بررسی اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور و مقایسه آن با مدرک سایر دانشگاه ها

بررسی اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور و مقایسه آن با مدرک سایر دانشگاه ها

یکی از دغدغه داوطلبان کنکور و والدین آنها اعتبار مدرک دانشگاهی است. بسیاری از داوطلبان قبل از انتخاب رشته محل، به این فکر می کنند که آیا مدرک این دانشگاه انتخابی، معتبر خواهد بود یا خیر؟

همه داوطلبان برای استخدام، ادامه تحصیل یا مهاجرت به مدرکی نیاز دارند که مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشد.

یکی از دانشگاه هایی که هر ساله دانشجویان زیادی را پذیرش می کند، دانشگاه پیام نور است. ما در این مقاله سعی داریم تا اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور را بررسی کنیم. در صورتی که علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه هستید، حتما این مقاله را بخوانید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه بررسی اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور و مقایسه آن با مدرک سایر دانشگاه ها با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

معرفی مختصر دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور از سال ۱۳۶۵ کار خود را آغاز کرد و هدف از تاسیس این دانشگاه پرورش دانشجویانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. رشته های این دانشگاه نیز در شاخه های علوم انسانی، علوم مهندسی، کشاورزی و علوم پایه طبقه بندی می شوند.

این دانشگاه به دلیل مزایایی که دارد، طرفداران زیادی نیز دارد. در واقع ۲۲ درصد از جمعیت دانشجوی کشور در این دانشگاه تحصیل می کنند.

مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور

مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور یک دانشگاه شهریه محور است؛ اما شهریه این دانشگاه به نسبت سایر دانشگاه های شهریه محور بسیار کمتر است.

از طرفی برای تحصیل در این دانشگاه، حضور در کلاس اجباری نیست و دانشجویان شاغل یا خانه دار می توانند به صورت غیر حضوری در این دانشگاه تحصیل کنند. این دانشگاه در سال های اخیر اقدام به ثبت نام بدون کنکور (براساس سوابق تحصیلی) دانشجو در مقطع کارشناسی کرده است.

مورد بعدی مدرک این دانشگاه است که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کند. بنابراین مدرک این دانشگاه نیز مانند دانشگاه های روزانه، شبانه، آزاد، غیرانتفاعی و… دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی کشور می باشد.

از نظر این سازمان ارزش مدرک تمامی دانشگاه های تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یکسان است و همه می توانند با توجه به رشته و مقطع تحصیلی خود در مراکز و سازمان های دولتی یا خصوصی استخدام شوند.

در واقع تمامی دستگاه های دولتی و خصوصی وظیفه دارند که دارندگان مدرک فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور را استخدام کنند. در غیر این صورت این سازمان یا اداره متخلف شناخته خواهد شد و طبق قوانین با آن رفتار می شود.

همچنین افرادی که دارای مدرک دانشگاه پیام نور هستند، می توانند در آزمون های استخدامی و کارآموزی کشور شرکت کنند و هیچ منعی برای آنها وجود ندارد.

مقایسه مدرک دانشگاه پیام نور با سایر دانشگاه ها

ادامه تحصیل در خارج از کشور با مدرک دانشگاه پیام نور

دانشجویان دانشگاه پیام نور که تصمیم دارند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کنند، نگران اعتبار مدرک نباشند. این دانشگاه از لحاظ سیستم آموزشی از یک ساختار استاندارد تبعیت می کند و اعتبار آن بسیار خوب است.

مدرک دانشگاه پیام نور در دانشگاه های خارج از کشور مورد تایید بسیاری از کشورهای دنیاست و در کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز به دانشگاه و کشور مورد تقاضا بستگی دارد. برخی از آنها قوانین سخت گیرانه ای دارند؛ اما دانشگاه های هند، مالزی، انگلستان و استرالیا فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور را بسیار آسان تر می پذیرند.

در برخی از کشورهای اروپایی نیز اصلا مهم نیست که مدرک خود را از کدام دانشگاه گرفته باشید. معیارهای پذیرش در این دانشگاه ها، معدل فارغ التحصیلی، تعداد مقاله های بین المللی، نوع مدرک زبان و… است.

مقایسه مدرک دانشگاه پیام نور با سایر دانشگاه ها

برای مقایسه دانشگاه ها در سطح کشور و یا جهان عوامل مختلفی را باید در نظر داشت. از جمله سابقه و شهرت دانشگاه در رتبه بندی تاثیر به سزایی دارد. همچنین تعداد فارغ التحصیلانی که از دانشگاه جذب بازار کار شده اند و یا اعضاء هیات علمی دانشگاه از مواردی هستند که در رتبه دانشگاه بسیار مهم می باشند.

اساتید و سطح علمی آنها و همچنین امکانات و تجهیزاتی که دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهد، از مواردی هستند که به اعتبار بیشتر دانشگاه کمک می کنند.

دانشگاه پیام نور امروزه تقریبا ۵۰۰ واحد آموزشی در سراسر کشور دارد و ۲۲/۴ درصد از کل دانشجویان کشور را پذیرش کرده است. این دانشگاه بعد از دانشگاه آزاد دومین دانشگاه از نظر تعداد دانشجو است.

درس های این دانشگاه بیشتر تئوری هستند و کمتر درس عملی در این دانشگاه ارائه می شود. بسیاری از افراد شاغل برای ارتقاء شغلی خود در این دانشگاه مشغول به تحصیل می شوند. امروزه دانشگاه پیام نور با بیش از ۳۷۰۰۰ مقاله و با کسب نمره ۱۰۰ شاخص آموزشی، یکی از ۱۰ دانشگاه جامع برتر کشور است.

اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد در

اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد در مقایسه با سایر دانشگاه ها

بسیاری از افرادی که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند به ادامه تحصیل در مقطع دکتری و یا تحصیل در خارج از کشور نیز فکر می کنند. اعتبار دانشگاه، اساتید دانشگاه و اعضای هیات علمی دانشگاه تاثیر زیادی بر روی اعتبار مدرک خواهند داشت.

در این مقطع معمولا دانشگاه پیام نور از نظر امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی ضعیف تر از سایر دانشگاه ها است و اگر بخواهیم در مقطع کارشناسی ارشد مدارک دانشگاهی را رتبه بندی کنیم، اعتبار مدارک دانشگاه های مختلف به صورت زیر می باشد.

  • دانشگاه های روزانه
  • دانشگاه های شبانه (نوبت دوم)
  • دانشگاه های پردیس بین المللی (خودگردان)
  • دانشگاه آزاد
  • دانشگاه غیرانتفاعی
  • دانشگاه پیام نور

نکته:

توجه داشته باشید که این دانشگاه در مقطع دکتری نیز پذیرش دانشجو دارد و در صورتی که می خواهید با تحصیل در مقطع دکتری ارتقاء شغلی داشته باشید، دانشگاه پیام نور بهترین گزینه است؛ زیرا اجباری به حضور در کلاس نخواهید داشت.

همچنین اگر فکر می کنید که با تحصیل در مقطع دکتری می توانید عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور شوید، می توانید در همین دانشگاه در مقطع دکتری تحصیل کنید.

توجه داشته باشید که این دانشگاه در مقطع دکتری نیز پذ

سخن آخر

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های معتبر کشور است که افراد موفق زیادی نیز از همین دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. اعتبار مدرک این دانشگاه برای استخدام یا ادامه تحصیل در خارج از کشور بسیار خوب است. همچنین این دانشگاه مزایای زیادی دارد که باعث شده است تا افراد زیادی این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

در صورتی که داوطلب کنکور سراسری هستید و یا برای ارتقاء شغلی یا ادامه تحصیل تمایل دارید در این دانشگاه تحصیل کنید، برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه یا سایر دانشگاه های کشور می توانید با کارشناسان ما در آویژه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

علامت سوالآیا دانشگاه پیام نور به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرد؟

بله؛ این دانشگاه به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد. پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی خواهد بود.

علامت سوالآیا این دانشگاه در رشته های پزشکی دانشجو می پذیرد؟

خیر، دانشگاه پیام نور در رشته های پزشکی، پذیرش دانشجو ندارد. افرادی که می خواهند در این رشته ها تحصیل کنند، باید از طریق کنکور سراسری در دانشگاه های سراسری و یا آزاد پذیرش شوند. دانشگاه پیام نور تقریبا یک دانشگاه غیر حضوری است و تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی زیادی ندارد.

علامت سوالچه رشته هایی در این دانشگاه ارائه می شود؟

در این دانشگاه رشته های علوم انسانی، علوم پایه، کشاورزی و برخی از رشته های مهندسی به داوطلبان ارائه می شود.

بررسی اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور و مقایسه آن با مدرک سایر دانشگاه ها

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه بررسی اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور و مقایسه آن با مدرک سایر دانشگاه ها

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1401/5/23

دوشنبه

1401/5/24

سه شنبه

1401/5/25

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تخفیف مشاوره تلفنی