با ترم تابستان دانشگاه پیام نور بیشتر آشنا شوید

ترم تابستان دانشگاه پیام نور

ترم تابستان دانشگاه پیام نور یکی از امکاناتی است که این دانشگاه برای دانشجویان خود در هر رشته ای فراهم آورده است. همانطور که از نامش پیداست این ترم در فصل تابستان برای دانشجویان علاقه مند ارائه میشود. اخذ واحدهای درسی در ترم های تابستانه دانشگاه پیام نور با معایب و مزایای بسیاری همراه است. دانستن این موارد برای دانشجویان این دانشگاه الزامی است تا با آگاهی بالاتری در این ترم انتخاب واحد کنند.

اگر بخواهیم برخی از مزیت های مربوط به ترم تابستان دانشگاه پیام نور اشاره کنیم باید به مواردی همچون پایین تر بودن شهریه در این ترم اشاره کرد. اغلب مواقع شهریه های ثابت و متغیر در ترم های تابستان نصف ترم های دیگر محاسبه میشود. علاوه بر این موارد انتخاب واحد در این دوره ی تابستانه کاملا به انتخاب دانشجو میباشد و چنانچه فرد مایل به تحصیل در این ترم نباشد، میتواند هیچ اقدامی برای این موضوع نکند.

ترم تابستان دانشگاه پیام نور

نکته ی دیگر این است که ترم های تابستان به عنوان سنوات تحصیل به حساب نمیایند و دانشجویان با اخذ واحد در این ترم میتوانند کمبود واحد های پاس شده خود را جبران کنند. این امر میتواند برای آقایانی که باید به خدمت سربازی بروند و سنوات تحصیلشان رو به پایان است، مفید باشد. اما در کنار تمام این مزیت ها، معایبی نیز وجود دارد، همچون عدم برگزاری کلاس در این دوره ها، محدودیت اخذ واحد های درسی تا ۸ واحد و… دانشجویانی که قصد دارند برای ترم تابستان دانشگاه های پیام نور انتخاب واحد کنند باید از یکسری شرایط  و قوانین اطلاع داشته باشند. مشاوره تحصیلی گزینه ی مناسبی برای کسب آگاهی و دانش لازم در این زمینه میباشد. زیرا متخصصان مشاوره تجربیات چند ساله خود را در اختیار شما قرار میدهند. همکاران ما نیز در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی آویژه آماده پاسخگویی به تمام پرسش های شما میباشند.


بیشتر بخوانید: معرفی رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور


شرایط پذیرش ترم در تابستان دانشگاه پیام نور

شرایط پذیرش ترم در تابستان دانشگاه پیام نور و یافتن منبع موثقی که تمام این شرایط را در اختیار دانشجویان قرار دهد، گاهی به دغدغه ی بزرگی تبدیل میشود. لذا برای رفع این مشکل سعی میکنیم در این قسمت مفصلا درباره ی این شرایط بحث کنیم. یکی از شرایطی که این دانشگاه برای دانشجویان متقاضی ترم تابستان مقرر کرده مربوط به حداکثر واحد های درسی است که هر دانشجو میتواند اخذ کند. طبق این شرایط دانشجویان تنها تا سقف ۸ واحد میتوانند اخذ نمایند. به این ترتیب افرادی که تنها هشت واحد آن ها باقی مانده است تا فارغ التحصیل شوند، میتوانند این ۸ واحد را در ترم تابستان اخذ نمایند.

دانشجویانی که درس معرفی به استاد دارند نیز میتوانند در ترم تابستان آن را اخذ کنند. تنها برخی از دانشگاه های پیام نور، درترم تابستان دانشجو میپذیرند، به همین دلیل دانشجویان میتوانند به عنوان مهمان به سایر واحد های دانشگاهی بروند.

شرایط پذیرش ترم در تابستان دانشگاه پیام نور


بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته دانشگاه پیام نور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه با ترم تابستان دانشگاه پیام نور بیشتر آشنا شوید با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

دانشجویانی به عنوان مهمان

دانشجویانی که به عنوان مهمان به واحد های دیگر میروند باید در هنگام ثبت نام محل آزمون نهایی را انتخاب کنند. یکی دیگر از شرایط پذیرش ترم در تابستان دانشگاه پیام نور این است که این ترم حذف و اضافه ندارد. بنابراین دانشجویان باید در زمان انتخاب واحد نهایت دقت را داشته باشند.

یکی دیگر از نکات مربوط به شرایط پذیرش در ترم های تابستان واحد های پیام نور این است که چون کلاس های درس در این ترم تشکیل نمیشود، لذا دانشجویان نمره ی میان ترم نیز ندارند. ارائه ی واحد های درسی در ترم های تابستان نیز شرایط و قوانین خاص خود را دارد که در ادامه این شرایط را نیز به تفضیل شرح میدهیم. بنابراین افرادی که متقاضی دریافت واحد در ترم های تابستان این دانشگاه هستند باید تمام این شرایط را در نظر بگیرند و در صورتی که این شرایط را میپذیرند، باید برای ثبت نام اقدام کنند.


بیشتر بخوانید: با رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید


انتخاب رشته ترم تابستان دانشگاه پیام نور

انتخاب رشته ترم تابستان دانشگاه پیام نور با اعلام اطلاعیه های این دانشگاه آغاز میشود. افرادی که میخواهند برای ترم تابستان واحد های درسی بردارند، باید با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط تحصیل در ترم های تابستان برای انتخاب واحد اقدام کنند. ترم های تابستان برای اغلب رشته های دوره کارشناسی و برخی رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های پیام نور ارائه میشود. اما چگونه میتوان انتخاب رشته ترم تابستان دانشگاه پیام نور را انجام داد؟ دانشجویان باید برای این کار به سامانه ی گلستان دانشگاه پیام نور مراجعه کنند.

این سامانه قسمتی برای ثبت نام دارد که دانشجویان با وارد کردن شماره دانشجویی و رمز عبور خود میتوانند به آن دسترسی داشته باشند. دانشجویان میتوانند به انتخاب خود و از بین درس های ارائه شده، بین ۱ تا ۸ واحد درسی را اخذ کنند. بعد از اتمام این مراحل و ثبت نهایی آنها امکان حذف و اضافه وجود ندارد.


بیشتر بخوانید: نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است؟


ثبت نام ترم در تابستان دانشگاه پیام نور

ثبت نام ترم در تابستان دانشگاه پیام نور چگونه انجام میشود؟ آیا متقاضیان برای ثبت نام در ترم های تابستان باید به شکل حضوری به  دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کنند؟ این ها سوالاتی است که ممکن است برای دانشجویان و متقاضیان اخذ ترم هی تابستان دانشگاه پیام نور پیش آمده باشد. همانطور که قبلا گفتیم ثبت نام ترم در تابستان دانشگاه پیام نور به شکل اینترنتی و بدون نیاز به هیچگونه مراجعه حضوری به دانشگاه انجام میشود. لذا متقاضیان تنها باید به سامانه ی گلستان مراجعه کنند و واحد های درسی خود را انتخاب کنند.

نکته ای که داوطلبان باید به آن توجه کنند، دانشگاه هایی است که درس مورد نظر آن ها را ارائه میدهد. چنانچه دانشگاه محل تحصیل شما واحد درسی مورد نظرتان را ارائه نمیدهد، نگران نباشید. شما میتوانید به سایر دانشگاه ها درخواست مهمانی بدهید و واحد درسی مورد نظر خود را در واحد های دانشگاهی پیام نور دیگر بگذرانید.

دروس ترم ارائه شده در تابستان دانشگاه پیام نور

دروس ترم ارائه شده در تابستان دانشگاه پیام نورمعمولا شامل برخی از واحد های مشخص میباشد که دانشجویان تنها میتوانند آن ها را اخذ کنند. برخی از دروس دوره ی کارشناسی ارشد نیز در این دوره ارائه میشود که دانشجویان این مقطع میتوانند برای اخذ آنها اقدام کنند. اما لیست این دروس ترم ارائه شده در تابستان دانشگاه پیام نور کدام است؟

تمام درس های عمومی به جز درس هایی که مربوط به گروه معارف اسلامی است و درس دانش خانواده بخشی از این لیست میباشند. همچنین درس های مربوط به ترم های چهار و پنج، واحد های درسی تربیت بدنی و تربیت بدنی ویژه، برخی درس های عملی و کارورزی ها و کارآموزی های مربوط به دانشجویان رشته های فنی مهندسی در ترم تابستان ارائه میشود. واحد های درسی کارآموزی مربوط به دانشجویان رشته ی شیمی محض و کاربردی نیز از دیگر درس هایی است که در این ترم برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

ثبت نام ترم در تابستان دانشگاه پیام نور


بیشتر بخوانید:  اعلام نتایج دانشگاه پیام نور


شهرهای ترم تابستان دانشگاه پیام نور

شهرهای ترم تابستان دانشگاه پیام نور برای دانشجویانی که قصد دارند بخشی از واحد های درسی خود را در ترم تابستان بگیرند، موضوع مهمی است. چرا که ممکن است دانشگاهی که در آن تحصیل میکنند، در آن نیم سال واحد درسی مورد نظر را ارائه ندهد و دانشجو مجبور شود از بین دیگر دانشگاه های ارائه دهنده یکی را انتخاب کند. در این حالت دانشجو به عنوان مهمان واحد درسی خود را اخذ میکند. اما کدام یک از واحد ها و مراکز دانشگاهی پیام نور ترم تابستان دارند؟ تعداد زیادی از مراکز و واحد های پیام نور در سال جاری مجری ترم تابستان بوده اند که لیست برخی از آن ها به شرح زیر میباشد:

  • دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل واحد های خلخال، مشکین شهر، پارس آباد، گرمی
  • دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان واحد های: صفهان، شهرضا، نجف آباد، زرین شهر، کاشان
  • دانشگاه پیام نور ایلام واحد های : ایلام، دره شهر، دهلران
  • دانشگاه پیام نور مرکز زنجان واحد های؛ قیدار، ابهر، زنجان
  • دانشگاه پیام نور کرمانشاه واحد های؛ جوانرود، پاوه، قصر شیرین، کنگاور
  • دانشگاه پیام نورمرکز گیلان واحد های: تالش، رودسر، آستارا، منجیل
  • دانشگاه پیام نور خرم آباد واحد های: الیگودرز، کوهدشت، پلدختر
  • دانشگاه پیام نور واحد یزد، اردکان، ابرکوه، مهریز، بافق
  • دانشگاه پیام نور کرمان واحد های؛ بم، جیرفت، سیرجان، کهنوج، زرند، رفسنجان و بسیاری دانشگاه های دیگر آماده جذب دانشجویان در ترم های تابستان میباشند.

سوالات متداول

مزیت های ترم های تابستان کدامند؟

اغلب مواقع شهریه های ثابت و متغیر در ترم های تابستان نصف ترم های دیگر محاسبه میشود. انتخاب واحد در این دوره ی تابستانه کاملا به انتخاب دانشجو میباشد. همچنین ترم های تابستان به عنوان سنوات تحصیل به حساب نمیایند.

حداکثر تعداد واحدهایی که میتوان در ترم های تابستان اخذ کرد چند واحد است؟

دانشجویان تنها میتوانند تا سقف ۸ واحد اخذ نمایند.

دروس ترم های تابستان دانشگاه پیام نور کداند؟

درس های مربوط به ترم های چهار و پنج، واحد های درسی تربیت بدنی و تربیت بدنی ویژه، برخی درس های عملی و کارورزی ها و کارآموزی های مربوط به دانشجویان رشته های فنی مهندسی در ترم تابستان ارائه میشود.

با ترم تابستان دانشگاه پیام نور بیشتر آشنا شوید

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه با ترم تابستان دانشگاه پیام نور بیشتر آشنا شوید

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1400/1/22

دوشنبه

1400/1/23

سه شنبه

1400/1/24

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید