افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری ۱۴۰۲

افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان، در هر یک از گروه های آزمایشی انسانی، تجربی، ریاضی، هنر و زبان همزمان با دفترچه انتخاب رشته کنکور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

با اطلاع از آخرین رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان، می توانید برنامه ‌ریزی اصولی و دقیق تری برای قبولی در رشته مورد نظر خود داشته باشید.

از شما دعوت می کنیم در ادامه این مقاله با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید تا خبر افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری ۱۴۰۲ را مورد بررسی قرار دهیم.

معرفی دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان، دانشگاهی برای تامین، تربیت و توانمندسازی معلمان و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش است.

شعب این دانشگاه در سراسر کشور وجود داشته و هر ساله با فراهم کردن مزایای شغلی و تحصیلی برای محصلین، جزو پر متقاضی ترین دانشگاه ها در میان داوطلبان شرکت کننده کنکور به حساب می آید.

ورود به دانشگاه فرهنگیان مانند همه دانشگاه های خاص دیگر شرایط و ضوابط خود را دارد. داوطلبانی که بر اساس رتبه خود مجاز به شرکت در این دانشگاه شدند، می ‌توانند دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را دانلود نموده و اقدام به انتخاب رشته نمایند.

بررسی آخرین قبولی رتبه دانشگاه با رتبه اکتسابی خود راه‌حل مناسبی برای اطلاع تقریبی از شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان است.

معرفی دانشگاه فرهنگیان

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

همزمان با نشر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، ظرفیت در نظر گرفته برای هر کدام از گروه ‌های آزمایشی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. قطع به یقین مطالعه دقیق دفترچه به شما امکان دستیابی به جزئیات بیشتری را می دهد.

بومی سازی از جمله شرایط اصلی دانشگاه به حساب می آید. علاقه مندان به دانشگاه فرهنگیان در صورت واجد شرایط بودن، می‌توانند رشته های ارائه شده در بوم خود را طبق دفترچه گروه آزمایشی خود انتخاب نموده و بر اساس اولویت خود پیش روند.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان برای هر کدام از گروه های آزمایشی بسیار محدود است. محدودیت پذیرش (بومی) و تقاضای زیاد برای ورود به این دانشگاه به علاوه ظرفیت از پیش تعیین شده آن علاقمندان را به تلاش بسیار زیادی وا می دارد.

همان طور که گفته شد اطلاع از آخرین رتبه ‌‌های قبولی گروه ‌های آزمایشی انسانی، تجربی، ریاضی، هنر و زبان می‌تواند به شما کمک شایانی کند که در ادامه به آن می ‌پردازیم.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان

آخرین رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱-۱۴۰۲ گروه آزمایشی ریاضی

یکی از رشته های پرطرفدار دانشگاه فرهنگیان، رشته آموزش ریاضی است که داوطلبان علاوه بر شرایط اختصاصی باید میزان تراز قبولی را نیز به دست آورند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری ۱۴۰۲ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

رتبه ‌های قبولی در مناطق یک

آخرین رتبه های قبولی در مناطق یک ۹۴۶۳ – ۹۳۵۸ در دانشگاه های پردیس نسیبه تهران و پردیس شهید بهشتی مشهد در گروه آزمایشی ریاضی است.

آخرین رتبه قبولی در گروه آزمایشی تجربی ۹۷۳۳ در پردیس نسیبه تهران و چند نمونه در رتبه سهمیه گروه آزمایشی انسانی با رتبه ۲۸۱ پردیس هاشمی نژاد مشهد، ۳۴۴۹ در دانشگاه پردیس بنت الهدی صدر رشت، رتبه ۵۵۰۵ در دانشگاه پردیس نسیبه تهران و رتبه ۹۹۹۶ در دانشگاه پردیس شهید باهنر اصفهان در لیست قبولی منطقه یک قرار می گیرند.

رتبه ‌های قبولی در مناطق دو

رتبه و محل پذیرفته شدگان منطقه دو در گروه آزمایشی ریاضی با رتبه منطقه ۸۳۳۲ و ۷۹۵۲ و ۷۳۳۳ به ترتیب در دانشگاه ‌های پردیس بنت الهدی صدر رشت کرمانشاه، پردیس نسیبه تهران و پردیس بنت الهدی صدر رشت گیلان است.

پونزچند نمونه از قبولی های گروه های آزمایشی تجربی و انسانی در بیشترین و کمترین رتبه در منطقه به صورت زیر است:

گروه آزمایشی تجربی

  • رتبه در منطقه ۲۱۹۳۳: محل قبولی پردیس بنت الهدی صدر رشت در زنجان
  • رتبه در منطقه ۲۶۸۳۶: محل قبولی پردیس شهید چمران تهران در لرستان
  • رتبه در منطقه ۳۵۵۰۵: محل قبولی پردیس دکتر شریعتی ساری در مازندران

گروه آزمایشی انسانی

  • رتبه در سهمیه ۷۳۱۷: پردیس شهید مدرس سنندج در آذربایجان شرقی
  • رتبه در سهمیه ۹۴۲۵: پردیس شهید پاک نژاد یزد در یزد
  • رتبه در سهمیه ۱۴۲۰۹: پردیس شهید با هنر اصفهان در قم

رتبه های قبولی در مناطق سه

آخرین رتبه ‌های قبولی منطقه سه ۴۳۴۴ در دانشگاه پردیس شهید بهشتی مشهد، ۴۲۹۲ دانشگاه پردیس حضرت رسول اکرم فارس و ۲۶۹۲ پردیس هاشمی نژاد مشهد در گروه آزمایشی ریاضی است.

نمونه هایی از قبولی منطقه سه گروه آزمایشی انسانی با رتبه سهمیه ۱۴۳۰۱ پردیس دکتر شریعتی ساری، ۱۸۰۸۸ پردیس شهید پاک نژاد یزد در هرمزگان و رتبه ۲۲۴۰۱ دانشگاه پردیس حضرت رسول اکرم در خوزستان را می توان نام برد.

در گروه آزمایشی تجربی رتبه منطقه می ‌توان به رتبه ۱۳۸۳۴ دانشگاه پردیس شهید هاشمی نژاد مشهد، ۱۷۳۲۸ دانشگاه پردیس نسیبه تهران و رتبه ۲۸۸۴۵ پردیس نسیبه تهران در البرز اشاره کرد.

آخرین رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان گروه آزمایشی ریاضی

آخرین رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱-۱۴۰۲ گروه آزمایشی تجربی

رشته ‌های پر متقاضی برای دانشگاه فرهنگیان رشته زیست شناسی و شیمی هستند.

رتبه قبولی آموزش زیست شناسی در سهمیه مناطق یک دو و سه را در گروه آزمایشی تجربی در ادامه مطرح می کنیم.

رتبه های قبولی در مناطق یک

چند مورد از آخرین نمونه های قبولی آموزش زیست شناسی منطقه یک با رتبه در سهمیه ۳۵۲۶ در دانشگاه های آموزش زیست شناسی، دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر شیراز، فرهنگیان آزاد بومی فارس محل خدمت مرودشت، رتبه ۹۸۸۶ در دانشگاه ‌های آموزش زیست شناسی، دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی شیراز، فرهنگیان آزاد بومی استان اصفهان محل خدمت فولاد شهر و رتبه در سهمیه ۳۵۳۹ در دانشگاه ‌های آموزش زیست شناسی، دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد فرهنگیان آزاد بومی خراسان جنوبی محل خدمت بردسکن است.

رتبه های قبولی در مناطق دو

قبولی ‌های منطقه دو با رتبه در سهمیه ۳۹۵۴ و ۶۶۴۸ و ۵۲۸۰ که به ترتیب در دانشگاه ‌های آموزش زیست شناسی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید هاشمی نژاد مشهد، فرهنگیان آزاد بومی خراسان رضوی محل خدمت جلگه رخ و آموزش زیست شناسی، دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه امینی تبریز، فرهنگیان آزاد بومی استان اردبیل محل خدمت نمین و آموزش زیست شناسی، دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید چمران تهران، فرهنگیان آزاد بومی البرز محل خدمت کرج ناحیه سه خلاصه می گردد.

رتبه های قبولی در مناطق سه

پونزمواردی از قبولی های منطقه سه نیز به این صورت تهیه شده است:

  • رتبه در سهمیه ۲۲۹۷: آموزش زیست شناسی | دانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید هاشمی نژاد مشهد | فرهنگیان – آزاد-بومی هرمزگان – محل خدمت بندرعباس ناحیه یک در استان بومی هرمزگان
  • رتبه در سهمیه ۳۰۸۵: آموزش زیست شناسی | دانشگاه فرهنگیان – پردیس علامه امینی تبریز | فرهنگیان – آزاد-بومی استان اردبیل – محل خدمت مغان در استان بومی اردبیل
  • رتبه در سهمیه ۴۹۷۴: آموزش زیست شناسی | دانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید چمران تهران | فرهنگیان – آزاد-بومی استان ایلام – محل خدمت آبدانان در استان بومی ایلام

یک خبر مهم برای متقاضیان دانشگاه فرهنگیان!

یک خبر مهم برای متقاضیان دانشگاه فرهنگیان!

خبر خوب این است که سهمیه دانشگاه فرهنگیان در کنکور برای داوطلبان رشته های ریاضی، تجربی ، انسانی، زبان و هنر اعلام افزایش یافته است.

سهمیه های گروه آزمایشی علوم تجربی ۶۹۰۵ نفر، گروه آزمایشی علوم ریاضی ۳۱۸۶ نفر، گروه آزمایشی علوم انسانی ۱۴۸۱۸ نفر، گروه آزمایشی هنر ۳۰۸ نفر و گروه آزمایشی زبان ۱۵۳ نفر افزایش پیدا کرده است، که گروه آزمایشی علوم ریاضی و تجربی در صدر افزایش سهمیه قرار گرفته اند.

در صورت وجود هرگونه سردرگمی یا سوال و ابهام در زمینه سهمیه دانشگاه فرهنگیان، می توانید با متخصصان مرکز آویژه مشورت کنید. مشاوران این مرکز تلاش می کنند با دانش فراوان خود، جزئیات بیشتری را در اختیار داوطلبان کنکور قرار دهند.

برای ارتباط با این مشاوران، کافی است با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ در ارتباط باشید.

سوالات متداول

سوال علامتآیا کسب رتبه بالا برای ورود به دانشگاه فرهنگیان کافی ست؟

خیر پس از کسب نمره بالای ۶۵۰۰ دانشگاه دو مصاحبه عقیدتی و اختصاصی را برای شما ترتیب می‌دهد که ملاک انتخاب دانشگاه فرهنگیان است.

سوال علامتظرفیت پذیرش دانشگاه از چه طریقی قابل مشاهده است؟

ظرفیت دانشگاه به طور دقیق در دفترچه انتخاب رشته هر گروه آزمایشی به تفکیک قرار داده می شود.

سوال علامتآیا سهمیه هر گروه آزمایشی نسبت به سال قبل تغییر می‌کند؟

ظرفیت پذیرش دانشگاه هرساله نسبت به نیاز آموزش پرورش متغیر است که شانس قبولی افراد را افزایش می دهد.

افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری ۱۴۰۲

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری ۱۴۰۲

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 5 نظر:

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1402/3/14

دوشنبه

1402/3/15

سه شنبه

1402/3/16

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید