راهنمای جامع انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402 + نکات کلیدی

راهنمای جامع انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402 + نکات کلیدی

با وجود ادغام نام نویسی و برگزار شدن کنکور دانشگاه آزاد 1402، مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد و گزینش رشته کنکور سراسری به طور جدا از همدیگر برگزار می گردد. مرکز پذیرش و سنجش دانشگاه آزاد در اطلاعیه ای پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1402، زمان انتخاب رشته این دانشگاه را اعلام می نماید.

افراد داوطلب قادر هستند در بازه زمانی مشخص شده از طرف این مرکز، با توجه به تراز و رتبه دریافت کرده و در صورتی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402 باشند، به سایت گزینش رشته به آدرس azmoon.org مراجعه نموده و در گزینش رشته این دانشگاه شرکت نمایند.

در دانشگاه آزاد بر اساس اهمیت این مرحله برای اشخاص متقاضی تحصیل در ادامه این مقاله از آویژه به شرایط، زمان و نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و دیگر نکات به نحوه و مراحل انتخاب رشته این دانشگاه ذکر شده است، پرداخته ایم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402

در همه رشته ها به غیر از گروه پزشکی انتخاب رشته دانشگاه آزاد، از طریق سایت سنجش انجام می گردد. در این بازه زمانی افراد داوطلب می بایست به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org مراجعه کرده و فرم مربوطه را پس از پرداخت هزینه انتخاب رشته این دانشگاه کامل کنند.

هر ساله در مرداد ماه انتخاب رشته دانشگاه آزاد انجام می گردد. سال پیشین از 18 مرداد ماه لینک انتخاب رشته فعال شد و تا شش شهریور نیز ادامه داشت. برای اشخاص داوطلبی که از انتخاب رشته دانشگاه آزاد جا مانده اند، سازمان سنجش و آموزش دانشگاه آزاد زمانی را به عنوان فرصت گزینش رشته تمدید می نماید.

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402

شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402

به علت ادغام کنکور دانشگاه آزاد و سراسری همه افراد داوطلبی که در کنکور سراسری 1402 نام نویسی کرده و در جلسه آزمون در زمان برگزاری کنکور حضور داشته اند، در صورت مجاز بودن بر اساس توضیحات کارنامه کنکور خود توانایی این را دارند که در انتخاب رشته دانشگاه 1402 شرکت کنند.

در همه رشته ها به غیر از رشته های گروه (دندانپزشکی، پزشکی، دامپزشکی و داروسازی) انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت آزمون به نشانی azmoon.org انجام می گردد. جهت انتخاب رشته دانشگاه آزاد به عنوان هزینه انتخاب رشته این دانشگاه، افراد داوطلب مجبور به پرداخت مبلغی می باشند.

شرکت در انتخاب رشته این دانشگاه به اعلام علاقه مندی در زمان نام نویسی کنکور سراسری نیازی ندارد و حتی افراد داوطلبی که در زمان نام نویسی فقط برای انتخاب رشته محل های دانشگاه های سراسری شرکت کرده بودند در صورت علاقه توانایی این را دارند که در مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد با پرداخت هزینه شرکت نمایند.

شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402

داوطلبان برای شرکت در مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402 مجبور به پرداخت هزینه هستند، پس افراد متقاضی لازم است بعد از پرداخت مبلغ انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402 جهت انتخاب رشته محل های مد نظر خود اقدام کنند.

برای شرکت در گزینش رشته دانشگاه آزاد، کد دسترسی به گزینش رشته دانشگاه آزاد در آخر کارنامه اولیه کنکور درج شده که افراد داوطلب با استفاده از این کد توانایی این را دارند که نسبت اقدام به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد کنند.

افراد متقاضی بعد از وارد شدن به سامانه گزینش رشته و درج اطلاعات خواسته شده توانایی این را دارند که حداکثر 100 رشته محل را از بین رشته محل های درج شده نسبت به گروه آزمایشی امتحانی خود، در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402 انتخاب کنند.

افراد داوطلبی که افزون بر گروه آزمایشی اصلی (ریاضی، تجربی، انسانی) در گروه آزمایشی فرعی (زبان و هنر) نیز نام نویسی و در آزمون مربوطه شرکت نموده اند، توانایی این را دارند که کد رشته محل های مربوط به رشته امتحانی دوم را نیز مابین صد انتخاب خود درج نمایند. در ادامه به مراحل انتخاب رشته بپردازیم.

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402

حوزه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402

  1. افراد داوطلب در مرحله نخست لازم است وارد سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org شده و گزینه سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 انتخاب کنید.
  2. افراد داوطلب بعد از مطالعه دفترچه گزینش رشته کنکور این دانشگاه و چینش انتخاب های خود با توجه به اولویت هایی از جمله (مسافت، علاقه، رنک علمی دانشگاه و…) لازم است کد دسترسی به کد ملی و انتخاب رشته خود را برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد وارد کنند.
  3. در این مرحله شخص داوطلب، بعد از تایید مشخصات شخصی خود وارد مرحله پرداخت مبلغ انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402 می گردد.
  4. لازم است یکی از درگاه های پرداخت را برای پرداختن هزینه انتخاب کنید.
  5. همه اطلاعات بانکی خود از جمله (رمز دوم یا رمز پویا، شماره کارت، تاریخ انقضاء و cvv2) خود را وارد کرده و خرید کارت انجام نموده و در اختیار داوطلب یک شناسه انتخاب رشته قرار گیرد.
  6. در پایان شخص داوطلب توانایی این را دارد که فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ را کامل نموده و بعد از بررسی همه اولویت های خویش، انتخاب های خود را ثبت نموده و کد رهگیری انتخاب رشته دانشگاه ازاد را اخذ کنند

نتیجه گیری

کارشناسان آویژه آماده جواب دهی به سوال های شما در خصوص با همه مراحل انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستند. شما توانایی این را دارید که از طریق سیستم مشاوره تحصیلی آویژه ابهامات و سوالات خود در این حوزه را از کارشناسان این مرکز مشاوره با شماره گیری 09099071985 بپرسید.

و هم ارتباط با بهترین متخصصان و مشاوران انتخاب رشته قادر است در پذیرش در دانشگاه مورد نظرتان شما را کمک کند.

سوالات متداول

سوال علامتدر سازمان سنجش انتخاب رشته کدام رشته ها در دانشگاه آزاد انجام می گردد؟

در همه رشته ها به غیر از گروه پزشکی انتخاب رشته دانشگاه آزاد، از طریق سایت سنجش انجام می گردد.

سوال علامتانتخاب رشته دانشگاه آزاد کی انجام می گیرد؟

هر ساله در مرداد ماه انتخاب رشته دانشگاه آزاد انجام می گردد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

راهنمای جامع انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402 + نکات کلیدی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1403/3/30

پنجشنبه

1403/3/31

جمعه

1403/4/1

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید