استخدامی سپاه در سال ۱۴۰۱

استخدامی سپاه در سال 1401

نهاد نظامی سپاه پاسداران به عنوان یکی بزرگترین ارگان های نظامی کشور هرساله طی فراخوان هایی اقدام به جذب افراد و متخصصان حوزه های مختلف در قالب سرباز نیروی امریه و کادر می کند.

از مهمترین شرایط افراد برای ارسال رزومه برای ورود به سپاه، می توان به عدم هر گونه سوءسابقه و دارا بودن حسن شهرت اشاره کرد.

استخدام اطلاعات سپاه، در هر زمانی که نیروی سپاه نیاز به استخدام نیروی انسانی جدید دارد، انجام شده و زمان مشخصی برای این استخدام تعیین نشده است.

از شما دعوت می کنیم در ادامه این مطلب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید تا اطلاعاتی را در خصوص شرایط استخدامی سپاه در سال ۱۴۰۱، در اختیار شما قرار دهیم.

شرایط استخدامی سپاه در سال ۱۴۰۱

شرایط استخدام در سپاه یعنی گزینش افراد دارای صلاحیت بر طبق قانون و مقررات برای انجام خدمت در یکی از مشاغل های استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

پونزاین مشاغل از نظر ماهیت شغل به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

مشاغل نظامی

مشاغل کارمندی

مشاغل مشترک

پونزنکات مربوط به تقسیم بندی سه دسته شغلی سپاه، بشرح زیر است:

مشاغل نظامی شامل مشاغل های مربوط به مدیریت های سطوح بالای سپاه و سایر مشاغلی که به دانش و مهارت نظامی نیاز دارند و یا در ارتباط مستقیم با ماموریت های نظامی هستند.

غیر از مشاغل موضوع تبصره ۱ این ماده، مدیریت سایر رده‌های سپاه و سایر مشاغلی که با پشتیبانی‌های مستقیم و نیز غیر مستقیم ‌مأموریت های نظامی سپاه ارتباط دارند، از مشاغل مشترک هستند.

مشاغل نظامی، کارمندی و مشترک با رعایت مفاد این قانون در جداول سازمان مشخص می‌شود.

شرایط عمومی استخدام سپاه ۱۴۰۱

پونزشرایط عمومی استخدام سپاه در سال ۱۴۰۱، برای کادر ثابت، پیمانی و پرسنل بسیجی ویژه (‌پاسداران افتخاری) به شرح زیر است:

 1. اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران
 2. اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه
 3. التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی
 4. عدم عضویت و هواداری از احزاب و گروه ها و سازمان های سیاسی
 5. نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروه ها و سازمان های غیر اسلامی، التقاطی، الحادی و غیر قانونی
 6. عدم اعتیاد به مواد مخدر و محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی
 7. داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی مورد نیاز
 8. داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز
 9. داشتن حسن شهرت و عدم سوء سابقه
 10.  استخدام پرسنل کادر ثابت، مشروط به داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران است.
 11.  برای مشاغل کارمندی در شرایط مساوی شرایط استخدام سپاه پاسداران، ایثارگران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و خانواده درجه یک آنان در اولویت هستند.
 12.  استخدام پرسنل مذکور در این ماده منوط به تایید صلاحیت آنان توسط هیأت مرکزی گزینش است که پس از ارزیابی در طول دوره ‌آموزش اولیه صورت می‌گیرد و در صورت لزوم هیأت مرکزی گزینش می‌تواند این اختیار را به هسته ‌های گزینش تفویض نماید.

 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه استخدامی سپاه در سال ۱۴۰۱ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

استخدام سپاه بدون کارت پایان خدمت سربازی

طبق قانون، کارمندان قرارداد پیمانی سپاه که دوره خدمت را نگذرانده‌اند، خدمت آنان در سپاه به منزله گذراندن دوره خدمت سربازی در سپاه تلقی می‌گردد.

در صورتیکه زودتر از اتمام دوره خدمت خود، از شغل مورد نظر استعفا داده و یا بر کنار شوند، مابقی دوره خدمت آن‌ها مطابق با قوانین نظام وظیفه عمومی تصمیم‌گیری خواهد شد.

شرایط استخدام سپاه برای کارمندان

شرایط استخدام سپاه برای کارمندان

پونزاستخدام کارمندان در سپاه بر دو اساس صورت می گیرد:

بر اساس مدارک تحصیلی در یکی از مقاطع پایان دوره‌های دبیرستان، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و بالاتر

بر اساس تخصص و مهارت عملی

پونزبطور کلی شرایط و موارد مربوط به استخدام کارمندان در سپاه، بشرح زیر است:

 1. شرایط استخدام سپاه پاسداران برای مشاغلی که مستلزم به کارگیری زنان باشد، آنان را استخدام می‌نماید. تغییر محل خدمت زنان باید حتی‌الامکان تابع شرایط خدمتی همسران آنان باشد.
 2. سپاه می‌تواند به منظور تأمین نیاز سازمانی خود داوطلبانی را که حداقل دارای مدرک تحصیلی پایان دوره ابتدایی هستند، با اخذ تعهد ۵ ‌سال خدمت نظامی و یا ۶ سال خدمت کارمندی به صورت پیمانی استخدام نماید و تمدید مهلت و تجدید قرارداد مجاز نیستند.
 3. خدمت پرسنل پیمانی که خدمت دوره ضرورت را انجام نداده‌اند، به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی می‌گردد و در صورتی که ‌قبل از خاتمه تعهد به هر علت از خدمت مستعفی یا برکنار گردند، برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.
 4. شرایط استخدام سپاه پاسداران برای پرسنلی که در حال انجام خدمت دوره ضرورت هستند، به صورت پیمانی خواهد بود.
 5. سپاه می‌تواند در صورت نیاز از پرسنل وظیفه در حین دوره خدمت ضرورت، همچنین پرسنل پیمانی در طول مدت قرارداد و پرسنل بسیجی اعم از عادی، فعال یا ویژه که شرایط استخدام سپاه پاسداران را دارا هستند برای کادر ثابت استخدام نماید و این قبیل داوطلبان در شرایط مساوی از اولویت برخوردارند. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات آنان تابع مقررات مندرج در این قانون خواهد بود.
 6. سپاه در مواقع جنگ و اضطرار این نیروها را احضار نموده و چنانچه بیشتر از مدت یک ماه در هر سال خدمت نمایند، به همان اندازه از مدت خدمت و آموزش سال های بعد کسر خواهد شد.
 7.  این دسته از پرسنل پس از گذراندن آموزش های لازم در بدو خدمت، از حقوق اجتماعی افراد منقضی خدمت وظیفه عمومی برای ‌استخدام و تحصیل و نظیر آن برخوردار هستند، لیکن در صورت قطع یا لغو یا بطلان قرار داد، تا انجام کامل خدمت ضرورت، حقوق مزبور از آنها سلب می‌شود.
 8.  کلیه نهادها و سازمانها، وزارتخانه‌ها و شرکت های دولتی و کارفرمایان بخش خصوصی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی موظفند شغل ‌این دسته از افراد را در طول خدمت سالانه آنها در سپاه حفظ نمایند، افراد مزبور در این مدت از دستگاه مربوطه حقوق و مزایا دریافت نخواهند نمود.
 9. حقوق و مزایای این افراد بعد از آموزش های لازم بدو خدمت مطابق حقوق و مزایای پرسنل کادر ثابت نظامی هم ردیف خواهد بود.
 10.  آیین‌نامه اجرایی این افراد ماده توسط وزارت و ستاد کل سپاه پس از کسب نظر از سازمان امور اداری و استخدامی کشور تهیه و به ‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
 11.  خرید خدمت اشخاص بنا به ضرورت و برای مدت محدود با تشخیص نیروها و سازمانهای استخدام ‌کننده به موجب آیین‌نامه موضوع ماده ۳۷ قانون ارتش هستند و اصلاحات مورد نیاز آن توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
 12.  استخدام اعضای هیأت علمی مؤسسات آموزش عالی سپاه و پرداخت حق‌التدریس به اساتید و مربیان مقاطع دانشگاهی بر اساس مقررات استخدامی هیأت علمی دانشگاهها خواهد بود.
 13. استخدام مربی و پرداخت حق‌التدریس برای آموزش های پایین‌تر از سطوح دانشگاهی، تابع آیین‌نامه موضوع ماده ۳۸ قانون ارتش خواهد ‌بود. اصلاحات مورد نیاز توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت دفاع تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
 14.  استخدام افراد در سپاه، بدون نیاز سازمانی و همچنین استخدام و یا تغییر وضع پرسنل جز به یکی از صور مذکور در این قانون مطلقا ممنوع است.

استخدام سپاه و مراکز آموزشی سپاه و دوره های آموزشی

مراکز آموزشی سپاه و دوره های آموزشی

پونزدوره های آموزشی سپاه در مکان های زیر برگزار می شوند:

دبیرستان ها و هنرستان های سپاه

آموزشگاه های نظامی

نکته ۱: دانشکده علوم و فنون نیروها از لحاظ علمی به دانشگاه امام حسین (ع) وابسته بوده و توسط نیروها اداره می‌شود.

نکته ۲: دانشکده عقیدتی – سیاسی و سایر مراکز آموزش رسته‌ای عقیدتی – سیاسی سپاه زیر نظر حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه اداره می‌شود.

دوره آموزش عمومی پاسداری

دوره عمومی پاسداری برای پرسنل کادر ثابت نظامی با مدرک تحصیلی پایان دوره راهنمایی، شش ماه در آموزشگاه نظامی است.

دوره عمومی آموزش عمومی پاسداری با مدرک تحصیلی فوق دیپلم و بالاتر، به مدت سه سال در دانشگاه امام حسین (ع) تشکیل می شود. این دوره برای پرسنلی که دارای مدرک دیپلم استخدام می شوند، در طول دوره های علوم پایه یا دانشکده علوم و فنون نیروها برگزار می شود.

دوره آموزش تخصصی اولیه در سپاه

این دوره برای پرسنل کادر ثابت نظامی که دارای مدرک پایان دوره راهنمایی هستند، صورت می گیرد، که البته بلافاصله بعد از طی دوره آموزش عمومی، حداقل به مدت شش ماه در آموزشگاه های نظامی برگزار می شود.

 

برنامه ها و مواد آموزشی این دوره باید طوری تنظیم شوند که فارغ التحصیلان بتوانند از عهده مشاغل درجات رزم آور دومی و رزم آور یکمی برآیند.

دوره آموزش تخصصی تکمیلی در سپاه

دوره آموزش تخصصی تکمیلی از جمله شرایط استخدام سپاه پاسداران برای تکمیل تخصص پرسنل کادر ثابت نظامی با داشتن درجه رزم آور یکمی، به مدت حداقل ۶ ماه در دانشگاه علوم و فنون تشکیل می گردد.

تشکیل این دوره ها باید به گونه ای باشد که کلیه پرسنل با داشتن درجه رزم آور یکمی بتوانند به موقع این دوره را طی کنند.

برنامه ها و مواد آموزشی این دوره باید طوری تنظیم گردد که فارغ التحصیلان بتوانند از عهده مشاغل درجات رزمدار دومی و رزمدار یکمی برآیند. نیل به درجه رزمدار دومی منوط به موفقیت در طی این دوره است.

استخدام سپاه و دوره‌های آموزش علوم پایه نظامی

دوره های آموزش علوم پایه نظامی

استخدام سپاه پاسداران برای تأمین و تربیت پرسنل کادر ثابت نظامی که با مدرک دیپلم استخدام می‌شوند، اقدام به تشکیل دانشکده علوم پایه نظامی در دانشگاه امام حسین (ع) می‌نماید.

پونزحداقل مدت آموزش این دانشکده ۷ ترم تحصیلی، در دو دوره هایی به شرح زیر است:

دوره اول

این دوره حداقل شامل ۴ ترم تحصیلی بوده و برای آموزش به کسانی که با مدرک تحصیلی پایان دوره دبیرستان از طریق مسابقه ورودی ‌پذیرفته می‌شوند، تشکیل می‌گردد.

دوره دوم

این دوره حداقل شامل سه ترم تحصیلی بوده و برای کسانی که با انجام ارزیابی و مسابقه ورودی از بین داوطلبان فارغ التحصیل دوره اول پذیرفته شده‌اند، تشکیل می‌گردد.

 • ‌تبصره ۱ – پرسنلی که با مدرک پایین تر از دیپلم استخدام شده و موفق به اخذ مدرک دیپلم شده‌اند، می‌توانند در آزمون ورودی دوره اول دانشکده علوم پایه نظامی شرکت نمایند و در شرایط مساوی حق تقدم با پرسنل شاغل است.
 • ‌تبصره ۲ – در صورت ضرورت و فوریت، سپاه می‌تواند از دارندگان مدارک فوق دیپلم مورد نیاز، برای شرکت در ‌آزمون ورودی دوره دوم آموزش علوم پایه نظامی ثبت نام نماید.
 • تبصره ۳ – مواد و برنامه‌های آموزشی این دانشکده باید طوری تنظیم گردد، که با گذراندن دوره‌های آموزش بعدی، فارغ‌التحصیلان دوره اول از‌ عهده مشاغل درجات ستوان سومی تا سرهنگی برآمده و فارغ‌التحصیلان دوره دوم آمادگی انجام وظیفه در مشاغل درجات ستوان دومی و بالاتر را داشته باشند.
 • ‌تبصره ۴ – ستاد کل سپاه می‌تواند در رسته‌هایی که ضروری می‌داند، دوره‌های دوم علوم پایه نظامی، مقدماتی رسته ای و عالی رسته ‌ای را به صورت ‌پیوسته و با حداقل پنج ترم تحصیلی اجراء نماید.
 • ‌تبصره ۵ – سپاه می‌تواند بنا به ضرورت دوره دوم علوم پایه نظامی را در دانشکده علوم و فنون نیروها اجراء نماید.

توجه داشته باشید که جذب نیروها در زمان تعیین شده انجام می گیرد و افراد واجد شرایط برای موارد مورد نیاز نیروی سپاه استخدام می شوند.

نحوه استخدام سپاه پاسداران 1400

نحوه استخدام در حفاظت اطلاعات سپاه

بخش اطلاعات سپاه، واحدی است که از سال ۸۸ با کنار هم قرار گرفتن واحد معاونت اطلاعات سپاه و چند ارگان دیگر تشکیل شده است و رئیس آن مستقیما از طرف نهاد رهبری منصوب می‌شود.

کار اطلاعات سپاه در زمینه‌های سایبری و جنگ نرم باعث شده است که در این حوزه آگهی استخدامی سپاه به سمت به کارگیری نیروهای متخصص در زمینه فناوری اطلاعات و سایبری باشد.

البته در صورتی که نیاز به استخدام نیروی انسانی در رده‌های شغلی این بخش وجود داشته باشد، در آگهی‌های استخدامی که توسط این نهاد منتشر می‌شوند اعلام خواهد شد.

شرایط استخدام سپاه برای بانوان

شرایط استخدام سپاه برای زنان (با مدرک دیپلم) با مردان متفاوت است و استخدام آن ها به شرایط همسران و خدمت آنان مشخص می شود. البته شرایط عمومی استخدام زنان با مردان برای استخدام در سپاه یکسان است.

پونزشرایط اختصاصی بانوان برای استخدام در سپاه عبارتند از:

بانوانی که دارای مدرک دیپلم و یا بالاتر از دیپلم هستند، با داشتن شرایط عمومی استخدام، می توانند نسبت به استخدام سپاه پاسداران اقدام نمایند.

حداقل قد بانوان برای استخدام باید ۱۶۰ سانتی متر باشد.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که تحقیقات محلی توسط سپاه در مورد متقاضی انجام می شود.

توجه: شرایط استخدامی سپاه در سال ۱۴۰۱ هنوز اعلام نشده است؛ اطلاعات ذکر شده، آخرین اطلاعاتی است که در اختیار داریم و در صورت اعلام شرایط جدید این صفحه بروز رسانی خواهد شد.

نحوه استخدام در حفاظت اطلاعات سپاه

سخن آخر

سپاه پاسداران از جمله نهادهای نظامی کشور است که هر ساله طی انتشار اطلاعیه هایی، از علاقه مندان به ورود به ارگان در قالب نیروی امریه، رسمی و یا قراردادی دعوت به همکاری می کند.

شما می توانید از آخرین اخبار مربوط به استخدام سپاه را از طریق همین صفحه مطلع شوید. چنانچه سوال یا نیاز به راهنمایی دارید، در بخش نظرات مطرح نمایید. از همراهی شما با آویژه سپاسگزاریم.

سوالات متداول

شرایط استخدام سپاه برای بانوان چیست؟

در حال حاضر استخدامی برای بانوان در سپاه انجام نمی گیرد.

شرایط استخدام سپاه برای کارمندان چیست؟

بر اساس مدارک تحصیلی و تخصص های عملی اشخاص

شرایط عمومی استخدام سپاه چیست؟

اطلاعات مربوط به این موارد در مقاله فوق به اطلاع دوستان گرامی رسانده شد.

استخدامی سپاه در سال ۱۴۰۱

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه استخدامی سپاه در سال ۱۴۰۱

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 2,145 نظر:
 1. بسم رب شهدا و صدقین
  باسلام بنده۸ ۳ساله هستم با مدرک کاردانی فناوری اطلاعات . با ۱۵ سال سابقه الان در حال حاضر بیکارم.عضو فعال بسیج . مسول بسیج دانشجویی اخرین سمت ام بوده امکان جذب در سپاه را دارم لطفا پاسخ بدید ممنون میشم.

 2. با عرض سلام و تبریک به مناسبت ایام ولادت امیر معمنان علی (ع) دوستان عزیز من علاقه زیادی به سپاه دارم از سال ۱۳۹۰من جز بسیج فعال سپاه بودم درتمام مراسمات شرکت داشتم چکاری باید انجام تا بتونم عضو سپاه بشم دیپلم برق صنعتی هستم ۳۲ سالمه
  ممنون یا علی

 3. سلام وقت بخیر ۱۷ سالمه اقا هستم رشته ام فنی حرفه ای کاردانش تاسیسات قدم ۱۶۵ وزن ۶۵ استخدام سپاه می کنندبه کجا مراجعه کنم

   1. سلام خسته نباشید ۲۴ سالم هست سربازی هم رفتم تنها هدف‌ و آرزویم شهادت هست اگر میشه کمکم کنید از تهران

  1. سلام من فوق لیسانس علوم انسانی رو دارم می خواستم بدونم می تونم در سپاه استخدام بشم لطفا رهنمای کنید سنم ۲۷ ساله

   1. سلام سپاه به شرح ذیل می باشد:
    ۱٫ داوطلبان می بایست دارای مدرک دیپلم و دوره ی پیش دانشگاهی ( سال چهارم ) باشند.
    ۲٫ برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی
    ۳٫ دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران
    ۴٫ برای رشته های ریاضی و تجربی معدل کل سال آخر آن ها کمتر از ۱۴ نباشد و یا متوسط معدل سه سال آخر تحصیلی از ۱۴ کمترنباشد.
    ۵٫ برای رشتهای انشانی معدل کل سال آخر از ۱۶ کمتر نباشد و یا متوسط معدل سه سال آخر تحصیلی از ۱۶ کمترنباشد.
    ۶٫ پذیرش دانشجو در کلیه رشت ها از بینداوطلبان مرد صورت می گیرد.
    ۷٫ حداقل قد ۱۷۰ و حداکثر ۱۹۰ سانتی متر
    ۸٫ موفقیت در سیر مراحل گزینش سپاه
    ۹٫ داوطلبان در ابتدای شروع به تحصیل به عنوان پاسدار محصل شناخته شده و دوره آموزش عمومی پاسداری را به مدت نیم سال در یکی از مراکز آموزشی سپاه طیمی نمایند.
    ۱۰٫ باید دروس مصوب و تعداید از واحد های خاص دانشگاه که تحت نظام تربیتی ( نظامی ، فرهنگی ، ورزشی ) را بگذرانند.
    ۱۱٫ سپردن تعهد مبنی بر رعایت کلیه مقررات و ضوابط آموزشی، انضباطی، تربیتی و مقررات نظامی دانشگاه در طول تحصیل و پس از اتمام تحصیلات
    ۱۲٫ دانشجویان مقطع کاردانی به درجه ستوان سومی و کارشناسی به درجه ستوان دومی نائل خواهند شد.
    زمان استخدام سپاه در هر دوره بر اساس نیاز به نیروی انسانی جدید توسط سپاه پاسداران اعلام می شود و بدیهی است که تقویم زمانی مشخصی و یکپارچه ای برای آن وجود ندارد. بدین ترتیب، زمان استخدام سپاه ۱۴۰۱, استخدام خواهران و آقایان در سپاه (نیروی دریایی، زمینی، بسیج، قدس، هوافضا) و همچنین جذب نیروی مورد نیاز دیگر جایگاههای شغلی صرفا در بازه زمانی محدود و مقرر شده انجام می شود و بر این اساس، داوطلبان واجد شرایط خانم و آقا می توانند نسبت به استخدام خود در نهاد سپاه اقدامات لازم را به عمل آورند

 4. با سلام بنده عضد بسیج فعال هستم
  فقط تنها مشکی دارم این است پدرم متولده عراقه آیا میتونم عضو شم

  1. باسلام وخسته نباشید
   نوجوانی۱۶ساله هستم علاقه زیادی به مکانیکی دارم لطفا راهنمای کنید

 5. سلام خانومی هستم ۲۸ ساله علاقه مند برای شرکت در سرباز معلمی هستم مدرکم لیسانس حسابداری دارم باید چه کاری انجام بدهم?

  1. سلام خسته نباشید خدمت شما بنده فارغ التحصیل رشته فنی و حرفه ای هستم میخوام برم استخدام درجه داری سپاه میتوانید بگید که این استخدام چه ماهی صورت می‌گیرد

  1. نخیر امکانش نیست البته اگه حداکثر تا شهریور امسال دیپلم بگیری میتونی عضو نیروی زمینی ارتش بشی

 6. سلام من لیسانس عمران دارم میخوام تو سپاه استخدام بشم سنم هم ۲۶ سال هست و سربازی هم تو خود سپاه خدمت کردم پدرم هم سابقه ۱۳ ماه توجبهه به عنوان داوطلب روداره میتونم تو سپاه استخدام بشم یانه راهنمایی کنید ممنون

 7. سلام خسته نباشین
  عمل بینی و کشیده شدن چند دندان (۳) ممکنه باعث بشه توی آزمون رد بشیم؟
  بقیه شرایط مثل سن وضعیت جسمانی و روحی سالم نبود ابتلا به بیماری و عدم سوپیشینه رو دارم…
  مدرکم دیپلم فنیه میشه برای دانشگاه افسری اقدام کرد؟

 8. من در ۱۵ سالگی کارت مقدماتی ام رو گرفتم و در ۱۶ سالگی کارت عادی ام رو گرفتم الان ۱۷ سالمه و تازه ۴ ماه که کارت فعال ام رو گرفتم و رشته ام هم دهم اتوماسیون صنعتی هستش من الان میتونم در سپاه یا راهنمای رانندگی استخدام بشم

  1. سلام من دیپلم علوم انسانی دارم سنم هم ۳۸سالمه میشه استخدام سپاه بشم کارت فعال بسیجم دارم لطفان راهنماییم بفرماید

 9. سلام
  دمتون گرم
  فقط دوستان اگه در این شغل تونستین تازه از آزمون علمی‌ش به خوبی بیرون بیاین تازه میرسین به مصاحبه و آزمونهای فیزیکی،روانی،جسمانی و غیره…
  در ضمن کسی که این شغل رو انتخاب میکنه باید نهایت اون سختی و به قولی تا تهش واسه..
  دوباره دمتون گرم

 10. سلام و درود فراوان
  دمتون گرم
  همین و بس

  دوستان سپاه یا استخدام نیرو های نظامی خیلی محدودیت داره…،همینطوری نیس که ثبت نام کنی در بیای و تمام…
  اگه از آزمون علمی به رتبه خوب بتونی دربیای و فرم پرکنی و فلان و بهمان…تازه میرسی به آزمون های سلامتی..
  مصاحبه و غیره
  واینکه این شغل رو انتخاب کنی باس تا تهش واسه
  دوباره دمتون خیلی گرم

 11. سلام خسته نباشید
  آیا مدرک پیام نور مورد تایید سپاه برای استخدمی هست
  ممنون میشم پاسخ بدید

 12. اینجانب بعنوان بسیج ویژه مدت چهارده ساله خدمت میکنم لطفا بفرماید چگونه پاسدار بشم ولباس سبز مفتخربشم

  1. سلام.استخدام هر دو همین الان هست.
   استخدام افسری، این ماه تا ۲۸ مدت هست.
   ولی درجه داری بیشتر وقت داره.
   هر چه زودتر نسبت به ثبت نام خودتون اقدام کنید.

 13. سلام اینجانب عضو بسیج ویژه هستم مدت مدت چهارده ساله ،،دوست دارم پاسدار بشوم مبلس به لباس سبز پاسداری لطفا بگی چجور

 14. نیروی فنی کار هستم
  تراشکار -فرزکار ,جوشکار،تعمیرات دستگاه،گیربکس و غیره واردم

 15. سلام خسته نباشید همسر من لیسانس مهندسی مکانیک دارند سن ۳۲ایثارگرمیتونند استخدامی سپاه اقدام کنند وچطورممنون میشم راهنمایی کنید

 16. سلام دوستان عزیز
  توجه داشته باشین که در صورت استخدام در نیروهای مسلح خصوصا سپاه، بنا بر هر دلایلی خواستین بیاین بیرون شرایطش خیلی سخته و حداقل یکی دوسال اذیت میکنن. لذا باید خیلی دقت کنید پشیمون نشید.علاوه بر اون خیلی محدودیتهایی در زندگی خواهید داشت.

 17. سلام وقت بخیرمن ۱۰سال خدمت کردم تو بسیج مدرکم تاراهنمای هستش من میخوام خدمت کنم

 18. من خانمی شاغل با ۲ فرزند با مدرک دیپلم با ۷ سال سابقه کاری در یک شرکت خصوصی متولد ۱۳۶۴ هستم . می تونم در سپاه کار کنم ؟ چون به کار نیاز دارم.

  1. سلام دوستان عزیز
   توجه داشته باشین که در صورت استخدام در نیروهای مسلح خصوصا سپاه، بنا بر هر دلایلی خواستین بیاین بیرون شرایطش خیلی سخته و حداقل یکی دوسال اذیت میکنن. لذا باید خیلی دقت کنید پشیمون نشید.علاوه بر اون خیلی محدودیتهایی در زندگی خواهید داشت.

   1. سلام نیروی قراردادی قرارگاه سازندگی می خواهم برم تسویه بگیرم برم نیروطرح امنیت. راهنمای بفرماید تشکر.

   2. سلام، ما مدارک کارشناسی و بسیج استخدام را تحویل سپاه دادیم، پزشکی و ادامه روند استخدام چه موقع است؟ و دوره آموزشی با مدرک کارشناسی چه مدت و کجا انجام می شود؟

    1. سلام
     آیا سپاه نیروی فوق لیسانس روانشناسی خدمت سربازی هم انجام داده با ۲۸ سال سن رو جذب میکنه؟

  2. سلام، ما مدارک کارشناسی و بسیج استخدام را تحویل سپاه دادیم، پزشکی و ادامه روند استخدام چه موقع است؟ و دوره آموزشی با مدرک کارشناسی چه مدت و کجا انجام می شود؟

 19. سلام من یک خانم شاغل هستم دارای ۲ فرزندو متولد ۱۳۶۴ و ۷ سال سابقه کاری دارم .با مدرک دیپلم می تونم در ارگان نظامی استخدام شوم.

 20. اینجانب ۴۰ساله هستم لطفا جوابگو سوال من باشید مغازه دار هستم ولی عاشق اطاعات هستم چگونه میتونم ثبت نام و گذینش بشم

  1. سلام خسته نباشی من از استان ایلام از یکی از شهرستان ها استان مزاحم میشم ۳۰سالمه د دارای دیپلم کامپیوتر و عضو فعال در بسیج خیلی دوست دارم در بسیج خواهران کار کنم لطفا کمکم کنید

  2. سلام رضا بابای هستم متولد خرداد۱۳۶۴ من از ۱۲ سالگی عضو فعال بسیج سوادکوه شمالی مازندران هستم وخدمت سربازی رادر سپاه نیروی مقاوت بسیج گذرانده ام مدرک دیپلم برق راننده پایه دو والان هم درپایگاه محل مشغول هستم وعضو گردان امنیتی امام علی هستم ۳۶ سالمه عاشق شهادت در راه رهبرم هستم مدت ۲۵ ساله کلا فعالیت دارم دوست دارم درسپاه خدمت کنم واستخدام بشوم پدرم ایثار گر و۶ماه در سپاه جبه بوده است ایا کسی هست که دست مارا بگرد ما که عاشق شهادت هستم وهمه پرونده من درسپاه هست کسی هست یاری کنه متوصل شدیم به امام زمان

 21. با سلام بنده خدمت نرفتم علاقه زیادی به استخدام در سپاه دارم و دیپلم هم دارم .معدلم هم بالای ۱۴هستش .ایا قبول میشم؟

 22. سلام خسته نباید من لیسانس برق قدرت دارم برای ثبت نام سپاه باید کجا برم؟ کدوم رسته ها با رشته من استخدامی داره؟

  1. من خانمی شاغل با ۲ فرزند با مدرک دیپلم با ۷ سال سابقه کاری در یک شرکت خصوصی متولد ۱۳۶۴ هستم . می تونم در سپاه کار کنم ؟ چون به کار نیاز دارم.

  1. سلام محمد علی هستم ۳۲ساله هستم لطفا راهنمای بفرمایید چطور می توانم در سپاه مشغول بکار بشم فرزند جانباز ۷۰/ مدرک لیسانس دارم بیکار.

   1. سلام وخسته نباشید برادر و خواهر گرامی من ۳۰ سال سن دارم دارای مدرک لیسانس مدیریت و مهندسی هستم بیکارم و فرزند ایثار گر هستم که پدرم ۳۳ماه در جبهه حق علیه باطل حضور داشته و بنده از بچه گی بسیج فعال بودم شرایط استخدامی را دارم؟

 23. سلام وتبریک سال جدیدخدمت مشاوران آویژه بنده خانم هست ومدت ۱۳سال بسیجی دارم ومدت ۱۰سال هم بسیجی کادر. لیسانس حسابداری .۳۹سالم هست میخواستم بپرسم سپاه چه شرایطی برای نیروهای خریدخدمت ای داردویاشرایط سنی هست اکرراهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
  جواب بنده رواین گفتید
  سلام وقت بخیر متاسفانه شرایط سنی شما برای استخدامی سپاه مناسب نیست و در حال حاضر نیز فرخوان استخدامی از سوی سپاه منتشر نشده است
  مکرنمیگیدشرایط ۱۶تا۴۰سال هست درسپاه
  الان چطورسن بنده نمیخوره
  وسوال بنده برای نیروی خریدخدمت هست نه رسمی
  اکرمجددبررسی شودسوال بنده وجواب بدیدممنون میشم
  یاحق

 24. سلام وقت بخیر
  ببخشید اگر شخصی (خواهر) یکدست نداشته باش. میتواند برای سپاه ثبت نام کند؟؟

 25. سلام وقت بخیر
  ببخشید اگر شخصی (خواهر) یک دست نداشته باشه میتونه برای سپاه ثبت نام کنه؟

   1. سلام من ۲۰ سالمه قدم ۱۶۹.۵ سانتی متره و حدود ۵ سال بسیج فعال هستم مدرک تحصیلی دیپلم برق آیا میتونم برای استخدامی اقدام کنم

 26. سلام‌علیکم‌خسته‌نباشید‌ بنده‌طلبه‌پایه‌سوم‌هستم۱۸ساله‌آیا‌میتوانم‌‌‌‌جذب‌سپاه‌پاسداران‌شوم؟سربازی‌هم‌نرفتم

 27. سلام‌علیکم‌‌‌خسته‌نباشید‌ بنده‌طلبه‌پایه‌سوم‌هستم‌آیا‌میتوانم‌جذب‌سپاه‌پاسداران‌شوم‌؟سربازی‌هم‌نرفتم
  ۱۹سالمه

 28. با سلام
  من رشته ریاضی فیزیک میخونم ، ۱۶ سالمه قدم هم که ۱۷۲ سانتی متر هست .
  آیا میتوانم در سپاه استخدام شوم ؟!

 29. باسلام وتبریک سال جدیدخدمت مشاوران آویژه بنده خانم هست ومدت ۱۳سال بسیجی دارم ومدت ۱۰سال هم بسیجی کادر. لیسانس حسابداری .۳۹سالم هست میخواستم بپرسم سپاه چه شرایطی برای نیروهای خریدخدمت ای داردویاشرایط سنی هست اکرراهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  1. سلام وقت بخیر متاسفانه شرایط سنی شما برای استخدامی سپاه مناسب نیست و در حال حاضر نیز فرخوان استخدامی از سوی سپاه منتشر نشده است

  1. سلام وقت بخیر بنده لیسانس حقوق از دانشگاه پیام‌نور هستم اعلام کردن برای استخدام باید حکم مسئولیت بگیرید
   چه حکم مسئولیتی از بسیج بیشتر بکارم میاد

    1. سلام. ۳۴سالمه و برای سپاه اقدام کرده بودم اما به دلیل رشته گیاهپزشکی رد شدم الان می خوام اقدام کنم فایده ای داره

 30. سلام لطفا به غیر از محل رزکان نو برای استخدام کارمندی کجا مراجعه کنم ۵۵ ساله ام بیمه اختیاری رد میکنم فوق لبسانسم و دانشجو دکتری ناتمامحدود ۲۰ سال سابقه بیمه دارم ایثارگر ارتشم میکروبیولوژی دانشگاه ازاد کرجم متشکرم.

   1. باسلام وتبریک سال جدیدخدمت مشاوران آویژه بنده خانم هست ومدت ۱۳سال بسیجی دارم ومدت ۱۰سال هم بسیجی کادر. لیسانس حسابداری .۳۹سالم هست میخواستم بپرسم سپاه چه شرایطی برای نیروهای خریدخدمت ای داردویاشرایط سنی هست اکرراهنمایی بفرمایید ممنون میشم

    1. سلام وقت بخیر متاسفانه شرایط سنی شما برای استخدامی سپاه مناسب نیست و در حال حاضر نیز فرخوان استخدامی از سوی سپاه منتشر نشده است

     1. سلام و درود فراوان
      دمتون گرم
      همین و بس

      دوستان سپاه یا استخدام نیرو های نظامی خیلی محدودیت داره…،همینطوری نیس که ثبت نام کنی در بیای و تمام…
      اگه از آزمون علمی به رتبه خوب بتونی دربیای و فرم پرکنی و فلان و بهمان…تازه میرسی به آزمون های سلامتی..
      مصاحبه و غیره
      واینکه این شغل رو انتخاب کنی باس تا تهش واسه
      دوباره دمتون خیلی گرم

 31. سلام، الان استخدامی دانشگاه افسری سپاه هست؟
  چه زمانی ثبت نام هست
  و چطور باید ثبت نام کرد؟

  لطفا راهنمایی کنید من ۱۹ ساله دیپلم انسانی هستم

  1. سلام این دانشگاه از دو طریق کنکور سراسری و آزمون های داخلی سپاه اقدام به جذب دانشجو میکند ،بعد از کنکور سراسری و طبق نتیجه و انتخاب رشته اگر مجاز به شرکت در این دانشگاه بودید صلاحیت شما بررسی میشود.

   1. سلام و درود
    خداقوت
    من دخترم و ۱۵ سالم هست و علاقه دارم که عضو سپاه بشم میشه لطفا راهنمایی کنید

    1. سلام وقت بخیر در حال حاضر فراخوان فعالی برای جذب نیرو از سوی سپاه وجود ندارد

    2. با سلام و عرض احترام
     ببخشید من الان میخوام برم خدمت با دریافت پایان خدمت میخوام عضو بشم مدرک دیپلم هم دارم
     یه سوال اساسی دارم و اونم اینه که در حین استخدام و عضویت میشه ادامه تحصیل داد ؟

 32. سلام.وقتتون بخیرمن قبلا پرسیده بودم من متولد ۱۳۷۱/۸/۸دارای مدرک لیسانس حقوق از استان هرمزگان میباشم با توجه به این که شرایط سنی تا ۴۰سال هم قید شده شاید در قسمت های دیگر شرایط سنی فرق داشته باشه شما گفتین میتونم با مدارکی که دارم به استان محل خودم مراجعه نمایم .چند ماه پیش که هنوز شرایط استخدامی مهلت تمام نشده بودم من به گزینش استان خودم بارها مراجعه نمودم همش میگفتند تماس میگیریم یا اعطلاع میدهیم.ودر اخر با اینهمه رفت وامد گفتند سن شما بالا میباشد.وبارها ایراد از سن گرفتند.همه شرایط من با استخدامی درست بود فقط از سنم ایراد گرفتند.اگر چند سال پیش هم که مدرک لیسانس نداشتم بخاطر سن چند سال از عمرم گذشت حالا با مدرک لیسانس دوباره همون ایراد.لطفا اگه هنوز در بخش های دیگر با این شرایط سنی میشود.راهنمایی نمایید به کدام قسمت استان خودم مراجعه نمایم.چون من خییلی علاقه به استخدام در هر قسمت از بخش سپاه باشد دارم.ولی خیلی مرا سردرگم میکنند.اگر میشود یا راهی هست راهنمایی نمایید-باتشکر مجتبی ترکمانی

 33. سلام ببخشید کسی که صافی کف پا داشته باشه و دارای کارت معافیت پزشکی باشد ودارای تمامی شرایط و معدل بالا باشد می تواند در سپاه استخدام شود و به نیرو هوا فضا سپاه برود؟!

 34. احتراما فرماندهی محترم سپاه اینجانب جانباز جنگ تحمیلی حدودا ۸ سال صادقانه در سپاه پاسداران بودم وبساز دفاع مقدس ود جبهه شیمیایی شدم اکنون عودت به کاررا میخواهم میتوانم تمام وقت در هرشهرستان یاگشورهای چون سوریه ارمنستان اوکراین باصطلاح دید شما تمام وقت در خدمتم حمیدرضا اسفیدانی ۰۰۵۱۵۱۲۷۶۹ کد ملی

  1. من طلبه هستم من رشته علوم قرآن حدیث برداشتم میتوانم برم نیرو انتظامی و سپاه چی

  2. من طلبه هستم من رشته علوم قرآن حدیث برداشتم میتوانم برم نیرو انتظامی و سپاه

   1. سلام وقت بخیر من رشته ای کاردانی میخونم آیا برای ثبت‌نام به سپاه باید قرآن رو حفظ باشیم

  3. سلام‌علیکم‌‌‌خسته‌نباشید‌ بنده‌طلبه‌پایه‌سوم‌هستم‌آیا‌میتوانم‌جذب‌سپاه‌پاسداران‌شوم‌؟سربازی‌هم‌نرفتم‌

 35. سلام من پایه دوازدهم انسانی هستم قدم ۱۷۰ هست خرداد دیپلمم میاد الان باید چیکار کنم برا گزینش و اینا…؟

  1. احتراما فرماندهی محترم سپاه اینجانب جانباز جنگ تحمیلی حدودا ۸ سال صادقانه در سپاه پاسداران بودم وبساز دفاع مقدس ود جبهه شیمیایی شدم اکنون عودت به کاررا میخواهم میتوانم تمام وقت در هرشهرستان یاگشورهای چون سوریه ارمنستان اوکراین باصطلاح دید شما تمام وقت در خدمتم حمیدرضا اسفیدانی ۰۰۵۱۵۱۲۷۶۹ کد ملی

  1. سلام ۳۷ساله هستم دارای مدرک فوق دیپلم دارم باید ۱۵ سال بسیج فعال دارم مسولیت آموزش پایگاه وجزگردان عاشورا دسته رزمی پایگاه پایان خدمت نزسا دارم متاهل هستم شرایط استخدام کادر بسیج فعالی برا سپاه دارم

   1. سلام علیکم بنده متولد ۶۸ دیپلم قد۱۶۳وزن ۹۰کیلو میتونم استخدام سپاه بشم یا نه بسیجی هم دارم ۱۰سال

 36. سلام من ۴۰سال سن دارم برای استخدام در سپاه میتونم نام نویسی کنم یا شرایط سنی داره. آیا راننده یا برای کارهایی مثل تاسیسات نیرو نمیگیره ممنون

  1. سلام‌علیکم‌‌‌خسته‌نباشید‌ بنده‌طلبه‌پایه‌سوم‌هستم‌آیا‌میتوانم‌جذب‌سپاه‌پاسداران‌شوم‌؟سربازی‌هم‌نرفتم
   ۱۹سالمه

 37. سلام بنده از سال ۸۴ تا به امروز بسیج فعال بودم وتقریب۴ ماه هستش فرمانده بسیج منطقه سکونت خودمون هستم از انجا که ۷ سال هست با نهضت سواد اموزی همکاری میکنم ورشته مشاوره ولیسانس با معدل بالای ۱۵ هستم چودر کنار این کار خدا پسندانه عاشق دبیری هستم هم چنان در بلاتکلیفی به سر میبریم خواهش میکنم از طرف سپاه پی گیر استخدامی این قشر انقلابی هم باشید ممنونم از شما اجرتان با اقا امام زمان

 38. باسلام خدمت شما خسته نباشید یه سوال داشتم
  من دیپلم برق ساختمان کاردانش دارم با۱۵,۳۰معدل کل ۲۲سن دارم وکارت پایان خدمت و کمربند زر کیوکوشین ایامیتونم استخدام در جه داری سپاه بشم کارت فعال بسیج هم دارم.ممنون از شما.

 39. سلام افسر محصل ها اگه تو خرداد نتونن دیپلم تحویل بدهند میتونن شهریور بیارن دیپلم رو؟

  1. سلام. ۳۴سالمه و برای سپاه اقدام کرده بودم اما به دلیل رشته گیاهپزشکی رد شدم الان می خوام اقدام کنم فایده ای داره

 40. سلام نیروی وارد و متخصص برق و اتوماسیون میتواند در سپاه کاری با حقوق مکفی پیدا کند ؟؟؟؟؟

 41. دیپلم معدل ۱۵٫۵
  متولد ۷۵
  متاهل
  فرزند ایثارگر
  بسیج فعال
  شرایط استخدام شدن رو دارم ؟

 42. سن ۲۵ سال
  بسیج فعال
  دیپلم ریاضی با معدل ۱۶
  خدمت نرفتم اما غیبت ندارم

  ایا میتونم برای استخدام سپاه اقدام کنم ؟

 43. سلام وقت بخیر،همسر بنده متولداردیبهشت سال ۷۸ هستن و لیسانس حسابداری دارند،فرزند سپاهی بازنشسته و ایثارگر هستن و دوازده سال عضو بسیج فعال دارن،چندباری اقدام کردند برای استخدامی ولی متاسفانه هربار میگفتن به علت اینکه لیسانس هستن جذب نمیشه نیاز به راهنمایی داریم آیا هنوز سپاه پاسدارن جذب نیرو در سال ۱۴۰۱ دارن یا خیر؟چطور میتونیم پیگیر باشیم؟

 44. سلام وقت بخیر،همسر بنده متولد سال ۷۸ هستن و لیسانس حسابداری هستن،فرزند سپاهی هستن و دوازده سال عضو بسیج فعال هستن نیاز به راهنمایی داریم آیا هنوز سپاه پاسدارن جذب نیرو دارن یا خیر؟چطور میتونیم پیگیر باشیم؟

 45. میلاد گلی هستم ترم ۴ دانشگاه هستم رشته حسابداری هستم عضو بسیج هستم ۱۹ سالم هست می توانم سپاه ثیت نام کنم

 46. سلام من دیپلم کامپیوتردارم وسابقه بسیج هم دارم ودرمشهد هستم برای ورودبه سپاه باید کجابرم وچطور میتونم اقدام کنم
  ممنون

 47. سلام علیکم من علاقه زیادی به سپاه پاسداران و این نظام مقدس دارم و متولد ۶۸هستم خواهش میکنم کمکم کنید و فعالیت زیادی در سپاه داشتم و دارم

 48. سلام علیکم من علاقه زیادی به سپاه پاسداران و این نظام مقدس دارم و متولد ۶۸هستم خواهش میکنم کمکم کنید

 49. سلام و درود
  بنده ۱۹ سال سن دارم با مدرک دیپلم انسانی معدل ۱۵ و بسیج عادی هنوز به فعال تبدیل نشدم میتونم واسه درجه داری اقدام کنم یا نه
  ممنون

 50. سلام و عرض احترام
  ضمن تشکر از عزیزان این سایت خوب
  حدودا ۲۵ یا ۲۶ ساله بودم برای استخدام در وزارت اطلاعات گزینش شدم تست هوش روانشناسی مصاحبه و… را دادم.فردی که مصاحبه میکرد گفت میری اطلاعات سپاه قدس یادمه به ایشان گفتم ” حرفتان مثل این هست رفتی خواستگاری دختره بگه معرفیت کنم میری دخترخاله ام رو بگیری؟” من اینجا رو دوست دارم و از دادن جونمم ابایی ندارم چون دوست ندارم توی تشک در بستر بیماری بمیرم و… یکروز زنگ زدند گفتند بدرد کار ما نمیخورید .
  از طرف حوزه چون بسیجی بودم و سالها توی حوزه فعالیت داشتم معرفی شدم گزینش سپاه چهارراه ابسردار اونجا هم هیچوقت تماس نگرفتند ، یادم هست آقایی توی حوزه بود که دیپلم داشت و حتی نمیتوانست حرف یومیه اش را بزنه اما چون برادرش سپاهی بود پذیرفته شد اونم نه از طریق این شیوه و راحت رفت سپاه انصار و مشغول خدمت شد .
  این مطالب رو عرض کردم که دل به این استخدامها اگر نفری درون سازمان ندارید نبندید همیشه یک برنامه جایگزین حتما داشته باشید .من سه مرتبه بدون خواست خودم توسط عضو نفریاب در دانشگاه مسجد و… به وزارت معرفی شدم اما هیچوقت … . خدارا شکر برنامه جایگزین داشتم و الان وضع مالی ام خوب هست اما میدونم که عاشق بودن چیز دیگری هست .

 51. با سلام آقا هستم دارای ۲۱ سال سن و مدرک دیپلم حسابداری و قدم حدودا ۱۶۵ سانت میباشد و دارای کارت بسیج عادی بند شرایط استخدام در سپاه رو دارا می‌باشم یا نه؟

 52. با سلام آقا هستم دارای ۲۱ سال سن و دیپلم حسابداری و قدم حدود ۱۶۵ هستش و دارای کارت بیسج عادی بنده دارای شرایط استخدام در سپاه رو دارا می‌باشم یا نه؟

 53. سلام ببخشید من همه ی مراحل استخدامی رو تموم کردم منتظر اعزامم میدونید اعزام کی هس

  1. سلام خدمت شما، براساس مدرک لیسانس امکان جذب دارید، با مدارک شناسایی و کارت بسیج به یکی از مراکز گزینش استان مراجعه کنید.

 54. سلام متولد ۱۳۶۳ هستم دارای پایه یک رانندگی..دیپلم ..بسیج فعال …ضابط بسیج هم هستم عضو شورا هم هستم در یگان های امنیتی هستم آیا مارو هم جذب میکنن..در خدمت باشیم ممنون میشم جواب بدید خیلی علاقه دارم

  1. سلام خدمت شما ، با مدرک دیپلم ، شرایط سنی حداقل ۱۸ و حداکثر ۴۰ سال است، با مدارک شناسایی و کارت بسیج به یکی از مراکز گزینش استان مراجعه کنید.

 55. سلام لیسانس علوم قرانی دارم سنم ۳۵سال هستشرایط برای استخدام دارم یا نه

 56. با سلام. با مدرک لیسانس رشته جغرافیا که واسه دانشگاه پیام نور هست. در سپاه استخدام میکنند؟و با سن ۲۶؟

  1. سلام حداکثر سن جذب ۴۰ سال است و برای مدرک لیسانس عضو میگیرند اما باید به توجه به میزان جذب در مراکز گزینش استان خود و مرتبط بودن رشته اقدام کنید.

 57. با سلام. با مدرک کارشناسی رشته جغرافیا که واسه دانشگاه پیام نور هست. در سپاه استخدام میکنند و با سن ۲۶؟

  1. سلام حداکثر سن جذب ۴۰ سال است و برای مدرک لیسانس عضو میگیرند اما باید به توجه به میزان جذب در مراکز گزینش استان خود و مرتبط بودن رشته اقدام کنید.

 58. سلام از چند سالگی می‌توان وارد شد و چه مدرک تحصیلی میخواهد و چه رسته هایی دارد
  ومن پدرم جانباز هست آیا بر استخدام تا ثیر دارد؟؟

 59. سلام من لیسانس مدیریت مالی وارشدمدیریت دولتی دارم و فرزند رزمنده جنگ تحمیلی هستم امتیاز ودارم ۳۱سالمه بسیج فعال و دوره تکمیلی مقدماتی دارم میخواستم بدونم میتونم به سپاه مراجعه کنم استخدام شم یا نه

  1. سلام. از لحاظ شرایط سنی و تحصیلی مسئله ای وجود ندارد اما استخدام در این ارگان به شرایط و قوانین مختلفی وابسته است برای اطلاع از شرایط جذب با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید ساله دفاتر هسته گزینش در شهر محل سکونت خود مراجعه کنید.

 60. سلام خدمت حضرت آقا
  من دوست دارم استخدام سپاه باشم
  بنده کارشناسی مدیریت دارم ۵سال فرمانده پایگاه و در سپاه در شورش و کلیه ماموریت های منطقه تی شهر بودم
  و تخصص اطلاعاتی ،حفاظتی،تشخیص هویت ،و تشخیص چهره بلدم
  دوست دارم در سپاه باشم
  یاسر حسونی ۲۵ ساله خوزستان شادگان
  و سربازی هم در سپاه خدمت کردم
  و شرایط دگه که نمیتوان گفت

  1. باسلام خدمت شما لطفا با مدارک مربوطه به پایگاه عضویت سپاه شهر محل زندگی خود مراجعه کنید

  1. سلام وقت بخیر.
   استخدامی سپاه بر اساس مدارک تحصیلی در یکی از مقاطع پایان دوره‌های دبیرستان فوق دیپلم لیسانس فوق لیسانس دکترا و بالاتر انجام می شود
   شرایط استخدام سپاه پاسداران برای مشاغلی که مستلزم بکارگیری زنان باشد آنان را استخدام می‌نماید تغییر محل خدمت زنان باید حتی‌الامکان تابع شرایط‌ خدمتی همسران آنان باشد.
   سپاه می‌تواند به منظور تأمین نیاز سازمانی خود داوطلبانی را که حداقل دارای مدرک تحصیلی مربوطه می‌باشند با اخذ تعهد ۵‌سال خدمت نظامی و یا ۶ سال خدمت کارمندی به صورت پیمانی استخدام نماید. و تمدید مهلت و تجدید قرارداد مجاز می‌باشد.
   خدمت پرسنل پیمانی که خدمت دوره ضرورت را انجام نداده‌اند به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی می‌گردد و در صورتی که ‌قبل از خاتمه تعهد به هر علت از خدمت مستعفی یا بر کنار گردند برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.
   شرایط استخدام سپاه پاسداران برای پرسنلی که در حال انجام خدمت دوره ضرورت می‌باشد به صورت پیمانی خواهد بود.
   زمان استخدام سپاه ۱۴۰۱ می‌تواند در صورت نیاز از پرسنل وظیفه در حین دوره خدمت ضرورت و همچنین پرسنل پیمانی در طول مدت قرارداد و پرسنل‌ بسیجی اعم از عادی، فعال یا ویژه که شرایط استخدام سپاه پاسداران را دارا هستند برای کادر ثابت استخدام نماید و این قبیل داوطلبان در شرایط مساوی از اولویت‌ برخوردارند. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات آنان تابع مقررات مندرج در این قانون خواهد بود.
   سپاه می‌تواند در صورت نیاز با پرسنل بسیجی ویژه که حداقل ۱۸ سال تمام سن داشته باشند، قراردادی انعقاد نماید که خدمت دوره‌ ضرورت خود را پس از گذراندن آموزشهای لازم در طول حداکثر ۱۰ سال هر سال به مدت حداقل یک ماه طی نمایند تا بدینوسیله همواره آمادگی رزمی‌برای مأموریتهای مختلف در شرایط ویژه را داشته باشند.
   سپاه در مواقع جنگ و اضطرار این نیروها را احضار نموده و چنانچه بیشتر از مدت یک ماه در هر سال خدمت نمایند به همان اندازه از‌مدت خدمت و آموزش سالهای بعد کسر خواهد شد.
   این دسته از پرسنل پس از گذراندن آموزشهای لازم در بدو خدمت از حقوق اجتماعی افراد منقضی خدمت وظیفه عمومی برای‌ استخدام و تحصیل و نظیر آن برخوردار می‌باشند، لیکن در صورت قطع یا لغو یا بطلان قرار داد تا انجام کامل خدمت ضرورت، حقوق مزبور از آنها‌سلب می‌شود.
   کلیه نهادها و سازمانها و وزارتخانه‌ها و شرکتهای دولتی و کارفرمایان بخش خصوصی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی موظفند شغل‌این دسته از افراد را در طول خدمت سالانه آنها در سپاه حفظ نمایند، افراد مزبور در این مدت از دستگاه مربوطه حقوق و مزایا دریافت نخواهند نمود.
   حقوق و مزایای این افراد بعد از آموزشهای لازم بدو خدمت مطابق حقوق و مزایای پرسنل کادر ثابت نظامی هم ردیف خواهد بود.
   آیین‌نامه اجرایی این افراد ماده توسط وزارت و ستاد کل سپاه پس از کسب نظر از سازمان امور اداری و استخدامی کشور تهیه و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
   خرید خدمت اشخاص بنا به ضرورت و برای مدت محدود با تشخیص نیروها و سازمانهای استخدام‌کننده به موجب آیین‌نامه موضوع‌ماده ۳۷ قانون ارتش می‌باشد و اصلاحات مورد نیاز آن توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
   استخدام اعضای هیأت علمی مؤسسات آموزش عالی سپاه و پرداخت حق‌التدریس به اساتید و مربیان مقاطع دانشگاهی بر اساس‌مقررات استخدامی هیأت علمی دانشگاهها خواهد بود.
   مشاغل سپاه، به سه گروه تقسیم بندی می‌ شوند:

   شغل نظامی
   شغل کارمندی
   شغل مشترک
   مشاغل فرماندهی، مدیریت های سطوح بالای سپاه و سایر مشاغلی که نیاز به دانش و مهارت نظامی داشته یا در ارتباط مستقیم با‌مأموریت های نظامی سپاه باشند از مشاغل نظامی محسوب می‌شوند.

   غیر از مشاغل موضوع تبصره ۱ این ماده، مدیریت سایر رده‌ های سپاه و سایر مشاغلی که با پشتیبانی‌ های مستقیم و نیز غیر مستقیم‌ مأموریت های نظامی سپاه ارتباط دارند از مشاغل مشترک می‌ باشند.

   مشاغل نظامی، کارمندی و مشترک با رعایت مفاد این قانون در جداول سازمان مشخص می‌ شود.

 61. می توان با فوق دیپلم مدیرت دولتی به دانشگاه افسری سپاه پاسداران امام حسین شرکت کرد؟

  1. سلام وقت بخیر در صورت قبول شدن در روند پذیرش می توانید البته سن شما نیز مهم است

  1. سلام خسته نباشید
   بنده متولد ۷۴ هستم
   فوق دیپلم مکانیک
   کارت فعال بسیج
   قد ۱۸۰
   وزن ۹۸
   فرزند آزاده جانباز هم هستم میتونم
   استخدام بشم

 62. سلام وخسته نباشیدمن یک بسیجی نیمه وقت استان همدان شهرستان کبودراهنگ هستم امسال جزنفراتی بودم که اولویت اول برای استخدامی به گزینش همدان اسم مرادادن ولی متاسفانه مسئول گزینش به خاطرشرایط سنی(متولد۶۴)بااین همه نامه نگاری ازطرف فرمانده ناحیه،حوزه،مسئول دفترباچندسال سابقه ومالک اشتربازهم قبول نکردن

   1. سلام وقت بخیر،همسر بنده متولداردیبهشت سال ۷۸ هستن و لیسانس حسابداری هستن،فرزند سپاهی بازنشسته و ایثارگر هستن و دوازده سال عضو بسیج فعال دارن،چندباری اقدام کردند برای استخدامی ولی متاسفانه هربار میگفتن به علت اینکه لیسانس هستن جذب نمیشه نیاز به راهنمایی داریم آیا هنوز سپاه پاسدارن جذب نیرو در سال ۱۴۰۱ دارن یا خیر؟چطور میتونیم پیگیر باشیم؟

  1. با سلام و عرض ادب من مدرکم لیسانس کامپیوتر هست سنم ۲۶ سالم هست آیا امکان استخدام وجود داره؟

  1. سلام من دیپلم کامپیوتردارم وسابقه بسیج هم دارم ودرمشهد هستم برای ورودبه سپاه باید کجابرم وچطور میتونم کنم
   ممنون

  2. سلام خسته نباشید
   من پایه ۶ حوزه علمیه هستم میتوانم بروم دانشگاه افصری سپاه بعد اینکه در حوزه علمیه رشته بر داشتم

  3. سلام خانم هستمایاامکان اینکه وارد سپاه شوم وجود دارد استخدام سپاه دارای شرایط سنی خاصی هست

  4. سلام من طلبه هستم من رشته علوم قرآن حدیث برداشتم میتوانم برم نیرو انتظامی.
   سپاه چی?

 63. با سلام من فوق دیپلم رشته برق صنعت دارم آیا میتونم به استخدام افسری سپاه در بیام؟

  1. سلام با مدارک شناسایی و کارت بسیج به یکی از مراکز گزینش استان مراجعه کرده و درخواست پذیرش دهید.

   1. سلام وقت بخیر کارت بسیج نداشته باشی نمیشه استخدام شد من سربازی رفتم تو اطلاعات ارتش بودم سننم۲۳دیپلم تجربی هم دارم میشه استخدام شد یا ن؟؟

 64. سلام ببخشید من سی ویک سالمه با مدرک دیپلم چه طوری وارد نظام بشم راهنمایی کنید لطفا خواهش میکنم .

  1. سلام اگرمنظور سپاه است با کارت بسیج و مدارک شناسایی به یکی ازمراکز گزینش استان مراجعه کنید.

 65. سلام علیک خسته نباشید عرض از مزاحمت من علی علی پور هستم مهندس برق قدرت از دانشگاه فنی شماره یک تبریز فرزند نظامی و ایثارگر
  عضو بسیج هستم
  می خواستم استخدام سپاه بشم
  راهنمایی لازم داشتم
  خواهشمندم که راهنمایی لازم رو لطف کنید

 66. سلام.من دیپلم رشته کارودانش دارم و میخام برم درجه داری سپاه ولی نمیدونم چه موقع استخدامشه میشه راهنمایی کنین

  1. سلام تاریخ خاصی نیاز نیست، شما برید گزینش سپاه محل زندگی خودتون و بگید که برای گزینش اومدین خودشون راهنمایی میکنن و اگر شرایط اولیشو داشته باشید پروندتون به جریان میوفته

 67. سلام سید صادق هاشمی نیا هستم .۱۸ سال سن دارم .مدرک دیپلم با معدل بالا .میتونم سپاه استخدام شوم ؟

 68. سلام بنده ۳۷ سالمه بسیجی فعال هم دارم آیا برای طرح هاشمی میتونم استخدام‌بشم یا خیر. لطفا جواب بدهید با تشکر…

  1. استخدام سپاه دارای شرایط مدرک و تخصص حرفه ای میباشد که برای هر مدرک تحصیلی شرایط سنی در نظر گرفته شده است

   1. سلام ببخشیدرسته هوافضامیشه ازطریق درجه داری شرکت کرد؟چون رشتم فنی حرفه ای هست

 69. سلام من ۱۷ سال سن دارم رشته انسانی هستم می تونم از الان واسه نظام سپاه ثبت نام کنم

  1. سلام. بله در صورت داشتن سایر شرایط به فراخوان های جذب نیرو توجه کنید. بدیهی ایست استخدام در این ارگان با توجه به شرایط متععدی انجام میشود برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 70. سلام من ۳۳ سالمه و کارت پایان خدمت و گواهینامه پایه یکم دارم چطور میتونم وارد سپاه بشم باتشکر

  1. سلام ، وقتتون بخیر ، من کارشناسی مدیریت سلامت خانواده و مشاوره تغذیه مادر و کودک را دارم و قدم ۱۵۰ است آیا می توانم در بخش و یا کادر اداری استخدام بشم ، خانم رحمانی

 71. من ۳۳ سالمه خدمت سربازیمو انجام دادم با کس خدمت ۳۱ میشه گواهینامه پایه ۱دارم میتونم استخدام بشم توروخدا کمکم کنید

 72. سلام همسرم درمرحله جذب سپاه هستن پدرم ازمادرم جداشده بخاطراعتیادپدرم وازدواج مجددکردن میخواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد؟ممنون میشم جواب بدین نگرانم خیلی

 73. سلام یه سوال داشتم همسرمن جذب سپاه میخوان بشن برای مصاحبه واینامیرن بعدمادرم ازپدرم جداشدن بخاطراعتیادپدرم، وبایه نفردیگه ازدواج کردن میخواستم ببینم این موضوع مشکلی پیش نمیاره برای جذب همسزم لطفاجواب بدین ممنون میشم خیلی نگرانم🙏🙏🙏

   1. سلام من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و الان ۳۵سالم است آیا شرایط استخدام در سپاه را دارم
    شرایط برای خانم ها با آقایون فرقی دارد؟؟
    شرط معدل هم در استخدام وجود دارد؟؟

 74. سلام یه سوال داشتم همسرمن جذب سپاه میخوان بشن برای مصاحبه واینامیرن بعدمادرم ازپدرم جداشدن بخاطراعتیادپدرم، وبایه نفردیگه ازدواج کردن میخواستم ببینم این موضوع مشکلی پیش نمیاره برای جذب همسزم لطفاجواب بدین ممنون میشم خیلی نگرانم🙏🙏🙏

  1. چنانچه از لحاظ شرایط عمومی و اختصاصی واجد شرایط برای ورود به این ارگان هستید به ۲ شیوه میتوانید اقدام به ثبت نام کنید یا از طریق فراخوان های جذبی که این ارگان منتشر میکند ثبت نام را انجام دهید یا با مدارک هویتی و تحصیلی به دفاتر هسته گزینش شهر محل سکونت خود مراجعه کنید.

 75. سلام ببخشید من غیبت سربازی دارم آیا حین خدمت میتونم کارای گزینش سپاهمو انجام بدم؟

  1. سلام. خیر با داشتن غیبت سربازی نمیتوان برای گزینش در هیچ ارگان نظامی ای اقدام کنید.

 76. سلام من خانم ۲۷ساله هستم فوق دیپلم شیمی دارم ۱۷سال سابقه بسیج دارم مدرک تزریقات هم دارم الان دوس دارم هر دری باشه من در پایگاه بسیج شرکت کنم چجوری میتونم

  1. سلام. بهترین گزینه برای شما فعالیت در بسیج محلات است میتوانید از طریق مسجد محل سکونت آدرس پایگاه بسیج محله خود را به دست آورید و برای ثبت نام در آنجا اقدام کنید.

  1. سلام.نزدیکترین آدرس هسته گزینش سپاه به شما بلوار کشاورز بعد از تقاطع جمالزاده است.

 77. من سالار هستم.۳۸ سال سن دارم خیلی دوست دارم داخل یک اورگان نظامی بشم .ولی هنوز به آرزوی خودم نرسیدم.از همه نظر آماده هستم. ساکن رشت هستم ممنون میشم اینجانب بتونم خدمتی برای کشورم بکنم ممنون میشم .الانم بیکارم…

  1. جهت بخش کارمندی سپاه که حداکثر سن قبولی آن ۴۸ است می تواند اقدام کند اما افسری و درجه داری خیر نمی تواند.

 78. سلام وقت بخیر شرایط سنی برای استخدام در سپا برای فرزندان شهید که سنشون بالای ۳۰ هستش چجوریه بسیجی فعال خادم حرم ویگان امنیت بسیجم هستش شرایطش داره یانه

  1. سلام. با توجه به سوابق ایثارگری و بسیج تا سن ۴۰ سالگی میتوانید برای استخدام در این ارگان اقدام کنید.

  2. سلام من لیسانس مدیریت مالی وارشدمدیریت دولتی دارم و فرزند رزمنده جنگ تحمیلی هستم امتیاز هم دارم ۳۱سالمه بسیج فعال و دوره تکمیلی مقدماتی دارم میخواستم بدونم میتونم به سپاه مراجعه کنم استخدام شم یا نه

   1. سلام. از لحاظ شرایط سنی و تحصیلی مسئله ای وجود ندارد اما استخدام در این ارگان به شرایط و قوانین مختلفی وابسته است برای اطلاع از شرایط جذب با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید ساله دفاتر هسته گزینش در شهر محل سکونت خود مراجعه کنید.

 79. سلام دوستان من یه بسیجی که بیشتر همتون خاک بسیج خوردم شایدم بیشتر از اون کسایی که بلاخره بدون انگیزه وارد سپاه شدن یروزی رفتیم برا وارد شدن تو راه شهدا ولی قسمت نبود این لباس لیاقت میخواد ببینید آیا لیاقتش دارین یا نه نشد بریم درحالی که از گزینش شیراز میومدم تصادف کردم اعصابم خورد بود ماشین زد بهم با کلی بدبختی باید پاهام عمل میشد میخواستن یکی پاهام قطع کنن بابام که فلج بود خانواده کم بضاعت بلاخره یه دکتر که خدا خیرش بده مارا عمل کرد ۹ ماه پاهام آتل وپین بود بلاخره خوب شدیم همه شهرستان میگفتن انگار کارت نشد سپاه گفتم خدا همه بسیجی ها یه پوز خندی می‌زنند میگفتن فلانی هم استخدام شد من علاقه داشتم به سپاه وشهدا هم کار می‌کردم هم سپاه تا اینکه شدم برا خودم کسی بطوری که اگه الان بخوام بشم فرمانده حوزه میتونم هزارتابسیجی ماهی سیصد هزارتومن بهش کمک کنم الانم در این که بچه ها مون بفرستید بسیج تا یاد بگیرنند مسائل اجتماعی همچنین رئیس گزینش کشور سردار صفایی

  1. سلام ببخشید من یک خانم ۳۸ساله هستم می‌خوام وارد سپاه بشم برادرم هم سپاهی میشه وارد این ارگان شد

   1. سلام وقت بخیر من میشناسم افرادی رو که با قد کمتر از ۱۶۰ در سپاه مشغول هستند
    چطور وقتی موقع جنگ و نیاز هست همه نیرو حتی بچه هایی که تازه به سن بلوغ رسیدن رو میپذیرن ولی موقع استخدام هزارتا تبصره براشون میزارید

 80. سلام من درجه داری سپاه نام نویسی کردم چون پدرم روش شکایت شده بعضیها میگن ردی رد میشم یا نه ممنون البته پرونده چند سال پیش بسته شده ممنون

  1. سلام. برای استخدام در ارگانهای نظامی تحقیقات محلی و خانوادگی انجام میشود البته اگه مورد شما جدی نبوده و پرونده مختومه شده است نگرانی ای از این جهت نداشته باشید.

 81. سلام ، مدرک کارشناسی من از داشنگاه غیر انتفاعی هست ، برای استخدام سپاه مدرک کارشناسی من رو قبول میکنه ؟؟

  1. سلام. بله مدرک تمامی دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم از جمله دانشگاه غیر انتفاعی دارای اعتبار کافی برای شرکت در استخدام هستند.

 82. سلام خسته نباشید. من فوق دیپلم رشته الکترونیک از دانشگاه دولتی فنی حرفه ای کرج دارم و معدلم ۱۷می باشد و ۳سال بسیجی فعال و کارت سبز دوره تکمیلی دارم.و قدم ۱۶۵ و وزنم ۷۱کیلو است.و سنم ۲۱ آیا قله قد من گیر می دهند.

   1. سلام وقت بخی
    ببخشید باشرایط زیر میشه توسپاه استخدام شد؟
    ۳۲سال سن
    سابقه همکاری با سپاه پاسداران
    دارای کارت بسیج فعال
    دارای کارت ایثارگری
    ممنون میشم راهنمایم کنین ک به کجا مراجعه کنم؟دراستان اردبیل

  1. سلام وقت بخیر ببخشید من ده سال بیشتر هست ب عنوان فرمانده پایگاه فعالیت دارم و خیلی هم فعال بودیم اولین پایگاه خواهران رو داشتیم تو منطقه ب نظر شما من میتونم جذب بسیج شم بابام باز نشسته سپاه طرح شهید کاظمی هستن و سنم ۳۵سال هست قدم ۱۵۰

 83. سلام ببخشی من همسرم امسال واسی سپاه بسیج ویژه اسپ نوشت اسمش اومد نرفت الان پشیمونه میخوا باز بره امسال میتونه یا سال بعد متولد ۲۴\۱۲\۷۰

   1. سلام ببخشید من دیپلم دارم خانم هستم چجوری میتونم توسپاه ثبت نام کنم کدوم ارگان سپاه هرچ زودتر میتونم ثبت نام کنم لطفا راهنمایم کنید ممنون میشم از کمکتون

    1. سلام مهدی هستم ۳۰سال سن دارم بامدرک تحصیلی دیپلم پدرم هم ایثارگرهستن چطوری میتونم ثبت نام کنم براسپاه

    2. سلام مهدی هستم ۳۰سال سن دارم بامدرک تحصیلی دیپلم پدرم هم ایثارگرهستن چطوری میتونم ثبت نام کنم براسپاه

    3. با عرض سلام و احترام خسته نباشید اینجانب با سن ۵۰ سال و میزان تحصیلات زیر دیپلم میتوانم استخدام سپاه پاسداران بشوم در ضمن اینجانب بسیجی فعال در پایگاه هستم از راهنمایی شما ممنونم با تشکر

     1. سلام و خسته نباشید،لطفا بگید چه رشته هایی رو سپاه قبول میکنه برا استخدامش؟؟و شرط سنیش رو هم بگید تا چه سنی استخدام میکنن؟؟

   2. من ۳۳ سالمه خدمت سربازیمو انجام دادم با کس خدمت ۳۱ میشه گواهینامه پایه ۱دارم میتونم استخدام بشم توروخدا کمکم کنید

     1. سلام ، خسته نباشین ، ایا میشه با دیپلم وارد سپاه شد و در دانشگاه ازاد تحصیل کرد و مثل برادرانی که در دانشگاه امام حسین ع مدرک گرفتن ، بخاطر مدرک تحصیلی ترفیع درجه گرفت

   3. برای استخدام در سپاه میشه بامدرک لیسانس استخدتم شد ولی نمیدونم باید چه رشته ای برا لیسانس بخونم
    میشه کمک کنید؟

  1. ابوالفضل حسینی مقدم از مشهد رشته برق قدرت هستم خدمت سربازی من در برج ۱۱تمام می شود می خواهم در مشهد استخدام بشوم لطفا راهنمایی بکنید ممنون من مادرش هستم ش

   1. سلام. برای استخدام باید کانال های خبری و آگهی های استخدام را به طور مرتب چک کنید تا درصورت نیاز به رشته ذکر شده در آزمون استخدامی شرکت کنند .

  2. ابوالفضل حسینی مقدم از مشهد رشته برق قدرت هستم خدمت سربازی من در برج ۱۱تمام می شود می خواهم در مشهد استخدام بشوم لطفا راهنمایی بکنید ممنون من مادرش هستم

   1. سلام. برای استخدام باید کانال های خبری و آگهی های استخدام را به طور مرتب چک کنید تا درصورت نیاز به رشته ذکر شده در آزمون استخدامی شرکت کنند .

 84. سلام بنده کابیت ساز هستم وهم خیلی دوست دارم بیام تو سپاه یعنی بزرگترین آرزوی من هستش

 85. سلام بنده ۳۰ سال دارم با دوتا لیسانس فقه و حقوق با معدل الف چگونه میتونم تو سپاه خدمت گذار باشم البته اگه لایق باشیم با تشکر لطفا راهنمایی کنید

  1. شما باید با مدارک تحصیلی رزومه فعایت سابقه بسیج مدارک مهارتی و مدارک شناسایی از طریق مرکز گزینش سپاه درخواست استخدام بدهید تا مراحل مصاحبه انجام شود

   1. سلام من ۳۳ سالمه و کارت پایان خدمت و گواهینامه پایه یکم دارم چطور میتونم وارد سپاه بشم باتشکرم

   2. سلام بنده طلبه هستم ۲۶ سالمه سطح یک حوزه را تمام کردم آیامیتونم استخدام سپاه بشم یا نه وخدمت هم نکردم معافیت تحصیلی دارم.

   1. سلام خسته نباشیدمن سال اول دبیراستان وتموم کردم به خاطرشرایط نشدکه ادامه بدم ۲۶سالمه آیاامکان استخدامم هست لطفا راهنمایی کنید

    1. سلام. بدون داشتن حداقل مدرک دیپلم شما نمیتوانید برای استخدام در هیچ ارگانی اقدام کنید.

  2. سلام ببخشید من تو حوزه علیمه درس میخونم و دوسال هس میرم تو. حوزه هم مدرک تا چهارسال دیگه هم نمیدن میتونم ثبت نام کنم؟

 86. سلام من دیپلوم انسانی دارام ودستام سوختگی داره الان میخواستم میتونم برام سپاه یانه

 87. سلام . بنده امسال مدرک دیپلم کامپیوتر (فنی حرفه ای) رو میگیرم . سوالم اینه که اگه تا مقطع لیسانس کامپیوتر ادامه تحصیل بدم (از همین راه فنی) …. میتونم بعد گرفتن مدرک لیسانس از طریق افسری وارد سپاه بشم ؟ اگه پاسختون مثبته ؛ آیا باید آزمون بدم ؟ چه شرایطی داره ؟
  لطفا اگه میشه کامل توضیح بدید چون برام خیلی مهمه و اگه نمیشه ، از راه درجه داری برم و زمانو از دست ندم .

 88. سلام من در رشته ادبیات علوم‌انسانی وی میخواستم در هوافضای سپاه استخدام بشم امکانش هست؟

 89. سلام خسته نباشین جناب من ۲۳سالم هست و تا سوم دبیرستان خوندم ولی دیپلم را نگرفتم آیا با مدرک زیره دیپلم هم میتونم داخل سپاه استخدام بشم

 90. سلام و دروود به شما.. من متولد ۱۳۶۴ ساکن کرج هستم.. میخواستم بدونم برای استخدام باید به سپاه کرج میدان سپاه رجوع کنم؟!..

 91. سلام جناب سوالی داشتم خدمتتان
  من الان سال دوم دبیرستان و رشته ادبیات هستم و علاقه خاصی نسبت به شغل های نظامی دارم مخصوصا سپاه میخواستم بدونم بعد از پشت سر گذاشتن سال داوزدهم که دیپلم را گرفتم چگونه و چطور باید وارد سپاه بشوم و کدام ارگان های سپاه بهتر است لطفا جواب دهید؟

  1. سلام من کارمند اموزش پروش هستم با ۹ سال سابقه ی کاری لیسانس امورفرهنگی دارم سن ۳۲ سال دارم ایا با این شرایط میشه عضویت در سپاه را گرفت

   1. سلام ببخشی من همسرم امسال واسی سپاه بسیج ویژه اسپ نوشت اسمش اومد نرفت الان پشیمونه میخوا باز بره امسال میتونه یا سال بعد متولد ۲۴\۱۲\۷۰

    1. سلام وقت بخیر شرایط سنی برای استخدام در سپا برای فرزندان شهید که سنشون بالای ۳۰ هستش چجوریه بسیجی فعال خادم حرم ویگان امنیت بسیجم هستش شرایطش داره یانه

     1. سلام. با توجه به سوابق ایثارگری و بسیج تا سن ۴۰ سالگی میتوانید برای استخدام در این ارگان اقدام کنید.

 92. با سلام و احترام‌.بنده دارای کارشناسی برق قدرت وکارشناسی کامپیوتر نرم افزاروکارشناسی ارشد برق کنترل از دانشگاه دولتی مالک اشتر میباشم‌ پایان خدمت هم دارم . امکان جذب در سپاه میباشم؟باتشکر.

  1. سلام من ۱۸ سالم هست و کلاس یازدهم تاسیسات هستم می توانم در نظام سپاه ثبت نام کنم؟

    1. سلام خسته نباشید من ۱۸ سالم هست پایه یازدهم انسانی هستم میتوانم در سپاه پاسدارن اسلامی ثبت نام کنم؟

    2. سلام خسته نباشیدمن مدرک اول دبیرستان ودارم خدمتم هم تموم شده ۲۶سالمه آیامیتوانم برای استخدام شرکت کنم

     1. سلام. بدون داشتن حداقل مدرک دیپلم شما نمیتوانید برای استخدام در هیچ ارگانی اقدام کنید.

 93. سلام خسته نباشید من ۱۶ سالم است پایه دهم رشته کامپیوتر هستم می توانم در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ثبت نام کنم

 94. با سلام و درود به روح شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و با درود به رهبر بزرگوارمان سید علی خامنه ای بنده قبلا همکاری داشتم الان بیکارمتمایل به کار کردن در سپاه پاسداران دارم تلفن

  1. سلام ۳۰سالم هست فوق لیسانس هستم خدمت هم رفتم میشه جذب سپاه بشم
   یعنی از نظر سنی مشکلی نداره؟؟؟؟
   لطفا راهنمایی کنین🙏🙏🙏🙏

   1. سلام من ۱۶ سالمه
    دختر هستم
    رشتمم کامپیوترع چجوری میتونم داخل سپاه استخدام بشم میشه بگین ممنون

    1. شرایط دختران نیز مانند پسران است ۱۸سال ببالا و داشتن دیپلم و مهارت لازم برای حضور در ارگان های نظامی

 95. سلام من هنوز دیپلم نگرفتم دوازهم هستم دارم میخونم میخام برم ارتش کی باید برم برای ثبت نام و چجوری بفهمم کی فراخوان میدن

 96. سلام وقت بخیر
  من درجه دار سپاه هستم بهترین رشته برای ارایه مدرک چیست برای گرفتن ارشدیت
  مدرک دانشگاه آزاد هم قبول هست؟

 97. سلام من ۱۵ سالمه سیکل دارم کارت بسیج فعال هم دارم و از خدمت سربازی به خاطر تک فرزند بودن معاف شده‌ام میخواهم توی سپاه عضویت داشته باشم و در سپاه درس بخوانم

 98. سلام من خانمی دانشجوی رشته علوم ازمایشگاهی هستم ۲۰ سالمه وقدم ۱۶۲ است ۵ سال هست که بسیج فعال دارم و در فعالیت های جهادی شرکت کردم چند سوال داشتم ۱.چطور میتونم عضو سپاه بشم ایا از طریق بسیج دانشگاه میتونم اقدام کنم ؟ حتی حاظرم بصورت افتخاری خدمت کنم ۲.می تونم همزمان درسم رو هم ادامه بدم ؟و لطفا اگر ازمون خاصی داره بگید ثبت نامش کی هست.ممنون

  1. سلام شما می توانید برای ثبت نام همراه مدارک شناسایی و کارت بسیج به یکی از مراکز گزینش سپاه استان مراجعه کنید و درخواست عضویت دهید.

 99. باسلام‌‌ازگزینش‌تماس‌گرفتن‌گفتن‌‌برازیرمجموعه‌سپاه
  نیرومیخوان‌الانم‌میگن‌پروندموفرستادن‌تهران‌متولدین
  ارشدپیام‌نوردارم‌آیاامکان‌داره‌برایایم‌موارد،ردم‌کنن

 100. سلام من برادرم خارج از کشور زندگی میکنه و زن گرفته میتونم برا استخدام شرکت کنم یا نمیشه

  1. سلام بنده ۳۷ سالمه بسیجی فعال هم دارم آیا برای طرح هاشمی میتونم استخدام‌بشم یا خیر. لطفا جواب بدهید با تشکر…

   1. استخدام سپاه دارای شرایط مدرک و تخصص حرفه ای میباشد که برای هر مدرک تحصیلی شرایط سنی در نظر گرفته شده است

 101. سلام من ۱۶سالمه رشتم انسانی هست وعضوبسیج وهمچنین شورای پایگاه بسیج هم هستم برای رفتن به سپاه شرایط سنی خاصی وجوداره ؟

 102. سلام من ۴۳سال سن دارم عضو فعال بسیج هستم مدرک فوق کامپیوتر دارم۱۲سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم ایامیتونم سپاه استخدام شوم

 103. سلام کارت فعال دارم ولیسانس مدیریت دولتی دارم۲۵ سالمه آیا می توانم استخدامی سپاه شرکت کنم

  1. با سلام خسته نباشید من امسال دوازدهم هستم ۱ سال هم بسیج فعالم و میخام اگه خدا بخاد برم افسری سپاه کجا باید اقدام کنم

   1. سلام. میتوانید برای ورود به دانشگاه امام حسین از طریق کنکور سراسری اقدام کنید در زمان ثبت نام گزینه علاقه مند به شرکت در این دانشگاه را فعال کنید.

 104. سلام.بنده حقیرخادم بچهای سپاه پاسداران هستم لذاباتوجه به حبی که نسبت ب سپاهیان پاسداردارم تصمیم به خدمت به عنوان کادرالبته اگرلیاقت داشته باشم دارم.
  لذاازمحضرمبارک شماخواهشمندم بنده حقیرراراهنمایی کنید…………ش ت ۰…………ومن الله التوفیق

 105. درود
  بنده ۳۱ ساله و دارای مدرک کاردانی
  خدمت سربازی رو هم در سپاه گذراندم
  برای رده شغلی اداری امکان استخدام بنده هست یا خیر ؟
  تشکر

  1. سلام. استخدام در این ارگان به شرایط و ضوابط متععدی وابسته است برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید

 106. با سلام
  بنده ۲۹ سالمه و دارای مدرک فوق دیپلم هستم و ثابقه ۱۲ سال بسیجی فعال دارم و خدمت سربازی هم رفتم
  ایا میتونم در سپاه استخدام بشم

 107. باسلام
  بنده ۲۹ سال سن دارم و ثابقه ۱۲ سال بسیجی فعال و دارای فوق دیپلم کامپیوتر هستم
  چطوری میتونم وارد سپاه بشم
  خیلی علاقه دارم
  لطفا راهنمایی کنید.

  1. سلام. استخدام در این ارگان علاوه بر اطلاعات بیان شده به آیتم ها و شرایط متعددی وابسته است برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 108. با سلام
  بنده ۳۱ ساله هستم و مدرک کاردانی
  خدمت سربازی رو هم در سپاه گذروندم ، امکان استخدام بنده در سپاه هست یا خیر ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید ، تشکر

  1. سلام رو استخدام در این ارگان با توجه به ملاکها و معیارهای مختلفی انجام میشود برای دریافت اطلاعات کامل با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

 109. باسلام
  من مدرک دانشگاه غیرانتفاعی دارم لیسانس حسابداری آیا میتونم در سپاه استخدام بشم؟؟؟

   1. سلام من ۳۷ ساله هستم مدرک کاردانی دارم بسیج فعال دارم ۱۵ سال سابقه پایان خدمت نزسا جزگردان عاشورا وگذراندن دوره های متعدد در بسیج بااخذ گاهینامه ایا می توانم استخدام سپاه شوم

 110. سلام
  آیا سابقه کیفری پدر مانع جذب فرزند میشه ی
  با اینکه فعالیت فرزند در رده های بالا بسیج بوده و خودش سابقه کیفری نداره

 111. سلام خسته نباشید بنده لیسانس دارم با ۲۷ سال سن و ۸٫۹ سال بسیجی فعال میتوانم عضو سپاه بشم

   1. سلام من خانومی هستم متولد یک ،دوازده،هزاروسیصدوشصت ودو،عاشق سپاه هستم مدرکم دیپلمه ایا میتونم وارد این نظام بشم ،توروخدا راهنمایی کنید بدجور عاشق ورود به سپاه هستم

    لطفا برای جواب به ادرس این ایمیل پیام بدید چون من زیاد تو این سایت نمیام

    amirshekari1386@gmail.com

    ممنون باتشکر

   2. سلام من ۳۳ سالمه و کارت پایان خدمت و گواهینامه پایه یکم دارم چطور میتونم وارد سپاه بشم باتشکرم

   3. سلام من خانم هستم حدود ۳۷سالمه و سطح دو حوزه هستم لیسانس کشاورزی دارم آیا میتونم استخدام بشم برای سپاه؟

   1. سلام. بله سپاه در رشته های مختلف تحصیلی اقدام به جذب نیرو میکند البته استخدام شدن در این ارگان به عوامل متعددی وابسته است شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

  1. سلام.. من میخواهم در بسیج ثبت نام کنم ویک بسیجی شوم من مدرک دیپلم دارم و الا در دانشگاه شهید صدوقی در تدریس هستم ولی با شرایط خودم نمی تونم درس بخونم و میخواهم در بسیج ثبت نام کنم

   1. سلام با مراجعه به یکی از حوزه های بسیج منطقه محل سکونت و ارائه مدارک شناسایی اقدام به گرفتن کارت بسیج کنید.

 112. با سلام من ۲۲ سالم هست رشته ساخت تولید خوندم لیسانسمو تازه گرفتم مخام استخدام شم خودمم ۶ ساله عضو فعال بسیج و گردان هستم میشه راهنمایی کنین

 113. من ۳۰ سال دارم مدرک کاردانی فقه و حقوق فرزند نظامی و ایثارگر دارای کارت فعال بسیج هستم آیا شرایط استخدام سپاه را دارم برای کارمندی

  1. سلام فرزند جانباز ، دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی هستم برای ثبت نام باید چه مراحلی را طی کنم .

 114. سلام ، بنده فارغ التحصیل رشته ی معماری در مقطع کارشناسی و ۲۲ سال سن دارم و دارای ۶ سال بسیجی فعال و حکم مسئولیت نیروی انسانی پایگاه را دارا هستم…… استخدامی در سپاه پاسداران با تخصص رشته ی بنده امکان پذیر هست ؟

 115. سلام بنده ۱۷سالم هص ۵دیگر دیپلم میگیرم تابعیت ایرانی دارم مواد مخدر هم مصرف نمیکنم ب اسلام و ولی وفقیه هم اعتقاد دارم و از لحاظ فکری روانی و جسمانی هم در شرایط عالی ب سر میبرم فقط سربازی معاف میشم ب دلیل اینکه نان گندم نمیتونم بخورم ایا استخدامی سپاه رو قبول میشم یا نه ب دلیل معافی سربازی

 116. سلام. وقت بخیر
  بنده ۲۶ ساله فوق لیسانس الکترونیک هستم و با زبان برنامه نویسی متلب آشنایی دارم و مهارت زبان انگلیسیم هم بالاتر از سطح متوسط و نزدیک به سطح پیشرفته هست. میخواستم بدونم شانسی برای شرکت در این فراخوان دارم یا خیر. و این که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید استخدام سپاه در چه ماهی و از چه طریق صورت میگیره

  1. سلام. در سال جاری تا این تاریخ فراخوان جذب نیرو در سپاه منتشر نشده است . پذیرش در این ارگان به شرایط بسیاری وابسته است برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید

   1. سلام من متولد ۶۷هستم با مدرک دیپلم ۱۵ساله بسیج فعال هستم پدرم آیا میتوانم استخدام سپاه در بیایم

   2. سلام ببخشید بعد از پشت سر گذاشتن سوم دبیرستان که میشه دیپلم ادبیات چگونه و چطور و چکار باید کنم تا وارد سپاه بشوم لصفا جواب دهیدخیلی شغل نظامی را دوست دارم و کدوم ارگان های سپاه برای ادامه شغل بهتر است ؟؟

  2. باسلام‌‌ازگزینش‌تماس‌گرفتن‌گفتن‌‌برازیرمجموعه‌سپاه
   نیرومیخوان‌الانم‌میگن‌پروندموفرستادن‌تهران‌متولدین
   ارشدپیام‌نوردارم‌آیاامکان‌داره‌برایایم‌موارد،ردم‌کنن

  3. سلام من ۱۶ سالم است ودر بسیج هم در ثبت نام نکرده ام رشته ام کامپیوتر است می توانم در سپاه ثبت نام کنم

 117. سلام من ۲۲سالمه فوق دیپلم معماری هستم یه ترم دیگه هم کارشناسیم تموم میشه ،بسیجی فعال دوتا حکم مسئولیت هم دارم،ایا میتونم عضو کادرسپاه بشم؟

  1. سلام. سپاه هر ساله اقدام به جذب نیرو از رشته های مختلف میکند برای اطلاع از آخرین شرایط پذیرش این ارگان فراخوان های مربوطه را مطالعه بفرمایید یا با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

   1. سلام جناب
    سوالی داشتم خدمتتون لطفا جواب دهید
    من الان سال دوم ادبیات هستم من علاقه زیادی به شغل های نظامی دارم مخصوصا سپاه من پس از گرفتن دیپلم باید چه مراحلی رو پشت سر بذارم یا چکار کنم و چجوری وارد سپاه بشوم و کدام ارگان های سپاه برای ادامه شغل بهتر است ؟؟ جواب دهید لطفا

  2. سلام خسته نباشین بزرگوار. من پسر ی هستم خیلی علاقه دارم برم برا سپاه میتونم از الان فرم گزینش سپاه رو پر کنم

   1. سلام باید با کارت بسیج به مراکز گزینش استان خود مراجعه کنید و بعد از بررسی شرایط و صلاحیت شما درصورت قبولی اطلاع رسانی میشود.

 118. سلام وقت بخیر
  بنده خانم هستم و ۲۸ سالم هست.لیسانس معماری دارم.و بسیجی فعال.و دان دو تکواندو.
  آیا بنده میتونم استخدام سپاه بشم؟
  اگر امکانش هست راهش را بهم بگید چون تا پارسال هرجایی فکر کنید تماس گرفتم و گفتن استخدامی نیست.خیلی خیلی علاقه دارم
  بنده اصفهانم.تشکر

  1. سلام . با توجه به شرایط سنی عنوان شده در فراخوان های جذب سپاه نمیتوانید در این ارگان جذب شوید.

   1. سلام ببخشید من فوق دیپلم دارم و کارت بسیج و سن ۳۰ برای استخدام کارمندی میتونم استخدام بشم .

  2. سلام خسته نباشید من سال آخر هنرستان هستم رشته حسابداری شاخه کارو دانش
   آیا امکانش هست برای درجه داری سپاه ثبت نام کنم حداقل تا ۷ ماه دیگه دیپلمم رو میگیرم

   1. سلام. استخدام در این ارگان به شرایط متععدی وابسته است با دیپلم میتوانید اقدام کنید برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید

 119. سلام وقت بخیر
  بنده خانم هستم و ۲۸ سالم هست.لیسانس معماری دارم.و بسیجی فعال.و دان دو تکواندو.
  آیا بنده میتونم استخدام سپاه بشم؟
  اگر امکانش هست راهش را بهم بگید چون تا پارسال هرجایی فکر کنید تماس گرفتم و گفتن استخدامی نیست.خیلی خیلی علاقه دارم
  بنده اصفهانم.تشکر

  1. سلام . با توجه به شرایط سنی عنوان شده در فراخوان های جذب سپاه نمیتوانید در این ارگان جذب شوید.

   1. سلام من ۳۲ سالمه فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی در مقطع لیسانس ، ساکن کرمانشاه هستم میخواستم استخدام کادر اداری سپاه بشم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 120. با سلام من۱۷سال ۷ ماهمه و فروردین ماه ۱۸ سال تمام میشم و خرداد ماه امسال دیپلم میگیرم با رشته کامپیوتر و اینکه ۹ سال سابقه بسیج دارم و ۳ سال هم فرمانده بسیج بودم برای استخدام منعی ندارم و ایا اصلا داره استخدام خانم؟

 121. سلام
  مدرک سیکل دارم برا دیپلم میخونم
  ۶سال۷ماه سابقه بیمه کار در شرکت دارم
  ۳۳سالمه
  قدم۱۷۱
  میتونم واردسپاه بشم

   1. سلام خسته نباشید آیا جدی امکانش هست یعنی من با سن۲۶سال استخدام سپاه بشم؟؟؟

 122. سلام ببخشید با مدرک سطح یک حوزه پایان کتبی شفایی پایه ۶ می توان وارد سپاه شد و استخدام شد

  1. سلام. سپاه از رشته های شاخه نظری( علوم انسانی، علوم تجربی، ریاضیات و الهیات) اقدام به جذب می کند

   1. سلام من خانم متولد۷۱ لیسانس روانشناسی به شدت علاقه کند به استخدام در سپاه هستم آیا میتونم با این شرایط سنی وارد بشم 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  2. سلام من خانم ۲۷ساله هستم فوق دیپلم شیمی دارم ۱۷سال سابقه بسیج دارم مدرک تزریقات هم دارم الان دوس دارم هر دری باشه من در پایگاه بسیج شرکت کنم چجوری میتونم

   1. سلام. بهترین گزینه برای شما فعالیت در بسیج محلات است میتوانید از طریق مسجد محل سکونت آدرس پایگاه بسیج محله خود را به دست آورید و برای ثبت نام در آنجا اقدام کنید.

 123. سلام ببخشید با مدرک سطح یک حوزه پایان کتبی شفایی پایه ۶ می توان وارد سپاه شد و استخدام شد

  1. سلام. سپاه از رشته های شاخه نظری( علوم انسانی، علوم تجربی، ریاضیات و الهیات) اقدام به جذب می کند

   1. سلام. من سنم ۱۸ سال هست ومدرک دیپلم دارم ودر دانشگاه فنی خرفه ای در حال ندریس هستم میخواهم یک بسیجی شوم ایا میتونم در بسیج ثبت نام کنم

    1. سلام از طریق بسیج دانشگاه یا حوزه های بسیج منطقه همراه با مدارک شناسایی اقدام کنید.

  2. سلام من یه دختر هستم ۱۸ سالمه رشته روانشناسی میخواستم امسال برم دانشکده افسری سپا باید چیکار کنم خیلی برام مهم هست که برم و علاقه دارم

   1. سلام ببخشیدرسته هوافضامیشه ازطریق درجه داری شرکت کرد؟چون رشتم فنی حرفه ای هست

 124. سلام
  من ۴۰ سالمه لیسانسه هستم وبسیج فعال، امکان جذب شدن در سپاه از طریق بسیج هست یا خیر؟؟
  بسیج ویژه چطور ، اونهم امکان جوب داره یا خیر؟؟

   1. سلام ببخشید بعد از پشت سر گذاشتن سوم دبیرستان که میشه دیپلم ادبیات چگونه و چطور و چکار باید کنم تا وارد سپاه بشوم لصفا جواب دهیدخیلی شغل نظامی را دوست دارم و کدوم ارگان های سپاه برای ادامه شغل بهتر است ؟؟

 125. سلام
  ببخشید من عضویت فعال بسیج رو دارم و ۱۹ سالم هست و مدرک تحصیلیم هم دیپلم هست آیا میتونم وارد سپاه بشم
  باید چکار کنم برای ثبت نام به کجا مراجعه کنم

 126. فاطمه مهرابیان من ۳۸سال و لیسانس ادبیات هستم میخواستم در سپاه استخدام شوم لطفاً راهنمایی کنید .همه شرایط را دارم

   1. سلام من ۳۴سالمه و لیسانس مشاوره دارم وسابقه بسیجی فعال دارم ایا امکان استخدام در سپاه رادارم خانمم وشهرکرد زندگی میکنم

 127. بخدااااا دارین در حق بسیجی هاااا خیانت میکنین، جذب در سپاه سابقه پاک میخواد، لیاقت میخواد، ن مدرک دانشگاه آزاد، بخدااا ب قرآن اگه یک نفر ب فکر ما بسیجی هااا باش و بفهمه درد ما چیه، کجاست آقای سلامی، کجا هستن کسایی ک دم از بسیج میزنن،
  این درد هاااا رو برسوونین ب دست حضرت آقا، وگرنه کسی ب داد ما نمیرسه، سلیقه ای کردن سپاه باعث شده من و امثال من سال هاااا در حسرت سپاه بسوزیم،

 128. سلام من رشته فنی تاسیساتم ۱۸ سالمه یک دندان هم کشیده دارم می خواستم ببینم قبول میشم یانه

 129. سلام من ۲۱سالمه دانشجوی روانشناسی هستم سال اخرمه میخوام وارد ارگان سپاه بشم باید چطوری اقدام کنم

  1. سلام. سپاه پاسداران هر ساله اقدام به جذب نیرو از رشته های مختلف میکند در سال جاری تا کنون فراخوان جذب نیرو سپاه منتشر نشده است میتوانید جهت کسب اطلاعات در زمینه فراخوان جذب با مشاورین ما تماس بگیرید.

 130. سلام من ۱۷ سالمه خیلی به سپاه علاقه دارم پدر خودمم سپاهیه میخوام بدونم که وقتی ۱۸ ساله شدم برای عضویت در سپاه فرودگاه باید کی و به کجا برم

  1. سلام. برای شروع این فرایند عضویت فعال بسیج محله خود را شروع کنید سپس از طریق فرماندهی منطقه برای هر منطقه که میخواهید مشغول به کار شوید درخواست خود را ثبت کنید.

 131. عرض سلام سوال داشتم من من پسرم به طور مستمر وبدون وقفه مراحل نحصیل تا کار شناسی ارشد رو طی کرد بعد هم بلافاصله سربازی رفت ۲۱ ماه خدمت کرد الان سه ماه پایان خدمتش هست خیلی علاقه به خدمت و کار در سپاه داره ولی سنشمتولد بهمن ۷۱ هست ایا امکان استخدام برای اوهست و چاگر هست چگونه باید اقدام کند

 132. سلام اگر فردی در سال ۹۴ از بسیج اخراج شده باشد و الآن بخواهد در سپاه استخدام شود با مشکل روبرو خواهد شد ؟

 133. سلام ببخشید من خانم هستم و بسیجی فعال ۱۸ سالمه و میخوام دانشگاه افسری برم سوالم اینکه همزمان میشه حوزه تحصیل کنم و هم دانگشاه افسری؟؟؟

 134. سلام چرا فرزندان نیروهای مسلح دراولویت استخدام نمی باشد فرزندحقیر ازمهر۹۹ استخدام افسری ناجا ازهمه مراحل قبول شده بود به بهانه های مختلف جذب نکردن

  1. سلام من ۲۴سالمه، لیسانس حقوق دارم،میخواستم تو بخش اداری و کارمندی سپاه مشغول شم؟ میشه بگید چکار باید بکنم.

  2. باسلام بهزاد اسماعیل زاده هستم برای استخدام به نیروهای مسلح سپاه حضور دارم مدارک دیپلم معدل ۱۴ رشته انسانی و کارت شناسایی اعضای بسیج فعال رادارم و با کاملی ۲۷۹۱۰۲۱۷۱۱وبا شماره تماس ۰۹۰۳۷۴۳۰۳۷۵ باتشکر

   1. سلام و درود ارادتمندم
    من ۲۳ سال سن دارم و تازه لیسانس روانشناسی گرفتم ایا میتونم تو سپاه استخدام بشم؟
    برای تشکیل پرونده باید چیکار کنم؟

 135. سلام فوق دیپلم آموزش ابتدایی دارم می تونم تواستخدامی های سپاه شرکت کنم۲۲دوسالم هست

  1. سلام. بله درصورت تقاضای مدرک و رشته تان می توانید.ویا از طریق دیپلمتان اقدام به استخدام کنید

   1. سلام من ۳۳ سالم عاشق نظام و رهبری هستم از موقع که به سن تکلیف رسیدم ریشم رو نزدم وچهری سپاهی وسابقه فعال بسیجی دارم دارای همسر ودو فرزندم ساکن یزدم به خاطر شرایط مریضی پدرم تا سیکل بیشتر نخوندم ونان آور خانواده هستم سابقه ۸ سال بیمه در کارخانه دارم میتونم وارد سپاه پاسداران بشم مدرک فنی برق رو هم دارم با تشکر

 136. سلام
  من در مراحل سپاه شرکت کردم و آخرین مرحله رو هم رفتن گفتن قبول ، و پرونده رو فرستادن قسمت حفاظت .
  حدود چهار هفته گذشته اما هنوز خبری نشد
  آیا زمان اعلام نتایج طول میکشه یا نه؟

 137. سلام خسته نباشیدمن الان ۳۵سالمه الان ۱۵سال سابقه بسیج دارم فعال هستم دوست دارم درحفاظت اطلاعات سپاه کارکنم همکاری کنم عاشق کشورم هستم لطفا راهنماییم کنیم ممنونم

 138. سلام من خانمی ۳۸ساله هستم با مدرک کارشناسی روان شناسی میتوانم در سپاه استخدام شوم

 139. من خودم ۳۰ ساله هستم از تهران تا آذر ماه فوق دیپلم میگیرم. کجا باید برم برای استخدام کادر نظامی سپا
  همسرم هم دیپلم دارد و قد ۱۶۰ هست. پدرش هم جانباز ۱۰٪ بوده که فوت کرده

 140. سلام من خودم ۳۰ سالمه و تا آذرماه فوق دیپلم میگیرم. برای جذب کادر نظامی در سپاه باید چیکار کنم و ب کجا مراجعه کنم

  همسرم هم دیپلم دارد و با قد ۱۶۰ سانتی متر. پدرش هم جانباز ۱۰٪ بوده و فوت کرده.واسه خانومم کجا باید پیگیر بشم

  1. سلام متاسفانه سن شما با توجه به مدرک تحصیلی تون دیگه شامل استخدامی نمی شوید

  2. بخدااااا دارین در حق بسیجی هاااا خیانت میکنین، جذب در سپاه سابقه پاک میخواد، لیاقت میخواد، ن مدرک دانشگاه آزاد، بخدااا ب قرآن اگه یک نفر ب فکر ما بسیجی هااا باش و بفهمه درد ما چیه، کجاست آقای سلامی، کجا هستن کسایی ک دم از بسیج میزنن،
   این درد هاااا رو برسوونین ب دست حضرت آقا، وگرنه کسی ب داد ما نمیرسه، سلیقه ای کردن سپاه باعث شده من و امثال من سال هاااا در حسرت سپاه بسوزیم،

   1. سلام من ۲۰سالمه سیکل دارم دارم سرباز می کنم توی ارتش هستم میخوام توی سپاه خدمت کنم و بعد اونجا بمونم باید چکار کنم

 141. سلام بنده ۴۴سال سن دارم ۸سال عضو فعال پلیس افتخاری در تهران هستم میتوانم در سپاه استخدام شوم

  1. سلام با توجه به سن تون خیر نمی توانید استخدام شوید و عضویت تون فقط امتیاز هست

  2. مدرک تحصیلی لیسانس مهندسی نرم افزار کامپیوتر
   سن ۲۳ عایا میتونم استخدام بشم ؟؟

 142. سلام من می خواهم در سپاه ثبت نام کنم ۱۶ سالم ۳ ماه دیگه ۱۷ سالم هست عضو بسیج هم هستم می خواستم ببینم می تونم ثبت نام کنم برای وارد شدن در سپاه

   1. سلام من کارشناسی ارشد برنامه ریزی میتونم ۳۴ سالمه و فرمانده پایگاه هستم میتونم استخدام بشم

 143. سلام من بسیجی هستم میخوام استخدام کنم در سپاه ولی خدمت سربازی نرفتم میشه استخدام می کنم در سپاه باشم مدرک تحطیلی سیکل

 144. سلام
  مدرک تحصیلی من سیکل هستش ۲۵ سال سنم هستش پایان خدمت هم دارم ایامیتوانم استخدام سپاه شوم

 145. سلام وخسته نباشید عرض میکنم من علاقه دارم در ارگان سپاه خدمت کنم درحال حاضرمن باید چه شرایطی یا چه کاری کنم خواهش مینمایم رهنمایی کنید.

  1. سلام باتوجه به اینکه سن و رشته و مدرک تحصیلیتان را قید نکرده اید. باید براساس مدرک تحصیلی در مثطع درجه داری یا افسری در آزمون سراسرس یا آزمون های داخلی سپاه شرکت کنید و یا وارد دانشگاه های افسری مثل کوثر و امام علی وامام حسین شوید و مدرک افسری اخذ کنید ویا دوره های مخصوص سپاه را بگذرانید و استخدام درجه داری شوید

 146. سلام
  قصد ورود به سپاه خواهران را دارم
  عضو بسیج مدرسه بودم
  دارای قد۱۶۷ و واجد شرایط هستم اما ۱۵ساله هستم راهی استثنایی برای استخدام هست یا خیر؟؟

  1. سلام برای اطلاع از شرایط و پذیرش سپاه باید به مراکز گزینش استان محل سکونت مراجعه کرده و مدارک شناسایی و کارت فعال بسیج را تحویل دهید در صورت پذیرش به شما اطلاع داده میشود.البته شرط سنی در بازه ۱۸ تا ۲۳ سال است و داشتن حداقل مدرک دیپلم یا بالاتر نیز الزامی است

 147. سلام
  قصد ورود به سپاه خواهران رو دارم
  و در پایگاه بسیج محله و دربسیج دبستان فعالیت داشتم
  دارای قد ۱۶۷
  اما شرایطی برای نوجوانان ۱۵ساله هست یا خیر؟

  1. سلام برای اطلاع از شرایط و پذیرش سپاه باید به مراکز گزینش استان محل سکونت مراجعه کرده و مدارک شناسایی و کارت فعال بسیج را تحویل دهید در صورت پذیرش به شما اطلاع داده میشود.البته شرط سنی در بازه ۱۸ تا ۲۳ سال است و داشتن حداقل مدرک دیپلم یا بالاتر نیز الزامی است

 148. سلام من معدلم در رشته ی انسانی۱۳شده. سابقه بسیج هم دارم. آیا میتونم وارد سپاه شم

 149. سال هااا برای سپاه و بسیج زحمت کشیدم و با کلی حکم و رزومه قوی و عشق ب این نهاد مقدس تلاش کردم، ولی آخرش تمامی زحمات ما رو نادیده گرفتن، واقعا این حق بسیجی های زحمت کش هست؟ واقعا داریم راه شهدا رو ادامه میدیم، آقای سلامی پس قول شما چی شد؟ چرااا این همه بی مهری داره میشه؟ واقعا برای جذب مدرک مهم؟ یعنی سابقه و رزومه و تلاش فرد پووووچ؟ شما با کارتون فقط به ما ضربه زدین و شرمنده کردین پیش خودمون و خانوادمون، ممنوووووون از همه شمااا

 150. سلام وقت بخیر من تازه دیپلم گرفتم میخواستم بدونم چجوری باید وارد دانشگاه افسری سپاه بشم

  1. سلام. از طریق کنکور سراسری یا آزمونهای داخلی سپاه میتوانید وارد دانشگاه افسری شوید

   1. سلام من ۲۱سالمه دانشجوی روانشناسی هستم سال اخرمه میخوام وارد ارگان سپاه بشم باید چطوری اقدام کنم

    1. سلام. سپاه پاسداران هر ساله اقدام به جذب نیرو از رشته های مختلف میکند در سال جاری تا کنون فراخوان جذب نیرو سپاه منتشر نشده است میتوانید جهت کسب اطلاعات در زمینه فراخوان جذب با مشاورین ما تماس بگیرید.

     1. دروود به شما.. البته فوق دیپلم کاردانی را به اتمام نرسوندم و با مدرک دیپلم.. مقداری از خدمت سربازی من مانده در نیروی هوایی ارتش با توجه به فرار از خدمت.. اما میخواهم با جذب سپاه و دوازده ماهی که خدمت دارم را برای ادامه در مجموع به کادر سپاه استخدام شوم و باقی خدمت را در سپاه باشم، آیا با مشکلی روبرو هستم برای استخدام؟

   2. سلام خسته نباشید بنده ۲۶ساله هستم با مدرک دیپلم آیا امکانش هست استخدام سپاه بشم.
    البته با۱۴الی۱۵سال عضو بسیج.
    ممنون میشم راهنمایی کنید

  2. سلام من برا تبت نام به سپاه حضرت رسول تهران مراجعه کردم گفتن خبرتون میکنیم تا کی باید منتظر باشم لیسانس الهیات و ۲۷ سال حافظ ۷ جز قرانم هستم

   1. سلام. چنانچه پس از گذشت دو ماه نتیجه به شما اعلام نشد برای پیگیری درخواست خود به پایگاه مربوطه مراجعه کنید.

  3. سلام من ۳۰سالمه لیسانس هستم می‌خوام درسپاه استخدام بشم چجوری میتونم اقدام کنم؟

   1. سلام من ۱۸ سالم دیپلم گرفتم چ جوری میتونم وارو سپاه بشم چ ارگانی از سپاه زودتر میتونم استخدام شم

 151. سلام و عرض خسته نباشید .
  ببخشید رشته های فنی شامل دانشکده نظامی میشه
  برای استخدامی سپاه

  1. سلام . دانشکده نظامی از رشته های شاخه نظری( علوم انسانی، علوم تجربی، ریاضیات و الهیات) اقدام به جذب افسر محصل میکند .

    1. سلام. خیر پذیرش در این ارگان برای حوزویان مختص طلاب دارای مدرک سطح یک می‌باشد.

 152. سلام
  دوستان کسانی که مقاومت ثبت نام کردن بعد ها می تونن تغییر رسته بدن مثلا برن دریایی یا زمینی؟
  اینا دانشگاه افسری امام حسین آموزش مبینن ؟

  1. سلام . تغییر رسته افسرانی که دوره های مربوطه را گذرانده باشند به جز در موارد خاص(کسب مدرک بالاتر و نیاز یگان) ممنوع می باشد . بر حسب دوره برخی آموزشهای در دانشگاه افسری امام حسین انجام میشود.

   1. سلام من خانمی ۲۷ ساله و دیپلمه هستم میخواستم ببینم زمان آزمون سپاه کی هست و شرایط من به ازمون سپاه میخوره یا خیر

   2. با سلام و احترام‌.بنده دارای کارشناسی برق قدرت وکارشناسی کامپیوتر نرم افزاروکارشناسی ارشد برق کنترل از دانشگاه دولتی مالک اشتر میباشم‌ پایان خدمت هم دارم . امکان جذب در سپاه میباشم؟باتشکر.

  2. سلام من لیسانس دارم الان ۳۲ سالمه سابقه ۱۰ سال بسیج فعال رو دارم میتونم ثبت نام کنم

   1. سلام. با توجه به شرایط سنی بیان شده برای پذیرش در سپاه شما نمیتوانید در استخدام این ارگان شرکت کنید.

 153. سلام من فرزند شهید هستم خانم ها هم می توانند استخدام شرکت کنند مدرکم دیپلم کامپیوتر هست

 154. سلام من ۱۷سالمه عاشق سپاهم معدل تجربی هم خوبه ولی کارت فعال بسیج ندارم و اینکه دوست دارم تو نیرو زمینی سپاه باشم …چطوری کارت بسیج رو بگیریم ؟

  1. سلام شما می توانید عضو پایگاه بسیج محله یا دانش آموزی شوید و حتما کارت فعال خود را اخذ کنید

 155. سلام بنده عضو بسیج نیستم ولی دوس دارم استخدام سپاه بشم لطفا راهنمایی کنید

  1. از لحاظ جسمی و روحی باید سالم باشید و معدل شما باید بالای ۱۵ باشه ولی عضویت در بسیج امتیاز بزرگی برای شرکت در آزمون های استخدامی است

   1. سلام، وقتون بخیر، ایا فرصت ثبت نام هنوز هست؟کی زمان ثبت نامش هست من عاااااشقنطامی و سپاه هستم ۳۰ سالمه و فوق لیسانس. ارم میشه

    1. سلام. نیروی انتظامی و سپاه چند بار در سال اقدام به جذب نیرو میکنند در حال حاضر آگهی جذب نیروی انتظامی و پدافند هوایی ارتش فعال هستند و تا پایان مهر ماه مهلت ثبت نام دارند.

   2. سلام جناب ببخشید من علاقه زیادی به سپاه دارم و میخوام مثل یک مآمور مخفی خدمت کنم و استخدام بشم اگر لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم راستی کارت معافیت پزشکی دارم ام اگر قبول کنید تعهد محضری میدم که در رابطه مریضی هرچی باشه خودم مسئول هستم

    1. سلام برای عضویت در سپاه باید به یکی از مراکز گزینش سپاه استان مراجعه کنید و همراه مدارک شناسایی درخواست خود را به مرکز گزینش ارحاع دهید ، البته داشتن کارت بسیج فعال برای استخدامی لازم است و در اولویت قرار دارد.

   3. سلام من لیسانس دارم الان ۳۲ سالمه سابقه ۱۰ سال بسیج فعال رو دارم میتونم ثبت نام کنم

    1. سلام. با توجه به شرایط سنی بیان شده برای پذیرش در سپاه شما نمیتوانید در استخدام این ارگان شرکت کنید.

  1. سلام من لیسانس علوم تربتی دارم ولی بسیج ندارم میتونم استخدام بشم در ضمن رشتم به عقیدتی سیاسی مربوط میشه

   1. سلام باید توی ازمون های استخدامی شرکت کنید و امتیاز تون بررسی میشه و نتیجه مصاحبه شفاهی هم ملاک هست سابقه بسیج صرفا امتیازه

  2. سلام فوق دیپلم آموزش ابتدایی دارم می تونم تواستخدامی های سپاه شرکت کنم۲۲دوسالم هست و کارت فعال همه دارم

   1. سلام. بله درصورت تقاضای مدرک و رشته تان می توانید.ویا از طریق دیپلمتان اقدام به استخدام کنید

     1. باسلام در صورتی که فرخوان جذب با شرایط شما داده شود بله امکانش هست

   2. سلام ۲۹ سالمه لیسانس علوم تربیتی کجا برااستخدامی سپاه بایدکجا مراجعه کرد.لطفا راهنمایی کنیدشهرستان جیرفت

  3. سلام. من سنم ۱۸ سال هست میخوهم یک بسیجی شوم. مدرک دیپلم دارم و در دانشگاه فنی. خرفه ای در خال تدریس هستم میتونم یه. بسیجی شوم یا خیر

   1. سلام از طریق بسیج دانشگاه یا حوزه های بسیج منطقه همراه با مدارک شناسایی اقدام کنید.

  1. سلام من چهل سالمه ومیخوام افتخاری توسپاه خدمت کنم توحش اطلاعات سپاه باید چکا کنم ممنون

 156. سلام
  من امسال کنکور میدم و دیپلم می گیرم آیا معدلم تو پذیرش سپاه تاثیر میزاره و این که بدونه داشتن هیچ سابقه ای در بسیج و….می تونم تو سپاه شر کت کنم؟؟؟

  1. بله معدل خیلی تاثیر داره ولی به طور کلی برای استخدام در ارگان های نظامی داشتن بسیجی اولویت بسیار مهمی است

 157. سلام من سال دوازدهم ادبیات هستم دوست دارم نظامی باشم برای ورود به نظام باید چکار کنم

 158. سلام ایا میشه در چند ارگان نظامی به طور هم زمان ثبت نام کرد مثلا در سپاه و ارتش ثبت نام کنی

 159. سلام،زمان ثبت نام دانشگاه افسری امام حسین کی هستش،طبق روال هرسال،یا متفاوت است زمان ثبت نام

 160. سلام خانم هستم ۲۴ساله دارا مدرک اشد روانشناسی باچندین گواهی بهزیستی دوست دارم استخدام بشم میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

 161. باسلام پسرمن ۱۵سالش هست تومدرسه امام حسین درس میخونه کلاس نهم ،درحال حاضردوره مقدماتی بسیج رومیگذزونه،میخاد استخدام سپاه بشه وادامه تحصیل بده راهنمایی بفرمایید.باتشکر

  1. سلا م سازمان سپاه اگهی استخدامی رو اعلام میکنه و شاید در زمان اتمام خدمت هم پذیرش داشته باشند در زمان انتخاب رشته کنکور نیز میتونن دانشگاه افسری رو هم انتخاب کنند . ولی ارتش زمانی که دیپلم گرفتند ازمون استعداد یابی برگذار میکنند و بعذ از یه سری معاینات و مراحل برای تربیت افسر نیرو جذب میکنن

  2. سلام وقتتون بخیر
   بنده از صدای گیرایی برخوردارم ودرزمینه ی قرائت وموذنی ومداحی فعالیت میکنم ومدرک لسانس دارم وبسیج فعال از سال ۱۳۹۲ دارم حالا برا استخدام در عقیدتی سیاسی باید چه کنم؟
   میتوانم یا نه؟

   1. باسلام. بستگی به استخدامی ارگان مربوطه دارد. در گزینش عقیدتی بسیج و مدارک معتبر دال بر قاری قرآن دارای امتیاز هستند

 162. سلام وقتتون بخیر.من خانم هستم ۳۰ سالمه دیپلم ریاضی برای استخدام کجا باید مراجعه کنیم؟

  1. دروود به شما.. البته فوق دیپلم کاردانی را به اتمام نرسوندم و با مدرک دیپلم.. مقداری از خدمت سربازی من مانده در نیروی هوایی ارتش با توجه به فرار از خدمت.. اما میخواهم با جذب سپاه و دوازده ماهی که خدمت دارم را برای ادامه در مجموع به کادر سپاه استخدام شوم و باقی خدمت را در سپاه باشم، آیا با مشکلی روبرو هستم برای استخدام؟

 163. سلام بسیجی هستم واسه طرح امنیت سپاه قدس رفتم گفتن چون ۳۵ سال داری نمیشه چون بیمه تامین اجتماعی قبول نمیکنه .میخواستم بپرسم الان باید چکار کنم

   1. باسلام پسرم تاسیکل مدرسه خانده بعد الان ۶سال است در حوزه علمیه درحال درس خواندن است ایشان میخواهند در سپاه ثبت نام برای افسری میشه راهنمایی کنین ممنون

    1. سلام برای استخدام افسری باید درآزمون استخدامی سپاه شرکت کنند و وارد دانشگاه های افسری شوند

   2. سلام خسته نباشید
    با مدرک لیسانس و ۲۵ سال سن اگر تو بخش اداری سپاه استخدام شی پایه حقوقش چقده؟؟ممنون

 164. سلام من ۲۰سالن هست ودیپلم تجربی دارم و رتبه کنکورم ۴۲۰۰۰بود ومنطقه ۳هستم الان دانشجوی سال دوم مدیریت گردشگری هستم میخوام در سپاه بانوان استخدام شوم .ایا میتوانم درسپاه بانوان استخدام شوم وبرای استخدام درسپاه بانوان باید به کجا بروم وچه کارهایی انجام دهم؟

 165. سلام جعفری هستم ۱۶ ساله سن دارم عاشق کشور و وطنم ت دارم در راه کشورم خدمت کنم کارت فعال بسیج دارم

 166. خواهشمند باثبات نام من در سپاه مخصوصا شاخه های برون مرزی مانند سپاه قدس موافقت فرمایید
  استدعا دارم این لطف بزرگ را در حق حقیر بفرمایید
  بادشکن فراوان

 167. سلام علکیم من بسیجی هستم میخوام استخدام کنم درسپاه ولی کارت پایان خدمت ندارم میشه استخدام کنم در سپاه مدرک تحطیلی سیکل

  1. سلام. چنانچه سایر شرایط مانند شرایط سنی و شرایط جسمانی و …. را دارید میتوانید طبق فراخوان های سپاه برای جذب اقدام کنید یا اینکه پیش از رفتن به خدمت سربازی برای پذیرش گرفتن در سپاه از طریق بسیج اقدام کنید.

 168. سلام وقت بخیر
  من ۳۰ساله هستم و مجرد و کارشناسی ارشد تربیت بدنی دارم آیا میتونم در سپاه استخدام شوم؟

 169. سلام بسیجی هستم میخوام در دانشگاه افسری ثبت نام کنم ولی خدمت نرفتم میشه در دانشگاه افسری ثبت نام کنم

  1. سلام سابقی هستم من هشت سال داخل بسیج افتخاری کارکردم جانش اول پایگاه هستم خیلی علاقه دارم واردسپاه بشوم مدرک دیپلم دارم ولی هنوزخدمت نرفتم تولد۱۸/۱/۱۳۷۷هستم

   1. سلام بله می تونید . شما با توجه به سوابق بسیجی ای که دارید باید ابتدا مدارک بسیجی خودتان را تکمیل کنید و پس از آن باید در زمان فراخوان استخدامی سپاه به گزینش سپاه مراجعه کنید. در صورتی که در دوره تکمیلی بسیج نیز شرکت داشته باشید و کارت سبز بگیرید شانس قولی اتان بیشتر می شود.

   2. سلام من ۱۸ سالم هست و کلاس یازدهم تاسیسات هستم می توانم در نظام سپاه ثبت نام کنم؟

  2. سلام ببخشید من می‌خوام به دانشگاه افسری امام حسین برم آیا حتما باید بسیج داشته باشم کارت بسیج

  3. سلام من ۱۸ سالمه و معدلم ۱۲ هستش رشتم کامپیوتره و عضو بسیج هم نیستم ایا میتونم لستهدام سپاه بانوان بشم

   1. سلام یرای سپاه حداقل معدل کل باید بالای ۱۴ باشد ولی در صورت داشتن امتیاز بسیجی شرط معدل را نادیده می گیرند

     1. سلام. در سال جاری تاریخ دقیقی برای پذیرش نیرو در سپاه منتشر نشده است.

  4. سلام .. ببخشید یک سوال دارم از خدمتون
   بنده ارشد حقوق هستم و در حال حاضر در جای مشغول هستم..اما از هم.ن زمان خدمت هم علاقه ی زیادی به خدمت در لباس مقدس سپاه رو داشتم اما میسر نشد و قیمت نبود..اما الان تمام فکر وذکر من این هست که هر جور شده وارد سپاه بشوم و در مناطق محروم خدمت کنم..راهنمایی بفرمایید ..ممنون میشم..بنده متولد ۱۳۵۸هستم.

   1. باسلام لطفا بامدارک مربوطه به پایگاه های سپاه برای درخواست جذب سرباز سپاه اقدام فرمایید

 170. سلام میخاستم بدونم ایا استخدامی برای لیسانس برق قدرت در سپاه هست؟برای ادامه تحصیل چطور؟

  1. سلام . شما می توانید با در دست داشتن مدارک تحصیلی و کارت عضویت فعال بسیج و مدارک شناسایی به سپاه موردنظر مراجعه نمایید و از شرایط پذیرش و ظرفیت آگاهی یابید.

   1. سلام بنده ۴۵سال دارم با۱۵ سال سابقه وسایلم برای کشورم در سپاه خدمت کنم امابخاتر سنم قبول نمیکنند

   2. سلام خسته نباشیدمن الان ۳۵سالمه الان ۱۵سال سابقه بسیج دارم فعال هستم دوست دارم درحفاظت اطلاعات سپاه کارکنم همکاری کنم عاشق کشورم هستم لطفا راهنماییم کنیم ممنونم

   3. سلام من ۳۰سالمه ولیسانس شبکه دارم‌میتونم برای ورود در نیروهای سپاه میتونم اقدام کنم؟

  1. سلام ببخشید من شاغل هستم آیا میتونم در حال کار درسپاه هم استخدام بشم؟ ضمنا کارم هم مربوط به رشته های نظامی و اینا نمیشه

 171. سلام من حدودا ۴۰ سال دارم فوق دیپلم آیا میتونم در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول به فعالیت شوم در ضمن متاهل هستم از اراک باید چکار کنم میخوام مدافع حرم و وطن بشم برم سپاه قدس ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام. متاسفانه شرایط سنی شما با توجه به فراخوان ها ی جذب مطابق شرایط جذب نیرو در سپاه نیست اما در صورت داشتن سابقه ایثارگری و بسیج فعال تا حدودی میتوانید از این قوانین مثتنی شوید یا برای رزمندگی درخواست بدهید برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 172. سلام من حدودا ۴۰ سال دارم فوق دیپلم آیا میتونم در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول به فعالیت شوم در ضمن متاهل هستم از اراک ممنون

  1. سلام. متاسفانه شرایط سنی شما با توجه به فراخوان ها ی جذب مطابق شرایط جذب نیرو در سپاه نیست اما در صورت داشتن سابقه ایثارگری و بسیج فعال تا حدودی میتوانید از این قوانین مثتنی شوید یا برای رزمندگی درخواست بدهید برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 173. با سلام خسته نباشید،من ۲۴ سال سن دارم ،لیسانس تربیت بدنی دارم معدل کلم ۱۵ هست، از سال ۸۸تا سال ۹۲عضو بسیج بودم و کارت فعال دارم ،کارت معافیت کفالت دارم ،شرایط برای استخدام شدن رو دارم؟لطفا راهنمایی کنید.

 174. با سلام بنده عاشق حمایت از نظام وکشور من هستم خیلی دوست دارم کادری شدن سپاه بشم من ۲۰سالمه مدرک دیپلم کاردانش دارم معدل۱۶/۷۵ میشه ثبت نام کنم در دانشگاه امام حسین(ع)ایا کارت بسیج فعال باید داشته باشم ندارم؟؟؟

  1. سلام خیر باید در رشته های نظری تحصیل کرده باشید و از طریق کنکور سراسری اقدام کنید.

 175. باسلام
  حسن تاجیک ۳۵ساله ساکن شیراز باسابقه ۱۰سال بسیجی اعتقاد به اسلام وانقلاب اسلامی ورهبر انقلاب
  عاشق خدمت به وطن وانقلاب
  مدرک تحصیلی لیسانس حقوق قضایی
  ورزیده ورزشکار قد ۱۹۴
  لذا خیلی شدید علاقه خدمت در سپاه پاسداران دارم

  1. سلام اگر که سربازی نرفته اید از طریق سربازی اقدام کنید در غیر این صورت منتظر فراخاوان جذب سپاه باشید

 176. سلام و عرض ادب و احترام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم اینکه من رشتم انسانی معدلم دیپلمم ۱۴ به بالا هستم ۲۰ سالمه و قدم ۱۶۷یا ۱۶۸ هست. خواستم ببینم واسه سپاه اقدام کنم مشکلی چیزی ندارم واسه معدل یا قدم ممنون میشم راهنمایی کنید

 177. سلام بنده به مدت هفت سال به صورت بسیج پاره وقت درحوزه مقاومت بسیج مشغول خدمت بودم هم اکنون بی کارمی باشم و دراین هفت سال خیلی زحمت وسختی کشیدم برای حوزه ،در دوره های آموزشی عقیدتی ،سیاسی، فرهنگی،تخصصی و….از طرف مقاومت بسیج برگزارشده شرکت کرده ام،مدرک دیپلم و۳۶سالمه . لطفاً بنده رو راهنمایی کنید که چطوربه عنوان نیروی کادر کارمند جذب سپاه بشم

  1. سلام وقت بخیر در صورت اعلام استخدامی اگر شرایطش را داشته باشید می توانید استخدام شوید

 178. سلام من بسیجی هست فغال هستم تو بسیج خدمت سربازی نرفتم مدرک تحطیلی سکیل میخوام عضو سپاه باشم خیلی وقت تو سایت ثبت نام کردم جواب نیامد انشالله قبول میشه عضو سپاه

 179. با سلام ببخشید شوهرم نزدیک به ۱۰ سال است به صورت قراردادی در خدمت سپاه است با صورت تخصصی آشپز است با حقوق کم هیچ پیمانی یا آستخدام هم نیست لطفا راهنمایی کنید خیلی در شرایط سختی هستیم با داشتن دانش اموز دبیرستانی برایم خیلی سخت است خیلی حقو ق شوهرم از یک کارگر ساده هم کمتر است خواهش میکنم

  1. سلام. استخدام و به کارگیری افراد در سپاه به قوانین و مقررات درون سازمانی بستگی دارد ، اگر بدون قرارداد مشغول فعالیت هستند و از شرایط شغلی احساس رضایت ندارند می‌توانند در سایر ارگان ها مشغول به فعالیت شوند. معمولا برای شغل هایی مثل آشپزی و رانندگی بصورت قراردادی جذب صورت می گیرد.

  2. باسلام وخسته نباشید خواستم ببینم بادیپلم رشته مکانیک کاردانش میتونم وارد سپاه شوم معدل ۳ سال بالا وبسیج فعال ۳سال دارم وپدرم ایثارگری دارد خواستم ببینم اگه از مکانیک نمیشه کنکور انسانی بدم واز انسانی وارد بشم چیکار کنم لطفن راهنمایی کنید

   1. سلام گزینش سپاه برای مردان از تمام رشته ها صورت میگیرد، با در دست داشتن مدارک شناسایی و کارت بسیج و کارت ایثار پدر به یکی از مراکز گزینش استان مراجعه کنید.

 180. با سلام وخسته نباشید.
  ببخشید من مدرکم لیسانس حقوقه وسنم۲۲ هست به نظرتون میتونم به سپاه استخدام بشم
  تو رو خدا جواب بدین.

  1. سلام. شما از لحاظ شرایط سنی مشکلی ندارید، با توجه به اینکه سپاه بر حسب نیاز اقدام به جذب نیرو از رشته های مختلف دانشگاهی میکند میتوانید با توجه به فراخوان های جذب نیرو از رشته های مورد نیاز مطلع شوید .

 181. باسلام و خداقوت

  خواستم بپرسم زمان دقیق استخدام و پذیرش علاقه مندان ازبین بانوان متاهل کی هست
  .و ایا با وجود نمره چشم ۲ یا ۳ شرایط جذب وجود دارد یا نه

  1. سلام. تا این زمان آگهی جذب سپاه منتشر نشده اطلاعات تکمیلی درباره شرایط عمومی و اختصاصی در دفترچه استخدام ذکر میشود.

  2. سلام خسته نباشید بنده لیسانس دارم با ۲۷ سال سن و ۸٫۹ سال بسیجی فعال میتوانم عضو سپاه بشم

 182. سلام خسته نباشید من ۱۹ سال سن داذم و دیپلم حسابداری خانم هستم سپاه چه زمانی پذیرش داره برای استخدام ؟

 183. سلام خسته نباشید بندهو۲۳ ساله هستم کارم ازاد بود الان سه ماهی هست بیکارم مدرکم دیپلم ردی حسابداری کارودانشم باقد۱۸۰تا ۱۸۵ و وزن ۶۰ کیلو گرم میخواستم ببینم میتونم استخدام سپاه جمهوری اسلامی ایران بشم

 184. سلام خسته نباشید از حوزه علمیه چطور میشود وارد سپاه و دانشگاه افسری شد؟؟؟

  1. سلام باید به صورت حضوری به مراکز گزینش سپاه استان خود مراجعه کنید ، برای استخدامی سپاه داشتن کارت بسیج فعال الزامی است . بعد از ثبت نام حضوری یک تاریخ مشخص میشود برای گزینش ۳ مرحله ای (عقیدتی، سیاسی،علمی و مهارتی)

 185. سلام من بسیجی هستم کارت فغال بسیجی همه دارم خیلی فعال هستم تو بسیج خدمت سربازی نرفتم میشه ثبت نام کن در سپاه مدرک تحطیلی سکیل تا اول دبیرستان

  1. سلام بله باید دوره تکمیلی بسیج را بگذرانید. برای کسب اطلاعات جامع از مراحل مربوطه با مشاورین ما در تماس باشید

  1. سلام من متولد ۱۳۸۱ هستم دیپلم کاردانش دارم نظام جدید میتونم برای کنکور سراسری افسری رو انتخاب کنم؟ درجه داری چی؟

   1. سلام. خیر متقاضیان دارای دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش مجاز به شرکت در آزمون دانشگاه افسری نیستند.

 186. سلام من کلاس یازدهم تجربی هستم آیا هیچ جوره امکان نداره بتونم استخدام بشم و اینکه حتما باید کارت فعال بسیح داشته باشیم؟

 187. سلام من ۳۲ سال و دارای لیسانس علوم سیاسی و علاقمند به سپاه آیا میتونم استخدام سپاه شوم؟

 188. من ۳۲ سال و دارای مدرک لیسانس علوم سیاسی و علاقمند به سپاه آیا میتونم استخدام سپاه شوم؟

 189. سلام من ۳۲ سال سن دارای مدرک علوم سیاسی و علاقمند به سپاه ،آیا میتونم استخدام بشم؟ گفت:

  سلام من ۳۲ سال و دارای لیسانس علوم سیاسی و علاقمند به سپاه آیا میتونم استخدام سپاه شوم؟

 190. سلام خسته نباشید
  من ۲۷سالمه مجردم و سال ۹۱ بامدرک فوق دیپلم برق از دانشکده فنی فارغ التحصیل شدم . چون سرپرست خانواده بودم نتونستم برم خدمت و ب دلایلی معاف هم نشدم . میتونم واسه استخدام سپاه ثبتنام کنم؟

  بااین شرایط راهی هست ک بتونم وارد سپاه بشم؟میشه خدمتم رو تو سپاه بکنم و استخدام شم؟
  لطفا راهنماییم کنین ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   استخدام در هر ارگان دولتی بدون کارت پایان خدمت یا معافیت امکان پذیر نیست البته اگر مشمول غایب نباشد با رعایت قوانین مربوط می تواند در نیروهای مسلح استخدام شود.

   1. سلام خسته نباشید
    اگه سن بالا باشه
    جانبازی پدر داشته باشی خدمتم رفته باشی بسیجی فعالم باشی
    حکم مسولیتم داشته باشی
    سن رو کم میکنن

 191. سلام من تو قرارگاه خاتم کار میکنم ده سال سابقه کاری دارم اونم تو قسمت پروژه هاش کار میکنم پدرم سپاهی هستش خواستم بدونم شامل ۲۵ درصد جانبازی برای استخدامی رسمی می‌باشم یانه

 192. سلام وقت بخیر من دخترهستم و عاشق وطن. الان سال آخر دبیرستان را تمام کردم با رشته طراحی ودوخت و با معدل کل دیپلم ۱۸:۵۹ ولی دیپلم را کمی طول میکشه بدن اما توی دبستان فقط عضو بسیج بودم کارتش رو هم ندارم، راهنمایی و دبیرستان نه چون منطقه محروم هستم نتونستم برم میخواستم بدونم میتونم برای استخدام سپاه اقدام کنم..

  1. سلام شما میتوانید با به همراه داشتن مدارک شناسایی وکارت فعال بسیج و مدارک تحصیلی خود به سپاه موردنظر مراجعه و از ظرفیت پذیرش آگاهی یابید

 193. سلام
  روح اله زارعی هستم
  ۴۱ سالم هست برادر شهید هستم
  و در زمینه کار کارمندی یا راننده میتونم به سپاه خدمت کنم
  دیپلم هستم و متاهل
  آیا میتونم به ارگانی برای کار مراجعه کنم

  1. سلام شما میتوانید با به همراه داشتن مدارک شناسایی وکارت فعال بسیج و مدارک تحصیلی خود به سپاه موردنظر مراجعه و از ظرفیت پذیرش آگاهی یابید

  2. سلام،اینجانب طلبه هستم و مدرک سطح سه را به تازگی کسب نموده ام متولد۱۳۶۲ ماه آبان.قبل از تحصیلات حوزوی در سپاه افتخار خدمت سربازی داشتم و علاقمند به حضور در سپاه هستم.آیا امکان استخدام برای من وجود دارد.ش تماس۰۹۱۴۲۳۰۲۶۵۸