ترم تابستان دانشگاه پیام نور ۱۴۰۰

ترم تابستان پیام نور 1400

تحصیل در دانشگاه در هر سال تحصیلی در سه نیمسال ممکن است؛ ترم مهر ماه و بهمن ماه و ترم تابستانی. ترم تابستانی، اختیاری است و مانند ترم مهرماه و بهمن ماه، اجباری به گذراندن ندارد. در سالی که گذشت، دانشگاه ها شرایط متفاوت تری را به علت بیماری کرونا گذراندند که دانشگاه پیام نور هم از این قاعده مستثنی نبود و تمامی کلاس های درسی خودش را به صورت آنلاین با دانشجویان خودش و غیر خود خوان برگزار کرد.

ترم تابستانی دانشگاه پیام نور نیز در اختیار اساتید است و می توانند امتحان نگیرند و به جای امتحان از دانشجو پروژه یا جزوه درخواست کنند و بر اساس کیفیت پروژه ارائه شده، نمره دانشجو را تعیین کند.

اگر قصد دارید تا برای ترم تابستانی اقدام کنید، این مطلب را از دست ندهید! ما در این مطلب شرایط ترم تابستانی در دانشگاه پیام نور را به صورت کامل توضیح داده ایم، پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

نکات مهم برای انتخاب رشته ترم تابستانی دانشگاه پیام نور

دانشجویان قبل از اقدام به هر کاری باید شرایط تمام و کمال آن را بدانند و بعد از دانستن شرایط می توانند تصمیم نهایی خود را بگیرند؛ ما در ادامه تمامی شرایط و قوانین مربوط به انتخاب واحد برای ترم تابستانی را قرار داده ایم تا بتوانید با مطالعه آن ها تصمیم خود را در این مورد قطعی کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ترم تابستان دانشگاه پیام نور ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تعداد واحد های قابل اخذ برای ترم تابستانی

دانشجویان عزیز می توانند تا ۸ واحد درسی در ترم تابستانی خود انتخاب و پاس کنند.

نکات مهم برای انتخاب رشته ترم تابستانی دانشگاه پیام نور

دروسی که می توان در ترم تابستان پیام نور ارائه داد

 • الف: به جز دروس بدون منبع، بقیه دروس نیمسال های ۶،۷،۸،۹ برای کلیه رشته ها در مقطع کارشناسی پیوسته و دارای واحد های عملی و بدون تاریخ امتحان قابل ارائه هستند.
 • ب: انتخاب دروسی با کد مشترک و دارای تاریخ امتحان، برای هر رشته ای که این درس ها را در ترم های پایین تر خود دارد، انتخاب بدون مانع بوده و دانشجویان می توانند این درس ها را انتخاب کنند.
 • ج: درس های نیمسال های ۴ و ۵ و درس های جبرانی تمام رشته ها در مقطع کارشناسی نا پیوسته به جز درس های بدون منبع و دارای واحد های عملی و بدون تاریخ امتحان قابل ارائه هستند.
 • د: تمامی درس های عمومی (به جز دروس عمومی گروه معارف اسلامی).
 • ه: برای ارائه درس های تربیت بدنی، ورزش۱، درس های ویژه تربیت بدنی و ورزش ویژه، که دارای شرایط خاصی هستند باید مطابق قوانین و مقررات انجام شوند.
 • و: ارائه درس های کار آموزی، کارورزی و پروژه برای دانشجویان ترم آخر رشته های فنی و مهندسی در زمان تابستان و ترم های تابستانی ممکن است.
 • ز: ارائه پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد، با توجه به این که حداکثر ۸ واحد بوده باشد. ( سازمان مرکزی پیام نور اعلام کرده است، این دروس می توانند در ترمی پاس نشده و دانشجو می تواند در ترم های تابستانی آن ها را پاس پاس کند).
 • ح: درس حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد.

طرح ضیافت اندیشه برای دروس معارفی

در گذشته دانشگاه پیام نور طرحی به نام ضیافت اندیشه ایجاد کرد که در این طرح دانشجویان می توانند در تابستان برای ارائه درس های عمومی اقدام کنند.

این طرح به این صورت است که دانشجو می تواند تا ۴ واحد از بین درس های عمومی معارف ارائه داده و تا ۴ واحد از دروس غیر معارف را نیز می توان انتخاب و ارائه دهد (این طرح برای هر دانشجو تا ۲ بار امکان شرکت را دارد).

نمره میان ترم در ترم تابستانی دانشگاه پیام نور

نمره میان ترم در ترم تابستانی دانشگاه پیام نور

به دلیل خود خوان بودن تمامی دروس در ترم تابستانی، کلیه دروس بدون نمره میان ترم بوده و نمره دانشجویان از طریق فرمول پایین محاسبه و به دست می آید.

(نمره برگه * ۱۰) / ۷

معرفی به استاد در ترم تابستانی پیام نور

برای اخذ دروس به صورت معرفی به استاد، می توان از طریق سیستم گلستان اقدام کرده (فقط باید به یک نکته توجه داشته باشید که دانشجو باید شرایط برای اخذ درس به صورت معرفی به استاد را دارا باشد سپس اقدام به این روش کند).

در صورت نبودن دروس در بین لیست انتخاب واحد، می توانید با مراجعه به کارشناس رشته خود، از او بخواهید تا امکان انتخاب این دروس را برای شما مهیا سازد.

مهمان شدن، تعیین محل آزمون و حذف و اضافه در ترم تابستانی پیام نور

برای دانشجویان در ترم تابستانی شرایط مهمان شدن ممکن است اما به دلیل ویروس کرونا و مجازی شدن کلاس ها، امکان مهمان اضطراری یا تعیین محل آزمون وجود ندارد و دانشجویان نمی توانند این در خواست ها را داشته باشد.

پونزبه چند نکته که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم توجه کنید:

 • در ترم های تابستانی حذف و اضافه واحد ها ممکن نیست.
 • شرایط پیش نیاز و هم نیاز در ترم تابستانی وجود دارد و باید رعایت شود.
 • شهریه های ثابت ترم های تابستانی نصف، دیگر ترم ها است.

زمان انتخاب واحد ترم تابستان در سال ۹۹ از ۱۶ تیر ماه آغاز و تا ۲۳ تیر ماه ادامه داشت، در سال ۱۴۰۰ هم با احتمال بسیار قوی انتخاب واحد ترم تابستانی در تیر ماه شروع خواهد شد که تاریخ آن هنوز اعلام نشده است و با اعلام تاریخ انتخاب واحد ترم تابستانی، ما نیز در سایت قرار خواهیم داد.

شرایط غیبت در امتحان

شرایط غیبت در امتحان

اگر دانشجو بعد از پرداخت شهریه انتخاب واحد نکند، مشکلی پیش نیامده و از هزینه شهریه ترم بعد دانشجو کم خواهد شد اما اگر انتخاب واحد کرده اما در امتحانات حضور نداشته در مقابل درس مذکور و نام شما، نوشته می شود «غایب در امتحان» و این به منزله حذف درس است که باید بگوییم شهریه ثابت را از دست داده و هزینه شهریه متغیر واحد ها را باید پرداخت کنید.

شهریه های ترم تابستانی دانشگاه پیام نور

هزینه های گفته شده برای شهریه در این مطلب متعلق به سال ۹۹ هستند؛ با انتشار هزینه های سال ۱۴۰۰ در اسرع وقت در سایت قرار خواهیم داد. شهریه های متغیر، تغییری نخواهند کرد و مانند ترم قبل خواهند بود.

پونزشهریه های ثابت ترم تابستانی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی:

مناطق ۱ و ۲: در حدود ۱۱۹ هزار تومان است.

مناطق ۳، ۴ و ۵: هزینه شهریه در حدود ۹۷ هزار تومان است.

پونزشهریه های ثابت ترم تابستانی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد:

هزینه شهریه برای دانشجویانی که برای ترم تابستانی اقدام کرده اند در دانشگاه پیام نور در حدود ۵۷۰ هزار تومان است.

برخی از دستور العمل هایی که از طریق سامانه جامع آموزشی گلستان برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، ابلاغ گردیده را در زیر قرار داده ایم:

 • دروسی که می توانند در این دوره ارائه شوند، تنها به صورت الکترونیکی و صرفا برای سامانه های آموزش های مجازی استانی یا دفتر آموزش های آزاد و چند رسانه ای قابل ارائه هستند و ارائه در بستر دیگری مجاز نیست.
 • ارائه دروس به شیوه خود خوان مجاز نیست.
 • زمان برگزاری کلاس ها در ترم تابستان برای سال جدید، فعلا اعلام نشده است.

شهریه های ترم تابستانی دانشگاه پیام نور

پونزدروس قابل ارائه در دوره تابستانی به شرح زیر است:

 • برای مقطع کارشناسی پیوسته، دروس نظری ترم ۶ و بالاتر.
 • واحد جزء سی قرآن کریم که برای مقاطع کارشناسی ارشد علاوه بر مقاطع کارشناسی ارائه می شود.
 • تمامی درس های عمومی مقطع کارشناسی. (در نظر داشته باشید که درس های زبان عمومی و فارسی به صورت کشوری و در مرکز آموزش الکترونیکی ارائه می شود).
 • واحد های درسی تربیت بدنی، ورزش ۱، درس های تربیت بدنی ویژه و همینطور ورزش ویژه برای دانشجویانی که شرایط خاصی دارند، ارائه می شود (البته در نظر داشته باشید که باید مصوبات مبارزه با کرونا رعایت شوند).
 • درس های کارآموزی، کارورزی و پروژه مقطع کارشناسی (در صورت وجود امکانات در مراکز و با رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا).
 • درس های جبرانی برای کارشناسی ارشد که تنها واحد هایی را در بر می گیرد که در جدول درس های جبرانی در آخر برنامه ارائه واحد ها (چارت) در هر رشته اعلام شده است.
 • درس های آموزش محور کارشناسی ارشد که جایگزین پایان نامه خواهد بود.
 • تمدید پایان نامه.

انتخاب واحد درس هایی که کد مشترک و تاریخ امتحان دارند، برای آن دسته از رشته هایی که این درس ها در نیمسال های پایین تر آن ها قرار دارند، بدون مشکل است.

برای افرادی که شرایط معرفی به استاد را دارند، می توانند معرفی به استاد شوند؛ البته در نظر داشته باشید که معرفی به استاد تنها برای دروس نظری امکان پذیر است و برای دروس عملی شما نمی توانید از معرفی به استاد استفاده کنید.

دانشجویان می توانند درس های مورد نظر خودشان را از طریق پیشخوان سامانه جامع گلستان در تمامی مرکز ها و واحد ها، ثبت درخواست کنند.

ترم تابستانی دانشگاه پیام نور

دانشجویان نهایت ۸ واحد درسی را می توانند انتخاب کنند و تنها یک درس از دروس معارف را می توان اخذ کرد.

در صورتی که درس های مورد نظر شما در مرکز دانشگاهی شما ارائه نشود، می توانید درس های مورد نظر خودتان را در بقیه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم به صورت دانشجوی مهمان سپری کنید.

دقت کنید که پیش نیاز های درس ها را حتما رعایت کنید؛ چرا که انتخاب رشته در ترم تابستانی حذف و اضافه ندارد.

سخن پایانی

در این مطلب ما تمامی مصوبه ها و دستور العمل های ابلاغ شده در سال گذشته را به طور کامل در اختیار شما همراهان عزیز قرار دادیم و قوانین مربوط به انتخاب واحد ترم تابستانی را نیز به طور کامل توضیح دادیم، امیدواریم این مطالب برای شما کارایی داشته و بتواند به تصمیم گیری شما در این مورد کمک کرده باشد.

اگر سوال یا مشکلی بوده که حل نشده باقی مانده باشد، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تماس گرفته و سوالات یا مشکلات خود را حل کنید.

سوالات متدوال

علالمت-سوالدر ترم تابستان دانشگاه پیام نور سال ۱۴۰۰ تا چند واحد درسی می تواند انتخاب کند؟

دانشجویان می توانند تا ۸ واحد درسی را در ترم تابستانی خود انتخاب و پاس کنند، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله بالا مراجعه کنید.

علالمت-سوالهزینه شهریه برای ترم تابستان دانشگاه پیام نور در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

هزینه شهریه برای دانشجویانی که برای ترم تابستانی اقدام کرده اند در دانشگاه پیام نور در حدود ۵۷۰ هزار تومان است.

علالمت-سوالشرایط غیبت دانشجویان در کلاس های ترم تابستان در دانشگاه پیام نور در سال ۱۴۰۰ چیست؟

اگر دانشجو بعد از پرداخت شهریه انتخاب واحد نکند، مشکلی پیش نیامده و از هزینه شهریه ترم بعد دانشجو کم خواهد شد، اما اگر انتخاب واحد کرده اما در امتحانات حضور نداشته در مقابل درس مذکور و نام شما، نوشته می شود «غایب در امتحان» و این به منزله حذف درس است که باید بگوییم شهریه ثابت را از دست داده و هزینه شهریه متغیر واحد ها را باید پرداخت کنید.

2.7/5 - (13 امتیاز)

ترم تابستان دانشگاه پیام نور ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ترم تابستان دانشگاه پیام نور ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 124 نظر:
 1. سلام من شهریه م رو دیر پرداخت کردم، و استاد واسم غیبت رد کرده. میتونم شکایت کنم

 2. سلام و عرض خسته نباشید… واقعا فقط ۸ واحد؟ یعنی هیچ تبصره و راهی نداره؟ مثلا من که معدلم بیست شده و معدل الف هستم نمیتونم بیشتر واحد بگیرم؟

 3. سلام من نتونستم انتخاب واحد کنم،ایا زمان حذف و اضافه میشه انتخاب واحد کنم، پول شهریه رو دادم ،فقط انتخاب واحد نکردم

  1. سلام
   پس از پایان مهلت انتخاب واحد ، معمولا فرصتی برای حذف و اضافه و ترمیم انتخاب واحد در نظر گرفته میشود تا علاوه بر اینکه دانشجویان بتوانند برنامه هفتگی خود را با حذف و اضافه کردن دروس تغییر دهند ، دانشجویانی که از انتخاب واحد جا مانده اند نیز بتوانند درس های مد نظر خود را اخذ کنند.

 4. سلام تمام دروس در دانشگاه پیام نور مجازی برگزار میشه و حتما برای گرفتن لیسانس باید پایان نامه داشته باشیم یا به جای پایان نامه میتونیم چندترم مثلا به جای ۸ ترم ۱۰ ترم برداریم

  1. سلام. چنانچه در چارت رشته مد نظر شما عنوان پایان‌نامه ذکر شده باشد ملزم به ارائه پایان‌نامه هستید و نمیتوانید آن را با دروس دیگر جایگزین کنید. و در مورد تماما مجازی بودن دانشگاه پیام نور به این صورت نیست و تا حد زیادی به واحدی که در ان تحصیل می کنید و رشته مورد نظر بستگی دارد.

 5. سلام ببخشید چرا نمره میان ترم درترم تابستان مشاهده نمیشه ونمرات درسای ترم قبل رو نشون میده

 6. تا چه زمانی مهلت برای ثبت نمره معرفی به استاد هست استادم مثل تلفن سکه ای هاست زورش می شه اصلا با آدم حرف بزنه منم ولش کرد هرچه بادا باد

 7. سلام وقتتون بخیر من پایان نامه م رو تمدید کردم و موقع انتخاب واحد سیستم ازم شهریه ثابت نخواست برگه انتخاب واحد رو هم که نگاه میکنم نوشته پایان نامه ادامه دار اما تعداد انتخاب واحد رو صفر نوشته. میشه راهنمایی فرمایید چرا اینجوریه؟ خیلی نگرانم. ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   زمانیکه یک ترم پایان نامه رو اخذ کردید و موفق نشدید دفاع کنید، باید انتخاب واحد مجدد برای پایان نامه داشته باشید یعنی حالت پایان نامه ادامه دار
   و طبق آیین نامه های ارشد باید نصف شهریه ثابت را در ترم هایی که پایان نامه را مجددا اخذ می کنید واریز نمایید.

 8. سلام
  اگه ترم تابستان ثبت نام نکنیم(شهریه ثابتُ واریز نکنیم) مشکلی بوجود میاد؟؟؟؟

 9. سلام. خسته نباشید؛
  در ترم تابستان پیام نور، میتونم ۴ واحد بردارم؟ یا حداقلی وجود داره؟

 10. سلام ببخشید من ترم ۴ را تموم کردم مهر ۱۴۰۰ ترم ۵ را شروع میکنم…
  می تونم ترم تابستونه بگیرم؟؟

 11. سلام ترم تابستان امسال ۴ تا درس عمومی دادن همه رو میگن برا پاییز انشا الله بخاطر یه درس باید یه ترم عقب بیفتیم چون ارائه نشده معرفی به استادم نمیدن اصلا به فکر دانشجوی بدبخت نیستن با این برنامه ریزیشون

  1. سلام وقتتون بخیر من پایان نامه م رو تمدید کردم و موقع انتخاب واحد سیستم ازم شهریه ثابت نخواست برگه انتخاب واحد رو هم که نگاه میکنم نوشته پایان نامه ادامه دار اما تعداد انتخاب واحد رو صفر نوشته. میشه راهنمایی فرمایید چرا اینجوریه؟ خیلی نگرانم. ممنون

   1. سلام زمانیکه یک ترم پایان نامه رو اخذ کردید و موفق نشدید دفاع کنید، باید انتخاب واحد مجدد برای پایان نامه داشته باشید یعنی حالت پایان نامه ادامه دار
    و طبق آیین نامه های ارشد باید نصف شهریه ثابت را در ترم هایی که پایان نامه را مجددا اخذ می کنید واریز نمایید.

 12. سلام من ترم تابستان دانشگاه فنی و حرفه‌ای انتخاب واحد کردم ولی هنوز هزینه رو واریز نکردم الان منصرف شدم نمیخوام ترم تابستان بگیرم به نظرتون هزینه ترم تابستان رو واریز نکنم ترم واسم حذف میشه یا مشکل دیگه به وجود میاد؟

 13. سلام
  نامه مهمانی ترم تابستان از دانشگاهم که دولتی هست برای پیام نور گرفتم کجا باید بارگذاری کنم؟

 14. سلام ببخشیدمن ۶واحدترم تابستان گرفتم هزینش شد۱۱۲تومان ایا همین مقدار کافیه یابعدا دوباره هزینه میخان؟

 15. سلام
  از کجا میشه لیست واحدهای ارایه شده مراکز پیام نور (غیر از مرکزی که خودم دانشجوی اونجام) رو پیدا کنم؟
  تشکر

 16. سلام وقت بخیر
  برای ترم تابستانی من تنها دو درس ارایه شده که جز دروس اختیاریه، تو گزینه انتخاب درس هم که می زنم غیرفعاله یعنی هیچی نمیاره. الان من دیگه نمی تونم دروس تابستانی را بگیرم؟

 17. سلام من تابستان فارغ‌التحصیل میشم اما الان که اومدم انتخاب واحد کنم واحد دانشگاهی بنده درس عملی ورزش ارائه نداده .اگه تو یک استان دیگه این درس ارائه بشه چطور میتونم بگیرم و آیا اصولاً درخواست میهمان برای یک درس داده میشه؟
  برای ۱ واحد باید یک ترم بمونم؟؟؟؟

 18. با سلام ، چرا دروس ارائه شده برای من بقیه بچها متفاوته؟؟؟ با وجود شرایط یکسان !!

   1. سلام ترم تابستان امسال ۴ تا درس عمومی دادن همه رو میگن برا پاییز انشا الله بخاطر یه درس باید یه ترم عقب بیفتیم چون ارائه نشده معرفی به استادم نمیدن اصلا به فکر دانشجوی بدبخت نیستن با این برنامه ریزیشون

 19. سلام، ببخشید من هزینه مشاوره رو دادم و رزرو شد ولی هنوز با من تماس نگرفتن. شماره ای هم نبود که من تماس بگیرم.
  و اینکه آیا دروس تخصصی ادبیات هم برای ترم تابستان برای دانشجویان مهمان، ارائه میشه؟
  ممنونم

  1. سلام وقت بخیر
   شماره تماس های پشتیبانی داخل بسته ها هست
   حتما پیگیری کنید
   احتمالا شماره همراه تونو اشتباه وارد کردید

 20. من ۱۲واحد برای فارغ التحصیلی مانده که دو درس ۱واحدی کارورزی و یک ۲ واحدی (نظری و عملی) درس پزشکی قانونی نیز جزو واحدهای مانده است من علا” چطور می تونم ترم تابستان فارغ التحصیل بشوم.
  باتشکر

 21. سلام آیا سمینار آموزش محور دوره کارشناسی ارشد در ترم تابستان ارائه می شود؟

  1. سلام بله بعضی از دانشگاه ها در تابستان هم این رشته را ارائه می دهند

 22. سلام وخسته نباشید من کلا شش واحدم مونده رشته ی روانشناسی هستم که دروسم نظری عملی هستن ترم اخرمه کلا شش واحدم مونده ایادر ترم تابستان ارائه میشه

 23. سلام ببخشید برای ترم تابستان میشه درسی که پیش نیاز داره رو با پیش نیازش با هم برداریم
  چون من این ترم پیش نیازشو افتادم برای همین می پرسم ممنون میشم اگر زود پاسخ دهید

 24. سلام
  من ۸واحد دیگه دارم تا لیسانس
  دو واحد عملی روش تدریس ریاضیات وچهار واحد معارف فرهنگ تمدن اندیشه ۲ ودو وواحدنظری روانشناسی سلامت
  رشته علوم تربیتی هستم
  آیا تابستان ارائه نمبشه؟

 25. سلام
  من دانشجوی پیام نور هستم ترم اول و دوم انتخاب واحد انجام دادم و شهریه رو کامل پرداخت کردم ولی الان میام داخل سایت تو ردیف سوم نوشته هنوز ثبت نام نکرده اید وقتی روش کلیک میکنم نوشته ترم تابستان، اگه ثبت نام نکنم مشکلی پیش میاد؟؟خواهش میکنم جواب بدید خیلی استرس دارم

  1. سلام
   مشکلات سیستمی دانشگاهی را کارشناس گروه رشته شما باید رفع کند

  1. سلام توروخدا ترم تابستون دروس عملی رو هم بزارید بخاطر ۲واحد نمونیم تا مهر تموم کنیم دیگ ک شرایط کرونایی چ فرقی داره

 26. سلام و ادب ببخشید من کلا ۷ واحد مونده برای تابستون تا فارغ التحصیل بشم ولی دو تا از درس ها آیین دادرسی مدنی ۳ و داوری بین المللی هست که آ.د.م۳پیش نیاز درس داوری هست ؛ آیا میتونم به عنوان ترم اخر بدون رعایت پیش نیاز این دو درس رو در تابستون بردارم ؟

  1. سلام. بستگی به لیست تابستانی دانشگاه شما دارد. با آموزش هماهنگ شوید.

  1. وقتی که شما شروع به تحصیل میکنین هر درسی رو که بخواین میتونین بردارین ولی خود دانشگاه با توجه به پیشنیاز ها و موارد دیگه یه چارت بهتون میده ینی(برنامه ریزی برای اینکه توی هر ترم چه درسایی رو بردا رین) الان اینکه میگن دروس نیمسال ۶ به بالا ینی اینکه دروسی که توی چارت درسیتون مربوط به ترم های ۶ و ۷ و ۸ و ۹ باشه

 27. سلام من ترم اخر نتونستم دو درس نظری که با هم پنج واحد رو پاس کنم اگه معرفی به استاد بگیرم در صورتی که دانشگاه یک استاد رو معرفی کنه واسه اون درسا دانشجو میتونه درخواست ارایه با یک استا د دیگه ای رو بده؟
  لطفا راهنمایی کنید

 28. سلام
  در ترم تابستان همه دروس کارشناسی ارشد ارائه میشه یا نه و اینکه میشه پایان نامه رو تابستون برداشت؟

 29. سلام .با توجه به شیوع کرونا و برگزاری همه درس ها چه عملی و چه نظری به صورت مجازی دیگه دلیلی نیست که واحد عملی رو در ترم تابستون ارائه ندن لطفا واحد عملی رو هم ارائه بدن واینکه سقف انتخاب واحد در ترم تابستان رو هم بالاتر حداقل تا ۲۰ واحد بذارن چون فرقی با بقیه ترم ها نداره بامجازی بودن کلاس ها مخصوصا برای کسانی که ترم آخر هستن این موقعیت بهتری میشه براشون که زودتر تموم کنن . باتشکر

  1. سلام. خواهش میکنم واحد عملی هم امسال ارائه بدین اخه من فقط ۱ واحد عملی دارم سخته ک ی ترم عقب بمونم.

 30. باسلام وعرض خسته نباشیدبه خاطر شرایط کرونا ومجازی بودن کاش سقف انتخاب واحد تغییرمیکرد
  وما میتوانستیم واحدبیشتر انتخاب کنیم

 31. سلام… کاش بشه مثل ترمای عادی ترم تابستون برگزار می‌شداگه بشه تابستون تموم میکردم 😢😢… حالا باز ۱۲ واحدم بذارن خوبه برا ترم آخرمون سبک میشیم 😞

  1. سلام علیکم ببخشید آیا ترم تابستان جزء ترم تحصیل محسوب میشود یعنی من الان ترم دو هستم ایا ترم تابستون بخونم برای من ترم ۳ به حساب میاد یا خیر ؟

   جواب بدین ممنون میشم

   1. ترم تابستان جزو سنوات تحصیلی نیست و جهت پیش بردن و سبک شدن دروس دانشگاهی و اتمام به موقع تر است .

   1. سلام. خواهش میکنم واحد عملی هم امسال ارائه بدین اخه من فقط ۱ واحد عملی دارم سخته ک ی ترم عقب بمونم.

 32. باسلام.امیدوارم که مسئولین محترم دانشگاه پیام نور بادرخواسته دانشجوها برای انتخاب ۱۲واحد در ترم تابستان موافقت کنند

 33. سلام و رحمت الله
  در ترم تابستان همه درس ها رو ارائه بدهند، حداقل بگذارند دانشجو ۱۰ واحد انتخاب کند.
  حال هر چه بود، دروس عمومی ،اختیاری، عملی

 34. سلام و رحمت الله
  در ترم تابستان همه درس ها رو ارائه بدهند، حداقل بگذارند دانشجو ۱۰ واحد انتخاب کند.
  حال هر چه بود، دروس عمومی ،اختیاری، عملی

 35. میخواستم بدونم کسی که ترم تابستون رو گذرونده برای اینکه ترم بعدش ۲۴واحد برداره معدل ترم تابستان ملاکه یا ترم قبل ترش؟

 36. سلام
  تورو خدا این امکان وبزارید که درس عملی هم بشه ترم تابستون برداشت الان که تو این ترما همین کارو انجام میدیم خب تابستونم عملی برداریم من فقط شش واحد مونده واسه دو واحد عملی باید یه ترم دیگه صبر کنم😭😭😭

 37. سلام وقت بخیر لطفاً یه کاری کنید به مسولین بگیدترم تابستان دروس ترم۷هم بدون منبع وازمایشگاه برای رشته شیمی ارائه بشه این سنگ روازجلوی پامون بردارید

 38. سلام وقت بخیر
  فقط دوتادرس مونده تالیسانسم بگیرم،ازمایشگاه شیمی معدنی۲وشیمی معدنی ۳که بدون منبع هست،ازمون ارشدهم ثبت‌نام کرد،توروخدابه این مسولین بگیددروس بدون منبع وازمایشگاه که واحدعملی هست ترم تابستان ارائه بشه،این دوسنگ روازجلوبرداریدلطفا،خوبه وقتی آدم شوق ادامه تحصیل داره مانعی سرراهش نباشه ،شمایی که بجای ماتصیم میگیرید بخاطرخداموانع روبردارید

 39. بسم الله درتابستان سال۱۴۰۰اگه ترم تابستانی مثل دانشگاه ازداد میشه ۱۲واحد انتخاب کرد خیلی خوب میشه کمک بزرگی درحق دانشجویانی پیام نور میشه همکاری بکنید دانشجوربتوانند۱۲واحد بگیره پیام نور اجرابشه ممنون متشکریم

  1. سلام.باید با دانشگاه صحبت شود و درخواست را به دانشگاه بدهید و از انجا پیگیری کنید.

   1. سلام منم موافقم با این شرایط بیماری کرونا ۱۲ واحد بشه ترم تابستان خیلی خوب میشه

     1. فایده نداره دوستان میگن این قانون وزارتیه. به مسئله دانشجوا گوش نمیکنن…
      کارخودشونو با وضع یه سری قوانین مندراوردی انجام میدن۳

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1400/9/15

سه شنبه

1400/9/16

چهارشنبه

1400/9/17

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید