خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی تاثیر سهمیه شاگرد اول ها در قبولی آزمون کارشناسی ارشد

تاثیر سهمیه شاگرد اول ها در قبولی آزمون کارشناسی ارشد

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 8:37 ب.ظ
2
382
سهمیه شاگرد اولی ها
تاثیر سهمیه شاگرد اول ها در قبولی آزمون کارشناسی ارشد
میانگین 5 رای از تعداد 1

تأثیر سهمیه شاگرد اولی ها در قبولی آزمون کارشناسی ارشد چگونه است؟ سازمان سنجش چند درصد ظرفیت در نظر میگیرد؟ چه شرایطی به شاگرد اول ها اعطا می گردد؟ در ادامه بخوانید .

هر دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی ملزم است تا برترین دانشجوی خود را در هر رشته و دوره در زمان مقرر به سازمان سنجش معرفی کند. سازمان سنجش هم حداکثر معادل ۱۰% ظرفیت (با تقریب اضافی) در هر کدرشته‌ محل تحصیل دوره بالاتر را بر اساس اولویت نمره و انتخاب رشته متقاضیان به حائزین شرایط اختصاص خواهد داد.

زمانی سهمیه شاگرد اولی محاسبه خواهد شد که حداقل داوطلب به ۹۰% حد نصاب آخرین رتبه رسیده باشد. کسانی که مجاز به انتخاب رشته نمی‌شوند، چنین سهمیه‌ای را نخواهند داشت و تنها در دانشگاه لیسانس خود بدون آزمون می‌توانند پذیرفته شوند.

اگر کسی با همان رتبه اصلی در آزمون پذیرفته شود، سهمیه شاگرد اولی او محاسبه نخواهد شد و سهمیه شاگرد اولی به رتبه‌های بعد از او تعلق خواهد گرفت.

دانشجويان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، دانشگاه آزاد اسلامي و ساير دانشگاه‌ها و مراكز علمي غير وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري نمي‌توانند از مزایای این سهمیه بهره‌مند شوند.

در صورتی که در خصوص سهمیه شاگرد اول ها یا سایر سهمیه ها نظیر مناطق ، ایثارگران و… سوالاتی دارید ، هم اکنون می توانید با مشاوران مجرب ما تماس حاصل فرمایید

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

نشانی سایت، تلفن و آدرس دانشگاه های سراسری و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

نشانی سایت، تلفن و آدرس دانشگاه های سراسری و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامیبه این مطلب امتیاز…