افزایش شهریه رشته طراحی دوخت دانشگاه علمی کاربردی چقدر است؟

شهریه رشته طراحی دوخت دانشگاه علمی کاربردی

افزایش در شهریه رشته طراحی دوخت دانشگاه علمی کاربردی

رشته طراحی دوخت یکی از رشته های دانشگاه علمی کاربردی است که همانند دیگر رشته های تحصیلی این دانشگاه معمولا در هر سال با افزایش شهریه روبه رو بوده است. دانشگاه های علمی کاربردی به نسبت دانشگاه هایی همانند دانشگاه آزاد اسلامی شهریه کمتری را در نظر گرفته اند. همین امر باعث محبوبیت این دانشگاه در بین داوطلبان میباشد. البته پذیرش بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی نیز از دیگر مواردی است که متقاضیان زیادی را به این دانشگاه سوق داده است. شهریه رشته طراحی دوخت دانشگاه علمی کاربردی بر دو قسم شهریه ی ثابت و شهریه ی متغیر میباشد. شهریه ی ثابت با ورود دانشجو به دانشگاه مقرر میشود و تا پایان دوره ی تحصیل بدون تغییر باقی میماند. اما درباره ی شهریه ی متغیر بسته به نوع واحد های درسی که دانشجو در هر ترم اخذ میکند، شهریه متفاوتی در نظر گرفته شده است.

علاوه بر افزایش شهریه ی متغیر هر واحد درسی، برای دانشجویان جدید الورود هر سال تحصیلی نیز تغییراتی اعمال میشود. این تغیرات بر اساس هزینه های تحصیلی و آموزشی دانشگاه و اغلب بین 10 تا 20 درصد افزایش در شهریه های ثابت میباشد.


بیشتر بخوانید:شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردیبیشتر بخوانید:ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

میزان شهریه رشته طراحی دوخت دانشگاه علمی کاربردی چقدر است؟

دانشگاه های علمی کاربردی از بین علاقه مندان به رشته ی طراحی و دوخت به شکل بدون کنکور و تنها با داشتن مدرک تحصیلی دیپلم دانشجو میگیرد. اما داوطلبان باید هزینه ای را به عنوان شهریه تحصیل به این دانشگاه پرداخت کنند. میزان این شهریه به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل مربوط به نوع واحد درسی میباشد. این امر از آنجا منشا میگیرد که هزینه ها و امکانات آموزشی برای واحد های درسی با کار عملی بیشتر است، بنابراین بدیهی است که شهریه ی در نظر گرفته شده برای این واحد ها بیشتر باشد. علاوه بر این نوع مقطع تحصیلی نیز از دیگر عوامل تعیین کننده برای میزان شهریه است. میزان شهریه این رشته در مقاطع بالاتر همچون کارشناسی بیشتر از شهریه ی دوره های کاردانی است.

بنابراین نمیتوان به طور قطع میزان شهریه این رشته را بیان کرد چرا که به نوع انتخاب واحد دانشجو برمیگردد. البته شهریه ثابت برای دوره تحصیل هر دانشجو مقدار مشخصی است که برای رشته های مختلف بین 500 تا 700 هزار تومان میباشد.


بیشتر بخوانید:ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی


پرداخت شهریه رشته طراحی دوخت دانشگاه علمی کاربردی از طریق درگاه های اینترنتی این دانشگاه

پرداخت شهریه های دانشگاه علمی کاربردی از طریق درگاه اینترنتی هم اوا امکان پذیر است. دانشگاه های علمی کاربردی برای پرداخت شهریه دانشجویان تمهیداتی اندیشیده اند تا دانشجویان با کم ترین نگرانی و سر درگمی دراین باره مواجه شوند. دانشجویان با وارد شدن به این سامانه و وارد کردن اطلاعاتی همچون شماره دانشجویی میتوانند ثبت نام خود را انجام دهند و حداقل شهریه را که برایشان مقرر شده را نیز پرداخت کنند. لازم به ذکر است که پرداخت 15 در صد از شهریه در آغاز نیمسال تحصیلی الزامی است و 85 درصد باقی مانده را میتوان در طول ترم و به صورت اقساطی پرداخت کرد.

اهدف رشته های دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی در دسته دانشگاه های نیمه دولتی قرار می گیرد. مراکز آموزشی علمی کاربردی وابسته به علوم، تحقیقات و فناوری می باشند. هدف از راه اندازی این مراکز آموزشی ارتقاء سطح دانش و مهارت های شغلی افراد می باشد. یکی از اهداف مهم دانشگاه علمی کاربردی مشارکت دادن سازمان ها و شرکت هایی است که افراد با قرار گرفتن در محیط کاری آنها بهتر می توانند، توانمندی شغلی خود را به دست آورند و در جهت بهبود و ارتقاء آنها تلاش کنند. از طرفی خود این سازمان ها و نهادهای ذیربط که در آموزش نیروهای متخصص نیز درگیر می شوند، می توانند از این افراد در سطوح مختلف جایگاه های شغلی بهره بگیرند. در کل ماهیت شکل گیری دانشگاه علمی کاربردی فعال سازی بخش های خصوصی و دولتی در زمینه دانش و کار می باشد.


بیشتر بخوانید:دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی


شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام می شود. به صورت کلی شروع ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت که در اواسط مرداد و اوایل بهمن ماه هر سال می باشد صورت می گیرد. پذیرش و ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع صورت می گیرد:

 • کاردانی
 • کاردانی به کارشناسی

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور است. ورود به مقطع کاردانی به کارشناسی بر اساس معدل دوره قبل صورت می پذیرد. برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی می بایست شرایط ذیل را داشته باشید.

 • دارا بودن دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم
 • برخورداری از حداقل قدرت فیزیکی برای رشته انتخابی توسط دانشجو
 • شرایط معافیت نظام وظیفه
 • داشتن شرایط اختصاصی هر یک از واحدهای آموزشی دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان می بایست گواهینامه پایان تحصیلات در مقطع دیپلم خود را به مراکز آموزشی ارائه نمایند؛ در غیر این صورت قبولی فرد مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (سایت هم آوا)

سامانه دانشگاه علمی کاربردی یا سایت هم آوا سامانه ای است که تمام فعالیت های دانشجویان این دانشگاه در آن صورت می گیرد. به این لحاظ سایت هم آوا مرجع دانشگاه علمی کاربردی می باشد. از جمله عملیات هایی که دانشجویان می توانند در این سامانه انجام دهند می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ثبت نام
 • انتخاب واحد
 • حذف و اضافه
 • دریافت معرفی نامه

جالب است بدانید که حتی اگر متقاضی تدریس در دانشگاه علمی کاربردی باشید می بایست در سایت هم آوا مراحل تقاضای خود دنبال کنید. نام قبلی سایت هم آوا سامانه سجاد بود که بعد از بهینه سازی جایگزین سامانه سجاد گردید. برای ورود به سامانه هم آوا باید مراحل زیر را طی کنید:

 • کد کاربری
 • کلمه عبور

باید بدانید که کد کاربری شما همان کد ملی است و کلمه عبور شماره شناسنامه فرد که البته برای افرادی که شماره شناسنامه آنها با کد ملی شان یکسان می باشد یا شماره شناسنامه ندارند، می توانند از کد ملی استفاده کنند. در صورتی که رمز عبور خود را تغییر بدهید و فراموش کرده باشید می بایست به واحد آموزش خود مراجعه کنید و کلمه عبور جدید را دریافت نمایید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

افزایش شهریه رشته طراحی دوخت دانشگاه علمی کاربردی چقدر است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید