رشته های دانشگاه علمی کاربردی مازندران (جدیدترین لیست رشته های علمی کاربردی 1402)

بسیاری از افراد به دلیل اینکه در کنکور سراسری رتبه مناسبی کسب نکرده و یا به طور کلی در کنکور شرکت نکرده اند، به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه هایی هستند که بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرد.

دانشگاه علمی کاربردی یکی از مطرح ترین مراکز آموزشی تحصیلات دانشگاهی در کشور است که تنها بر اساس سوابق تحصیلی و معدل، دانشجو می پذیرد. این دانشگاه در شهرهای مختلف کشور واحدهای آموزشی با رشته های متنوع را دارا می باشد.

دانشگاه علمی کاربردی استان مازندران یکی از واحدهای آموزشی علمی کاربردی است که رشته های متنوعی در آن تدریس شده و تا به امروز دانشجویان و فارغ التحصیلان زیادی از این دانشگاه وارد بازار کار شده اند.

رشته های دانشگاه علمی کاربردی مازندران متنوع بوده و نیاز است قبل ثبت نام و انتخاب رشته در این دانشگاه از لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی مازندران اطلاعات مناسبی کسب کنید.

یکی از اولویت های افرادی که در استان مازندران زندگی می کنند و یا محل زندگیشان نزدیک به این استان است، قبولی در علمی کاربردی مازندران بوده و اکثرا به دلیل کم بودن مسافت بین دانشگاه و محل زندگی به دنبال قبولی در این دانشگاه هستند.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی آویژه برای دسترسی راحت تر شما به لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی مازندران، اقدام به تهیه جداولی از رشته های ارائه شده در سال 1402 دانشگاه علمی کاربردی مازندران کرده اند.

جداولی که در مقاله زیر نگارش شده است، بروزترین و جدیدترین لیست رشته های علمی کاربردی مازندران است که اطلاعات آن از دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی استخراج شده و شما با خیالی آسوده می توانید از اطلاعات درج شده در آن استفاده نمایید. پس مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

🔎🔎 بررسی رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مازندران

دانشگاه علمی کاربردی مازندران نیز مانند سایر واحدهای آموزشی و دانشگاهی از قبیل دانشگاه پیام نور، آزاد، سراسری و … در دو نوبت به جذب دانشجو اقدام می کند.

در دو نیمسال مهر و بهمن دانشگاه علمی کاربردی مازندران رشته های متنوع با بازارکار مناسب ارائه شده که داوطلبان می توانند با مطالعه دفترچه مربوط به هر نیمسال، تصمیم بگیرند علاقه به تحصیل در کدام رشته های این دانشگاه را دارند.

بررسی رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مازندران به شما کمک می کند تا در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بتوانید به راحتی در رابطه با انتخاب رشته خود تصمیم گرفته و دچار سردرگمی نشوید.

به یاد داشته باشید که دفترچه های انتخاب رشته ممکن است بعد از انتشار اصلاحیه های مختلفی را داشته باشد.

پس مهم است که شما قبل از انتخاب رشته و ثبت در دانشگاه علمی کاربردی مازندران، تمامی اصلاحیه هایی که در سایت دانشگاه علمی کاربردی یعنی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد را بررسی کرده و بعد از آن کد رشته محل های خود را انتخاب کنید.

با توجه به این موضوع که در حال حاضر تنها دفترچه ثبت نام علمی کاربردی ورودی مهرماه منتشر شده است، در این مقاله به بررسی رشته های ارائه شده در علمی کاربردی مازندران ورودی مهرماه پرداخته شده و برای دسترسی سریع و راحت شما عزیزان لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مازندران قرار داده شده است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مازندران 1402

همانطور که می دانید دانشگاه های علمی کاربردی چهار گروه آموزشی متنوع داشته که هر کدام از آنها رشته های مختلفی را شامل می شوند.

افراد بسته به میزان علاقه، توانایی و مهارت خود می توانند به تحصیل در یکی از رشته های این چهار گروه آموزشی پرداخته و موفقیت های چشمگیری را به دست آورند. این چهار گروه آموزشی عبارتند از:

صنعت

مدیریت و خدمات اجتماعی

کشاورزی

فرهنگ و هنر

بهتر است بدانید برای انتخاب هر کدام از رشته هایی که در این چهار گروه قرار گرفته اند، اولویت با افرادی است که دیپلم آنها متناسب با رشته انتخابیشان باشد.

تناسب گروه آموزشی و رشته های ارائه شده در این دانشگاه با مدرک دیپلم را می توانید در دفترچه انتخاب رشته علمی کاربردی مشاهده کنید. به عنوان مثال افرادی که دیپلم علوم ریاضی و فیزیک دارند برای قبولی در اکثر رشته های گروه صنعت در اولویت هستند.

اگر شما نیز به دنبال قبولی در دانشگاه علمی کاربردی مازندران هستید، می توانید از جداول رشته های علمی کاربردی مازندران که بر اساس مقطع تحصیلی و گروه آموزشی تفکیک شده و در زیر قرار گرفته است، استفاده نمایید.

رشته های ارائه شده در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مازندران

به دلیل زیاد بودن واحدهای آموزشی دانشگاه علمی کاربردی در شهرهای مختلف کشور، این واحد آموزشی محبوبیت بالایی در بین داوطلبانی که به دنبال تحصیلات دانشگاهی هستند؛ پیدا کرده است.

همچنین از دیگر مزیت های این دانشگاه می توان به ارائه رشته های متنوع در دو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اشاره کرد.

این موضوع باعث شده است که افرادی که تنها به دنبال اخذ مدرک کاردانی هستند بتوانند به راحتی با ثبت نام در دوره های کاردانی علمی کاربردی مازندران، به تحصیل پرداخته و پس از گذراندن واحدهای آموزشی در رشته مدنظر خود مدرک تحصیلی کاردانی را دریافت کنند.

در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مازندران نیز چهار گروه آموزشی علمی کاربردی وجود داشته و شما می توانید متناسب با استعداد، توانایی ها، مهارت و همچنین گروه آزمایشی مدرک دپیلمتان اقدام به انتخاب رشته علمی کاربردی مازندران کنید.

اگر به دنبال ادامه تحصیل در مقطع کاردانی علمی کاربردی هستید می توانید برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در استان مازندران، جداول زیر را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید.

رشته های کاردانی علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی صنعت

همانطور که می دانید در دهه های اخیر، فناوری و تکنولوژی گسترش بسیاری در سطح جهانی داشته است. امروزه فناوری یکی از موضوعات مهم در زندگی بشر قلمداد شده و اکثر کشورهای توسعه یافته به دلیل نقش پر رنگ تکنولوژی در زندگی به دنبال رشد و پیشرفت در این زمینه هستند.

اگر کشوری بخواهد در سطح بین المللی به رقابت در صنعت پرداخته و امتیازات زیادی را نصیب خود کند، نیاز است که به تحصیل در رشته های گروه صنعت اهمیت بیشتری داده و به دنبال تربیت دانشجویان با انگیزه و استعداد در این حیطه باشد.

اگر شما نیز به دنبال تحصیل در رشته های صنعتی دانشگاه علمی کاربردی مازندران هستید، می توانید از لیست رشته های ارائه شده در علمی کاربردی مازندران در سال 1402 که در زیر قرار گرفته است، استفاده نمایید.

 

رشته های ارائه شده در علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی صنعت

آسانسور و پله برقيمتالورژي – ريخته گريبرق صنعتيالكترونيك صنعتي
اينترنت و شبكه هاي گستردهشبكه هاي رايانه ايمكانيك خودرومكانيك تاسيسات صنعتي
معماري شهريعمران – نقشه برداري مسيرعمران – امور پيمان هاكسب و كارهاي ديجيتالي
صنايع چوب – توليد مبلمانايمني كار و حفاظت فني

 

رشته های کاردانی علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی

از گذشته های دور تا عصر حاضر روابط اجتماعی یکی از مهم ترین قسمت های زندگی بشر قلمداد می شود. امروزه تاثیر ارتباط اجتماعی در بازاریابی، گسترش کسب و کار و … را می توان به وضوح مشاهده کرد. همچنین پیشرفت و ترقی در حرفه هایی مانند مدیریت، بازاریابی، حسابرسی و … بیش از قبل إحساس می شود. در جامعه امروزی به رشته های مدیریت و خدمات اجتماعی بیش از قبل بها داده می شود.

گروه مدیریت و خدمات اجتماعی علمی کاربردی مازندران نیز در راستای افزایش علاقه مندی داوطلبان به تحصیل در رشته های گروه مدیریت و خدمات اجتماعی، به ارائه رشته های مختلف در این گروه آموزشی پرداخته اند.

شما می توانید با مطالعه جدول زیر از بروزترین لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مازندران اطلاع یابید.

 

رشته های ارائه شده در علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی

تربيت مربي پيش دبستانيحقوق قضاييحقوق ثبتيمديريت – امور اداري
سرپرستي توزيع كالا و خدماتامداد سوانحتكنولوژي آموزشيتربيت مربي مهدكودك
حسابرسيحسابداري بهاي تمام شدهحسابداري امور ماليبازاريابي
مربيگري پايه واليبالمربيگري پايه فوتبالمربيگري پايه آمادگي جسمانيمديريت كسب و كار
آرايش و پيرايش زنانهمربیگری پایه وزنه برداری

 

رشته های کاردانی علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی کشاورزی

تمام نیاز افراد به خوراک و مواد غذایی وابسته به شاخه کشاورزی است. پیشرفت در این شاخه می تواند به حدی باشد که زمینه صادرات را برای کشور فراهم کرده و سرمایه ملی را ارتقا دهد.

کشور ما به دلیل دارا بودن از آب و هوای مناسب و فصول چهارگانه می تواند در زمینه کشاورزی پیشرفت های چشم گیری داشته باشد.

پس تحصیل در رشته های گروه کشاورزی در استانی مانند مازندران که زمینه و پیش نیاز مناسب کشاورزی را دارا می باشد، می تواند بسیار سودمند باشد.

اگر علاقه به تحصیل و پیشرفت در گروه کشاورزی را دارید می توانید با مطالعه جدول زیر از رشته های ارائه شده در علمی کاربردی مازندران اطلاع یافته و سپس در رابطه با انتخاب رشته خود تصمیم بگیرید.

 

رشته های ارائه شده در علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی کشاورزی

گياه پزشكياغباني – گياهان دارويي و معطرباغباني – گل و گياهان زينتيمنابع طبيعي – جنگلداري
شير و فرآورده هاي لبنيدامپروري – پرورش زنبور عسل

 

رشته های کاردانی علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی فرهنگ و هنر

مردم ایران را با ذوق هنری فراوان در سراسر جهان می شناسند. معماری های شگفت انگیز بناهای تاریخی، موسیقی ناب و دلنشین ایرانی و … همگی نشانه هایی از احساسات و استعداد بی بدیل مردم در این سرزمین است.

برای گسترش و پیشرفت در این زمینه شما می توانید به تحصیل در گروه فرهنگ و هنر دانشگاه های علمی کاربردی بپردازید.

جدیدترین لیست رشته های ارائه شده در گروه فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی مازندران عبارت است از:

 

رشته های ارائه شده در علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی فرهنگ و هنر

طراحي گرافيكسفال و كاشي سنتيروابط عموميخبرنگاري
طراحي لباسدوخت و تكنولوژي لباسهنرهاي تجسمي – عكاسيمعماري داخلي
گريمسينما – تصويربرداريهتل داريآشپزي
موسيقي – نوازندگي ساز ايراني

 

 

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مازندران

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیاز است که شما مدرک کاردانی خود را از دانشگاه علمی کاربردی و یا هر دانشگاه معتبر دیگری کسب کرده باشید.

شما می توانید با در نظر گرفتن علاقه، معدل کاردانی و همچنین رشته ای که در کاردانی به تحصیل آن پرداخته اید، در مقطع کارشناسی ناپیوسته انتخاب رشته کنید.

در دوره کارشناسی ناپیوسته نیز شما می توانید یکی از رشته های چهار گروه آموزشی علمی کاربردی را انتخاب کرده و ادامه تحصیل دهید.

رشته های کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی صنعت

همانطور که در بالا به تفسیر توضیح داده شد، جامعه امروزی نیاز به مهندسین و نیروی کار ماهر در زمینه های فنی و صنعتی دارد. از همین رو باید به تربیت افرادی با دانش و تجربه عالی اقدام کند.

افرادی که کاردانی خود را در گروه صنعت به إتمام رسانده و به دنبال ادامه تحصیل در این گروه آموزشی هستند می توانند از جدول زیر برای رقم زدن انتخاب رشته ای مناسب بهره ببرند.

 

رشته های ارائه شده در علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی صنعت

مهندسي فناوري متالورژي – ذوب فلزاتمهندسي فناوري كنترل – ابزار دقيقمهندسي فناوري برق صنعتيمهندسي فناوري الكترونيك صنعتي
مهندسي فناوري اطلاعات – تجارت الكترونيكمهندسي فناوري مكانيك خودرومهندسي تاسيسات حرارتي و برودتيمهندسي فناوري آسانسور و پله برقي
مهندسي فناوري اطلاعاتمهندسي فناوري ايمني، سلامت و محيط زيست (HSE(مهندسي فناوري كسب و كار ديجيتالي

 

رشته های کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی

ثبت نام در دوره های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مازندران زمان مشخصی داشته که داوطلبان باید در زمان تعیین شده نسبت به نهایی کردن انتخاب های خود اقدام کنند. تا در زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی از انتخاب خود پشیمان نشوند.

اگر به دنبال انتخاب رشته در گروه مدیرت و خدمات اجتماعی هستید، از جدیدترین لیست رشته های این گروه آموزشی در علمی کاربردی مازندران که در زیر قرار گرفته شده است، استفاده کنید.

 

رشته های ارائه شده در علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی

مديريت كسب و كارمديريت تجاري سازيحسابداري بهاي تمام شدهحسابداري امور مالي
تربيت مربي پيش دبستانيحقوق ثبت اسناد و املاكحقوق ارشاد و معاضدت قضاييمديريت امور اداري و منابع انساني
مديريت لجستيك و زنجيره تامين – گرايش بازرگاني

 

رشته های کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی کشاورزی

امروزه ادامه تحصیل در شاخه کشاورزی و در مقاطع بالا بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است.

اگر به دنبال تحصیل در گروه کشاورزی بر اساس سوابق تحصیلی خود هستید می توانید با مطالعه رشته های ارائه شده در دانشگاه های علمی کاربردی به انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی مازندران اقدام کنید. رشته های ارائه شده در سال 1402 در این دانشگاه عبارتند از:

 

رشته های ارائه شده در علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی کشاورزی

مهندسي فناوري دامپروري – پرورش زنبور عسل و فرآوري محصولاتمهندسي فناوري گياهپزشكي – مديريت تلفيقي آفاتمهندسي فناوري باغباني – گياهان دارويي و معطرمهندسي فناوري جنگل داري تلفيقي
مهندسي فناوري صنايع غذايي – شير و فرآورده هاي لبني

 

رشته های کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی فرهنگ وهنر

ادامه تحصیل در رشته های هنری و فرهنگی می تواند موقعیت های شغلی مناسبی را برای شما به همراه داشته باشد.

اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی مازندران هستید می توانید از جدول زیر برای انتخاب رشته در گروه فرهنگ و هنر استفاده نمایید.

 

رشته های ارائه شده در علمی کاربردی مازندران در گروه آموزشی فرهنگ و هنر

آشپزي مللمديريت تبليغات تجاريروابط عمومي – رفتار اجتماعي و افكارسنجيتكنولوژي آموزش هاي فرهنگي و هنري
طراحي محيط داخليعكاسي خبريطراحي گرافيك – طراحي محيطيمديريت هتلداري
موسيقي – نوازندگي ساز ايرانيسينما – كارگردانيطراحي و تكنولوژي دوختطراحي و الگوسازي پوشاك – لباس مجلسي و خانگي
گريم – آرايش و پيرايش موگريم – چهره پردازي

رشته های دانشگاه علمی کاربردی مازندران

✍️ ✍️ سخنی از مشاوران آویژه

⭐ به یاد داشته باشید که رشته های متنوع و گسترده ای در دانشگاه های علمی کاربردی ارائه می شود که لیست بلند بالایی را به خود اختصاص می دهد.

⭐ اما ممکن است در گروه های آموزشی مختلف تعداد اندکی از این رشته ها در دانشگاه استان یا شهر مورد نظر شما تدریس شود.

⭐ پس مهم است که هنگام انتخاب رشته به این نکته توجه داشته باشید که در سال 1402 در دانشگاه علمی کاربردی مازندران کدام رشته ها تدریس شده و کد رشته محل برای آنها تعیین شده است.

⭐ تنها منبع معتبر و به روز شما می تواند دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 باشد. همچنین اطلاعات درج شده در این مقاله نیز از دفترچه بوده و به روز ترین اطلاعات محسوب می شود.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

رشته های دانشگاه علمی کاربردی مازندران (جدیدترین لیست رشته های علمی کاربردی 1402)

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید