رشته انسانی چیست؟ + لیست زیر گروه های رشته انسانی

رشته انسانی چیست؟ + لیست زیر گروه های رشته انسانی

در دوران تحصیل دانش آموزان در پایان نهم، باید یکی از رشته های تحصیلی اعم از رشته انسانی، ریاضی، معارف اسلامی، تجربی و یا یکی از رشته های موجود در فنی و حرفه ای یا کاردانش را انتخاب کنند و به تحصیل در رشته انتخابی ادامه دهند.

انتخاب رشته مسیری سخت برای دانش آموزان و خانواده ها است؛ زیرا انتخاب رشته برای نوجوانان بسیار پر اهمیت است و با انتخاب رشته، آینده فرزندانمان تحت تاثیر قرار می گیرد و آینده شغلی آنها به دلیل ارتباطی که با رشته تحصیلی شان دارد نیز تحت تاثیر خواهد بود.

انتخاب رشته علاوه بر اهمیتی که در آینده شغلی افراد دارد، باید با علاقه و استعداد دانش آموز همراه باشد؛ در غیر این صورت اگر دانش آموز بدون هیچ علاقه ای رشته ای را انتخاب کند، هر چقدر هم رشته مورد نظر آینده شغلی عالی داشته باشد، بدون علاقه به جایی نمی رسد. پس در زمان انتخاب رشته ابتدا علاقه و سپس استعداد خود را پیدا کنید، بعد اقدام به انتخاب رشته کنید.

اگر به شغل های وکالت، جامعه شناسی، روانشناسی، حسابداری، مدیریت و مدد کاری یا شغل هایی در این حیطه علاقه دارید، ما به شما پیشنهاد می کنیم در سال نهم، رشته انسانی را انتخاب و در آن تحصیل کنید.

در ادامه این مقاله در مورد رشته انسانی و مزایا و معایب و آینده شغلی این رشته توضیحات مورد نیاز را می دهیم، با ما همراه باشید.

رشته انسانی چیست؟

رشته انسانی، رشته ای است در رابطه با عوامل انسانی، در واقع برای بررسی و مطالعه رفتارهای افراد در هر محیط اجتماعی و فردی است.

رشته انسانی در مورد تمدن انسان ها و ویژگی های آنها مطالعه می کند و آموزش می دهد؛ در مورد زبان های مختلف باستانی و مدرن، دین ها و مذهب های مختلف کشور ها، باستان شناسی و تاریخ، اقتصاد، فلسفه و منطق و… را مورد بررسی قرار می دهد.

بر خلاف باور عموم که فکر می کنند رشته انسانی از ضعیف ترین رشته های تحصیلی در دوران دبیرستان است، رشته انسانی از فعال ترین و استدلالی ترین رشته های تحصیلی است.

هدف رشته انسانی چیست؟

حالا در مورد هدف رشته انسانی صحبت می کنیم، هر گونه مسئله که به انسان ها مربوط باشد، مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد و از زمینه های اقتصاد و حقوق گرفته تا ادبیات و جامعه شناسی و روانشناسی از موضوع های اصلی رشته انسانی محسوب می شود.

رشته انسانی چیست؟

مهارت های مورد نیاز برای موفقیت در رشته انسانی

در هر زمینه ای که قدم بگذارید، باید حداقل کمی مهارت داشته باشید تا بتوانید در این مسیر ادامه دهید.

برای تحصیل در رشته انسانی، اصلی ترین مهارت هایی که نیاز است، داشتن مهارت ارتباط با دیگران یا مهارت های ارتباطی قوی، داشتن حافظه ای قوی برای حفظیات و به یاد داشتن دروس و استعداد در دروس ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، زبان عربی و اجتماعی از جمله مهارت های مورد نیاز برای تحصیل در رشته انسانی است.

اگر احساس می کنید به ریاضیات علاقه دارید، پیشنهاد ما به شما رشته ریاضی یا رشته تجربی است ولی اگر به حفظیات علاقه مند باشید، رشته انسانی انتخابی خوب با آینده شغلی عالی برای شما است.

کنکور رشته انسانی

کنکور رشته انسانی، به دلیل داشتن 5 زیر گروه، از پر جمعیت ترین رشته ها و دارای بیشترین داوطلبان کنکوری سراسری به حساب می آید.

به دلیل حفظیاتی بودن این رشته، داوطلبان باید یک برنامه ریزی کنکور انسانی انجام داده و با زمان بندی مفید، به کمک یک مشاور حرفه ای برای مطالعه دروس خود داشته باشند، که بتوانند به خوبی مطالب را در ذهن شان حک کنند تا در زمان کنکور به راحتی به مطالب دسترسی پیدا کرده و کنکور را به بهترین نحو پشت سر بگذارند.

البته دانشجویان عزیز این نکته را نیز در نظر داشته باشند که میتوانند در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدام به تحصیل در رشته های انسانی کنند.

در ادامه ما 5 زیر گروه رشته انسانی را با رشته های زیر گروه رشته انسانی قرار می دهیم تا با مطالعه این موارد بتوانید در انتخاب های خود در مورد انتخاب رشته خصوصا رشته انسانی با اطلاعات کامل و جامع از این رشته، بهتر تصمیم بگیرید.

کنکور رشته انسانی

زیر گروه های رشته انسانی

رشته انسانی دارای 5 زیر گروه اصلی است. هر یک از زیر گروه های رشته انسانی، دارای رشته هایی هستند، که در زیر تمام رشته ها را با زیر گروه های آنها قرار داده ایم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

رشته های زیر گروه اول رشته انسانی

رشته های زیر گروه اول رشته انسانی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد شامل موارد جدول زیر است.

مقطععناوین رشته ها
کاردانیکاردانی آموزش دینی و عربی – کاردانی آموزش زبان و ادبیات فارسی – کاردانی امور تربیتی – کاردانی امور دولتی – کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم – کاردانی تربیت معلم قرآن کریم – کاردانی حقوق قضایی – کاردانی خدمات اداری
کارشناسیآموزش الهیات – آموزش زبان عربی – آموزش زبان و ادبیات فارسی – ادیان و مذاهب – ادیان و عرفان – ایران شناسی – تاریخ تمدن ملل اسلامی – تربیت مروج سیاسی حقوق – زبان و ادبیات ترکی آذری – زبان و ادبیات عربی – زبان و ادبیات فارسی – زبان و ادبیات کردی – شیعه شناسی – علوم قرآن و حدیث – علوم قضایی – فرهنگ و معارف اسلامی – فقه شافعی – فقه و حقوق اسلامی – فقه و حقوق امامی – فقه و حقوق حنفی – فقه و حقوق شافعی – فقه و حقوق مذاهب اسلامی – فقه و مبانی حقوق اسلامی – فلسفه – فلسفه و حکمت اسلامی – فلسفه و عرفان اسلامی – فلسفه و کلام اسلامی – مترجمی زبان عربی – مربیگری عقیدتی – مطالعات امنیتی – معارف اسلامی – معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات – معارف اسلامی و اخلاق – معارف اسلامی و ادیان – معارف اسلامی و تاریخ – معارف اسلامی و علوم تربیتی – معارف اسلامی و علوم قرآنی – معارف اسلامی و کلام – معارف اسلامی و مدیریت
کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی – کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد – کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق

رشته های زیر گروه دوم رشته انسانی

رشته های زیر گروه دوم رشته انسانی در مقاطع کاردانی، کارشناسی شامل موارد جدول زیر است.

مقطععناوین رشته ها
کاردانیکاردانی آموزش مطالعات اجتماعی
کارشناسیآموزش علوم اجتماعی – امنیت اطلاعات – امنیت بین الملل – امنیت نرم – برنامه ریزی اجتماعی و تعاون – پژوهشگری امنیت – جامعه شناسی – حفاظت اطلاعات – روزنامه نگاری – ضد تروریسم – علوم فنی امنیت – مددکاری اجتماعی – مردم شناسی – علوم ارتباطات اجتماعی

رشته های زیر گروه دوم رشته انسانی

رشته های زیر گروه سوم علوم انسانی

رشته های زیر گروه سوم رشته انسانی در مقاطع کاردانی، کارشناسی شامل موارد جدول زیر است.

مقطععناوین رشته ها
کاردانیکاردانی اشتغال – کاردانی اقتصاد کار و بهره وری – کاردانی امور بانکی – کاردانی امور فرهنگی – کاردانی امور مالی و مالیاتی – کاردانی بیمه – کاردانی گردشگری – کاردانی حسابداری – کاردانی روابط کار – کاردانی مدیریت بازرگانی – کاردانی مدیریت صنعتی – کاردانی مدیریت گمرکی – کاردانی هتل داری
کارشناسیاقتصاد – امنیت اقتصادی – حسابداری – روابط عمومی – فناوری اطلاعات و ارتباطات – گردشگری – مدیریت اطلاعات و ارتباطات – مدیریت امور بانکی – مدیریت امور گمرکی – مدیریت بازرگانی – مدیریت بیمه – مدیریت بیمه اکو – مدیریت دولتی – مدیریت صنعتی – مدیریت فرهنگی هنری – مدیریت کسب و کارهای کوچک – مدیریت مالی – مدیریت و بازرگانی دریایی – مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات – هتل داری

رشته های زیر گروه چهارم علوم انسانی

رشته های زیر گروه چهارم رشته انسانی در مقاطع کاردانی، کارشناسی شامل موارد جدول زیر است.

مقطععناوین رشته ها
کاردانیکاردانی باستان شناسی – کاردانی علوم انتظامی
کارشناسیآمار – آموزش تاریخ – آموزش جغرافیا – باستان شناسی – تاریخ – تاریخ اسلام – جغرافیا – زبان شناسی – علوم انتظامی – علوم سیاسی

رشته های زیر گروه پنجم علوم انسانی

رشته های زیر گروه پنجم رشته انسانی در مقاطع کاردانی، کارشناسی شامل موارد جدول زیر است.

مقطععناوین رشته ها
کاردانیکاردانی آموزش و پرورش ابتدایی – کاردانی آموزش و پرورش کودکان استثنایی – کاردانی علم اطلاعات و دانش شناسی – کاردانی علوم ورزشی – کاردانی مربی کودک
کارشناسیآموزش ابتدایی – آموزش مشاوره و راهنمایی – آموزش تربیت بدنی – آموزش کودکان استثنایی – روان شناسی – علم اطلاعات و دانش شناسی – علوم تربیتی علوم ورزشی – مشاوره – مطالعات خانواده

در بین تمام زیر گروه ها و رشته های موجود در رشته انسانی، رشته های حقوق، روانشناسی و حسابداری از پر طرفدار ترین و پر جمعیت ترین رشته های موجود هستند.

رشته های زیر گروه پنجم علوم انسانی

سخن آخر

رشته انسانی از رشته های مهم بر انسان ها و مطالعه بر روابط فردی و اجتماعی آنها است.

دانشجویانی که در اواخر دوره نهم هستند و باید یک رشته تحصیلی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند، می توانند پس از کشف علاقه و استعداد خود، اگر به رشته انسانی علاقه مند باشند، با مطالعه مقاله فوق، به همه اطلاعاتی که در مورد رشته انسانی می خواهند، دست پیدا کنند.

در صورت داشتن سوال یا مشکلی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تلفنی آویژه، متخصص در زمینه مشاوره انتخاب رشته و مشاوره تحصیلی تلفنی تماس بگیرید و از آنان برای قبولی در رشته های تاپ انسانی کمک بگیرید.

برای مشاوره تلفنی از سراسر کشور با شماره 9099071985 تماس بگیرید. از همراهی شما سپاسگزاریم.

سوالات متداول

سوال علامتاز رشته انسانی در دبیرستان می توانیم به رشته حسابداری در دانشگاه برویم؟

بله؛ در مورد رشته های زیر گروه های رشته انسانی در مقاله بالا توضیحات کامل و جامع داده شده است. می توانید با مطالعه این مقاله، از تمامی رشته های موجود در رشته انسانی در دانشگاه ها مطلع شوید.

سوال علامتبرای تحصیل در رشته انسانی چه مهارت هایی مورد نیاز است و اهمیت بیشتری دارد؟

برای تحصیل در رشته انسانی اصلی ترین مهارت هایی که نیاز استو داشتن مهارت ارتباط با دیگران یا مهارت های ارتباطی قوی، داشتن حافظه ای قوی برای حفظیات و به یاد داشتن دروس و استعداد در دروس ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، زبان عربی و اجتماعی از جمله مهارت های مورد نیاز برای تحصیل در رشته انسانی است.

سوال علامتآیا می شود در دوره های یازدهم یا دوازدهم تغییر رشته دهیم و به رشته انسانی برویم؟

در صورت داشتن ریز نمرات خوب خصوصا نمرات ادبیات فارسی، عربی، اجتماعی و زبان انگلیسی و معدل خوب بله، البته باید از قوانین جدید مربوط به تغییر رشته اطلاع داشته باشید و سپس اقدام به این کار کنید.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

رشته انسانی چیست؟ + لیست زیر گروه های رشته انسانی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 153 نظر:
 1. سلام
  برای انسانی نمره انگلیسی باید بالای چند باشه
  ومعدل باید سال آخر چند باشه لطفاسریع جواب بدید باتشکر

  1. با سلام خانم ناصری هستم برای کسب اطلاعات بیشتر بامشاوران مرکز آویژه تماس بگیرید حد نصاب نمره لازم برای انسانی ادبیات 14، مطالعات 13 و عربی 12 می باشد

  1. سلام. خانم حاجی محمدی هستم. بله می توانید ،البته در انتخاب رشته صرفا معدل مهم نیست و ضریب دروس و علاقه و فرم هدایت تحصیلی تاثیر به سزایی دارد.

 2. سلام من دوازدهم هستم .میخوام برم داخل سپاه کاردانش درس میخونم باید چکار کنم انسانی بزنم

 3. سلام وقت بخیر
  من امسال پایه نهم هستم ، و علاقه زیادی به رشته انسانی و وکالت دارم
  هفتم: عربی ۱۵ مطالعات ۲۰ فارسی ۲۰ هشتم عربی ۱۶ مطالعات ۲۰ فارسی ۲۰ تا اینجا برای ورد به این رشته مشکلی نیست ؟
  ممنونم

  1. سلام شما شرایط ورود به این رشته را از لحاظ معدل و نمرات دروس دارا هستید

 4. سلام وقت بخیر من حفظم خیلی عالی مثل دوبار از روی کتاب میخونم یه هفته دو هفته یادم میمونه
  و معدلم بالای ۱۸ است آیا میتونم وکالت و حقوق بخوانم
  میگن سخته

 5. درود اگر نتایج ازمون رغبت و توانایی مثلا به عنوان مثال فنی حرفه ای در بیاد ، میتونیم به انسانی بریم یا فقط به رشته ای که در نتیجه این ازمون‌به ما میگن میتونیم بریم ؟

  1. سلام جزایری هستم.در صورت داشتن نمرات مورد نظر برای هر رشته می توانید در رشته دلخواه ثبت نام انجام دهید

 6. سلام ببخشید من میخوام برم انسانی و وکالت بخونم ولی یکمی تو زبان انگلیسی و فارسی ضعیف هستم
  آیا میتونم برم ؟
  و اینکه تو مطالعات و عربی هم خیلی خوبم
  و معدل هفتم ۱۸.۷۹ و معدل هشتم ۱۹.۱۷ هست

  1. سلام جزایری هستم.شما با داشتن نمره بالای 14 در درس ادبیات فارسی و نمره بالای 13 در درس مطالعات و نمره بالای 12 در درس عربی میتوانید وارد رشته انسانی شوید و ادامه تحصیل داشته باشید

 7. سلام من حفظیاتم زیاد خوب نیست ولی یادگیریم اوکیه ، بازم میتونم برم رشته انسانی یا برام سخت میشه؟

  1. سلام دروس رشته انسانی بیشتر به صورت نظری و حفظیات است و در صورت کسب نمره بالای 14 برای درس ادبیات و نمره بالای 13 برای درس مطالعات و بالای 12 برای درس عربی امکان تحصیل در این رشته را خواهید داشت

 8. با سلام من کلاس دوازدهم هستم ودر رشته انسانی تحصیل می کنم ولی نمی دونم چه شغلی رو انتخاب کنم لطفاً میشه یه راهنمایی کنید

  1. با سلام و احترام وقت شما بخیر سیری هستم بسته به علاقه شما دارد اگر دو دل هستید میتوانید با مشاوران و کارشناسان آویژه تماس حاصل فرماییید

 9. من نهم هستم نمیدونم چه رشته ای انتخاب کنم میشه کمکم کنید

  1. باسلام و احترام وقت شما بخیر سیری هستم بستگی به علاقه و اهداف و نقاط قوت شما دارد با آویژه تماس بگیرید

 10. سلام
  من کلاس نهم هستم ومعدل هفتم وهشتمم بالای ۱۹شد ومیخوام برم رشته ی انسانی برای وکالت چون علاقه دارم ولی خیلی هامیگن که سخته وراحت هم کار گیرم نمیاد،به نظرتون چکار کنم؟چون میخوام در اینده حتما شاغل باشم

  1. سلام با داشتن کارشناسی ارشد رشته وکالت بازار کار خوبی دارید و میتوانید مجوز زدن دفتر حقوقی هم دریافت کنید

 11. برای شرکت در رشته انسانی باید بیشتر به چی توجه کرد ؟؟

  1. دروس تخصصی رشته انسانی شامل اقتصاد، ریاضی، علوم اجتماعی، عربی، تاریخ و جغرافیا، فلسفه و منطق و روانشناسی و علوم و فنون

 12. سلام من میخوام برم انسانی و میخواستم بدونم از بین باستان‌شناسی و روانشناسی و فرهنگیان کدوم بازار کار خوبی داره و اگه میشه درباره هر سه توضیح بدید

  1. سلام خدمت شما، سوال شما خیلی کلی است، در چند خط نمی توان این سه مورد را بررسی کرد. روان شناسی و فرهنگیان طبیعتا بازار کار بهتری دارند که نسبت به هر فرد و شخصیت باید بررسی شود. با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 13. سلام وقت بخیر من راستش به وکالت خیلی علاقه دارم ولی نمیدونم بازار کارش خوب هست یا نه

 14. سلام
  من کلاس نهم هستم و میخوام برم انسانی و چطور میتوانم دانشگاه فرهنگیان قبول بشم؟؟؟

 15. سلام من امسال نهم هستم میخوام انتخاب رشته کنم انسانی وکالت برم یعنی حفظ زیاد داره من که ریاضیم و فارسی اصن خوب نیست یه رهنمایی میکنین لطفاً

 16. سلام ببخشید من می‌خوام برم تربیت بدنی باید رشته علوم انسانی بزنم !!؟

  1. در صورت تحصیل در مقطع کارشناسی میتوان با هر رشته ای اقدام کند

 17. سلام‌من پایه نهمم هم تو دورس علوم و ریاضی نمراتم بالاس هم‌تو دورس مطالعات و عربی و ادبیات ، هم به تجربی علاقه دارم‌هم به انسانی و نمیدونم کدوم یکی از این رشته ها رو رو بردارم ، به نظرتون چیکار کنم؟

 18. سلام من رشته ام انسانی هست آیا میتونم حسابداری بخونم بعد داخل یک شرکت کار کنم

 19. یک سوال میشه اگه بریم انسانی میتونیم بعدش بریم دانشگاه زبان و برای مترجمی درس بخونیم؟؟

 20. بنظرتون میشه با ۱۶_۱۵ معدل قبول شد انسانی وکالت کیفری

 21. سلام من هشتم هستم وپایانی فارسیم ۱۱/۷۵شده‌میتونم برم انسانی ممنون میشم اگه جواب بدید ۰

  1. هفتم و هشتم ضریب یک داره تاثیر زیادی نداره اما نهم ضریب سه داره بیشتر تمرکزتون روی نهم و نمرات دروس مطالعات و ادبیات و عربی و.. خیلی مهمه حتماً بیشتر بخونید

 22. سلام وقتتون بخیر
  من معدل هفتمم17/34 ، هشتمم17،نهم ۱۶

  میتونم‌برم رشته ادبیان

 23. سلام من میخوام برم رشته انسانی به نظر شما کاربرد داره؟و اینکه بازار کارش خوبه؟

 24. سلام وقت تون بخیر با رشته علوم انسانی هم میتونیم به رشته ی کارگردانی یا مجری بشویم ؟!

 25. سلام
  من امسال میرم دهم.
  ادبیات رو 16 شدم، مطالعات رو 18
  عربی رو 10… بنظرتون انسانی میارم؟!

  1. با سلام و احترام وقت شما بخیر سیری هستم خیر عربی باید ۱۲ به بالا باشد

 26. سلام
  من می‌خوام از انسانی برم دانشگاه کوثر چجوری میشه رفت؟

  1. با سلام می تونید برای رشته های بدون کنکور درخواست دهید

 27. اگر رشته انسانی انتخاب کنیم بعد می توانیم معلم زبان انگلیسی شویم؟

  1. بله میتوانید کنکور زبان بدهید یا در دانشگاه رشته تدریس زبان را انتخاب کنید.

 28. سلام به نظرتون رشته انسانی بهتره یا مهندسی معماری من قدرت تخیل زیادی دارم و اینکه علاقه ای به عربی یا فارسی و مطالعات ندارم

  1. خب اگه به درس های حفظی خیلی علاقه نداری و تخیل قوی داری و علاقه داریربه معماری برو ولی همه چیز علاقه نیس که باید کنارش پول هم باشه ولی تصمیمچبا خودتونه

 29. سلام. خواستم بدونم که برای رفتن به شغل روانشناسی از طریق انسانی بهتره یا تجربی؟ امسال سال نهمم.حقیقتا زیاد علاقه ای به تجربی ندارم و نمیخوام به اجبار رشته ای رو انتخاب کنم که ازش خسته بشم و از طرفی واقعا به روانشانسی و انسان ها علاقه دارم. چطور میتونم با خانوادم در این مورد حرف بزنم؟ میشه راهنمایی کنید

  1. برای رشته روانشناسی از طریق رشته انسانی اقدام کنید بهتر است جهت تست شخصیت شناسی با کارشناسان مرکز اویزه تماس بگیرید

  2. سلام من دهم هستم میخواهم تغییر رشته بدم از تجربی برم انسانی
   آیا انسانی در وکالت و حقوق خیلی سخته چه درسایی مهمه ؟

   1. برای آزمون وکالت باید لیسانس حقوق یا فقه و حقوق بگیرید

 30. سلام وقت بخیر
  من میخوام برم رشته انسانی ولی یکم حفظیاتم ضعیف هست آیا انسانی همش حفظیات یا میتونیم مفهومی هم بخونیم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. رشته انسانی عموما رشته ای است که با مفهوم و حفظیات سرو کار دارد اما درس ریاضی هم ارایه میدهد

 31. من هنوز انتخاب رشته نکردم شما توصیه می‌کنید انسانی رشته خوب و آینده داریه معدلم ۱۸ و ۴۳ دانشگاه سخته ؟؟ کدوم درسا توش سخت هستن

  1. انسانی رشته خوب و قابل قبولی میباشد جهت ارزیابی و شناسایی تیپ شخصیت خود با کارشناسان اویژه تماس بگیرید

 32. برای شغل روانشانسی انسانی بهتره یا تجربی؟ حقیقتا از رشته تجربی خیلی خوشم نمیاد و علاقه ای هم ندارم بیشتر درس های انسانی رو ترجیح میدم
  یه راهنمایی میکنید؟

  1. سلام از هر دو رشته میتوانید روانشناسی ثبت نام داشته باشید.

 33. سلام ببخشید برای اینکه بتونیم بریم دانشگاه فرهنگیان باید از کدوم رشته بریم ؟‌

  1. سلام وقتتون بخیربارشته های زیادی میشه رفت فرهنگیان بستگی به رشته ای که علاقه دارین ورشته ی دیپلمتون داره برای ماهیت رشته وبازارکاروانتخاب رشتهبا مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید وجویاشویدوراهنماییتون میکنیم

 34. سلام
  برای رفتن به حسابداری از رشته انسانی چه درس هایی مهم هستن ینی بیشتر زوممون رو کدوما باشه؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر همه درس هامهمه میخواین کنکور بدین یابدون کنکوربرین برای اطلاعات بیشتر و منابع و.. تماس بگیرید باورم مشاوره آویژه راهنمایی تون میکنیم

 35. سلام وقتتون بخیر
  من میخام رشته حسابداری رو انتخاب کنم
  برای قبولی کنکور باید چه درس هایی رو درصد بالا بزنم

  1. برای قبولی حسابداری در دانشکده فنی حرفه ای دختران تهران-دکتر شریعتی رتبه ی 2326 با درصدهای 56 در درس اقتصاد و درصد 40 در درس زبان عربی تخصصی و درصد 43 در درس روان شناسی قبولی داشته است

 36. سلام وقت بخیر
  من دارم میرم دهم
  می‌خوام رشته انسانی انتخاب کنم
  یک نظر بدید که میتونم برم یا نه ؟
  الف یا ب؟
  کلاس هفتم
  اجتماعی 20
  فارسی 10
  عربی 16
  کلاس هشتم
  اجتماعی 18
  فارسی 15
  عربی 11
  کلاس نهم
  اجتماعی 19
  عربی 16
  فارسی 14
  ممنون میشم
  معدل نهم 17.71

  1. یکی از دوستانم با معدل ۱۷ انسانی نیورد بستگی به نمره مطالعات و ادبیات و عربی داره

  2. نه نمیشه گلم من خودم معاون آموزش و پرورش منطقه ۱۷ هستم در اصل دانش آموزانی که حد نصاب نمرشون ۱۷ به بالا بشه حق ورود به رشته انسانی را دارند ولی خوب باز باید بگی به کدوم زیر شاخه رشته انسانی علاقه مند هستی؟ امید وارم که به خواسته هات برسی
   ..رحیمی

  3. بله فقط باید نمره عربی مطالعات‌ و ادبیات به حد نصاب رسیده باشه.

 37. ببخشید من خواستم بگم که من در درس فارسی ،دینی ،زبان و مطالعات نسبت به بقیه درس هام بالاتره . اما در درس عربی خوب نیستم . خواستم بپرسم میشه عربی رو از پایه قوی کنم توی تابستون؟امکانش هست؟!

 38. سلام
  برای انتخاب رشته حسابداری باید دبیرستان چه رشته ای رو انتخاب کنم؟

   1. بله از طریقه این رشته هم امکان ادامه تحصیل وجود دارد

  1. همه رشته ها چون تو دانشگاه به عنوان رشته های شناوره
   ولی اگه واقعا دوست داری
   یا برو هنر یا انسانی
   چون اشتباهه بری تجربی یا ریاضی سختی بکشی بعد دانشگاه حسابداری برداری

  2. میتونی فنی حرفه ای بری که حسابداری جز رشته هاش هست
   یا میتونی تجربی یا انسانی بخونطی و دانشگاه رشته حسابداری بری

 39. ببخشید من میخواستم بددت برای اینکه بتدن ادبیات فارسی تدریس کنم باید تو کدوم درسا خوب باشم

  1. آرایه ها، دستور زبان، قرابت معنایی، معنی نظم و نثر، لغت و املا

 40. سلام من کلاس نهمم و رشته انسانی مد نظرم هست و شغل حقوق شغل آزاد محسوب میشه یا که کارمندی
  و مناسب فرد برون‌گرا هست.معدل لازم ورود رشته انسانی چطور هست

  1. سلام وقت بخیر شغل حقوق هم کارمندی داره و هم خصوصی.بله مناسبه.معدل لازم برای رشته انسانی بستگی به تعداد متقاضیان داره.

 41. سلام من می‌خوام رشته انتخاب کنم بین فنی حرفه ای و انسانی نمی‌دونم چه کنم نظر شما چیه کدوم رو انتخاب کنم ؟

 42. سلام وقت بخیر
  اگه رشته انسانی رو انتخاب کنم برای کنکور میتونم معماری هم بدم؟؟؟

 43. سلام ممنون بابت مطلب عالی لطفا مقاله ای درمورد دانشگاه فرهنگیان هم اپلود کنید.
  تشکر

 44. سلام ببخشید رسته ی انسانی برای معلمی در چه درسهای باید معدل بالای داشت

  1. عربی ۱۲ و اجتماعی ۱۳ و زبا و ادبیات فارسی ۱۴ دروس پر اهمیت شما میباشد

 45. سلام
  انتخاب رشته من سال بعد هستش
  و میخوام رشته انسانی برم اما من درونگرام و روابط اجتماعیم خوب نیست اما حفظیاتم خوبه با این وجود بازم میتونم به رشته انسانی برم؟

 46. ببخشید باید برای حقوق چه درس هایی رو بهتر خوند و نمره بالا ترش رو میشه بگید

   1. با سلام برای قبولی در رشته حقوق باید تمامی درس های رشته انسانی شما قبولی اورده باشید تا در بدون ازمون قبول شوید

   2. فارسی ۱۴ نمره
    اجتماعی ۱۳ نمره
    عربی ۱۲ نمره
    برای ورودی باید این نمره ها رو داشته باشی و معدل باید ۱۴ به بالا باشه

    1. این نمره ها فقط تو پایه نهم باید همین باشه یا هفتم و هشتم هم باید اینجوری باشه

 47. سلام من میخوام برم رسته انسانی و وکالت بردارم چجوری هست میشه؟ توضیح بدید .

  1. سلام نمره عربی سال نهم خیلی مهم هست
   کارنامه کلاس نهم باید نمره خوبی باشه
   داخل یه مدرسه خوب ثبت نام‌میکنی و بعد از ۳ سال تحصیل سال دوازدهم باید نمره قبولی دیپلم رو بگیری بعد یا باید کنکور بدی بری دانشگاه دولتی
   یا باید بدون کنکور بری دانشگاه ازاد

   1. سلام هم با کنکور سراسری هم بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم امکان ثبت نام دانشگاه خواهید داشت.

 48. برای کسب شغل در رشته علوم انسانی مجموعا چند سال باید تحصیل کنیم؟

 49. سلام ببخشید مگه میشه بدون دادن کنکور انسانی وارد دانشگاه شد؟؟؟

 50. ببخشید من میخواستم معلم مطالعات اجتماعی شوم باید چکار کنم؟ ممنون از راهنمایی تون

  1. سلام
   باید تراز لازم جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان را در کنکور سراسری کسب نمایید

 51. سلام خسته نباشید،اگه ممکنه اطلاعات کوتاه و مختصری در باره کاردانی بزارین بغل اطلاعات از رشته انسانی که بچه هایی که منظور کلمه کاردانی رو درک نمیکنند خیلی بهتر متوجه بشن.

  با تشکر

 52. ۲۹/۷/۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵
  عالی بود فقط در رابطه با دانشگاه صحبتی نکردید؟

  1. با جمع سه نمره هفتم هشتم نهم مطالعات ضریب ۴ باید بالای ۱۷ باشه

  1. سلام
   به‌نظرتون‌رشته‌مددکاری‌خوبه‌که‌دارم
   میخونم‌برا‌چهارسال‌دیگه‌اینده‌شغلی‌خوبی‌داده‌یانه؟
   یاتغیر‌رشته‌بدم

    1. سلام ببخشید من پایه نهم هستم و میخوام انتخاب رشته کنم میخواستم بدونم رشته انسانی بهتره یا معارف؟؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/31

جمعه

1403/4/1

شنبه

1403/4/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید