راهنمای دریافت ویزای اربعین برای مشمولان در فرجه یک ساله

راهنمای دریافت ویزای اربعین برای مشمولان در فرجه یک ساله

تمامی مشمولان غیر غایبی که تمایل به شرکت در مراسم اربعین در سال 1402 را داشته باشند، می‌توانند بدون سپردن وثیقه، مجوز خروج از کشور را به صورت اینترنتی دریافت کنند.

به دلیل محدودیت های مربوط به کرونا دریافت مجوز اینترنتی خروج از کشور به صورت اینترنتی در سامانه www.epolice.ir انجام می گیرد.

آنچه در این مقاله قصد انجام آن را داریم، آشنایی بیشتر شما با شرایط دریافت ویزای اربعین برای مشمولان خدمت سربازی در فرجه یک ساله است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط سفر به کربلا برای دانشجویان مشمول

شرکت در مراسم اربعین، یکی از گردهمایی های معروف هر سال مسلمانان است که متقاضیان زیادی نیز دارد؛ به همین دلیل سازمان نظام وظیفه همواره سعی بر این داشته تا مقدمات حضور افراد مختلف را در این سفر فراهم کند.

بر اساس آخرین تغییرات صورت گرفته، مشمولان برای سفر به کشور عراق و شرکت در مراسم اربعین حسینی نیازی به ارائه وثیقه خروج از کشور نداشته و صرفا با امضای تعهدنامه بازگشت به کشور می توانند در این مراسم شرکت کنند.

این اقدام به این صورت است که متقاضیان می توانند با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی پلیس +10 در نزدیکی محل زندگی خود، فرم های مربوطه را تکمیل و مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

مشمولین برای پیدا کردن نشانی نزدیک ترین دفتر به محل زندگی خود، می توانند به سامانه خدمات الکترونیک انتظامی به نشانی www.epolice.ir مراجعه نمایند. همچنین زائرینی که می‌خواهند مراحل ثبت مجوز خروج خود را پیگیری کنند، می‌توانند از طریق کد سخا و کد ملی در سامانه سازمان وظیفه عمومی ناجا به نشانی www.vazifeh.police.ir اقدام کنند.

پونزاز جمله شرایط لازم برای دانشجویانی که نسبتا به درخواست مجوز خروج از کشور علاقه مند هستند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

عدم غیبت سربازی در دفترچه اعزام به خدمت مشمول مورد نظر

تعهد بازگشت به کشور ظرف حداکثر 30 روز

حداقل یک ماه الی 45 از اتمام عافیت تحصیلی افراد باقی مانده باشد

درخواست مجوز خروج از کشور دانشجویان باید دارای محدوده زمانی، مشخصات شناسنامه ای و کد ملی باشد.

شرایط سفر به کربلا برای دانشجویان مشمول

وثیقه لازم برای شرکت در مراسم اربعین

بر اساس مقررات نظام وظیفه، مشمولینی که در دوره معافیت تحصیلی یک ساله باشند، می توانند با ارائه تعهد به سازمان نظام وظیفه مبنی بر بازگشت طرف حداکثر 30 روز اقدام به سفر نمایند.

در این میان از سوی سازمان نظام وظیفه شرایط مشخصی برای مشمولان مشخصه شده که یکی از مهمترین آنها عدم ورود به دوران غیبت سربازی می باشد؛ به همین علت مشمولان پیش از همه چیز باید از تاریخ سفر خود اطلاع حاصل کنند؛ این تاریخ باید یک ماه مانده به اتمام معافیت تحصیلی آنها باشد.

بر اساس آخرین اخبار در سال 1402، افرادی که قصد سفر به کشور عراق و شرکت در مراسم اربعین را داشته باشند، در صورت عدم غیبت سربازی می توانند بدون ارائه وثیقه اقدام به سفر نمایند.

همچنین مشمولین غایبی که در طرح خرید خدمت شرکت کرده کرده و 50 درصد از مبلغ جریمه خود را پرداخت کرده باشند، می‌توانند از کشور خارج شوند؛ برای این افراد نیز وثیقه در نظر گرفته شده همانند وثیقه مشمولان دارای معافیت است.

دریافت گذرنامه اربعین با استفاده از کد سخا

دانشجویانی که قصد شرکت در پیاده روی اربعین را دارند و می خواهند گذرنامه بگیرند، باید ابتدا در سامانه سازمان وظیفه عمومی ناجا به نشانی evazifeh.police.ir ثبت نام کنند که پس از آن ناجا با استعلام از دانشگاه محل تحصیل این کد را در اختیار دانشجوی متقاضی از طریق پیامک قرار می دهد.

دانشجویان پس از دریافت کد سخا می‌توانند به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کرده و درخواست صدور گذرنامه را ثبت کنند، که پس از آن ظرف دو یا سه روز گذرنامه صادر خواهد شد.

دریافت گذرنامه اربعین با استفاده از کد سخا

مدارک لازم برای مشمولان خدمت سربازی

همانطور که اشاره شد مشمولان سربازی در سال جاری برای خروج از کشور نیازی به ارائه وثیقه مشمولیت سربازی پیش از خروج نخواهند داشت.

این افراد با در دست داشتن اصل و کپی کارت ملی می توانند برای ثبت درخواست خروج از کشور اقدام کنند؛ همچنین مشمولانی که دارای گذرنامه می باشند بعد از تحویل مدارک و صدور مجوز خروج از کشور برای اطمینان و کنترل نهایی ثبت خروج از کشور، باید به یکی از مراکز اداره گذرنامه به صورت حضوری مراجعه کنند.

مشمولان فاقد گذرنامه نیز می توانند پس از تحویل مدارک به وظیفه عمومی و صدور مجوز خروج از کشور برای درخواست صدور گذرنامه به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند .

لازم به ذکر است سربازان حین خدمت که درخواست سفر به عتبات عالیات را دارند می بایست به معاونت نیروی انسانی رده خدمتی خود مراجعه و مجوز خروج از کشور را اخذ نمایند.

مدارک لازم برای مشمولان خدمت سربازی

سخن آخر

دریافت مجوز خروج از کشور برای مشمولانی که در فرجه یکساله خود قرار گرفته اند، با ثبت درخواست خروج از کشور به صورت اینترنتی امکان پذیر می باشد.

این افراد متقاضی که از معافیت تحصیلی آنها بیش از یک ماه باقی مانده باشد، طبق آخرین تغییرات صورت گرفته در قوانین 1402 می توانند بدون ارائه وثیقه سربازی اقدام به خروج از کشور برای مراسم اربعین نمایند.

در میان این مباحث، ثبت درخواست خروج از کشور مشمولین باید طبق اعلام سازمان نظام وظیفه در موعد مقرر انجام گیرد.

در این مقاله به بررسی راهنمای دریافت ویزای اربعین برای مشمولان در فرجه یک ساله پرداختیم؛ چنانچه سوال یا ابهامی در خصوص شرایط دریافت ویزای اربعین یا نیاز به دریافت مشاوره نظام وظیفه داشتید، با مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید. مشاورین این مجموعه در کمترین زمان ممکن آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

سوالات متداول

سوال علامتشرکت مشمولین در مراسم اربعین سال 1402 به چه صورت امکان پذیر خواهد بود؟

این افراد در صورت عدم دارا بودن غیبت سربازی، می توانند با ثبت درخواست خروج از کشور برای مراسم اربعین در سامانه اینترنتی سازمان نظام وظیفه، بدون نیاز به ارائه وثیقه، می توانند وارد خاک عراق شوند.

سوال علامتشرط دریافت ویزای اربعین برای مشمولین سربازی چه چیز مواردی خواهد بود؟

عدم غیبت سربازی و باقی ماندن حداقل یک ماه از معافیت تحصیلی، اصلی ترین شرایط لازم برای شرکت مشمولین در مراسم اربعین خواهد بود.

سوال علامتثبت درخواست سفر به اربعین توسط مشمولین از طریق کدام سامانه انجام می گیرد؟

به دلیل محدودیت های مربوط به بیماری کرونا، در حال حاضر دریافت مجوز اینترنتی خروج از کشور به صورت اینترنتی از سامانه خدمات الکترونیک انتظامی به نشانی www.epolice.ir انجام می گیرد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

راهنمای دریافت ویزای اربعین برای مشمولان در فرجه یک ساله

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1402/11/28

یکشنبه

1402/11/29

دوشنبه

1402/11/30

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید