ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری
به اشتراک بگذارید

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری برای پذیرش دانشجویان در ترم مهر ماه از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر شده است . در لیست رشته هاس بدون کنکور دانشگاه سراسری تمام آن رشته هایی که داوطلبان میتوانند بدون کنکور و از طریق سوابق تحصیلی در آنها پذیرش بگیرند ، ذکر شده است . داوطلبان برای ورود به دانشگاه دیگر نیازی به طی کردن پروسه سخت  کنکور ندارند و تنها با مطالعه دفترچه و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری میتوانند به راحتی در رشته ی  مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند . چرا که تنها لازمه ی قبولی در رشته های مربوط به لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی میباشد . به این ترتیب ورود به دانشگاه نسبت به سالیان گذشته به امری بسیار راحت تر بدل شده است .

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

حال به شرح لیست رشته ها بدون کنکور دانشگاه سراسری میپردازیم . در لیست رشته ها بدون کنکور دانشگاه سراسری تعداد زیادی از رشته های تمام گروه های آزمایشی به چشم میخورد . ازجمله این رشته ها میتوان به زمین شناسی ، علوم دامی ، علوم و مهندسی خاک ، علوم و مهندسی جنگل ، شیمی محض و… در گروه تحصیلی تجربی ؛ و رشته های ریاضیات و کاربردها ، کاردانی فنی عمران ، مهندسی شیمی ، مهندسی پزشکی و … در گروه ریاضی و فنی  ؛ و رشته های فرش ، مرمت آثار باستانی ،هنر اسلامی ، زبان روسی ، آموزش زبان انگلیسی در گروه های هنر و زبان ها خارجه اشاره کرد . در گروه تحصیلی علوم انسانی نیز رشته هایی همچون تاریخ تمدن ملل اسلامی ، ادیان و عرفان ، علوم ورزشی ، علوم قرآن و حدیث به عنوان رشته های بدون کنکور ارائه شده اند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور


ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده است و تا اوایل شهریور امسال ادامه دارد . داوطلبان میتوانند برای ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری به درگاه اینترنتی سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه نمایند . پس از ورود به قسمت انتخاب رشته ی بدون کنکور باید اطلاعات و سوابق تحصیلی خود را بادقت هر چه تمام تر وارد نمایند . همچنین در زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری باید کد مربوط به هر رشته را وارد نمایند . پس از پایان عملیات انتخاب رشته سوابق هر فرد توسط دانشگاه ها و مراکز علمی بررسی میشود و داوطلبان بر اساس معدل کتبی و سوابق تحصیلی رتبه بندی میشوند . گزینش نهایی از بین داوطلبان با معدل بالاتر و سوابق تحصیلی بهتر صورت میگیرد .

پذیرفته شدگان نهایی از طریق تماسی که از دانشگاه ها با آنها گرفته میشود ، از قبولی خود مطلع میشوند و با بررسی همه ی رشته هایی که در آنها پذیرفته شده اند تصمیم نهایی را میگیرند . در نهایت ثبت نام دانشگاه سراسری به شکل حضوری و مراجعه به دانشگاه انجام میشود .


بیشتر بخوانید: ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر


شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری یکی از مواردی است که برای داوطلبان کنکور سوال برانگیز میباشد . داوطلبان باید بدانند که تنها منبع موثق و قابل اعتماد برای آگاهی از شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری همان دفترچه انتخاب رشته مربوط به لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری میباشد . از مهم ترین و اصلی ترین شرایط ذکر شده برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری داشتن مدرک دیپلم نظام آموزشی قدیم یا جدید یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام ترمی – واحدی  میباشد .

ملاک قبولی برای آن دسته از  داوطلبانی که مدرک کاردانی دارند معدل دوره کاردانی میباشد . به این ترتیب داوطلبانی در دوره متوسطه در دوره های فنی و حرفه ای و کار و دانش تحصیل کرده اند و فاقد مدرک پیش دانشگاهی میباشند ، برای قبولی در رشته های بدون کنکور لزوما باید مدرک کاردانی را داشته باشند . نکته ی دیگر این است که داوطلبان مرد نباید هیچگونه ممنوعیتی از جانب سازمان نظام وظیفه عمومی برای ادامه تحصیل داشته باشند . داشتن مدرک معافیت دائم و یا موقت و یا مدرک پایان خدمت یکی از ملزومات شرکت در این دوره ها برای مشمولان میباشد .

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری


بیشتر بخوانید: ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زبان


لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری در جداولی در دفترچه انتخاب رشته در دو نوبت  شبانه و روزانه در دسترس داوطلبان قرار گرفته است . حال با توجه به سوالات متداول داوطلبان در خصوص اینکه رشته های بدون کنکور گروه تجربی چه رشته هایی را شامل میشود ، لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری را در ادامه متن برای شما داوطلبان عزیز ذکر خواهیم کرد : زمین شناسی ، علوم و مهندسی باغبانی ، علوم و مهندسی خاک ، مهندسی فضا سبز ، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی ، علوم دامی ، علوم و مهندسی صنایع غذایی ، زیست شناسی گیاهی ، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار ، زیست شناسی جانوری ، مهندسی طبیعت ، مهندسی صنایع چوب و فرآورده ها سلولزی ، گیاه پزشکی ، علوم و مهندسی شیلات ، کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی ، کاردانی تولید و بهره برداری ازگیاهان دارویی و معطر و …

میدانیم که بسیاری از داوطلبان کنکور تجربی علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی میباشند . نکته ای که اینجا مطرح است این است که پذیرش در این رشته ها بدون کنکور کماکان نیازمند شرکت در کنکور و اخذ رتبه قبولی میباشد . هرچند برخی واحدهای دانشگاهی آزاد و علمی کاربردی تعداد کمی از این رشته ها مثلا رشته ی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی را ارائه میدهند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی


لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری برای داوطلبان علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته ها علوم انسانی از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر شده است . در اغلب کشورهای دنیا توسعه کشور با توسعه  در علوم انسانی امکان پذیر است و این دو با هم رابطه مستقیم دارند . رشته ها ی بدون کنکور انسانی راهی هموار تر برای ورود داوطلبان و علاقه مندان به این رشته ها برای قرار گیری در مسیر توسعه علوم انسانی کشور ایجاد کرده است . با توجه به اینکه برخی رشته های مهم و پرطرفدار دانشگاهی مربوط به گروه آزمایشی علوم انسانی در لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری قرار گرفته اند ، با ورود بیشتر افراد مستعد  و علاقه مند ، به این حوزه ، شاهد پیشرفت علوم انسانی کشور در سالیان آتی خواهیم بود .

با توجه به توضیحات پاراگراف قبل مهم ترین رشته های علوم انسانی بدون کنکور دانشگاه سراسری شامل این موارد میباشد : جغرافیا ، تاریخ تمدن ملل اسلامی ، علوم قرآن و حدیث ، ادیان و عرفان ، باستان شناسی ، زبان شناسی ، زبان و ادبیات عرب ، علوم ورزشی ، حقوق ، اقتصاد ، گردشگری ، معارف اسلامی ، معارف اسلامی و اخلاق ، فقه و حقوق اسلامی ، فلسفه و کلام انسانی ، مشاوره روابط عمومی ، علوم سیاسی .

لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری


بیشتر بخوانید: ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی


مشاوره ی تحصیلی ، کارشناسی بدون کنکور ، موفقیت در کنکور سراسری

طی سنوات گذشته سازمان سنجش برای حذف کنکور تمهیداتی اندیشیده است . طی این اقدامات پذیرش بسیاری از رشته های دانشگاهی بدون نیاز به شرکت در کنکور و تنها بر اساس سوابق تحصیلی صورت میگیرد . بر این اساس داوطلبان میتوانند در دوره کاردانی بدون کنکور و همچنین کارشناسی بدون کنکور و در اکثر دانشگاه ها ی کشور ادامه تحصیل دهند . این موضوع برای داوطلبان سوالاتی را به وجود آورده است . این مسائل اهمیت مشاوره ی تحصیلی را دوچندان کرده است . داوطلبان برای آگاهی از چگونگی پذیرش دانشگاه ها و همچنین درصد احتمال قبولی در رشته ها ی مورد نظرشان نیازمند مشاوره درست و اصولی میباشند . مرکز مشاوره آویژه یکی از مراکز پیشرو در امر مشاوره است که با تکیه بر دانش و تجربیات کارشناسان خبره آماده خدمت به داوطلبان عزیز در امور تحصیلی میباشد . داوطلبان میتوانند سوالات خود درباره تمام مراحل کنکور از کارشناسان این مرکز بپرسند .

سوالات متداول

۱) آیا لیست لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری وجود دارد ؟

بله ، این لیست شامل رشته هایی میباشد که داوطلبان میتوانند در آنها بدون کنکور و تنها براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های سراسری پذیرفته شوند .

۲) گرایش های لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری چیست ؟

تمامی گرایش های هنر ، زبان های خارجه ،علوم تجربی ، علوم انسانی ، ریاضی و فیزیک رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری را ارائه میدهند .

۳) لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری چه شرایطی دارد ؟

داشتن مدرک پیش دانشگاهی ، یا مدرک دیپلم نظام جدید یا قدیم . برای فارغ التحصیلان مقطع کاردانی معیار پذیرش سوابق دوره کاردانی میباشد .

۴)  زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری ؟

زمان ثبت نام از سال گذشته و در بهمن ماه آغاز شده است و تا اوایل شهریور امسال ادامه دارد .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068