدل و تراز ۶۵۰۰ رو دارن چطوری باید برای مصاحبه درخواست بدن ؟؟؟

    1. دوست عزیز
     در صورت قبولی از طریق انتخاب رشته برای مصاحبه دعوت میشوید

   2. سلام
    کسی که پای پرانتزی شدید داره و از لحاظ جسمانی و مادرزادی در صورت کمی مشکل داشته باشه تاثیر در مصاحبه داره؟؟

    1. سلام. خیر .اگر در انتخاب رشته دانشگاه برای دانشگاه ها ی دارای شرایط خاص(مصاحبه دار) دعوت به مصاحبه شدید به معانی کسب نکردن امتیاز لازم برای انتخاب های قبل از آن نیست. برای اطمینان بیشتر می توانید

   1. سلام. خیر .اگر در انتخاب رشته دانشگاه برای دانشگاه ها ی دارای شرایط خاص(مصاحبه دار) دعوت به مصاحبه شدید به معانی کسب نکردن امتیاز لازم برای انتخاب های قبل از آن نیست. برای اطمینان بیشتر می توانید

   1. سلام ببخشید برای امادگی کامل برای مصاحبه کتاب یا مقاله ی خاصی هست که باید خونده بشه؟

    1. با سلام خدمت شما دوست عزیز شما بهتر است با مرکز مشاوره تماس بگیرین

 55. سلام ببخشید من باتراز کمتراز ۶۸۰۰ ایاشانس قبولی دردانشگاه فرهنگیان را دارم یانه ؟ چه زمانی برای مصاحبه به مازنگ میزنند؟

  1. سلام زهرا جان
   بله احتمال دارد اما به برخی شرایط همچون تعداد داوطلبان، ظرفیت پذیرش، وضعیت دیگر داوطلبان و… بستگی دارد.

   1. سلام میشه به من بگید در دانشگا های فرهنگیان تهران پوشیدن چادر اجباری هست یا خیر

 56. سلام میخواستم بدونم معنی فرهنگیان -ازاد در فرم انتخاب رشته چیه /یعنی دانشگاه ازاده و شهریه داره؟

 57. سلام
  من برای تربیت معلم علاوه بر استان خودم،میخوام استان دیگه ای رو هم انتخاب کنم
  خواستم بدونم فقط مصاحبه رو در استان خودم میدم یا باید به استان دیگه هم برم؟

  1. سلام وقت بخیر
   در صورت قبولی برای ادامه تحصیل باید به محل دقیق دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

 58. سلام ببخشید میخواستم بپرسم منطقه ۳ با رتبه۷۰۰۰ و تراز ۶۸۰۰ دانشگاه فرهنگیان زبان قبول میشم؟لطفا جواب بدید

  1. سلام
   احتمال قبولی وجود دارد اما وضعیت سایر داوطلبان و ظرفیت پذیرش نیز نقش مهمی دارند.

 59. سلام آیا کسی که مجاز به به انتخاب رشته در فرهنگیان شده باید قبلش هنگام ثبت نام در آزمون سراسری کاری برای انجام مصاحبه انجام میداده یا ایکه بهش زنگ میزنن؟

  1. سلام
   یکی از شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان داشتن سلامت جسمی و روانی است که توسط کمیسیونهای تخصصی بررسی میشود.

  1. سلام
   یکی از شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان داشتن سلامت جسمی و روانی است که توسط کمیسیونهای تخصصی بررسی میشود.

 60. سلام دو تا سوال داشتم ۱_اگر کسی مجاز به انتخاب رشته فرهنگیان بشه ولی دعوت به مصاحبه نشه چه دلیلی داره؟؟؟ معدل کل دیپلم هم تاثیر داره یا فقط تراز مهمه تو دعوت شدن؟ برای پذیرش نهایی تراز و معدل کل دیپلم رو هم حساب میکنن؟ یا این فقط برای دعوت شدن به مصاحبه مهمه؟ یعنی برای جمع امتیازات معدل و تراز رو حساب میکنن؟ لطفا جواب بدید

  1. سلام. وقت بخیر
   داشتن معدل کل بالای ۱۴ یکی از شرایط پذیرش در این دانشگاه میباشد که این معدل با تراز دریافتی در آزمون تعیین کننده پذیرش یا عدم پذیرش شما در این دانشگاه میباشد. دعوت نشدن به مصاحبه ممکن است به دلیل نداشتن شرایط لازم باشد.

    1. سلام به هرحال عرف جامعه باید رعایت شود و در صورت گزارش به ارگان مربوطه میتواند برای شما مشکل ساز باشد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1402/1/12

یکشنبه

1402/1/13

دوشنبه

1402/1/14

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید