شرایط تحصیلی برای اتباع خارجی در ایران چگونه است؟

شرایط تحصیلی برای اتباع خارجی در ایران چگونه است؟

ثبت نام اتباع خارجی در ایران دارای شرایط و ضوابطی است که در متن زیر به طور کامل به آن پرداخته ایم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط تحصیلی برای اتباع خارجی در ایران چگونه است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط تحصیلی اتباع خارجی در مدرسه

طبق دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس غیر دولتی و نمونه دولتی، استعدادهای درخشان و استثنایی همانند دانش آموزان ایرانی خواهد بود.

طبق دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش، مدارک معتبر برای ثبت نام صرفا یکی از موارد زیر است:

گذرنامه دارای پروانه اقامت معتبر.

کارت هویت ویژه اتباع خارجی صادره از اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور.

کارت های آمایش ۱۳-۱۴.

برگ تردد بین شهری (معادل کارت آزمایش).

دفترچه پناهندگی معتبر صادره از ناجا.

دفترچه اقامت معتبر صادره از ناجا.

دارندگان مدرک اقامتی ویژه (صادره از اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور).

الزامات مدارک هویتی برای دانش آموزان

دانش آموزانی که دارای مدرک اقامتی معتبر هستند با توجه به شرایط زیر می توانند ثبت نام کنند.

در صورت وجود ابهام در مدارک هویتی دانش آموز، اولیای وی باید گواهی تایید اصالت و اعتبار گذرنامه و یا دفترچه پناهندگی و اقامت و یا کارت آزمایش از سوی مراجع صادر کننده را ارائه دهند.

مدارک هویتی و اقامتی هر فرد در محدوده همان استان با شهرستان محل صدور معتبر است و دارندگان مجاز به ثبت نام در همان محدوده هستند.


بیشتر بخوانید: بهترین کشور های اروپایی برای تحصیل


توجه: موارد ۱ و ۲ توسط ادارات کل امور اتباع خارجی وزارت کشور و ناجا اعلام می شود. در صورت منقضی شدن تاریخ مدارک اقامت دانش آموز قبل از پایان سال تحصیلی، ادامه تحصیل وی بلامانع است.

دانش آموزانی که مدارک هویتی آنها منقضی شده و یا مدارک هویتی و اقامتی معتبر ندارند برای ثبت نام و ادامه تحصیل باید کارت حمایت از تحصیل که توسط اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی صادر می شود را داشته باشند.

کارت حمایت از تحصیلی شامل مشخصات فردی از طرف ولی دانش آموز و شناسه اختصاصی و عکس دانش آموز و ولی او است.

توجه: کارت حمایت تحصیلی فقط برای یک سال معتبر است.

شرایط تحصیلی اتباع خارجی در مدرسه

شرایط تحصیلی اتباع خارجی در دانشگاه ایران

وزارت علوم و تحقیقات و فناوری هر ساله در دفترچه کنکور قسمتی را به شرایط ثبت نام اتباع خارجی اختصاص داده است.

در ادامه مطالب به شرایط پذیرش اتباع خارجی در دانشگاه های کشور می پردازیم.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که اتباع خارجی در همه رشته ها نمی توانند تحصیل کنند و همچنین در تمامی شهرهای ایران نیز نمی توانند تردد کنند.

بنابراین اتباع خارجی علاوه بر شرایط پذیرش دانشگاه باید به مواردی که ذکر شد نیز دقت داشته باشند. در صورتی که سوال یا ابهامی در این زمینه دارید می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

رشته های ممنوعه برای اتباع خارجی

شرایط پذیرش اتباع خارجی

اتباع خارجی در زمان ثبت نام کنکور سراسری علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی باید مشمول شرایط زیر نیز باشند:

 1. داوطلب، اقامت قانونی در کشور جمهوری اسلامی ایران را باید داشته باشد.
 2. حداکثر مدت تحصیل مجاز برای دانشجویان اتباع خارجی برای مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور و پیام نور به مدت ۵ سال می باشد و در صورتی که بخواهند افزایش سنوات داشته باشند طبق تصمیم گیری های کمیسیون موارد خاص می توانند از دو نیمسال به جای یک نیمسال استفاده نمایند.
 3. متقاضیان تحصیل غیر ایرانی، مجاز به انتخاب رشته در مناطق غیر مجاز تردد و اسکان اتباع غیر ایرانی مندرج در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور نمی باشند و در صورت قبولی در کد رشته مناطق غیر مجاز، قبولی و پذیرش آنان در آزمون ورودی همان سال کان لم یکن تلقی می گردد و دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از پذیرش این دسته از متقاضیان معذور خواهند بود.
 4. متقاضیان تحصیل غیر ایرانی پذیرفته شده در مناطق غیر مجاز، می توانند بر اساس کسب حد نصاب نمره علمی، در اولین کد رشته تحصیلی منطقه مجاز، طبق کارنامه قبولی و کاربرگ انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری، ادامه تحصیل دهند.

دانشگاههای محل پذیرش اولیه که جزء مناطق غیرمجاز محسوب می شوند، ملزم به ارجاع پذیرفته شده غیر ایرانی طی مکاتبه مستقیم به سازمان سنجش آموزش کشور می باشند.

 1. متقاضیان تحصیل در هر یک از رشته های تحصیلی باید واجد شرایط مقررات و ضوابط پذیرش بوده و محل تحصیل خود را با توجه به ضوابط مربوط انتخاب نمایند، در غیر این صورت قبولی آنان لغو گردیده و از ثبت نام و ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل می آید.
 2. در صورت مغایرت شرایط پذیرش و ثبت نام متقاضیان تحصیل با مقررات و ضوابط شیوه نامه در هر مرحله از ثبت نام و تحصیل با تایید و تشخیص اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی، از ادامه پذیرش و تحصیل متقاضی جلوگیری به عمل می آید.
 3. پذیرش متقاضیان تحصیل در رشته هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود (از جمله تعهدات استخدامی) و رشته های خاص و غیرمجاز مندرج در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور، ممنوع است.
 4. جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تعهدی در خصوص صدور مجوز اقامت برای خانواده متقاضیان تحصیل به استثناء همسر و فرزندان دانشجویان ندارد.
 5. متقاضیان تحصیل همانند پذیرفته شدگان ایرانی تابع ضوابط و مقررات آموزشی و دانشجویی مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود خواهند بود.
 6. کلیه متقاضیان تحصیل پذیرفته شده آزمون سراسری دوره های روزانه (در کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی غیر پزشکی) موظف به پرداخت شهریه تحصیلی طبق مصوبات هیئت امنای دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حداکثر تا ۸۰ درصد شهریه دوره های نوبت دوم و در گروه پزشکی بر اساس مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشند.
 7. پذیرش اتباع غیر ایرانی ورودی آزمونهای سراسری، دوره های بدون آزمون (پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) پیام نور در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و دکترای حرفه ای ملزم به دارا بودن مدرک دیپلم از مدارس جمهوری اسلامی ایران و نیز مدارس بین المللی در داخل ایران است.

رشته های ممنوعه برای اتباع خارجی

 

رشته های ممنوعه برای اتباع خارجی

فیزیک اتمی

فیزیک هسته ای

فیزیک مولکولی (پلاسما)

فیزیک ذرات بنیادی

مهندسی پلاسما

مهندسی ایمنی (گرایش بازرسی فنی و حفاظت هواپیما)

مهندسی تعمیر و نگهداری (هلی کوپتر و هواپیما)

مهندسی هوافضا

مهندسی هوانوردی (خلبانی، ناوبری هواپیما، تعمیر و نگهداری هواپیما، خلبانی هلیکوپتر و مراقبت پرواز)

علوم نظامی

الکترونیک هواپیمایی

تعمیر و نگهداری هواپیما

مخابرات هواپیما

مراقبت پرواز

فناوری گرایش مخابرات امن

IT اطلاعات ( مهندسی فناوری ماهواره و مهندسی کامپیوتر (گرایش رایانش امن) ممنوع می باشد.)

جهت مشاوره تخصصی برای پذیرش اتباع خارجی در ایران می توانید با مرکز مشاوره آویژه در هر کجای ایران که هستید تماس بگیرید.

مناطق ممنوعه برای انتخاب محل تحصیل اتباع غیرایرانی

نام استان مناطق ممنوعه
آذربایجان شرقی اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان تبریز) ممنوع است.
آذربایجان غربی اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان ارومیه) و سایر اتباع غیر ایرانی در شهرهای مرزی استان ممنوع است.
اردبیل اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان اردبیل) و اقامت اتباع عراقی در شهرستان‌های پارس آباد، بیله سوار، گرمی، مشکین شهر و نمین ممنوع است.
اصفهان اقامت اتباع افغانی در شهرستان‌های نطنز، فریدن، فریدون شهر، سمیرم، چادگان، خوانسار، دهاقان، نائین، گلپایگان، خوروبیابانک، اردستان و بخش ابوزید از شهرستان آران و بیدگل ممنوع است.
البرز اقامت اتباع غیرایرانی در کل استان بلامانع است.
ایلام اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان ایلام( و اقامت سایر اتباع غیرایرانی در شهرستان‌های مهران، دهلران و شهرهای مرزی استان ممنوع است
بوشهر اقامت اتباع افغانی در شهرستان‌های دیلم و گناوه ممنوع است.
تهران اقامت اتباع غیرایرانی در کل استان (به استثنا منطقه خجیر در منطقه ۱۳ شهرداری تهران برای اتباع افغانی) بلامانع است
چهارمحال و بختیاری اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان شهرکرد) ممنوع است.
خراسان جنوبی اقامت کلیه اتباع غیرایرانی در شهرستانهای مرزی نهبندان، سربیشه، درمیان، قائن، زیرکوه، فردوس، سرایان و طبس ممنوع است. اقامت اتباع افغانی در شهرستانهای خوسف و بیرجند مجاز است. اقامت اتباع عراقی در سطح استان (به غیر از شهرستان بیرجند) ممنوع است.
خراسان رضوی اقامت اتباع افغانی در شهرستانهای مرزی تربت جام، قوچان، تایباد، خواف، سرخس، کلات نادری و درگز ممنوع است.
خراسان شمالی اقامت اتباع افغانی و عراقی در سطح استان (به غیر از شهرستان بجنورد) ممنوع است.
خوزستان اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستانهای اهواز و گتوند) و اقامت و تردد سایر اتباع غیرایرانی در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و دشت آزادگان ممنوع است. تبصره: اقامت اتباع غیرایرانی دارنده گذرنامه و اقامت معتبر در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر بلامانع است.
زنجان اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان زنجان) ممنوع است و صرفاً شهرستان‌های زنجان و خدابنده برای اقامت اتباع عراقی مجاز است.
سمنان تردد و اقامت اتباع غیرایرانی در منطقه گرمسار و ورودی قصر بهرام، مرکز آزمایش معراج یک و منطقه دامغان از جاده جندق به طرف مرکز آزمایش سراج و اقامت اتباع افغانی در شهرستان‌های شاهرود و دامغان ممنوع است.
سیستان و بلوچستان اقامت اتباع افغانی و عراقی در کل استان (به غیر از شهرستان زاهدان) و اقامت و تردد اتباع غیرایرانی در شهرستان‌های زابل، هیرمند، زهک و نیز بخش‌های مرزی شهرستان‌های خاش، ایرانشهر، سراوان و چابهار ممنوع است.
فارس اقامت اتباع افغانی در شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، داراب، ارسنجان، فسا، مُهر، رستم، خنج و نیریز ممنوع است.
قزوین اقامت اتباع افغانی در کل استان (به غیر از شهرستان قزوین) ممنوع است.
قم اقامت اتباع غیرایرانی در کل استان بلامانع است.
کوردستان اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان سنندج) و اقامت کلیه اتباع غیرایرانی در بخش مرکزی شهرستان سقز و شهرستان‌های بانه و مریوان و شهرهای مرزی استان (به استثنای مهمان شهرها) ممنوع است.
کرمان اقامت اتباع افغانی در شهرستان‌های عنبرآباد، بافت، منوجان، قلعه گنج، بم، فهرج، رودبار، فاریاب، نرماشیر، کهنوج، جیرفت، انار و ریگان و همچنین اقامت اتباع عراقی در سطح استان (به غیر از شهرستان کرمان) ممنوع است.
کرمانشاه اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان کرمانشاه) و کلیه اتباع غیرایرانی در شهرهای مرزی استان ممنوع است.
کهگیلویه و بویراحمد اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان یاسوج) ممنوع است.
گلستان اقامت اتباع افغانی در کل استان (به غیر از شهرستان‌های گرگان و گنبد) ممنوع است.
گیلان اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان رشت) ممنوع است.
لرستان اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان خرم آباد) ممنوع است.
مازندران اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان ساری) ممنوع است.
مرکزی اقامت اتباع افغانی در شهرستان‌های آشتیان، تفرش، فراهان، فرمهین، خمین، شازند، محلات، زرندیه، کمیجان و خنداب ممنوع است.
هرمزگان اقامت اتباع غیرایرانی صرفاً در شهرستان‌های ابوموسی و جاسک ممنوع است.
همدان اقامت اتباع افغانی در سطح استان (به غیر از شهرستان همدان) ممنوع است.
یزد اقامت اتباع افغانی صرفاً در شهرستان‌های خاتم و بافق ممنوع است.

 

شرایط تحصیلی برای اتباع خارجی در ایران چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط تحصیلی برای اتباع خارجی در ایران چگونه است؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 293 نظر:
 1. سلام اتباع افغانستانی برای ثبت نام در دانشگاه باید کارت خودشونو تبدیل به پاسپورت کنند؟یابا کارت آمایش هم میتونن دانشگاه ثبت نام کنند؟؟

 2. من نمیدونم چرا نمیتونم هر رشته ای که دوست دارم رو بخونم و هر دانشگاهی هم نمیتونم برم این برای من یک مانع خیلی بزرگ برای ادامه تحصیل هست.
  من هم هستم که میخوام درس بخونم اما با مانع های زیاد فقط بخواتر این که به کشور ایران مهاجرت کردم ؛

  واقعا ایران کشور بسیار بی انصافی هست من چون مجبورم دارم اینجا زندگی میکنم با کمترین امکانات طحصیلی 😓

 3. سلام
  امید وارم همه تون خوب باشید
  من مدرسه ام تو افغانستان تموم شد الان خواسته باشم اینجا ادامه بدم باید چیکار کنم هیچ مدارکی هم ندارم چون تو یه چند ماه پیش طالب اومد و نتونستم مدارکمو بگیرم الان چه مدرکی از مدرسه لازمه داشته باشم و میشه از اونجا از مدارکم عکس بگیرن وبفرستن قابل بذیریش هست ؟و فقط این برگه های که چند ماه اقامت تو ایران که تازه دادن دارم ممنون میشم راهنماییم کنید سپاس🙏

  1. سلام وقتتون بخیر
   طبق دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش، مدارک معتبر برای ثبت نام صرفا یکی از موارد زیر است:
   گذرنامه دارای پروانه اقامت معتبر.
   کارت هویت ویژه اتباع خارجی صادره از اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور.
   کارت های آمایش ۱۳-۱۴.
   برگ تردد بین شهری (معادل کارت آزمایش).
   دفترچه پناهندگی معتبر صادره از ناجا.
   دفترچه اقامت معتبر صادره از ناجا.
   دارندگان مدرک اقامتی ویژه (صادره از اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور).

 4. سلام وقت بخیر.من محمد هستم و کارت آمایش دارم.دیپلم کار و دانش دارم کامپیوتر.میخواستم بدونم میتونم رشته زبان فرانسه بخونم در دانشگاه میام نور….و این که کنکور داره یا ن؟

  1. سلام من دین محمد هستم میخواهم در رشته اقتصاد به سویه ماستر ثبت نام کنم میشه رشته ها رو برام بفرستید

 5. سلام وقت بخیر من برگه حمایت تحصیلی دارم امسال کنکور بدم اقمت ندارم باید چیکار کنم

 6. سلام من دانشجوی ترم ۷م برای پاسپورت امکان تبدیل کارت آمایش به پاسپورت رو ندارم آیا شرایطی هست ک بدون تبدیل بتونم مدرک لیسانسمو بگیرم ؟

  1. سلام به همیه اونای که این متن رو میخونن امید وارم حال دلتون خوب باشه🙃
   من نمیدونم چرا نمیتونم هر رشته ای که دوست دارم رو بخونم و هر دانشگاهی هم نمیتونم برم این برای من یک مانع خیلی بزرگ برای ادامه تحصیل هست.
   من هم هستم که میخوام درس بخونم اما با مانع های زیاد فقط بخواتر این که به کشور ایران مهاجرت کردم ؛

   واقعا ایران کشور بسیار بی انصافی هست من چون مجبورم دارم اینجا زندگی میکنم با کمترین امکانات طحصیلی 😓

 7. سلام من دانشگاه پیامنو درس میخوندم و ترم سنواتم تموم شد .و درسم نصفه موند رشته حقوق .
  الان بعد یکسال تصمیم دارم دوباره کنکور بدم برا دانشگاه دولتی آیا میتونم کنکور بدم دوباره چون اتباع هستم ؟

  1. سلام
   افغان ها میتونن به عنوان پزشک توی ایران کار کنن؟ یا فقط میتونن تحصیل کنن
   و میشه لطف کنید بگید از چه سالی این قانون گذاشته شده که افغان ها اجازه تحصیل در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی رو دارن
   ممنونم

 8. سلام
  آیا در صورت داشتن اقامت ایران با دیپلوم افغانستان می‌توان تو کنکور سراسری شرکت کرد ویا در دانشگاه های دولتی ایران راه یافت لطفا پاسخ بدین خیلی ممنون

  1. سلام بچه ها امیدوارم حالتون خوب باشه
   من دیپلم از مدارس ایران دارم الانم معدلم۱۸/۵هست
   میخواستم توی دانشگاه جامعه شناسی بخونم
   ترمی چقده برا دانشگاه دولتی؟

 9. سلام وقتتون بخیر
  شهریه دانشگاه های دولتی برای اتباع افغانستانی برای هر ترم چه قدره؟؟
  خواهش میکنم جواب بدید

  1. سلام
   شرایط تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه مشهد برای اتباع افغان چیه وشهریه اش چقدره ممنون

 10. سلام وقت بخیر شهریه دانشگاه های سراسری تهران برای اتباع افغانستانی در رشته های فنی مثل مهندسی کامپیوتر چه قدر هست؟

 11. سلام وقتتون بخیر
  من دانش اموز پایه دوازدهم رشته ریاضی هستم درمورد شرایط و پذیرش دانشگاه فرهنگیان برای اتباع سوال داشتم .
  مزایا و شرایط دانشگاه فرهنگیان برای اتباع افغانستانی با افراد ایرانی یکی هست؟ یا شرایط دیگه ای دارن ؟ اصلا میتونن ثبت نام کنن؟ میشه لطفا راهنمایی کنید .
  ممنون از سایت آویژ

 12. سلام بنده اتباع خارج هستم و درایران به دنیا اومدم و مدارک معتبر از طرف حکومت ایران دارم(پاسپورت از طرف اداره ایران و…) بنده در رشته انسانی تحصیل میکنم،همواره در مقالات گوناگون یاد میشود که برای فرهنگیان فقط تابعیت ایرانی پذیرش خواهد شد و این یعنی اگرهم در کنکور سراسری رتبه مجاز رو بیارم بازم در زمینه برای من اشتغالی نیست؟ یعنی من تݝییر رشته باید بدم و درزمینه رشته انسانی هیچ مشاغل برای اتباع قانونی نیست؟
  خواهش میکنم انگاری اندکترین اطلاعی در این زمینه دارین بگین لطفا

 13. سلام وقتتون به خیر
  من اتباع هستم
  میخواستم بدونم که برای رفتن به دانشگاه تهران حداقل معدل چه قدر باید باشه برای اینکه معدل نهایی سال دوازدهم من شد ۱۳/۹ و معدل کل هم تقریبا۱۸/۶
  آیا با این معدل میتونم توی این دانشگاه درس بخونم برای رشته مدیریت بازرگانی ؛ اگر تونستم آیا میتونم اینجا مشغول به کار بشم در آینده ؟چون شنیده بودم کسانی که اهل افغانستان هستند میتونندمدرک بگیرند اما در ایران حق کار ندارند

  1. سلام همشهری امیدوارم حالت خوب باشه برای ورود به دانشگاه باید رتبه خوب بیاری یعنی هر دانشگاه بر اساس رتبه ای که در کنکور میاورید میتوانید وارد دانشگاه بشوید البته جدیدا سابقه تحصیلی را هم در نظر میگیرند. بعد راجب آینده شغلی، شما مهارت لازم برای کار رو داشته باش از همون دانشگاه میان میبرنت فرقی بین ایرانی و افغانی نیست فقط بعضی رشته ها و شهر های تحصیلی برای اتباع مجاز نیست الان مشکل اون هایی که مدرک دارند ولی نمیتوانند وارد بازار کار بشوند همین مهارت لازم است.

 14. سلام اتباع از ملیت افغانم و در ایران به دنیا آمدم من دهم تجربیم دو سال دیگه میخام کنکور بدم میتونم اگه کنکورم سه رقمی بشه تو رشته ی دندون پزشکی میتونم تو تهران قبول شم و بعد از اتمام تحصیل وارد همچین شغلی بشم؟!

  1. سلام. در صورت گرفتن تابعیت میتوانید در هر رشته ای که بخواهید تحصیلات دانشگاهی داشته باشید.

  2. سلام آره میتونی نیازی به گرفتن تابعیت هم نداری خودم افغانم پسرخاله هام و همه دوستام تو دانشگاه فردوسی مشهد در حال تحصیل هستن

 15. سلام ببخشید من می‌خوام برای دانشگاه تهران درخواست بدم بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی ولی پاسپورتم مال بوشهر هست و من بوشهر زندگی میکنم اگر درخواست منو قبول کردن مشکلی پیش نمیاد چون پاسپورتم مال بوشهر هست ؟

 16. من از افغانستان به پاسپورت و ویزه امدم من از بخش بیولوژی فارغ هستم میخواهیم کی دربخش ماستری حقوق شامل شویم برای من رهنمای کنید

   1. سلام آیا اتباع افغانی می‌توانند بورسیه بشن برای کشور های آسیایی ؟ آیا اطلاعاتی دربارش دارید
    ؟

  1. سلام. اتباع نمیتوانند در ارگانهای دولتی مشغول به کار شوند اما میتوانید در مدارس غیر انتفاعی به تدریس بپردازید یا معلم خصوصی شوید

 17. سلام من دیپلم تجربی گرفتم و مدارک اقامتی ندارم فقد برگه حمایت تحصیلی دارم میشه با این برگه ها وارد دانشگاه شد ?من چند روزه خیلی دنبال کارام بودم ولی متاسفانه همش به در بسته خوردم حتی سازمان اداره اتباع و اداره گذرنامه هم رفتم ولی گفتن که باید بدی افغانستان پاس بگیری برگردی لطفا منو راهنمایی کنید دو روز بیشتر وقت ندارم برا ثبت نام دانشگاه

 18. سلام و درود خدمت همه عزیزان
  شرایط دریافت مدرک دیپلم ایرانی برای یک نفر عراقی (که مدرک دیپلم عراقی نیز دارد) چیست؟
  ممنون میشم راهنمایی دقیق بفرمایین

  1. دانش آموزان باید منع اقامت در ایران نداشته باشند و مدارک هویتی آنها منقضی نشده باشد و کارت حمایت از تحصیل شامل مشخصات فردی از طرف ولی دانش آموز و شناسه اختصاصی و عکس دانش اموز و ولی او داشته باشد

 19. سلام اتباع افغانستانی میتونند تغییر رشته و انتقالی بدهند در یک شهر؟ مثلا از علامه طباطبایی به تهران براساس رشته ای که توی کارنامه سبزم آوردم ممنون میشم پاسخ بدید

 20. سلام و عرض ادب
  ببخشید بنده دانشجوی ترم یک دانشگاه علامه طباطبایی هستم و از اتباع خارجی، قصد تغییر رشته و انتقالی به دانشگاه تهران داشتم…میخواستم بدونم امکان داره؟ همون ۸۰ درصد شهریه رو باید بدم در دانشگاه مقصد یا نه؟ اخه در کارنامه سبزم آوردم اون رشته و دانشگاه رو… واینکه دانشگاه تهران به دانشجویان اتباعش هم خوابگاه میده؟ خیلی ممنون میشم اگر پاسخ بدید

  1. سلام. میتوانید در خواست جابه جایی را در دانشگاه ثبت کنید در صورت داشتن ظرفیت خالی با درخواست شما موافقت خواهد شد .شهریه شما در دو دانشگاه تفاوتی ندارد . خوابگاه مختص دانشجویان دوره روزانه است شما میتوانید از خوابگاه های خودگردان یا کار در قبال اسکان استفاده کنید.

   1. سلام خسته نباشید من پدرم عرب هستن ولی ایران به دنیا آمدم و کلا ایران زندگی میکنیم می‌خوام کنکور ثبت نام کنم میخواستم بدونم مشکلی برای ثبت نامم پیش نمیاد چون هنوز شناسنامه مو ندادن یعنی باید صبر کنم تا سال دیگه ک شناسنامه ام بیاد یا میتونم امسال هم ثبت نام کنم لطفا جواب بدید چون مهلت ثبت نام هم داره تموم میشه

  2. سلام وقت بخیر بنده اتباع خارج هست اما تمامی مدارک معتبرازطرف حکومت ایران دارم و در ایران به دنیا اومدم ،بنده در رشته انسانی تحصیل میکنم،همواره در مقالات گوناگون مشاهده میکنم که برای فرهنگیان تابعیت ایرانی مد نظر و من هم بین دو راهی مانده ام یعنی اگرهم قبول شدم برای فرهنگیان (معلمی) نمیتونم اشتݝال داشته باشم یعنی باید تغییر رشته بدم و در زمینه رشته انسانی هیچ مشاغل برای اتباع قانونی نیست؟
   خواهش میکنم هر کسی اطلاع داره حتی اگر اندک بگیدلطفا

 21. سلام من اتباع افغانی هستم اگه بخوام به دانشگاه بروم امکان دارد
  و چه شغل هایی در ایران برای اتباع افغانی امکان دارد.
  ممنون ..

    1. سلام
     آیا یک دانشجوی فارغ صنف دوازدهم از افغانستان میتونه در رشته آی تی یا مهندسی کامپیوتر در ایران بدون کنکور تحصیل کنه ؟ آیا داشتن اقامت در این مورد ضروری هست؟

 22. سلام فردی که اهل پاکستان هست و در ایران پزشکی تحصیل میکند اگه مدرک ایران بگیر میتونه در ایران مشغول به کار پزشکی بشه؟؟

 23. سلام من سال یازدهم رشته انسانی هستم میخوام بهم یه کمکی کنید ایا بعد از این که من درسم رو تموم کردم به کار درستی در اریان میرسم ، ایا به من اجازه معلمی می دهند؟
  ایا بنده میتوانم بعنوان یک وکیل در ایران کار کنم؟
  بنده افسردگی شدید گرفتم و اصلا حال و روز خوبی ندارم من بزرگ شده ایران هستم ، ولی همیشه تبعیض رو بین خودم و دیگر افراد میبینم ، لطفا در صورت مطالعه مساعدت لازم انجام گیرد باتشکر ، رامین ملکی

  1. سلام خدمت شما،طبق قوانین افراد اتباع امکان تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان را ندارند، اما باتوجه به علاقه و ادامه تحصیل در دانشگاه امکان اشتغال دارید(باتوجه به شرایط اختصاصی هر رشته)

 24. سلام وقت بخیر ببخشید!
  آیا می توانید با ویزای که از طرف دانشگاهی برای مون صادر شده بیایم و از اون دانشگاه انصراف بدهیم به دانشگاه دیگری مراجعه نمایم؟

  1. در خارج کشور بستگی به قوانین آموزشی آن کشور دارد و در اکثر مواقع چنین چیزی امکان پذیر نیست

 25. سلام من اتباع افغانستان هستم
  میخواستم بدونم آیا ما که در ایران تحصیل کردیم میتونیم بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هر رشته انسانی که بخواهیم بریم ؟ من میخوام حقوق یا اقتصاد در دانشگاه تهران برم می تونم بدون کنکور برم ؟ و اینکه برای اتباع هزینه اش چقدره ؟ هزینش با کسی که با کنکور میره فرق می کنه ؟

  1. سلام. خب. حتی ایرانیان برای شرکت در این رشته و دانشگاه بای در کنکور شرکت کنند شما میتوانید در دانشگاه آزاد یا پیام نور بدون کنکور به ادامه تحصیل بپردازید.

 26. با سلام و احترام
  بنده فارق التحصیل از رشته عمران هستم، میخواستم بدونم شرکت در آزمونهای نظام مهندسی برای اتباع افغانستانی امکان پذیر هست یا خیر؟
  ممنون از سایت خوبتون

   1. سلام من در ایران بدنیا اومدم و کارا اقامت دارم
    مبتونم تو دانشگاه رشته پزشکی تحصیل کنم؟؟
    امیدوارم پاسخ بدین

    1. سلام. بله در صورت داشتن اقامت میتوانید در دانشگاههای ایران در رشته پزشکی تحصیل کنید.

   2. سلام بنده در رشته پزشکی عمومی در افغانستان در دانشگاه معتبر کاتب تحصیل کردم برای ادامه تحصیل تخصص مخاهم در ایران تحصیل نمایم یک راهنمای کنید

    1. سلام باید ابتدا به اداره مهاجرت مراجعه کنید و در صورت تایید آنها نامه ای به شما داده می شود تا به وزارت بهداشت مراجعه کنید

  1. سلام وقت بخیر
   ببخشید من یه دختر پایه دوازدهمم رشته انسانی
   اتباع افغانی هستم ولی اقامت ایران رو داریم کارت
   میخواستم بدونم من میتونم دبیر بشم؟
   یه اطلاعاتی در رابطه با این که چه رشته هایی برای کنکور میتونم علامت بزنم بگید ممنون میشم من داست دارم دانشگاه فرهنگیان درس بخونم هیچ راهیی نداره؟

   1. سلام متاسفانه طبق دفترچه کنکور و قوانین ، اتباع امکان انتخاب رشته و ثبت نام در دانشگاه های فرهنگیان را ندارند.

 27. سلام یه سوال داشتم من در ایران به دنیا اومدم و الان دهم تجربی ام پس از کنکور اگه رتبه کمتر از ۵۰۰۰بیارم میتونم در رشته دندانپزشکی در مشهد در دانشگاه دولتی ادامه تحصیل بدم یا فقط باید دانشگاه آزاد برم؟

  1. سلام بنده در رشته پزشکی عمومی در افغانستان در دانشگاه معتبر کاتب تحصیل کردم برای ادامه تحصیل تخصص مخاهم در ایران تحصیل نمایم یک راهنمای کنید

   1. سلام باید ابتدا به اداره مهاجرت مراجعه کنید و در صورت تایید آنها نامه ای به شما داده می شود تا به وزارت بهداشت مراجعه کنید

 28. سلام بنده اتباع عراقی هستم و بورصیه دانشگاه ایران دارو سازی قبول شدم ایا امکانش هست اگه فارغ التحصل بشم و شناسنامه ایرانی بگیرم در ایران میتونم استخدام بشم یا داروخانه داشته باشم؟

   1. سلام اتباع هستم
    لیسانس‌مشاوره دارم و در ایران‌تحصیل کردم.پاس دارم
    خواستم بدونم اگر ارشدم رو بگیرم میتونم زیر مجموعه یه مطب مشاوره در ایران کار کنم؟
    ممنون

   2. سلام
    اتباع افغانی هستم
    کارشناسی مشاوره دارم در ایران تحصیل کردم
    خواستم بدونم که اگر ارشدمو بگیرم امکان اینکه زیر مجموعه‌ی مطب مشاوره با کادر ایرانی رو دارم ؟
    ممنون

 29. سلام من دانش آموز یازدهم تجربی هستم و اتباع من از سال هفتم با برگه حمایت تحصیلی تحصبل کردم برای سال بعد ک کنکور دارم می تونم با همین برگه حمایت تحصیلی کنکور بدم؟ چون کارت امایش ندارم. و اینکه اتباع خارجی می تونن در صورت قبولی در کنکور در دانشگاه دولتی تهران تو رشته پزشکی تحصیل کنند؟

 30. سلام من دهم انسانی هستم
  میخواستم بدونم اتباع امکان تحصیل تو رشته های دبیری‌‌ یا امور بانکی دارن؟ مثلا با مدرک حسابداری میشه تو بانک کار کرد؟ یا فرهنگیان قبول بشم میتونم معلم بشم؟

  1. سلام در دانشگاه های فرهنگیان امکان تحصیل ندارید و برای آزمون استخدامی نیز باید تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشید.

 31. سلام
  من دانش اموز یازدهم تجربی هستم
  می خواستم بدانم چه رشته هایی دانشگاهی ایران اینده ی شغلی بهتری برای اتباع افغانستانی دارد
  رتبه لازم چند است
  هم از رشته تجربی و انسانی
  ممنون می شوم راهنمایی کنید
  با تشکر

 32. سلام
  من دانش اموز یازدهم تجربی هستم
  می خواستم ببدانم چه رشته هایی دانشگاهی ایران اینده ی شغلی بهتری برای اتباع افغانستانی دارد
  رتبه لازم چند است
  هم از رشته تجربی و انسانی
  ممنون می شوم راهنمایی کنید
  با تشکر

 33. سلام
  من دانش اموز یازدهم تجربی هستم
  می خواستم ببدانم چه رشته هایی دانشگاهی ایران اینده ی شغلی بهتری برای اتباع افغانستانی دارد
  رتبه لازم چند است
  هم از رشته تجربی و انسانی
  ممنون می شوم راهنمایی کنید
  با تشکر

   1. سلام ایا امکان داره در پوههنتون های شخصی ایران بخش پزشکی ره بخوانم در ایران استم ..

 34. سلام من اتباع هستم واین درسته که میگن اتباع افغانستانی معدل کتبی دیپلمشون باید بالای ۱۲باشه وگرنه اگه حتی رتبه خوبم بیارن دانشگاه دولتی پذیرش نمیکنن

 35. سلام من دانشجو ترم‌یک رشته حقوق هستم سوالم اینه که درصورت فارق التحصیلی من میتونم‌توی ایران مشغول‌بکار شم؟؟

  1. سلام
   اگر تابعیت ایران رو کسب کرده باشید بله متیونید بجز شغل قضاوت و مواردی که تابعیت اصلی میخواد مشغول به کار بشد در غیر اینصورت کلا قانون اینه که استخدام رسمی (دولتی)اتباع خارجه ممنوعه و فقط به صورت قراردادی باهاشون کار میشه

 36. سلام من افغان هستم و در ایران به دنیا اومدم و مدارکم دارم میخام بدونم تحصیل در رشته وکالت برای اتباع امکان پذیره ؟

  1. سلام
   از پیش نیاز های وکالت کسب تابعیت ایرانه اگر درخواست تابعیت بدید و پروسه اون رو طی کنید و شناسنامه ایرانی اخذ کنید بعد از گذراندن خدمت سربازی میتونید در آزمون وکالت شرکت کنید

   1. سلام. بله در صورت گرفتن تابعیت و طی مراحل دیگر میتوانید مانند سایر افراد جامعه در هر آزمونی شرکت کنید.

  2. سلام من اتباع افغانستانی هستم
   دخترم ،میخواستم وکالت بخونم،بعد تموم شدن ترمم میتونم شاغل بشم،کارت امایش دارم

   1. سلام. در صورت داشتن کارت آمایش و اقامت میتوانید مانند سایر ایرانیان به تحصیل و کار مشغول شوید.

  3. سلام من اتباع افغانستانی هستم
   دخترم ،میخواستم وکالت بخونم،بعد تموم شدن ترمم میتونم شاغل بشم،کارت امایش دارم

   1. سلام. در صورت داشتن کارت آمایش و اقامت میتوانید مانند سایر ایرانیان به تحصیل و کار مشغول شوید.

 37. با عرض سلام
  بنده در یکی از دانشگاه های دولتی دوره کارشناسی رو تموم کردم( نوع پذیرش :روزانه با آزمون)
  ولی به علت مشکلی که بود، دقیقا اطلاع ندارم ولی احتمالا خطای کارشناس آموزش، برای من ۸۰% شهریه شبانه رو منظور نکردن و خودم هم چند بار به اداره آموزش و مالی دانشگاه مراجعه کردم که مشکل رو رفع کنن، ولی گفتند که چیزی تو سیستم نخورده. (من چون میترسیدم که شهریه چند ترم یک جا منظور بشه مراجعه کردم)
  الان واحد های کارشناسیم تموم شده ولی هنوز با دانشگاه تسویه نکردم.
  سوال بنده اینکه اگه تسویه کنم اصل دانشنامه رو دریافت میکنم یا اینکه دو برابر مدت تحصیل (با این وجود که از اتباع خارجه ام)تعهد خدمت دارم.
  و الان هم ارشد در یکی از دانشگاه های تهران پذیرفته شده ام اینکه هنوز مقطع قبلی رو تسویه نکردم مشکلی پیش میاد ؟

  1. سلام. اگر اقامت ایران را ندارید باید شهریه مصوب شده توسط دانشگاه را پرداخت کنید، مراحل تسویه مقطع کارشناسی را انجام دهید سپس میتوانید در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کنبد.

 38. سلام یه حداقل میزان شهریه اتباع رو برای دانشگاه مزشکی لطفن بگید؟بدون تماس میخام بدونم حدودا چقدر است.؟لطفن در پیام بگین ممنون

  1. سلام. در صورت نداشتن اقامت نمیتوانید در رشته پزشکی تحصیل داشته باشید . اما در صورت کسب شرایط لازم میزان شهریه همانند دانشگاه آزاد برای شما محاسبه خواهد شد و مبلغ آن برای هر ترم حدود ۱۵ میلیون تومان خواهد بود.

 39. سلام. ایرانیانی که در کانادا دیپلم گرفتن می تونن در دانشگاه های ایران ادامه تحصیل بدن. آیا دیپلم کانادا در ایران قبول هست

   1. سلام من ایران به دنیا اومدم و تحصیل کردم ودیپلم هم دارم قصدم اینع امسال کنکور زبان انگلیسی تخصصی شرکت کنم و میخام دانشگاه تهران بیارم چه تراز ی باید باشه دقیقا و قبولی دانشگاه تهران برا اتباع صد در صده ؟
    و دقیق هر ترم دانشگاه چقدر میشع اگع به ۸۰ درصد حساب کنیم ؟

 40. سلام من یه دانش افغانم امسال دیپلم گرفتم و برگه حمایت به تحصیل دارم می‌خوام وارد دانشگاه بشم می‌خوام بدونم که آیا با همین مدرک حمایت تحصیلی میشه وارد دانشگاه شد یا نه اگه نه چه مدرکی رو من با تهیه کنم؟؟

  1. سلام ایا امکان داره در پوههنتون های شخصی ایران بخش پزشکی ره بخوانم در ایران استم ..

 41. سلام من تو ایران به دنیا اومدم و دوازدهم انسانی بزرگ سالان میخونم میتونم از طریق علمی کاربردی رشته وکالت بخونم در تهران؟؟؟

 42. سلام وقت بخیر
  من در رشته علوم تجربی درس میخوانم ا
  من پاسپورت اقامتی دارم که در ایران گرفتم میتوانم ایا میتوانم با کسب رتبه خوب در کنکور در دانشگاه های پزشکی تهران تحصیل کنم و ایا بعد از فارق شدن از دانشگاه میتوانم مانند پزشک های ایرانی کار کنم

 43. یک خانم در کردستان عراق هستن با معدل پایان دبیرستان ۹۷.۲ میخوان که در رشته پزشکی در تهران درس بخوانند باید چگونه اقدام کنند و شهریه ترم اولشون چقدر خواهد شد؟

  1. باید در تافل ۹۶ آیلتس آکادمیک ۶ داشته باشد و اگر مدرک زبان ندارد باید در ازمون تعیین سطح شرکت کنن
   شهریه سالانه سه هزار دلار

   1. سلام
    من میخواستم بدونم اتباع افغانی
    اگه دانشگاه دولتی قبول بشن
    برای رشته روانشناسی
    حدودا چقدر باید شهریه پرداخت کنن
    من برادرم جانباز هست و ما پروانه اقامت داریم
    ایا میتونیم با این مدرک دانشگاه درس بخونیم

    1. شهریه اتباع ۴۰۰دلار است برای روانشناسی در دانشگاه دولتی باید سایر مدارک مورد تایید راهم داشته باشید

 44. سلام. ببخشید دانشجویان اتباع خارجی(افغانی) میتوانند در دو مقطع کارشناسی تحصیل کنند؟
  به صورت همزمان نیست

 45. سلام بنده افغانی هستم تازه از افغانستان امدم دوازده را تمام کرده ام و میخواستم کنکور بدم و برم دانشگاه ، اما الان در ایران هستم میشه راهنمایی ام کنید که چگونه برم دانشگاه و اینکه من پاسپورت یا کارت امایش ندارم چگونه وارد دانشگاه بشم

  1. سلام
   برای ورود به دانشگاه باید مدرک اقامتی داشته باشید فکر میکنم با گرفتن برگه حمایت به تحصیل میتونین وارد دانشگاه بشین .
   ولی درمورد مدرک تحصیلی زیاد اطلاع ندارم

 46. سلام خسته نباشی حسینی هستم. برادرم افغانسان هست رشته پزشکی میخونه بدلیل شرایط پیش آمده .در آفغانستان .تصمیم گرفته بیاد ایران ادامه تحصیل بده.. لطفا راهنمایی ام کنید چی کار کنم که دعوتش کنم اینجا ممنون

 47. سلام . آیا اتباع افغان دارای پاسپورت و دیپلم مدارس ایران با رتبه خوب می‌توانند در دانشگاه تهران از خدمات خوابگاه و غذا خوری بهرمند شوند یا نه؟
  یا خوابگاه خود گردان باید بروند ؟ ممنون میشم توضیح بدهید. با سپاس از شما.

  1. سلام در صورت پذیرش در دوره روزانه دانشگاه ملزم به ارائه خدمات خوابگاهی به دانشجویان می‌باشد استفاده از سلف غذاخوری برای کلیه دانشجویان در تمام دوره ها امکان پذیر است.

  2. سلام روزتون بخیر
   من افغانستانی هستم و کارتآمایش دارم
   برای ثبت نام در دانشگاه باید پاسپورت بگیرم؟
   میشه لطفا جواب بدید

 48. سلام خسته نباشید اتباع افغانی هستم امسال در رشته الکترونیک با شرط معدل در دانشگاه مازندران دختران ساری قبول شدم در نوبت روزانه ورودی مهر می خوام بدونم شهریه ان چقدر می شود؟

 49. سلام من افغان هستم میخواستم بدونم آیا میتونم بدون کنکور رشته اقتصاد بخونم در دانشگاه دولتی؟
  و اینکه میخواستم بدونم چه دانشگاه هایی اتباع رو بدون کنکور در رشته انسانی می پذیرند ممنون میشم اگ جواب بدید.

  1. سلام. خیر دانشگاه دولتی پذیرش بدون کنکور ندارد. دانشگاه های آزاد و پیام نور و علمی و کاربردی وغیر انتفاعی می توانید ثبت نام کنید

 50. سلام من یکی از دوستام کارت امایش داشته و رتبه ۲۱۴ رشته حسابداری دانشگاه الزهرا مشهد قبول شده و ورودی مهر بود ولی بدلیل داشتن کارت امایش و نداشتن پاسپورت ثبت نامش نمردن و من هم از همین میترسم بدلیل شرایط افغانستان و طالبان کسی پاسپورت و تذکره نمیدهد چه باید کرد و چه مقدار شهریه این دانشگاه هست

  1. سلام وقت بخیر شما باید از اداره مهاجرت مدرک داشته باشید، هزینه دانشگاه پردیس برای شما محاسبه میشود

 51. سلام وقت بخیر.
  رشته فیزیوترایی بصورت بدون کنکور هم میشه ثبت نام کرد؟
  هزینه این رشته چقدر ارائه میشه؟

 52. سلام خسته نباشید
  من افغان هستم ولی تو ایران دنیا اومدم در حال حاضر من پایه یازدهم تجربی هستم راستش من با برگ حمایت تحصیلی از هفتم شروع به خواندن در مدرسه دولتی کردم راستش سوال من اینه اگه بعد گرفتن دیپلمم کنکور بدم و کنکور هم قبول بشم برای رفتن به دانشگاه باید شهریه پرداخت کنم؟واینکه میتونم با برگ حمایت تحصیلی وارد دانشگاه بشم و ثبت نام کنم؟

 53. سلام اتباع افغانستانی در صورت کسب رتبه لازم ، مجاز به تحصیل در دانشگاه های علامه طباطبایی، شهید بهشتی ، تهران، یا شریف هستن ؟

  1. سلام. بله با کسب رتبه ی لازم و پذیرش قوانین و شرایط دانشگاه مربوطه و پرداخت شهریه می توانند تحصیل کنند

 54. سلام بعد از اینکه پاسپورتمون دانشجویی شد بعد از پایان لیسانس بی مدرک میشیم؟؟؟ یا اون مدرک قبلی ک داشتیم داریم:/

   1. من از افغانستان به پاسپورت و ویزه امدم من از بخش بیولوژی فارغ هستم میخواهیم کی دربخش ماستری حقوق شامل شویم برای من رهنمای کنید

 55. سلام من از اتباع هستم ولی در ایران به دنیا اومدم ایا من میتونم در ایران استاد دانشگاه بشم با طی کردن تمام مدرک ها و کار ها

  1. سلام در حال حاضر شغل های مجاز برای اتباع خارجی تصویب شده است که تدریس در دانشگاه جزو این مشاغل نمی باشد

 56. سلام ببخشید افغانستانی هایی که اینجا بدنیا ادمدن و تحصیلاتشون اینجا بوده با شرکت تو کنکور و آوردن رتبه مناسب میتونن دانشگاه پزشکی تهران تحصیل کنند؟!اگه اره بعد از فراغت میتونن تو بیمارستان های ایران مشغول به کار بشن.‌
  ممنون میشم راهنمایی کنید🌷

 57. سلام من شناسنامه عراقی دارم ولی دیپلم فنی و دیپلم بهیاری در ایران دارم، ایا میتونم بدون کنکور در رشته پزشکی پردیس خودگردان یا ازاد ثبت نام کنم؟ ک

 58. قبلا اینطور بود که تحصیل مجدد در یک مقطع مقدور نبود. نمیشد دوتا لیسانس داشته باشیم. قانون همچنان همونه یا دیگه مانعی نداره؟

 59. درود. من لیسانس ای تی دارم از پیام نور. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم پزشکی قبول شم و تحصیل کنم؟

 60. سلام خسته نباشید .من پاسپورت دارم (ن پاسپورت بین امللی از خود افغانستان ازین این پاسپورت هایی که خود ایران به افغانستانی ها میدهند) من میتونم رشته پرستاری یا پزشکی برم دانشگاه؟ ۱۲سال با همین پاسپورت خوندم و متولد ایرانم

 61. سلام.
  من اتباع افغانستانی‌ هستم میخواستم بدونم بعد از گذراندن کارشناسی مدرک مون رو دوباره بهمون میده یا باطل میشه؟چه اونایی که پاسپورت داشتن و اونایی که کارت آمایش داشتن؟

  1. میخوام بدونم من که دیپلم گرفتم اونم با معدل ۲۰ میتونم یعنی امیدی هست در ایران معلم توی دانشگاه فرهنگیان بشم اخه شنیدم فرهنگیان قبول نمیکنه ولی من درسام خیلی خوبه

   1. سلام اگر منظور تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هست باید از طریق کنکور اقدام کنید.

 62. باسلام و وقت بخیر . بنده اتباع افغانی هستم و والدینم همینطور . من مدرک دیپلمم رو با برگه های حمایت تحصیلی که طبق سرشماری انجام دادیم گرفتم .و در کنکور هم شرکت کردم و قبول شدم . الان دو تا نیم سال هم گذشته . ولی دانشگاه میگه که تاریخ اعتبار برگه حمایت تحصیلی تا پایان ۱۴۰۰ هستش . خواستم بدونم که الان باید چیکار کنم برای ادامه تحصیل .چون فکر کنم اداره اتباع برگه های حمایت تحصیلی رو تا دیپلم فقط صادر میکنه و بعدش هم فقط تمدید میکنه هر سال و دانشگاه هم شاید نزاره که با برگه حمایت تحصیلی درس بخونم . و میگن اون مدارک دیپلم و ریزنمرات و آخرین کارت و کاربرگ شماره ۱ مختص افرادی که مادرشون ایرانی هست میتونن ادامه تحصیل دانشگاه رو انجام بدن ولی شماهایی که سرشماری دارین نمیتونین

  1. سلام. به اداره اتباع مراجعه کنید و برگه ها را مجددا تمدید کنید در اینصورت مشکلی برای ادامه تحصیل ندارید.

 63. سلام من از افغانستان به شما پیام گذاشتم می خواهم بدانم دانشجویان افغان می توانند بدون مدرک در دانشگاهها ایران درس بخوانند

  1. سلام. تحصیل در تمامی دانشگاه های ایران منوط به ارائه آخرین مدرک تحصیلی میباشد.

  2. سلا خسته نباشید
   تبعه افغانستان هستم دیپلمم رو از افغانستان گرفتم البته در بخش فقه وقانون بعد آیا میشه در مقطع کارشناسی رابط بین الملل درس بخونم ویه سوال دیگه اینکه فقط پاسپورت افغانستان رو دارم وبس

   1. سلام. روابط بین الملل از گرایشهای ارشد علوم سیاسی است بنابراین ابتدا باید درمقطع کارشناسی تحصیل کنید.
    برای دریافت سایر مدارک و اخذ اقامت قانونی اقدام کنید.

 64. سلام،کسی که درحال حاضر درکشور مصر دررشته ی دندون پزشکی تحصیل میکنه میتونه برای ادامه بیاد ایران تحصیل کنه؟

  1. سلام. اگر بعد از سال ۲۰۱۷ پذیرش شدین و دانشگاهتون مورد تایید وزارت علوم هست میتونین البته فقط پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد امکان ادامه تحصیل دارین.

 65. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم برای تحصیل در دوره کارشناسی دانشگاه دولتی کارت آمایش معتبره یا باید پاسپورت دانشجویی داشته باشم؟

 66. سلام اگه رتبه لازم برای قبولی در پزشکی روزانه رو کسب کنیم با توجه به اینکه اتباع هستیم میتونیم بدون شهریه درس بخونیم ؟
  دانشگاه علوم پزشکی شیراز و تهران و شهید بین بهشتی دانشجوی افغانستانی میتونه توش تحصیل
  کنه؟

  1. سلام ایا با باقامه تحصیلی حق کار هم داده میشه تا مصارف تحصیلو دربیاریم یا خیر

 67. سلام‌ من تبعیه افعانی ام و در افغانستان سمستر دوم حقوق قضایی میخوانم اگه بخواهم به ایران تحصیل کنم در رشته های پزشکی شرایطش چگونه هست؟ اکه لطف کنن توضیح بدن

 68. سلام
  اگر در آزمون سراسری شرکت کنم و رتبم خوب بشه
  شهریش کم میشه در دانشگاه?
  میشه درباره شهریه توضیح بدید

   1. سلام خسته نباشید من اتباع افغانی هستم می خواستم بدونم شهریه دانشگاه قدسیه ساری در مازندران چقدر هست من در دوره ی روزانه ورودی مهر قبول شدم در رشته الکترونیک

  1. سلام من اتباع خارجی هستم میخواستم بگم که تو رشته فنی حرفه ای تو شاخه (کودکیاری) اجازه ثبت نام برای ما وجود داره؟!

 69. سلام
  ببخشید بنده اتباع افغانستان مقیم ایرانم من میتونم در دانشگاههای پزشکی بهشتی و دانشگاه تهران تحصیل کنم؟
  اگه می تونم شهریه چقدر باید پرداخت بشه؟
  یا اصلا نیازی به پرداخت شهریه نیست
  لطفا بگید ترمی چنده.
  مرسی

  1. سلام. وقت بخیر شما می توانید در این رشته ها پذیرش بگیرید ولی باید شهریه آن را پرداخت کنید که هزینه آن از پردیس برای افراد ایرانی بیشتر است.

 70. سلام میخاستم در مورد ورود به دانشگاه بدون کنکور
  برام توضیح بدین برای اتباع افغانستانی

 71. سلام میخاستم در مورد ورود به دانشگاه بدون کنکور
  برام توضیح بدین برای اتباع افغانستانی

 72. سلام خسته نباشید . من اتباع هستم و میخاستم برای دانشگاه ازاد ثبت نام کنم ..ولی به دلیل شیوع کرونا گفته میشه ثبت نام مجازیه و من باید تو یه سایت ثبت نام کنم … اما توی سایت باید دارای گذرنامه باشم که من ندارم …من کارت شناسایی یا همون آمایش رو دارم ؟ چجوری باید اقدام کنم؟

  1. سلام بله باید به سایت azmoon.org جهت ثبت نام مراجعه نمایید وباید گذرنامه ایرانی داشته باشید

   1. سلام من کلاس نهم هستم.میخواسم بدونم با کارت امایش میتونم توی ایران تحصیل کنم یا بتونم شغل مناسب انتخاب کنم و برای رشته معلمی یه افغانستانی میتونه دبیر بشع؟

    1. سلام برای تحصیل در مناطقی که جزو لیست باشد بله میتوانید،اما برای دانشگاه فرهنگیان امکان شرکت ندارید.

 73. سلام
  من میتونم پس ازین که پاسپورت ایرانی گرفتم در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنم؟!

 74. سلام و خسته نباشید
  من تبعه ی افغانستان هستم ولی در ایران به‌دنیا آمدم و امسال با برگه ی حمایت تحصیلی دیپلم گرفتم و کنکور هم دادم میخواستم بدونم میتونم برم دانشگاه؟
  و اگر نه که چیکار باید کنم؟

 75. سلام خسته نباشید
  بنده اتباع افغانستانی هستم و در ایران به دنیا آمدم و امسال دیپلم خودم هم گرفتم و مدرکی که من باهاش دیپلم گرفتم برگه ی حمایت تحصیلی است
  و کنکور هم دادم و مجاز شدم برای ثبت نام
  میخواستم بدونم آیا با حمایت تحصیلی میتونم برای دانشگاه اقدام کنم و درس بخوانم ؟
  اگر نه که باید چیکار کنم ؟
  ممنون

   1. سلام اگه دانشگاهمون تموم بشه میتونیم رشته ای رو ک خوندیم شروع ب کارش کنیم مثلا رشته رادیولوژی

 76. سلام خسته نباشید
  من اتباع هستم و لیسانس اقتصاد دانشگاه غیرانتفاعی دارم، اگر بخوام مجدد کنکور تجربی بدم و رشته پزشکی دانشگاه دولتی قبول شم میتونم پزشکی بخونم؟ ممانعتی نداره؟؟
  faezehsaberi123@yahoo.com

 77. سلام ، آیا بعد از گرفتن مدرکم کارت آمایش من باطل میشه؟
  برا مقاطع بالا تر حتما باید پاسپورت بگیرم؟

  1. سلام مدارک موردنیاز برای گرفتن مدرک تحصیلی اتباع
   – کپی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
   -کپی مدارک شناسایی خانواده ( کارت ، پاسپورت یا گواهی ولادت )
   -کپی صفحه اول و صفحه آخرین اقامت، گذرنامه
   -کپی همه کارتها ( در یک صفحه گرفته شود )
   -معرفی نامه دانشگاه (کاربرگ شماره ۱)

 78. سلام
  من اتباع افغان ، مقیم ایرانم ، و کارت آمایش دارم
  آیا برا گرفتن مدرک حتما باید پاسپورت بگیرم و
  یا بعد از دوره دانشجویی ، کارت اقامت من باطل میشه؟

  1. سلام وقت بخیر
   مدارک موردنیاز برای گرفتن مدرک تحصیلی اتباع
   – کپی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
   -کپی مدارک شناسایی خانواده ( کارت ، پاسپورت یا گواهی ولادت )
   -کپی صفحه اول و صفحه آخرین اقامت، گذرنامه
   -کپی همه کارتها ( در یک صفحه گرفته شود )
   -معرفی نامه دانشگاه (کاربرگ شماره ۱)

 79. سلام از اتباع افغانستانی هستم اقامت ایران دارم و در ایران تحصیل کردم. آیا اتباع هم میتونن در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنند یانه؟؟

 80. سلام
  من اتباع افغانم میخواستم بپرسم وقتی درسمون تو دانشگاه تموم شد میتونیم توی ایران مشغول کار بشیم و کاری ک مربوط به رشته ای ک خوندیم

 81. سلام من تا کل سال تحصیلیم رو درایران گذروندم امسال به دلایلی نتونستم درکنکور ۱۴۰۰ثبت نام کنم میتونم بدون کنکور دررشته های پیراپزشکی تحصیل کنم؟ من سرج کردم که اتباع غیرایرانی واجد این شرایط اند

   1. سلام. اتباع می توانند بدون کنکور در رشته حتی پزشکی ثبت نام کنند اما دو قید دارد. ۱-شهریه ترمی ۴۰۰۰دلار ۲-تعهد به عدم شغل در ایران

 82. سلام الان گفتن که اتباع نمیتونه itبرداره یعنی نمیتونه رشته ی کامپیوتر برداره .
  من الان میخوام itیا جاوا بردارم نمیتونم؟

 83. سلام علیکم
  ببخشید بنده از اتباع افغانستانی هستم میخواستم ببینم شرایط برای کنکور تجربی چگونه است ؟
  و اینکه آیا میتوانم در صورت کسب رتبه خوب در پزشکی قبول شوم ؟

 84. سلام. من تبعه ی افغانستانم و میخوام از دانشگاه دولتی هرات-افغانستان انتقالی بگیرم به یکی از دانشگاه های دولتی ایران. چه شرایطی وجود داره؟
  ترم ششم رشته ی مشاوره هستم

  1. سلام باید مدرک شما از طریق اموزش دانشگاه بررسی و نتیجه تطبیق و انتقالی به شما اطلاع رسانی شود.

 85. باسلام و خسته نباشید من اتباع افغانستانی ساکن در ایران هستم،میتونم رشته ی حقوق تحصیل کنم؟؟؟
  ایا اجازه تحصیل در رشته وکالت رو دارند اتباع؟

 86. سلام خسته نباشید من اتباع هستم و مادرم ایرانی هستن و از اول ایران بودم و اینجا درس خوندم میخاستم بدون برای تحصیل در رشته پزشکی شرط معدل وجود داره برای ما؟
  ممنون میشم جواب بدین چون بعضی از سایت ها نوشته معدل باید حداقل ۱۲ باشه

   1. سلام خسته نباشید
    من اتباع افغانستانی هستم میخاستم بپرسم که ایا من میتونم تو دانشگاه الزهرا تو رشته مدیریت مالی تحصیل کنم؟ و اینکه من فقط پاسپورت دارم ایا با این پاسپورت میتونم تو ایران مشغول به کار بشم

  1. برا دانشگاه آزاد میشه باید از سایتش انتخاب کنید و بعد اگر تایید شدید حضوری ثبت نام کنید. برید سایت fstudent دانشگاه آزاد رو تو گوگل سرچ کنید میاد. بعدم توصیم اینه برید پرستاری بخونید چون بازار کارش خیلی بهتره و تو کشورای دیگه هم جذب خوبی داره. سایتش هنوز برا ترم بعد آماده نیست و دکمه ثبتش فعال نیست، اما پیگیر باشید همین روزا باز میشه. و همچنین میتونید حضوری برید بخش بین الملل دانشگاه آزاد و سوال کنید، شعبه های مشهد تهران یا…

 87. سلام خسته نباشید دختر من پارسال باید کلاس اول میرفت ولی برای اینکه سرشماری نشدیم نتونست بره مدرسه امسالم قبولش نمیکنن البته باباش پاسپورت داره که ۶ساله تمدید نکرده من خودمم متولد ایرانم که با کارت آمایش تو ایران تحصیل کردم ولی الان باطل شده کارتم آیا راهی هست دخترم درس بخونه باتشکر

 88. سلام من اتباع هستم دیپلمه سال۸۸ میخواهم دردورهای فنی حرفه ای ثبت نام کنم اما به کد ملی نیاز هست که من ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام موردی ندارد .با شناسنامه یا پروانه اقامت با مدت حداقل شش ماه به دانشگاه مراجعه کنید تا ثبت نام شما انجام شود.

 89. سلام وقت بخیر من اتباع کارت امایش دارم و پنج سال از مقطع تحصیلی دبیرستانم میگذرد ایامیتونم برای دانشگاه ثبت نام کنم یا باید مجدد این دوره بخوانم

 90. سلام من اتباعم و تمام دوران تحصیلی خودم رو تو ایران گذراندم و خواستم بپرسم که برای دانشگاه رشته ی پزشکی معدل چند میخواد تا بتونیم این رشته رو بریم ؟

  1. با سلام تعداد صندلی ها برای شما که اتباع هساید بسیار کم است و شهریه پردازید اما بسته به اینکه از میان شما کدام رتبه بهتری را مبگیرد پذیرش شما متفاوت میشود.

 91. من افغانم ولی مدارک اقامتی ندارم ولی برکه حمایت تحصیلی دارم میتونم برم دانشگاه؟

 92. سلام خسته نباشید من ۱۲ تجربی هستم جز اتباع افغان من اگر رشته دولتی مامایی یا پرستاری قبول شم باید شهریه بدم یا نه رایگان هست؟

   1. سلام من متولد المان هستم و دوتابعیتی ایرانی المانی هستم
    و دیپلمم را در ایران کرفتم معدل دیپلمم ۱۸ به بالا می باشد
    میتونم در رشته های پزشکی بدون کنکور شرکت کنم
    ممنونم 🙏🏻🙏🏻

    1. سلام دررشته های بدون کنکور معدل باید بالای پانزده باشد این رشته ها به صورت بومی گزینی هستند وحداکثر سن ۲۵سال میباشد برای اطلاع بیشتر از شرایط میتوانید با مشاوران ماتماس بگیرید

  1. سلام و وقت شما بخیر من برای ثبت نام در دانشگاه فنی و حرفه ای بخوام اقدام کنم چه مدارکی برای اتباع پذیرش داره و آیا با برگه حمایت تحصیلی میشه؟؟؟

 93. سلام و خسته نباشید
  بنده از اتباع افغانستان هستم و تمام دوران تحصیلم از کلاس اول تا دوازدهم در ایران زندگی کرده و اقامت ایران را دارم.
  بنده اگر در کنکور ۱۴۰۰ رتبه لازم برای پزشکی دولتی را بدست بیاورم میتوانم در دانشگاه دولتی بدون پرداخت شهریه تحصیل کنم؟!

   1. سلام من اگر دولتی قبول شم هزینه مامایی یا پرستاری چقدر میشه میشه ۸۰ درصد شبانه یا اندازه آزاد در میاد میشه راهنمایی کنید اتباع هستم و اقامت دارم

    1. با سلام قطعا ازاد گرون تر هستش و سعی کنید دولتی قبول شوید هزینه ها پایین تر است .

   2. سلام اتباع افغان هستم و ایران به دنیا آمده و تمام دوران تحصیلم را در اینجا گذراندم ایا با کسب رتبه لازم در کنکور میتوانم در رشته پزشکی دانشگاه تهران تحصیل کنم و ایا باید شهریه پرداخت کنم ؟

    1. سلام. اگر موفق به اخذ اقامت شده آید میتوانید مانند شهروندان ایرانی در تمام دانشگاه ها تحصیل کنید.

  1. سلام خسته نباشید دختر من پارسال باید کلاس اول میرفت ولی برای اینکه سرشماری نشدیم نتونست بره مدرسه امسالم قبولش نمیکنن البته باباش پاسپورت داره که ۶ساله تمدید نکرده من خودمم متولد ایرانم که با کارت آمایش تو ایران تحصیل کردم ولی الان باطل شده کارتم آیا راهی هست دخترم درس بخونه باتشکر

 94. با سلام
  من امسال سال اولمه میخوام کنکور بدم و اتبام
  میخواستم بدونم در صورت قبول نشدن میتونم سال دیگم ت کنکور شرکت کنم؟

 95. سلام وقتتون بخیر یکی از دوستانم دانشجوی افغان هست که تو کشور خودش تا ترم ۵ کارشناسی خونده میخواد بقیشو بیاد ایران درسشو ادامه بده تو همون رشته. میخواستم بدونم میتونه بقیشو ادامه بده یا باید از اول شروع کنه؟ اگه باید از اول شروع کنه آیا باید کنکور بده؟

  1. سلام با توجه به رنک دانشگاه های مبدا و مقصد؛ رشته تحصیلی ایشون شرایط متفاوت خواهد بود.

 96. سلام ببخشید شهریه دانشگاه آزاد برای دانش جویان اتباع چقدر هست ، منظورم اینه شهریه دانش جویان ایرانی و افغانی یکی هست یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در شهریه ثابت تغییراتی وجود دارد برای بررسی دقیق با کارشناسان تماس بگیرید

 97. سلام ببخشید شهریه دانشگاه آزاد برای دانش جویان اتباع چقدر هست ، منظورم اینه شهریه دانش جویان ایرانی و افغانی یکی هست یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در شهریه ثابت تغییراتی وجود دارد برای بررسی دقیق با کارشناسان تماس بگیرید

 98. سلام ببخشید شهریه تحصیل برای دانش جویان اتباع اندازه شهریه دانش جویان ایرانی هست ؟ یا ما باید هزینه بیشتری صرف کنیم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در شهریه ثابت تغییراتی وجود دارد برای بررسی دقیق با کارشناسان تماس بگیرید

   1. سلام وقت به خیر.مادر من ایرانیه و پدرم خارجی.یه سال و نیم پیش که ۱۷ سالم بود واسه گرفتن شناسنامه و تابعیت ایران اقدام کردم اما هنوز شناسنامه رو ندادن و گفتن طول میکشه تا شناسنامه رو بدن.من ۳ ماه دیگه کنکور دارم و دومین سالیه که کنکور میدم.پارسال رتبه م ۴۰۰۰ شد ولی چون منتظر اومدن شناسنامه م بودم گفتم نرم دانشگاه و دوباره کنکور بدم تا بلکه تا اون موقع شناسنامه مو بدن…به نظرتون تو دانشگاه فرهنگیان قبولم میکنن؟لطفا اگه میدونید جواب بدید.خیلی ناراحتم.

    1. سلام. در صورت تایید مدارک و اخذ تابعیت ایران میتوانید در هر دانشگاهی اعم از دانشگاه فرهنگیان به ادامه تحصیل بپردازید.

 99. سلام
  من دیپلوم از بخش تکنشن لابراتوار ( لابراتوار خون در شفاخانه ها بخش صحی ) دارم یعنی ۱۴ پاس هستم میتوانم ادامه تحصیل را به همین رشته بدون تنزیل داشته باشم تا مدرک لسانسم را بگیرم .

 100. سلام
  من دیپلوم از بخش تکنشن لابراتوار ( لابراتوار خون در شفاخانه ها بخش صحی ) دارم یعنی ۱۴ پاس هستم میتوانم ادامه تحصیل را به همین رشته بدون تنزیل داشته باشم تا مدرک لسانسم را بگیرم

 101. آیا اتباع افغانستانی می‌توانند در صورت کسب رتبه لازم در دانشگاه های علامه طباطبایی، تهران و یا شهید بهشتی تحصیل کنند ؟

   1. سلام میشه آیدی تلگرام یا ایمیلتو بزاری تا باهم درارتباط باشیم؟سوالاتی ازتون دارم

   2. سلام اقا محمد
    اگه امکانش هست شماره یا ایدی تون رو به اشتراک بزارین میخواستم بابت موضوعی باهاتون مشورت کنم
    با سپاس

   1. سلام ببخشید شهریه دانشگاه آزاد برای دانش جویان اتباع چقدر هست ، منظورم اینه شهریه دانش جویان ایرانی و افغانی یکی هست یا نه ؟

    1. سلام دوست عزیز
     در شهریه ثابت تغییراتی وجود دارد برای بررسی دقیق با کارشناسان تماس بگیرید

     1. سلام من اتباع خارجی هستم میخواستم بگم که تو رشته فنی حرفه ای تو شاخه (کودکیاری) اجازه ثبت نام برای ما وجود داره؟!

     2. سلام خسته نباشید
      من اتباع افغانستانی هستم میخاستم بپرسم که یا من میتونم تو دانشگاه الزهرا تو رشته مدیریت مالی تحصیل کنم؟ و اینکه من فقط پاسپورت دارم ایا با این پاسپورت میتونم تو ایران مشغول به کار بشم

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1401/7/13

پنجشنبه

1401/7/14

جمعه

1401/7/15

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید