دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 1402

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر

به طور کلی می توان داوطلبان کنکور هنر را به دو دسته تقسیم کرد. شما اگر عضو هر کدام از گروه های آزمایشی مثل علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، علوم انسانی و … باشید، می توانید در کنکور شناور هنر شرکت کنید. دسته ای از شرکت کنندگان کنکور هنر صرفا جهت آشنایی با محیط آزمون، به منظور عملکرد بهتر در کنکور گروه آزمایشی مدنظرشان در این کنکور شرکت می کنند. دسته دیگر شامل افرادی است که به صورت تخصصی برای کنکور هنر مطالعه کرده و تلاش می کنند رتبه مناسبی در کنکور هنر به دست بیاورند. اگر شما جزء دسته ای از داوطلبین باشید که برای کنکور هنر با عشق، تلاش و کوشش بسیار و برنامه ریزی هوشمندانه درس خوانده اید، قاعدتا نتیجه تلاش خود را می بینید و با انتشار کارنامه اولیه شاهد رتبه و تراز علمی ممتاز خود خواهید شد.

گاهی اوقات شما داوطلبان کنکور علی رغم کسب رتبه خوب، انتخاب رشته غیرمعقول و عجولانه ای را برای خود رقم می زنید که می تواند تاثیرات منفی در آینده تحصیلی و شغلی برای شما به همراه داشته باشد. برای داشتن انتخاب رشته منطقی شما باید دفترچه انتخاب رشته گروه هنر را به صورت جزئی بخوانید و در کنار مطالعه دفترچه انتخاب رشته، از مشاورین آویژه برای رقم زدن یک انتخاب رشته اصولی و عالی کمک بگیرید. به یاد داشته باشید که با انتخاب رشته نادرست زحمات شما تباه می شود. پس هرگز بدون مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر سراسری، برای انتخاب رشته اقدام نکنید. اگر بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته هنر با استرس و اضطراب زیادی مواجه شدید، نگران نباشید مشاوران مرکز مشاوره آویژه در این برهه زمانی حساس شما را در امر انتخاب رشته یاری می کنند.

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 1402

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، داوطلبان گروه های آزمایشی و به ویژه گروه هنر می بایست نسبت به انتخاب رشته هنر اقدام کنند.

داوطلبان برای انتخاب رشته و مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری در هریک از گروه های آزمایشی، قبل از انجام هر کاری، باید به مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور بپردازند و تمامی نکات لازم را مورد بررسی قرار دهند. دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر شما را با ظرفیت دانشگاه ها، فرایند انتخاب رشته و قوانین و مقررات انتخاب رشته و … آشنا می کند. ممکن است مطالعه دفترچه انتخاب رشته با دقت و آرامش کامل در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری برای شما دشوار و یا غیر ممکن باشد. سعی کنید ابتدا آرامش از دست رفته خود را به دست آورده و حتما در مسیر درست انتخاب رشته بدون تصمیمات عجولانه گام بردارید.

البته داوطلبان توجه داشته باشند این دفترچه برای رشته های با کنکور گروه های آزمایشی منتشر می شود و لذا برای رشته های بدون کنکور دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی باید مورد مطالعه قرار بگیرد.

در سال های اخیر رشته های بدون کنکور مورد توجه داوطلبان گروه های آزمایشی قرار گرفته است؛ گروه آزمایشی هنر هم با داشتن لیستی از رشته های بدون کنکور، می تواند گزینه ای مناسب برای تعداد زیادی از داوطلبان باشد.

دفترچه انتخاب رشته هنر

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 1402

با توجه به کنکور های سال های گذشته و روند برگزاری آن ها می توانیم پیش بینی کنیم، دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر بعد از اعلام نتایج اولیه منتشر می شود. کارنامه اولیه کنکور سراسری 1402 در تاریخ 27 مرداد ماه 1402 منتششر ششده و دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری نیز در 29 مرداد ماه در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار گرفته است. شما با مطالعه کارنامه اولیه کنکور متوجه می شوید که آیا مجاز به انتخاب رشته هستید یا خیر. اگر مجاز به انتخاب رشته بودید، بلافاصله بعد از دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری هنر 1402 به مطالعه فصل ها و بخش های مختلف آن بپردازید. شما بعد از مطالعه دفترچه انتخاب رشته می توانید به چینش حداکثر 150 اولویت خود و تقدم دادن انتخاب هایتان نسبت به یکدیگر بپردازید.

اعلام نتایج نهایی کنکور هنر ۱۴۰۲ و در پی آن انتخاب رشته، در واقع مهم ترین قسمت کنکور سراسری می باشد و از اهمیت بالایی برخوردار است. مشاورین متخصص مرکز مشاوره آویژه (9099071985)، می توانند بهترین انتخاب رشته متناسب با نمره و رتبه‌ اعلام شده در کنکور سراسری ۱۴۰۲ را برای شما به انجام برسانند.

محتویات دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۲ شامل ضوابط پذیرش دانشجو، ظرفیت پذیرش دانشجو، چگونگی تاثیر سهمیه‌ ها از جمله سهمیه مناطق و سهمیه ایثارگران برای پذیرش در دوره‌ های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، دانشگاه نیمه حضوری، دانشگاه مجازی، پیام نور و غیرانتفاعی می باشد.

مطالعه دقیق اطلاعات دفترچه، برای انتخاب رشته کنکور سراسری هنر ۱۴۰۲ ضروری می باشد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر شامل چه اطلاعاتی است؟

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر مانند دفترچه انتخاب رشته سایر گروه های آزمایشی فصل های مختلفی دارد که هر کدام شامل بخش های مجزایی هستند. با استفاده از فصل دوم دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر شما می توانید 150 کد رشته را انتخاب نمایید و این انتخاب ها را اولویت بندی کنید. این اولویت بندی ها و حتی انتخاب کد رشته ها از مهم ترین قسمت های فرایند کنکور محسوب می شوند. دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری هنر و زبان مشترک است و فصل سوم این دفترچه مختص گروه زبان است. در ادامه مقاله توضیحات کاملی را در مورد جزئیات بخش های مختلف دفترچه انتخاب رشته هنر مطالعه خوهید کرد. برای اینکه بتوانید از دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر، استفاده مناسبی داشته باشید، باید اطلاعاتی از فصل‌ ها و بخش های مختلف این دفترچه داشته باشید. در ادامه مطلب این موارد را توضیح خواهیم داد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

فصل اول دفترچه راهنمای انتخاب رشته هنر 1402

 • در فصل اول دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری هنر در مورد مقررات و قوانین پذیرش و مراحل انتخاب رشته توضیح داده می شود. همچنین با خواندن این فصل متوجه می شویم که تعداد انتخاب هایی که برای کد رشته محل ها می توانیم داشته باشیم در بیشترین حالت ممکن 150 انتخاب است.
 • در فصل اول گفته می شود که دانشگاه های کشور ما به دو صورت با آزمون و بدون آزمون پذیرش دانشجو دارند. در این قسمت داوطلبان راهنمایی کامل می شوند که چگونه از هر کدام روش های پذیرش دانشجو باید برای پذیرفته شدن در دانشگاه ها استفاده کنند.
 • فصل اول دفترچه انتخاب رشته متذکر می شود که اگر کسی در کنکور هنر ثبت نام کرده ولی در آزمون آن شرکت نکرده باشد صرفا بر اساس سوابق تحصیلی خود می تواند در محل هایی که بر اساس سوابق تحصیلی گزینش می کنند ادامه تحصیل دهد.

فصل اول دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری هنر دو بخش مجزا دارد، که به طور جداگانه به آنالیز هر بخش از فصل اول می پردازیم.

بخش اول

 • در بخش اول از فصل یکم دفترچه انتخاب رشته هنر راهنمای عملی انتخاب رشته را داریم. یعنی مراحل انتخاب رشته را برای شما به صورت جزئی آموزش داده و نکاتی را در این باره متذکر می شود.
 • در ابتدای این بخش شاهد لیست کامل اطلاعات لازم برای دریافت نتایج اولیه یا همان کارنامه اولیه هستیم. این اطلاعات شامل شماره شناسنامه، شماره ملی، شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد رهگیری یا همان سریال ثبت نام می باشد. اگر شما هر یک از این اطلاعات را فراموش کرده باشید با مطالعه این قسمت متوجه نحوه بازیابی آن ها می شوید.
 • در این بخش همچنین شما می توانید مراحل تصویری دسترسی به کارنامه اولیه را مشاهده کنید. این قسمت نحوه اعلام اولویت ها به سازمان سنجش و چگونگی بازیابی اطلاعات ثبت نامی گم شده را توضیح می دهد.
 • در ادامه برای شما شرح داده می شود که هر بخش کارنامه چه اطلاعاتی را به شما می دهد. توجه داشته باشید یکی از قسمت های مهم کارنامه برای انتخاب رشته دقیقا بخشی است که مشخص می کند شما مجاز به انتخاب رشته شده اید یا خیر. شما با خواندن این قسمت دفترچه متوجه بند به بند کارنامه اولیه خود می شوید و می توانید آن را به صورت جزئی بررسی کنید.
 • بعد از بررسی دقیق کارنامه اولیه در دفترچه انتخاب رشته هنر شاهد نحوه انتخاب رشته، بازه زمانی انتخاب رشته و زمان ویرایش آن هستیم. در این قسمت نحوه ورود به سامانه انتخاب رشته و ثبت انتخاب رشته در فرم الکترونیک را به شما توضیح می دهد.

بخش دوم

 • در بخش دوم از فصل اول دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر به توضیح برخی شرایط و مقررات کنکور سراسری برای انتخاب رشته و بررسی سهمیه های مختلف به صورت جزئی پرداخته می شود. همچنین در مورد دسته بندی نظام آموزشی قدیم و جدید و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی و چگونگی لحاظ نمرات نهایی توضیحات مناسبی درج شده است.
 • درمورد گزینش بومی، رتبه، نمره، دوره تحصیلی در دانشگاه ها، شرایط کلی پذیرش و … نیز در بخش دوم فصل اول توضیح داده می شود. همچنین متذکر می شود که شما برای پذیرش باید دارای یکی از مدارک زیر باشید.
 1. ديپلم متوسطة نظام جديد یا نظام آموزشي 3-3-6
 2. ديپلم متوسطة نظام قديم
 3. مدرك پيش دانشگاهي (نظام آموزشي سالی واحدی يا ترمی واحدی)
 4. مدرك كارداني (براي داوطلبان ديپلم فنی و حرفه‌ ای يا كاردانش)
 5. مدرک سطح يک حوزوی (براي شرکت طالب فقط در گروه آزمايشي علوم انساني)
 • اگر شما جزو داوطلبان آقا هستید، حتما باید به امر نظام وظیفه و شرایط مربوط به آن هنگام ادامه تحصیل در رشته مورد نظر و دانشگاه مربوطه توجه کنید. همان طور که می دانید یک سری قوانین توسط سازمان نظام وظیفه برای داوطلبان مرد وجود دارد که برای اطلاع کامل از آن ها پیشنهاد می کنم دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را مطالعه کنید.
 • کشور ما از نظر ناحیه و قطب به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شود. گزینش رشته ها بر اساس بومی گزینی استانی، ناحیه ای، منطقه ای یا بدون بومی گزینی یعنی همان کشوری صورت می گیرد. با مطالعه این فصل از دفترچه شما می توانید با جزئیات سهمیه های مختلف و شرایط دانشجویان تعهد به خدمت آشنا شوید.
 • شما با مطالعه این بخش از جزئیات و نحوه پذیرش در دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، پردیس، موسسات آموزش عالی غيردولتی- غيرانتفاعی و دوره های شهریه پرداز اطلاعات جامعی را به دست می آورید.

فصل دوم دفترچه انتخاب رشته راهنمای انتخاب رشته هنر 1402

 • در آغاز فصل دوم دفترچه انتخاب رشته به نکاتی در مورد ضوابط انتخاب برخی رشته های تحصیلی مثل ارتباط تصويری، آموزش هنر، طراحي پارچه، طراحي صحنه و… پرداخته می شود.
 • سپس به بررسی ضرایب هر درس در گروه آزمایشی هنر و جداول مرتبط با آن ها که شامل نوع بومی گزینی هر رشته نیز می شود می پردازد. شما با مطالعه این فصل قوانین مهمی را در قالب نکته در مورد نمرات آزمون های عملی می خوانید و اطلاعات خوبی در این باره کسب می کنید.
 • در فصل دوم دفترچه انتخاب رشته هنر شما می توانیجداولی که در رابطه با رشته های تحصیلی گروه آزمایشی هنر استرا مشاهده کنید. شما با بررسی جداول تهیه شده توسط سازمان سنجش که در این قسمت قرار گرفته است، اطلاعات دسته بندی شده ای را به دست می آورید. این جداول در موارد زیر به ما اطلاعات کاملی می دهند.

1) نحوه پذیرش

2) دوره تحصیلی

3) کد رشته محل

4) عنوان رشته

5) ظرفیت پذیرش نیمسال

6) جنسیت

7) توضیحات

 • این فصل همچنین دارای جداولی مختص انتخاب رشته داوطلبان مناطق محروم و زلزله زده و سیل زده مانند داوطلبان بومی جنوب استان كرمان است. همچنین با مطالعه دقیق این فصل یادآوری های مهمی به صورت دسته بندی شده در اختیار شما قرار می گیرد. در دل این یادآوری ها نکات زیادی در مورد قوانین مختلف مربوط به انتخاب رشته وجود دارد.
 • در آخر با توضیح در مورد رشته های ویژه داوطلبان آزاد، رشته های تحصيلی مؤسسات آموزش عالی غيرانتفاعی، رشته های تحصيلي دانشگاه پيام نور و… فصل دو به پایان می رسد.

فصل سوم دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر

( توضيحات و جداول كد رشته محل های زبان خارجه)

دفترچه انتخاب رشته برای گروه های آزمایشی هنر و زبان یکی بوده و دارای بخش های مشترک زیادی است. فصل دوم این دفترچه مشترک، به انتخاب رشته گروه آزمایشی هنر و فصل سوم این دفترچه نیز به انتخاب رشته گروه آزمایشی زبان اختصاص داده می شود. به دلیل اینکه مطالب این مقاله مربوط به دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 1402 است از توضیحات بیشتر در مورد فصل سه که مختص انتخاب رشته گروه آزمایشی زبان است معذوریم. اگر شما علاقه مند به خواندن مقاله در مورد انتخاب رشته گروه آزمایشی زبان هستید یا تمایل به دریافت اطلاعات جامعی در مورد دفترچه انتخاب رشته زبان 1402 دارید بر روی لینک زیر بزنید.

دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان

بخش کد رشته های پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصلیی

با شروع این بخش ابتدا با جداولی روبه رو می شوید که کد رشته هایی را که فقط بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دارند، به صورت دسته بندی شده در اختیارتان قرار می دهد. پس از این در مورد رشته هاي كاردانی وزارت بهداشت و شرایط خاص پذیرش فقط بر اساس سوابق تحصیلی توضیحات مختصری را مشاهده می کنید. همچنین در این قسمت ذکر شده است که ادامه تحصيل دانش آموختگان اين رشته ها، مشروط به اتمام دوره تعهد به خدمت آن ها مي باشد. در این بخش قید شده است که دوره تحصیلی در تمام رشته های سهمیه مناطق محروم به صورت روزانه و رایگان می باشد. همچنین فرم پيش نويس انتخاب رشته و فرم گواهی تأييد سهميه وقوع بلايای طبيعی آسيب جاني ومالی(سیل و زلزله) در دسترس شما قرار می گیرد.

دفترچه انتخاب رشته هنر 99 چه زمانی منتشر می شود و در فصل اول و دوم چه مواردی آمده است؟

 

نحوه ثبت نام و پذیرش در کنکور سراسری هنر

گروه آزمایشی هنر در آزمون سراسری دانشگاه‌ ها و موسسات آموزشی عالی کشور از جمله گروه‌ های آزمایشی شناور است؛ یعنی داوطلبان شرکت‌ کننده در آزمون‌ های گروه آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی نیز معمولا استقبال خوبی برای شرکت در این آزمون دارند.

تنوع رشته‌ ها و جذابیت آن سبب می‌ شود تا دیپلمه های گروه‌ های ۳ گانه، برای شرکت در این گروه آزمایشی ابراز علاقه کنند. به همین خاطر، قبولی در بهترین رشته‌ های هنر و دانشگاه‌ های مطرح هنر در تهران و سایر نقاط کشور، کاری سخت است. چراکه بعضا شاهد هستیم که برترین رتبه‌ های کنکور در ۳ گروه آزمایشی نیز در این گروه شرکت می کنند.

 

نحوه ثبت نام در آزمون عملی رشته هنر در کنکور سراسری

پس از انتخاب رشته کنکور هنر، داوطلبانی که در رشته های دارای آزمون عملی هنر پذیرفته شده اند، به صورت چند برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه می شوند.

برخی از رشته های هنر از جمله رشته نقاشی، آهنگ سازی، طراحی لباس، ادبیات نمایشی، طراحی پارچه، نوازندگی موسیقی جهانی و … دارای آزمون عملی نیز می باشند. هر داوطلب می تواند در آزمون عملی دو رشته را ثبت نام نمایدو ثبت نام رشته های عملی کنکور هنر از طریق سایت سازمان سنجش کشور صورت می گیرد.

پونزضریب محاسبه نمرات آزمون عملی رشته های هنر، بشرح زیر است:

در گزینش رشته مجسمه سازی، درس پروژه عملی با ضریب 4 محاسبه می شود.

نمره درس عملی طراحی، برای رشته طراحی صنعتی با ضریب 4 محاسبه می گردد.

نمرات دروس طراحی رشته های ارتباط تصویری، طراحی پارچه، طراحی لباس و کاردانی هنرهای تجسمی با ضریب 4 محاسبه می شود.

نمره آزمون عملی کارشناسی عکاسی، با ضریب 4 محاسبه خواهد شد.

نمرات آزمون عملی رشته نوازندگی موسیقی ایرانی و رشته نوازندگی موسیقی جهانی با ضریب 6 محاسبه می شود.

 

معرفی دروس اختصاصی رشته هنر در کنکور سراسری

پونزمواد امتحانی تخصصی کنکور هنر، عبارتند از:

 • درک عمومی هنر
 • درک عمومی ریاضی – فیزیک
 • ترسیم فنی
 • خلاقیت تصویری و تجسمی
 • خلاقیت نمایشی
 • خلاقیت موسیقی
 • خواص مواد

دفترچه انتخاب رشته هنر دانشگاه آزاد 99

انتخاب رشته هنر دانشگاه سراسری 1402

دفترچه انتخاب رشته هنر دانشگاه سراسری 1402 به عنوان منبعی است که باید برای انتخاب رشته از جزئیات آن آگاه باشید. توجه داشته باشید که انتخاب رشته هنر در دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری متفاوت است.

برای دانشگاه آزاد حدودا 100 الی 150 انتخاب خواهید داشت. بهتر است 30 انتخاب اول رویایی و در خوش بینانه‌ترین حالت ممکن باشد. به ترتیب در ادامه می توانید انتخاب هایتان را واقع بینانه‌تر کنید.

انتخاب رشته هنر دانشگاه آزاد 1402

شرایط انتخاب رشته کنکور هنر در دانشگاه آزاد، بدین صورت است که شما حتما باید در کنکور هنر ثبت نام کرده باشید و در جلسه کنکور نیز حضور داشته باشید، تا طبق کارنامه اولیه ای که برای شما منتشر می شود، انتخاب رشته را انجام دهید.

برای قبولی در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز فقط سوابق تحصیلی ملاک است؛ ولی باید با توجه به مقطع تحصیلی مورد تقاضا، مدرک تحصیلی مرتبط ارائه دهید.

اگر می خواهید وارد دوره کارشناسی پیوسته یا کاردانی ناپیوسته شوید، باید مدرک دیپلم شما نظام جدید باشد و یا اگر نظام قدیمی هستید، ارائه مدرک پیش دانشگاهی الزامی است؛ ولی اگر دیپلم نظام جدید یا پیش دانشگاهی ندارید، می توانید وارد رشته های هنر دوره کاردانی پیوسته شوید.

دفترچه انتخاب رشته هنر دانشگاه سراسری 99

نکات مهم در انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۲

پونزقبل از انتخاب رشته هنر و دانلود دفترچه انتخاب رشته هنر 1402، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 1. در ابتدا به محل های دانشگاهی توجه کنید. توجه به این موضوع مهم است. زیرا هر یک از دانشگاه ها از نظر کیفیت خدمات با یک دیگر متفاوت هستند. همچنین سطح علمی دانشگاه ها و سطح علمی اساتید نیز با یکدیگر متفاوت بوده و این موضوع باعث می شود که دانشگاه ها امتیازات متفاوتی داشته باشند.
 2. مسافت واحد دانشگاه تا محل سکونت شما نیز موضوع بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.
 3. امکانات رفاهی و خوابگاهی نیز برای اکثر افراد مهم می باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم این مورد را نیز بررسی کنید.
 4. توجه داشته باشید که در دفترچه انتخاب رشته هنر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ روش وارد کردن کدها با دانشگاه سراسری متفاوت است.
 5. در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به رشته هایی که دارای پذیرش بدون کنکور و یا از طریق کنکور سراسری هستند دقت نمایید.
 6. در دفترچه انتخاب رشته هنر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ حتما به میزان شهریه ها نیز توجه داشته باشید.

با توجه به اینکه امر انتخاب رشته بسیار مهم و سرنوشت ساز است، پیشنهاد می کنیم ابتدا مقاله مشاوره انتخاب رشته کنکور هنر سراسری را مطالعه بفرمایید و سپس در صورتیکه به کسب اطلاعات دقیق و تخصصی تر احتیاج داشتید و می خواهید انتخاب رشته ای صحیح و متناسب با خواسته خود را انجام دهید، با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید.

نکات مهم در انتخاب رشته کنکور هنر

سخنی از مشاوران آویژه

برای رقم زدن یک انتخاب رشته هنر اصولی بعد از دریافت کارنامه اولیه نیاز است که دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر را به درستی و با دقت بالا مطالعه کنید. همچنین در کنار مطالعه دفترچه انتخاب رشته هنر به جمع آوری اطلاعات مناسبی در رابطه با رشته ها و دانشگاه های مورد علاقه خود بپردازید. اگر موفق به کسب رتبه عالی و مناسب در گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی و یا انسانی نشده اید، اما در آزمون سراسری هنر توانسته اید رتبه عالی کسب کنید می توانید در این شاخه به انتخاب رشته پرداخته و به تحصیل در دانشگاه های هنر بپردازید. به یاد داشته باشید که مهم است در هنگام انتخاب رشته به علاقه و مهارت های خود توجه ویژه داشته باشید و صرفا برای قبولی در دانشگاه و یا ادامه تحصیل دادن به انتخاب هر رشته و دانشگاهی نپردازید. آینده شغلی و تحصیل شما رابطه مستقیمی با میزان علاقه و استعدادهای شما دارد. توجه به تمام نکات ریز و درشت در هنگام انتخاب رشته می تواند شما را به سمت دستیابی به اهداف و آرزوهایتان هدایت کند.

چنانچه در زمینه انتخاب رشته کنکور هنر، نیاز به راهنمایی یا دریافت مشاوره داشته باشید، با کارشناسان مجرب مجموعه آویژه تماس حاصل فرمایید، تا شما را بطور دقیق و تخصصی در امر انتخاب رشته ای متناسب با خواسته هایتان راهنمایی نمایند.

از همراهی شما سپاسگزاریم.

سوالات متداول

چرا انتخاب رشته تحصیلی باید توسط متخصص انجام شود؟

انتخاب رشته تحصیلی بسیار حساس بوده و کوچکترین اشتباهی می تواند آینده فرد را تحت تاثیر قرار داده و او را از آرزوهایش دور کند.

استفاده از دانشجویان برتر دانشگاه ها برای مشاوره انتخاب رشته چه مزایای دارد؟

در مشاوره انتخاب رشته، معمولاً دانشجویان نخبه، بهتر از سایر افراد می توانند به داوطلبان کنکور کمک کنند. چرا که آنها با جدیدترین وضعیت رشته های تحصیلی، مطالب روز، بازار کار و موقعیت های شغلی بیشتر درگیر هستند و شناخت مناسبی نسبت به رتبه ها و سایر مشخصات رشته ها دارند.

مراحل یک انتخاب رشته صحیح و علمی چیست؟

قبل از هر مسئله ای می بایست علاقه داوطلب و تیپ شخصیتی وی مشخص شود. سپس با استفاده از تست هوش هیجانی، میزان آمادگی فرد برای تحصیل در رشته مورد نظر بررسی شود. در نهایت با یک تحلیل روانشناختی و با کمک کامپیوتر یک مشاوره صحیح تحصیلی کارگشا خواهد بود.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 6 نظر:
 1. سلام من کلاس یازدهم هستم و رشتم تصویر سازی دیجیتال
  برای اینکه بخوام برم رشته بهداشت باید کنور چی بدم؟

  1. سلام وقتتون بخیر از طریق کنکور تجربی امکانش میتواند وجود داشته باشد.

 2. سلام من چند هفته دیگه دیپلوم برق الکتروتکنیکم را میگیرم آیا میتونم کنکور هنر بدهم و در رشته اهنگ سازی تحصیل کنم

 3. بسیار تشکر از مطالب و سایت جذابتون
  من میخوام امسال کنکور ارشد معماری بدم اما خیلی استرس و نگرانی دارم و نمیتونم درس بخونم بنظرتون برای قبولی در دانشگاه تهران رتبه قبولی باید چند باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   در مرحله اول نیاز به برنامه ریزی دارید سوال شما نیاز به بررسی دقیق دارد با مشاورین تماس بگیرید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/2/21

شنبه

1403/2/22

یکشنبه

1403/2/23

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید