شرایط تحصیلی برای اتباع خارجی در ایران چگونه است؟

شرایط تحصیلی برای اتباع خارجی در ایران چگونه است؟

ثبت نام اتباع خارجی در ایران دارای شرایط و ضوابطی است که در متن زیر به طور کامل به آن پرداخته ایم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط تحصیلی برای اتباع خارجی در ایران چگونه است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط تحصیلی اتباع خارجی در مدرسه

طبق دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس غیر دولتی و نمونه دولتی، استعدادهای درخشان و استثنایی همانند دانش آموزان ایرانی خواهد بود.

طبق دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش، مدارک معتبر برای ثبت نام صرفا یکی از موارد زیر است:

گذرنامه دارای پروانه اقامت معتبر.

کارت هویت ویژه اتباع خارجی صادره از اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور.

کارت های آمایش ۱۳-۱۴.

برگ تردد بین شهری (معادل کارت آزمایش).

دفترچه پناهندگی معتبر صادره از ناجا.

دفترچه اقامت معتبر صادره از ناجا.

دارندگان مدرک اقامتی ویژه (صادره از اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور).

شرایط تحصیلی اتباع خارجی در مدرسه

الزامات مدارک هویتی برای دانش آموزان

دانش آموزانی که دارای مدرک اقامتی معتبر هستند با توجه به شرایط زیر می توانند ثبت نام کنند.

در صورت وجود ابهام در مدارک هویتی دانش آموز، اولیای وی باید گواهی تایید اصالت و اعتبار گذرنامه و یا دفترچه پناهندگی و اقامت و یا کارت آزمایش از سوی مراجع صادر کننده را ارائه دهند.

مدارک هویتی و اقامتی هر فرد در محدوده همان استان با شهرستان محل صدور معتبر است و دارندگان مجاز به ثبت نام در همان محدوده هستند.


بیشتر بخوانید: بهترین کشور های اروپایی برای تحصیل


توجه: موارد ۱ و ۲ توسط ادارات کل امور اتباع خارجی وزارت کشور و ناجا اعلام می شود. در صورت منقضی شدن تاریخ مدارک اقامت دانش آموز قبل از پایان سال تحصیلی، ادامه تحصیل وی بلامانع است.

دانش آموزانی که مدارک هویتی آنها منقضی شده و یا مدارک هویتی و اقامتی معتبر ندارند برای ثبت نام و ادامه تحصیل باید کارت حمایت از تحصیل که توسط اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی صادر می شود را داشته باشند.

کارت حمایت از تحصیلی شامل مشخصات فردی از طرف ولی دانش آموز و شناسه اختصاصی و عکس دانش آموز و ولی او است.

توجه: کارت حمایت تحصیلی فقط برای یک سال معتبر است.

شرایط تحصیلی اتباع خارجی در دانشگاه ایران

وزارت علوم و تحقیقات و فناوری هر ساله در دفترچه کنکور قسمتی را به شرایط ثبت نام اتباع خارجی اختصاص داده است.

در ادامه مطالب به شرایط پذیرش اتباع خارجی در دانشگاه های کشور می پردازیم.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که اتباع خارجی در همه رشته ها نمی توانند تحصیل کنند و همچنین در تمامی شهرهای ایران نیز نمی توانند تردد کنند.

بنابراین اتباع خارجی علاوه بر شرایط پذیرش دانشگاه باید به مواردی که ذکر شد نیز دقت داشته باشند. در صورتی که سوال یا ابهامی در این زمینه دارید می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

رشته های ممنوعه برای اتباع خارجی

شرایط پذیرش اتباع خارجی

اتباع خارجی در زمان ثبت نام کنکور سراسری علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی باید مشمول شرایط زیر نیز باشند:

 1. داوطلب، اقامت قانونی در کشور جمهوری اسلامی ایران را باید داشته باشد.
 2. حداکثر مدت تحصیل مجاز برای دانشجویان اتباع خارجی برای مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور و پیام نور به مدت ۵ سال می باشد و در صورتی که بخواهند افزایش سنوات داشته باشند طبق تصمیم گیری های کمیسیون موارد خاص می توانند از دو نیمسال به جای یک نیمسال استفاده نمایند.
 3. متقاضیان تحصیل غیر ایرانی، مجاز به انتخاب رشته در مناطق غیر مجاز تردد و اسکان اتباع غیر ایرانی مندرج در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور نمی باشند و در صورت قبولی در کد رشته مناطق غیر مجاز، قبولی و پذیرش آنان در آزمون ورودی همان سال کان لم یکن تلقی می گردد و دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از پذیرش این دسته از متقاضیان معذور خواهند بود.
 4. متقاضیان تحصیل غیر ایرانی پذیرفته شده در مناطق غیر مجاز، می توانند بر اساس کسب حد نصاب نمره علمی، در اولین کد رشته تحصیلی منطقه مجاز، طبق کارنامه قبولی و کاربرگ انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری، ادامه تحصیل دهند.

دانشگاههای محل پذیرش اولیه که جزء مناطق غیرمجاز محسوب می شوند، ملزم به ارجاع پذیرفته شده غیر ایرانی طی مکاتبه مستقیم به سازمان سنجش آموزش کشور می باشند.

 1. متقاضیان تحصیل در هر یک از رشته های تحصیلی باید واجد شرایط مقررات و ضوابط پذیرش بوده و محل تحصیل خود را با توجه به ضوابط مربوط انتخاب نمایند، در غیر این صورت قبولی آنان لغو گردیده و از ثبت نام و ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل می آید.
 2. در صورت مغایرت شرایط پذیرش و ثبت نام متقاضیان تحصیل با مقررات و ضوابط شیوه نامه در هر مرحله از ثبت نام و تحصیل با تایید و تشخیص اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی، از ادامه پذیرش و تحصیل متقاضی جلوگیری به عمل می آید.
 3. پذیرش متقاضیان تحصیل در رشته هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود (از جمله تعهدات استخدامی) و رشته های خاص و غیرمجاز مندرج در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور، ممنوع است.
 4. جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تعهدی در خصوص صدور مجوز اقامت برای خانواده متقاضیان تحصیل به استثناء همسر و فرزندان دانشجویان ندارد.
 5. متقاضیان تحصیل همانند پذیرفته شدگان ایرانی تابع ضوابط و مقررات آموزشی و دانشجویی مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود خواهند بود.
 6. کلیه متقاضیان تحصیل پذیرفته شده آزمون سراسری دوره های روزانه (در کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی غیر پزشکی) موظف به پرداخت شهریه تحصیلی طبق مصوبات هیئت امنای دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حداکثر تا ۸۰ درصد شهریه دوره های نوبت دوم و در گروه پزشکی بر اساس مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشند.
 7. پذیرش اتباع غیر ایرانی ورودی آزمونهای سراسری، دوره های بدون آزمون (پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) پیام نور در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و دکترای حرفه ای ملزم به دارا بودن مدرک دیپلم از مدارس جمهوری اسلامی ایران و نیز مدارس بین المللی در داخل ایران است.

رشته های ممنوعه برای اتباع خارجی

 

رشته های ممنوعه برای اتباع خارجی

فیزیک اتمی

فیزیک هسته ای

فیزیک مولکولی (پلاسما)

فیزیک ذرات بنیادی

مهندسی پلاسما

مهندسی ایمنی (گرایش بازرسی فنی و حفاظت هواپیما)

مهندسی تعمیر و نگهداری (هلی کوپتر و هواپیما)

مهندسی هوافضا

مهندسی هوانوردی (خلبانی، ناوبری هواپیما، تعمیر و نگهداری هواپیما، خلبانی هلیکوپتر و مراقبت پرواز)

علوم نظامی

الکترونیک هواپیمایی

تعمیر و نگهداری هواپیما

مخابرات هواپیما

مراقبت پرواز

فناوری گرایش مخابرات امن

IT اطلاعات ( مهندسی فناوری ماهواره و مهندسی کامپیوتر (گرایش رایانش امن) ممنوع می باشد.)

جهت مشاوره تخصصی برای پذیرش اتباع خارجی در ایران می توانید با مرکز مشاوره آویژه در هر کجای ایران که هستید تماس بگیرید.

مناطق ممنوعه برای انتخاب محل تحصیل اتباع غیرایرانی

نام استان مناطق ممنوعه
آذربایجان شرقی اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان تبریز) ممنوع است.
آذربایجان غربی اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان ارومیه) و سایر اتباع غیر ایرانی در شهرهای مرزی استان ممنوع است.
اردبیل اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان اردبیل) و اقامت اتباع عراقی در شهرستان‌های پارس آباد، بیله سوار، گرمی، مشکین شهر و نمین ممنوع است.
اصفهان اقامت اتباع افغانی در شهرستان‌های نطنز، فریدن، فریدون شهر، سمیرم، چادگان، خوانسار، دهاقان، نائین، گلپایگان، خوروبیابانک، اردستان و بخش ابوزید از شهرستان آران و بیدگل ممنوع است.
البرز اقامت اتباع غیرایرانی در کل استان بلامانع است.
ایلام اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان ایلام( و اقامت سایر اتباع غیرایرانی در شهرستان‌های مهران، دهلران و شهرهای مرزی استان ممنوع است
بوشهر اقامت اتباع افغانی در شهرستان‌های دیلم و گناوه ممنوع است.
تهران اقامت اتباع غیرایرانی در کل استان (به استثنا منطقه خجیر در منطقه ۱۳ شهرداری تهران برای اتباع افغانی) بلامانع است
چهارمحال و بختیاری اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان شهرکرد) ممنوع است.
خراسان جنوبی اقامت کلیه اتباع غیرایرانی در شهرستانهای مرزی نهبندان، سربیشه، درمیان، قائن، زیرکوه، فردوس، سرایان و طبس ممنوع است. اقامت اتباع افغانی در شهرستانهای خوسف و بیرجند مجاز است. اقامت اتباع عراقی در سطح استان (به غیر از شهرستان بیرجند) ممنوع است.
خراسان رضوی اقامت اتباع افغانی در شهرستانهای مرزی تربت جام، قوچان، تایباد، خواف، سرخس، کلات نادری و درگز ممنوع است.
خراسان شمالی اقامت اتباع افغانی و عراقی در سطح استان (به غیر از شهرستان بجنورد) ممنوع است.
خوزستان اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستانهای اهواز و گتوند) و اقامت و تردد سایر اتباع غیرایرانی در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و دشت آزادگان ممنوع است. تبصره: اقامت اتباع غیرایرانی دارنده گذرنامه و اقامت معتبر در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر بلامانع است.
زنجان اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان زنجان) ممنوع است و صرفاً شهرستان‌های زنجان و خدابنده برای اقامت اتباع عراقی مجاز است.
سمنان تردد و اقامت اتباع غیرایرانی در منطقه گرمسار و ورودی قصر بهرام، مرکز آزمایش معراج یک و منطقه دامغان از جاده جندق به طرف مرکز آزمایش سراج و اقامت اتباع افغانی در شهرستان‌های شاهرود و دامغان ممنوع است.
سیستان و بلوچستان اقامت اتباع افغانی و عراقی در کل استان (به غیر از شهرستان زاهدان) و اقامت و تردد اتباع غیرایرانی در شهرستان‌های زابل، هیرمند، زهک و نیز بخش‌های مرزی شهرستان‌های خاش، ایرانشهر، سراوان و چابهار ممنوع است.
فارس اقامت اتباع افغانی در شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، داراب، ارسنجان، فسا، مُهر، رستم، خنج و نیریز ممنوع است.
قزوین اقامت اتباع افغانی در کل استان (به غیر از شهرستان قزوین) ممنوع است.
قم اقامت اتباع غیرایرانی در کل استان بلامانع است.
کوردستان اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان سنندج) و اقامت کلیه اتباع غیرایرانی در بخش مرکزی شهرستان سقز و شهرستان‌های بانه و مریوان و شهرهای مرزی استان (به استثنای مهمان شهرها) ممنوع است.
کرمان اقامت اتباع افغانی در شهرستان‌های عنبرآباد، بافت، منوجان، قلعه گنج، بم، فهرج، رودبار، فاریاب، نرماشیر، کهنوج، جیرفت، انار و ریگان و همچنین اقامت اتباع عراقی در سطح استان (به غیر از شهرستان کرمان) ممنوع است.
کرمانشاه اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان کرمانشاه) و کلیه اتباع غیرایرانی در شهرهای مرزی استان ممنوع است.
کهگیلویه و بویراحمد اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان یاسوج) ممنوع است.
گلستان اقامت اتباع افغانی در کل استان (به غیر از شهرستان‌های گرگان و گنبد) ممنوع است.
گیلان اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان رشت) ممنوع است.
لرستان اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان خرم آباد) ممنوع است.
مازندران اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان ساری) ممنوع است.
مرکزی اقامت اتباع افغانی در شهرستان‌های آشتیان، تفرش، فراهان، فرمهین، خمین، شازند، محلات، زرندیه، کمیجان و خنداب ممنوع است.
هرمزگان اقامت اتباع غیرایرانی صرفاً در شهرستان‌های ابوموسی و جاسک ممنوع است.
همدان اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان همدان) ممنوع است.
یزد اقامت اتباع افغانی صرفاً در شهرستان‌های خاتم و بافق ممنوع است.

 

شرایط تحصیلی برای اتباع خارجی در ایران چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط تحصیلی برای اتباع خارجی در ایران چگونه است؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 74 نظر:
 1. سلام خسته نباشید
  من اتباع هستم و لیسانس اقتصاد دانشگاه غیرانتفاعی دارم، اگر بخوام مجدد کنکور تجربی بدم و رشته پزشکی دانشگاه دولتی قبول شم میتونم پزشکی بخونم؟ ممانعتی نداره؟؟
  faezehsaberi123@yahoo.com

 2. سلام ، آیا بعد از گرفتن مدرکم کارت آمایش من باطل میشه؟
  برا مقاطع بالا تر حتما باید پاسپورت بگیرم؟

  1. سلام مدارک موردنیاز برای گرفتن مدرک تحصیلی اتباع
   – کپی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
   -کپی مدارک شناسایی خانواده ( کارت ، پاسپورت یا گواهی ولادت )
   -کپی صفحه اول و صفحه آخرین اقامت، گذرنامه
   -کپی همه کارتها ( در یک صفحه گرفته شود )
   -معرفی نامه دانشگاه (کاربرگ شماره ۱)

 3. سلام
  من اتباع افغان ، مقیم ایرانم ، و کارت آمایش دارم
  آیا برا گرفتن مدرک حتما باید پاسپورت بگیرم و
  یا بعد از دوره دانشجویی ، کارت اقامت من باطل میشه؟

  1. سلام وقت بخیر
   مدارک موردنیاز برای گرفتن مدرک تحصیلی اتباع
   – کپی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
   -کپی مدارک شناسایی خانواده ( کارت ، پاسپورت یا گواهی ولادت )
   -کپی صفحه اول و صفحه آخرین اقامت، گذرنامه
   -کپی همه کارتها ( در یک صفحه گرفته شود )
   -معرفی نامه دانشگاه (کاربرگ شماره ۱)

 4. سلام از اتباع افغانستانی هستم اقامت ایران دارم و در ایران تحصیل کردم. آیا اتباع هم میتونن در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنند یانه؟؟

 5. سلام
  من اتباع افغانم میخواستم بپرسم وقتی درسمون تو دانشگاه تموم شد میتونیم توی ایران مشغول کار بشیم و کاری ک مربوط به رشته ای ک خوندیم

 6. سلام من تا کل سال تحصیلیم رو درایران گذروندم امسال به دلایلی نتونستم درکنکور ۱۴۰۰ثبت نام کنم میتونم بدون کنکور دررشته های پیراپزشکی تحصیل کنم؟ من سرج کردم که اتباع غیرایرانی واجد این شرایط اند

 7. سلام الان گفتن که اتباع نمیتونه itبرداره یعنی نمیتونه رشته ی کامپیوتر برداره .
  من الان میخوام itیا جاوا بردارم نمیتونم؟

 8. سلام علیکم
  ببخشید بنده از اتباع افغانستانی هستم میخواستم ببینم شرایط برای کنکور تجربی چگونه است ؟
  و اینکه آیا میتوانم در صورت کسب رتبه خوب در پزشکی قبول شوم ؟

 9. سلام. من تبعه ی افغانستانم و میخوام از دانشگاه دولتی هرات-افغانستان انتقالی بگیرم به یکی از دانشگاه های دولتی ایران. چه شرایطی وجود داره؟
  ترم ششم رشته ی مشاوره هستم

  1. سلام باید مدرک شما از طریق اموزش دانشگاه بررسی و نتیجه تطبیق و انتقالی به شما اطلاع رسانی شود.

 10. باسلام و خسته نباشید من اتباع افغانستانی ساکن در ایران هستم،میتونم رشته ی حقوق تحصیل کنم؟؟؟
  ایا اجازه تحصیل در رشته وکالت رو دارند اتباع؟

 11. سلام خسته نباشید من اتباع هستم و مادرم ایرانی هستن و از اول ایران بودم و اینجا درس خوندم میخاستم بدون برای تحصیل در رشته پزشکی شرط معدل وجود داره برای ما؟
  ممنون میشم جواب بدین چون بعضی از سایت ها نوشته معدل باید حداقل ۱۲ باشه

 12. سلام خسته نباشید دختر من پارسال باید کلاس اول میرفت ولی برای اینکه سرشماری نشدیم نتونست بره مدرسه امسالم قبولش نمیکنن البته باباش پاسپورت داره که ۶ساله تمدید نکرده من خودمم متولد ایرانم که با کارت آمایش تو ایران تحصیل کردم ولی الان باطل شده کارتم آیا راهی هست دخترم درس بخونه باتشکر

 13. سلام من اتباع هستم دیپلمه سال۸۸ میخواهم دردورهای فنی حرفه ای ثبت نام کنم اما به کد ملی نیاز هست که من ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام موردی ندارد .با شناسنامه یا پروانه اقامت با مدت حداقل شش ماه به دانشگاه مراجعه کنید تا ثبت نام شما انجام شود.

 14. سلام وقت بخیر من اتباع کارت امایش دارم و پنج سال از مقطع تحصیلی دبیرستانم میگذرد ایامیتونم برای دانشگاه ثبت نام کنم یا باید مجدد این دوره بخوانم

 15. سلام من اتباعم و تمام دوران تحصیلی خودم رو تو ایران گذراندم و خواستم بپرسم که برای دانشگاه رشته ی پزشکی معدل چند میخواد تا بتونیم این رشته رو بریم ؟

  1. با سلام تعداد صندلی ها برای شما که اتباع هساید بسیار کم است و شهریه پردازید اما بسته به اینکه از میان شما کدام رتبه بهتری را مبگیرد پذیرش شما متفاوت میشود.

 16. من افغانم ولی مدارک اقامتی ندارم ولی برکه حمایت تحصیلی دارم میتونم برم دانشگاه؟

 17. سلام خسته نباشید من ۱۲ تجربی هستم جز اتباع افغان من اگر رشته دولتی مامایی یا پرستاری قبول شم باید شهریه بدم یا نه رایگان هست؟

   1. سلام من متولد المان هستم و دوتابعیتی ایرانی المانی هستم
    و دیپلمم را در ایران کرفتم معدل دیپلمم ۱۸ به بالا می باشد
    میتونم در رشته های پزشکی بدون کنکور شرکت کنم
    ممنونم 🙏🏻🙏🏻

    1. سلام دررشته های بدون کنکور معدل باید بالای پانزده باشد این رشته ها به صورت بومی گزینی هستند وحداکثر سن ۲۵سال میباشد برای اطلاع بیشتر از شرایط میتوانید با مشاوران ماتماس بگیرید

  1. سلام و وقت شما بخیر من برای ثبت نام در دانشگاه فنی و حرفه ای بخوام اقدام کنم چه مدارکی برای اتباع پذیرش داره و آیا با برگه حمایت تحصیلی میشه؟؟؟

 18. سلام و خسته نباشید
  بنده از اتباع افغانستان هستم و تمام دوران تحصیلم از کلاس اول تا دوازدهم در ایران زندگی کرده و اقامت ایران را دارم.
  بنده اگر در کنکور ۱۴۰۰ رتبه لازم برای پزشکی دولتی را بدست بیاورم میتوانم در دانشگاه دولتی بدون پرداخت شهریه تحصیل کنم؟!

   1. سلام من اگر دولتی قبول شم هزینه مامایی یا پرستاری چقدر میشه میشه ۸۰ درصد شبانه یا اندازه آزاد در میاد میشه راهنمایی کنید اتباع هستم و اقامت دارم

    1. با سلام قطعا ازاد گرون تر هستش و سعی کنید دولتی قبول شوید هزینه ها پایین تر است .

  1. سلام خسته نباشید دختر من پارسال باید کلاس اول میرفت ولی برای اینکه سرشماری نشدیم نتونست بره مدرسه امسالم قبولش نمیکنن البته باباش پاسپورت داره که ۶ساله تمدید نکرده من خودمم متولد ایرانم که با کارت آمایش تو ایران تحصیل کردم ولی الان باطل شده کارتم آیا راهی هست دخترم درس بخونه باتشکر

 19. با سلام
  من امسال سال اولمه میخوام کنکور بدم و اتبام
  میخواستم بدونم در صورت قبول نشدن میتونم سال دیگم ت کنکور شرکت کنم؟

 20. سلام وقتتون بخیر یکی از دوستانم دانشجوی افغان هست که تو کشور خودش تا ترم ۵ کارشناسی خونده میخواد بقیشو بیاد ایران درسشو ادامه بده تو همون رشته. میخواستم بدونم میتونه بقیشو ادامه بده یا باید از اول شروع کنه؟ اگه باید از اول شروع کنه آیا باید کنکور بده؟

  1. سلام با توجه به رنک دانشگاه های مبدا و مقصد؛ رشته تحصیلی ایشون شرایط متفاوت خواهد بود.

 21. سلام ببخشید شهریه دانشگاه آزاد برای دانش جویان اتباع چقدر هست ، منظورم اینه شهریه دانش جویان ایرانی و افغانی یکی هست یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در شهریه ثابت تغییراتی وجود دارد برای بررسی دقیق با کارشناسان تماس بگیرید

 22. سلام ببخشید شهریه دانشگاه آزاد برای دانش جویان اتباع چقدر هست ، منظورم اینه شهریه دانش جویان ایرانی و افغانی یکی هست یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در شهریه ثابت تغییراتی وجود دارد برای بررسی دقیق با کارشناسان تماس بگیرید

 23. سلام ببخشید شهریه تحصیل برای دانش جویان اتباع اندازه شهریه دانش جویان ایرانی هست ؟ یا ما باید هزینه بیشتری صرف کنیم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در شهریه ثابت تغییراتی وجود دارد برای بررسی دقیق با کارشناسان تماس بگیرید

 24. سلام
  من دیپلوم از بخش تکنشن لابراتوار ( لابراتوار خون در شفاخانه ها بخش صحی ) دارم یعنی ۱۴ پاس هستم میتوانم ادامه تحصیل را به همین رشته بدون تنزیل داشته باشم تا مدرک لسانسم را بگیرم .

 25. سلام
  من دیپلوم از بخش تکنشن لابراتوار ( لابراتوار خون در شفاخانه ها بخش صحی ) دارم یعنی ۱۴ پاس هستم میتوانم ادامه تحصیل را به همین رشته بدون تنزیل داشته باشم تا مدرک لسانسم را بگیرم

 26. آیا اتباع افغانستانی می‌توانند در صورت کسب رتبه لازم در دانشگاه های علامه طباطبایی، تهران و یا شهید بهشتی تحصیل کنند ؟

   1. سلام میشه آیدی تلگرام یا ایمیلتو بزاری تا باهم درارتباط باشیم؟سوالاتی ازتون دارم

   2. سلام اقا محمد
    اگه امکانش هست شماره یا ایدی تون رو به اشتراک بزارین میخواستم بابت موضوعی باهاتون مشورت کنم
    با سپاس

   1. سلام ببخشید شهریه دانشگاه آزاد برای دانش جویان اتباع چقدر هست ، منظورم اینه شهریه دانش جویان ایرانی و افغانی یکی هست یا نه ؟

    1. سلام دوست عزیز
     در شهریه ثابت تغییراتی وجود دارد برای بررسی دقیق با کارشناسان تماس بگیرید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1400/5/11

سه شنبه

1400/5/12

چهارشنبه

1400/5/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید