ثبت نام و برگزاری آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ۹۸ [تمدید شد]

ثبت نام آزمون نظام مهندسی
به اشتراک بگذارید

ثبت نام آزمون نظام مهندسی در نوبت دوم سال ۱۳۹۶ در اسفند ماه آغاز شده و در اردیبهشت ماه برگزار می شود، برای اطلاع از جزییات بیشتر و توصیه های آویژه دانش در ادامه همراه باشید .

زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی

آزمون نظام مهندسی هر ساله در هفت رشته مختلف از جمله : معماری ( در سه گرایش ) ، عمران (در سه گرایش)، مکانیک، برق، نقشه برداری، شهر سازی و ترافیک برگزار می شود ، اولین دوره این آزمون در سال جاری روزهای پنج شنبه و جمعه – ۲۰ و ۲۱ مهر ماه برگزار شد و نتایج این آزمون در اواخر آذر ماه منتشر خواهد شد .

مهلت ثبت نام آزمون نظام مهندسی تا روز دوشنبه مورخ  ۱۴ اسفند ماه ۹۸ پایان می پذیرد 

برنامه زمانی آزمون نظام مهندسی

 

هزینه ثبت نام آزمون نظام مهندسی

هزینه ثبت نام آزمون نظام مهندسی به صورت پرداخت اینترنتی و طبق جدول ذیل می باشد.

رشتهمبلغ (ریال)
معماری طراحی۹۰۰/۰۰۰
سایر مهندسان شامل:
-عمران (نظارت- محاسبات- اجرا)
-تاسیسات مکانیکی (نظارت- طراحی)
-تاسیسات برقی (نظارت- طراحی)
نقشه برداری
معماری (نظارت – اجرا)
شهرسازی
ترافیک
۷۵۰/۰۰۰

 

به متقاضیانی که تمایل به ثبت نام آزمون نظام مهندسی دارند ، توصیه می شود :

۱- اگر تاکنون عضو سازمان نظام مهندسی استان خود نشده اند هرچه سریع تر مراحل اداری عضویت در سازمان را آغاز نموده زیرا چنانچه عضویت در سازمان نظام مهندسی نداشته باشید حق شرکت در آزمون را هم نخواهید داشت

۲- اگر در رشته های عمران و معماری قسمت (اجرا ) سابقه کار لازم را ندارند نیز پیشنهاد می شود در این آزمون شرکت ننمایند زیرا برای شرکت در این آزمون می بایست ۳ سال سابقه کار داشته باشید .

۳- یک توصیه برای مدارک کارشناسی ناپیوسته داریم :

سوابق کاردانی برای آزمون ورود به حرفه مهندسان به غیر از رشته عمران (محاسبات) و معماری (طراحی) در صورت هم رشته بودن با رشته آزمون، از تاریخ اخذ مدرک کاردانی تا زمان اخذ مدرک مهندسی به ازای هر ۱ سال کامل یک سال و حداکثر دو سال به سنوات مهندسی اضافه خواهد شد ،(سنوات کمتر از ۱ سال به تناسب در نظر گرفته می شود) در صورت هم رشته نبودن، سنوات کاردانی قابل محاسبه برای آزمون مهندسی نمی باشد.

به عنوان مثال سنوات کاردانی رشته نقشه برداری قابل محاسبه برای آزمون عمران و سنوات کاردانی رشته عمران قابل محاسبه برای آزمون نقشه برداری نیست. سنوات کاردانی جهت آزمون حرفه ای مهندسان رشته عمران (محاسبات) و معماری (طراحی) نیز قابل محاسبه نیست. ضروری است متقاضیان آزمون ورود به حرفه مهندسی دارای مدرک کاردانی، جهت اطمینان از هم رشته بودن مدارک کاردانی و کارشناسی خود، استعلام کتبی از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان محل عضویت خود قبل از ثبت نام اطمینان حاصل نمایند.

توصیه می کنیم برای قبولی در آزمون ؛ نکات طلایی آزمون نظام مهندسی و همچنین نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی را دنبال فرمایید ، اگر قصد آشنایی با نحوه محاسبه نمره در آزمون نظام مهندسی را دارید ، این مطلب را دنبال کنید . همچنین میتوانید منابع آزمون نظام مهندسی سال ۹۷ را اینجا مشاهده فرمایید .

 

مشاوره آزمون نظام مهندسی

اگر ابهاماتی در خصوص پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی دارید و یا در خصوص آزمون نظام مهندسی و حدنصاب نمره قبولی این آزمون نیاز به مشورت و راهنمایی دارید ٬ می توانید از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب از تلفن ثابت و بدون کد با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید

ثبت نام و برگزاری آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ۹۸ [تمدید شد]

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام و برگزاری آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ۹۸ [تمدید شد]

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 7 نظر:

  1. اگر تاکنون عضو سازمان نظام مهندسی استان خود نشده اند هرچه سریع تر مراحل اداری عضویت در سازمان را آغاز نموده زیرا چنانچه عضویت در سازمان نظام مهندسی نداشته باشید حق شرکت در آزمون را هم نخواهید داشت

    از قانوون عقبی ….

    این قانوون عوض شده ….

  2. با سلام
    من سال ۹۰ مدرکم رو گرفتم وتا حالا امتحان ندادن اما ثبت نام نظام مهندسی کردم چند سال پیش حالا میخوام توی ازمون نظارت شرکت کنم اما نمیدونم زمان ثبت نام مجدد کی هست ازمون اردیبهشت رو نتونستم شرکت کنم لطفا راهنماییم کنید .ممنون وسپاسگذارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068