معرفی سیر تا پیاز رشته روانشناسی و گرایش های آن

معرفی سیر تا پیاز رشته روانشناسی و گرایش های آن

روانشناسی، یکی از رشته محبوب گروه علوم انسانی در مقاطع مختلف تحصیلی است، که دانش آموختگان این رشته از شانس خوبی برای ورود به بازار کار برخوردارند.

حوزه اصلی مطالعه این رشته، رفتار انسان ها و علل شکل گیری فرآیند های ذهنی آنهاست، که در گرایشات مختلفی مورد بررسی و بحث قرار می گیرد. در واقع می توان گفت روانشناسی، علم مطالعه رفتار و فرآیند های ذهنی انسان به شمار می رود.

روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی و روان سنجی، سه گرایش رشته روانشناسی در مقطع ارشد هستند، که در حال حاضر امکان ادامه تحصیل آنها در مقطع دکتری برای دانشجویان وجود دارد. لازم به ذکر است، داوطلبان با تحصیل در این رشته، علاوه بر موارد ذکر شده، از شانس خوبی برای مهاجرت تحصیلی نیز برخوردار خواهند بود.

از شما دعوت می کنیم در ادامه مطلب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید، تا به بررسی رشته روانشناسی و گرایش های آن بپردازیم.

توانایی های لازم برای تحصیل در رشته روانشناسی

فردی که به دنبال رشته روانشناسی می رود، باید مهارت هایی مانند انعطاف پذیری در رفتار و مهارت های تصمیم گیری، حل مسئله و علاقه به کمک و رفع مشکل انسان ها داشته باشد.

همانطور که گفته شد، روانشناسان رفتارها و فرآیند های ذهنی انسان را مطالعه می کنند.

یک روانشناس باید بتواند بر اساس روش های روانکاوی، طی گفت و گو اقدام به ریشه یابی تعارضات رفتاری افراد کرده و به حل آنها از طریق تصویرسازی سازی ذهنی و گفتاردرمانی کمک کند.

توانایی های لازم برای تحصیل در رشته روانشناسی

معرفی رشته روانشناسی

به بیان ساده، روانشناسی با تمرکز بر دلایل شکل گیری رفتار، به مطالعه فرایندهای ذهنی انسان بر یافته های علمی و تحقیقات حوزه های مختلف روانکاوی می پردازد.

در واقع رفتار انسان مجموعه فعالیت ها و اعمالی است که می توان آنها را مشاهده و اندازه گیری کرد. از جمله این فعالیت ها می‌توان به صحبت کردن، راه رفتن و همچنین فعالیت های ذهنی که نمی شود به صورت مستقیم آنها را دید، اشاره کرد. برخی فعالیت های ذهنی مانند تفکر، ترس و هیجان که از سنین خردسالی تا بزرگسالی همراه انسان است، از جمله این موارد می باشد.

روانشناسی علمی است که نیازهای طبیعی انسان را درک می‌کند و در نظر می‌گیرد و پیچیدگی های زندگی امروز مردم را مطالعه می کند.

گرایش های رشته روانشناسی

با توجه به این که رشته روانشناسی به صورت مستقل یک علم نسبتا جدید به شمار می رود، گرایش های آن نسبت برخی رشته ها کمتر شناخته می شود.

روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی، روان سنجی، روانشناسی شخصیت، روانشناسی کودک و نوجوان، روانشناسی صنعتی و سازمانی و… گرایش های مقطع ارشد روانشناسی هستند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

انجمن روانشناسی آمریکا تا به حال ۵۳ زمینه مختلف برای رشته روانشناسی معرفی کرده؛ اما با توجه به همه جانبه بودن این رشته و جدید بودن آن، انتظار می رود در آینده ای نه چندان دور بلکه نزدیک، تعداد گرایش های این علم در زمینه های مختلف بیشتر شود.

زیست شناسی، انسان شناسی، جامعه شناسی، فلسفه و… از جمله علومی هستند که در روانشناسی بسیار مهم و کاربردی به حساب می آیند و روانشناسی حرف زیادی برای گفتن در این زمینه ها دارد.

معرفی رشته روانشناسی

وظایف اصلی روان شناسان

با توجه به گرایش و تخصصی که هر روانشناس دارد، مسئولیت های مختلفی در حوزه وظایف او قرار می گیرد.

پونزبرخی از وظایف روانشناسان در حیطه تخصصی خود، بشرح زیر است:

یکی از وظایف روانشناس مشاوره، رسیدگی به مراجعه کنندگان برای حل مشکلات و تصمیم گیری در زمان های پر استرس زندگی آنهاست.

از وظایف روانشناسی بالینی، می توان به این مورد اشاره کرد که در صورتی که بیمار، در شرایطی مثل نگرانی، اضطراب، افسردگی و سایر بیماری های روانی قرار داشته باشند، روانشناسی بالینی به آنها کمک می کند.

روانشناسان شغلی، باید در شرکت ها و سازمان ها حضور داشته باشند و برای بهبود عملکرد و افزایش کارایی آنها افراد را یاری کنند.

روانشناسی جرم شناسی این وظیفه را دارد که از تئوری هایی که در علم روانشناسی وجود دارد، در شناخت جرایم و بهبود مجرمین استفاده کند.

وظیفه روانشناس سلامت نیز گسترش رفتار، نگرش سالم و کمک به افراد بیمار و خانواده های آنها برای غلبه بر شرایط و مشکلات موجود و بهبود کیفیت زندگی آنهاست.

روانشناس ورزشی وظیفه دارد که برای بهتر شدن عملکرد در زمینه مربیگری آموزش و رقابت ورزشکاران یاری دهد.

روانشناسی بالینی

تفاوت روانشناسی و روانپزشکی

معمولا به دلیل شباهت در نوشته روانشناسی با روانپزشکی اشتباه گرفته می شود؛ در حالی که این دو تفاوتهای اساسی با هم دارند.

روانپزشک پزشکی است که پس از اتمام دوره 7 ساله پزشکی عمومی با شرکت در آزمون تخصص رشته روانپزشکی را انتخاب کرده است؛ او می تواند دارو تجویز کند.

در حالی که روانشناس به مطالعه اختلالات روانی و تشخیص و مدیریت آنها پرداخته و از پیشرفت آن جلوگیری می کنند. متدهای درمانی روانشناسان بسیار متفاوت از روانپزشکان است.

مقابله درمانی، گروه درمانی خانواده درمانی و بسیاری دیگر از متدها مخصوص روانشناسان است.

بازار کار روانشناسی

تنوع گرایش های رشته روانشناسی

پونز گرایش های رشته روانشناسی که امکان تحصیل آنها در ایران در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد، عبارتند از:

 • روانشناسی تربیتی
 • روانشناسی عمومی
 • روان سنجی
 • روانشناسی بالینی
 • بالینی کودک و نوجوان
 • روانشناسی صنعتی و سازمانی
 • رشته آموزش و پرورش کودکان استثنائی
 • گرایش روانشناسی اسلامی
 • روانشناسی اجتماعی
 • بهداشت روان
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

رشته روانشناسی تربیتی

موضوع این شاخه از روانشناسی، کاربرد روانشناسی در یادگیری و آموزش است. چگونگی یادگیری روش های آموزشی سنجش آموزه ها از مواردی است که در این شاخه بحث می شود.

در این گرایش دانشجویان واحدهایی مانند نظریه های انگیزش در آموزش و پرورش، سنجش و اندازه گیری، نظریه ها و روش های آموزش و… را می خوانند.

روانشناسی عمومی

روانشناسی عمومی، پایه علم روانشناسی است. که موضوع آن مطالعه بر روی رفتار احساس انگیزه هوش یادگیری شخصیت اختلالات روانی و… است و مشکلات روان انسان را در این زمینه ها بررسی می کند. این شاخه کل روانشناسی را در بر می گیرد.

روان سنجی

در این گرایش آزمایش های روان شناسی به عدد و رقم تبدیل می شود. پدیده های روانی انسان از حالت کیفی به کمی تبدیل می شود و نتیجه عدد و رقمی است که می توان آنها را با هم مقایسه کرد.

این روانشناسان با تفسیر و نمره دادن به تست های هوش و شخصیت شناسی و… به سازمان ها کمک می کنند تا افراد لایق را استخدام کنند.

روانشناسی بالینی

این گرایش یکی از شاخه های علم روانشناسی است، که با بررسی و تحقیق به درک، پیش بینی و درمان هر چه بهتر ناتوانی ها، ناهنجاری ها و همچنین آشفتگی های روانی زیست شناختی و روان شناختی فردی و اجتماعی کمک می نماید.

این علم در مقیاس وسیع به بررسی جمعیت های مورد مطالعه می پردازد. این رشته در زمینه های مختلف نظیر پژوهش، مشاوره، مداخله و درمان، مدیریت و دیگر موارد به منظور تشخیص و درمان بیماری ها و همچنین پژوهش درباره آنها نقش آفرینی می کند.

روانشناسی کودک و نوجوان

این افراد، روانشناسان تحصیلی و تربیتی هستند که با گذراندن دوره های در زمینه نمو کودک، آموزش و پرورش و روانشناسی بالینی به مطالعه مسائل مربوط به کودکان و مشکلات هیجانی و آموزشی آنها در دوران تحصیل می پردازند.

روانشناسی صنعتی و سازمانی

پونزروانشناسی سازمانی، اهداف زیر را دنبال می کند:

گزینش مناسب ترین افراد برای جایگاه شغلی خاص و نگهداری آن

طراحی ساختارهایی برای افزایش همکاری و بهتر شدن کار گروهی

بهبود ارتباط انسان با ماشین

رشته آموزش و پرورش کودکان استثنائی

هدف این رشته پرورش کودکان استثنایی از کودکان تیزهوش تا عقب ماند و دارای نقص عضو است. در این شاخه برای کودکان زمینه هایی برای رشد فراهم می شود تا توانایی های ذهنی آنها شکوفا شود.

دانشجویان این شاخه دروسی مانند روانشناسی بالینی کودک، اصول و روش های آموزش و پرورش عقب ماندگان ذهنی، بازپروری حرکتی و… را می خوانند.

گرایش روانشناسی اسلامی

این گرایش مفاهیم روانشناسی را از دیدگاه اسلامی بررسی می کند. در واقع تلفیق دو دیدگاه کلاسیک و اسلامی این رشته را پدید آورده است.

روانشناسی اجتماعی

در این گرایش رفتارهای اجتماعی انسان ها موضوع مطالعه است.

بهداشت روان

فارغ‌التحصیلان این رشته با استفاده از علوم رفتاری و روانشناختی به ارتقا سطح سلامت روان افراد خانواده ها کمک می کنند.

روانشناسی علمی فراگیر

بازار کار روانشناسی

با توجه به تخصصی که دانشجو در طول 4 سال به دست می آورد و همچنین تمایل خود فرد، می‌تواند بعد از فراغت از تحصیل با ارگان‌های مختلف همچون بیمارستان، زندان، مدارس و مراکز تحقیقاتی دانشجویی مشغول به کار شود. مراکز توانبخشی و نیز ترک اعتیاد از مقاصد هدف فارغ‌التحصیلان رشته روانشناسی است.

باید توجه کرد با مدرک کارشناسی روانشناسی، نمی‌توان اقدام به تاسیس مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی کرد. حداقل مدرک مورد نیاز برای اینکار، کارشناسی ارشد روانشناسی است که پس از فراغت از تحصیل، برای اخذ مجوزها از طریق سازمان بهزیستی باید اقدام کرد.

اگرچه هر ساله تعداد زیادی روانشناس در مقاطع مختلف از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند، که موجب رقابت زیاد در بازار کاری این رشته شده‌اند؛ اما جامعه پیرامون آنقدر ظرفیت خالی از نظر داشتن روانشناس دارد که شاید تا سال ها بعد فضای کافی برای کار و فعالیت در این رشته وجود داشته باشد.

از این رو، رشته روانشناسی از جمله رشته‌هایی که بازار کاری مناسبی دارد شناخته می‌شود.

مزایا و معایب رشته روانشناسی

در رشته روانشناسی فرد یاد می گیرد چگونه سلامت روان خود را حفظ کند. این می تواند در زندگی روزمره و برخورد با اطرافیان مورد توجه قرار گیرد.

احساس رضایت از درمان بیماران و دیدن افزایش اعتماد به نفس آن ها اگر از کار با مردم لذت می برید

می توانید با کسب مجوز های لازم مطب خود را راه اندازی کنید، کسب و کار خود را داشته باشید و کارآفرینی را تجربه کنید.

روانشناسی به شما فرصت تجربه چالش های جدیدی را می دهد و این برای افرادی که از کارهای تکراری خسته می شوند فرصت خوب به شمار می رود. همه این ها زمانی است که شما به کار خود عشق دارید.

از معایب آن می توان به ناشناخته بودن این علم در بسیاری از مناطق اشاره کرد. این که بسیاری از مردم لزومی به مراجعه به مطب روانشناسی را در خود نمی بینند

روانشناسی کاری است که با مردمی که به لحاظ روحی و روانی مشکل دارند سر و کار دارد و این خطر وجود دارد که پس از مدتی دچار فرسودگی و خستگی شوند.

نحوه ورود به رشته روانشناسی

داوطلبین گروه های آزمایشی انسانی و علوم تجربی، می‌توانند رشته روانشناسی را در لیست انتخاب رشته کنکور خود انتخاب کنند. این رشته در گروه تجربی در زیرگروه یک و در رشته انسانی در زیرگروه 5 قرار دارد.

لازم است هنگام انتخاب رشته و مشاوره انتخاب رشته کنکور خود، به تراز خود در این زیر گروه ها توجه کنید.

علاوه بر این، رشته روانشناسی در لیست رشته های بدون آزمون کنکور سراسری نیز وجود دارد. داوطلبینی که به هر دلیلی نتوانستند از طریق کنکور سراسری در این پذیرفته شوند، می توانند با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، وارد رشته روانشناسی شوند.

سخن آخر

روانشناسی از جمله رشته های محبوب گروه آزمایش علوم انسانی است که بسیاری از داوطلبان هدف خود را قبولی و ادامه تحصیل در روانشناسی قرار داده اند.

رشته روانشناسی طی سالیان اخیر با استقبال زیادی از جانب متقاضیان روبرو شده و دلیل این امر بازار کار مناسب و وجهه کاری متمایز دانش آموختگان این رشته است.

در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با گرایشات این رشته در دانشگاه و همچنین آینده کار آن آشنا کنیم. لطفا در صورتی که سوال و یا دغدغه ای نسبت به این موضوع داشته باشید، با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه در ارتباط باشید و سوالات خود را مطرح کنید.

برای بهره مندی از خدمات تخصصی مشاوره تحصیلی آویژه، از سراسر کشور و بدون پیش شماره با 9099071985 تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

سوالات متداول

علالمت-سوالآیا امکان تحصیل در مقطع ارشد و دکتری رشته روانشناسی در ایران وجود دارد؟

بله؛ در مقطع کارشناسی ارشد با ۶ رشته تحصیلی و در دکتری نیز با چندین رشته وجود دارد.

علالمت-سوالمیزان درآمد فارغ التحصیلان رشته روانشناسی و گرایش های آن چقدر است؟

با توجه به شغلی و فعالیتی که فرد در پیش بگیرد، میزان درآمد متفاوت است. میزان درآمد ماهانه فارغ التحصیلان به طور میانگین از حدود ۲ میلیون تومان تا ۱۰ میلیون تومان می باشد. اطلاعات بیشتر میزان درآمد روانشناسان در این مقاله ارائه شده است.

علالمت-سوالامکان تحصیل در رشته روانشناسی با دیپلم تجربی وجود دارد؟

بله؛ امکان تحصیل در رشته روانشناسی برای فارغ التحصیلان رشته تجربی در دانشگاه های غیرانتفاعی، آزاد و پیام نور وجود دارد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی سیر تا پیاز رشته روانشناسی و گرایش های آن

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 109 نظر:
 1. سلام
  برای رشته روانشناسی در تجربی چه تراز و رتبه‌ای نیاز هست؟
  و با قبول شدن در این رشته باید ۴سال عمومی به عنوان لیسانس این رشته خوند؟
  یعنی برای لیسانس و فوق لیسانس چه چیزی میخونن؟

  1. با سلام محبی هستم، اولا سوال شما کلی می باشد چرا که منطقه محل سکونت شما رابطه مستقیمی با تراز و رتبه ای که کسب می کنید دارد و ثالثا تنها تراز و رتبه شما افاقه نمی کند بلکه شما باید نمره سوابق تحصیلی را هم در حد مطلوبی کسب کنید

 2. سلام ببخشید میشه تغیر رشته داد از کارشناسی جامعه شناسی به روانشناسی

 3. سلام روزتون بخیر من سال دهم معماری خوندم و تغییر رشته دادم و یازدهم و دوازدهم رو نقاشی چهره خوندم ایا میتونم برای دانشگاه با معدل کل 18/71 دانشگاه روانشناسی بدون کنکور قبول شم ؟

 4. سلام مقطع کارشناسی تو ایران میشه گرایش داره ؟ و اگه داره چطوری میتونم انتخاب کنیم چ گرایشی بریم ؟

  1. بطور معمول رشته کارشناسی بدون گرایش ارائه میشود و در ارشد شما انتخاب گرایش دارید

 5. سلام خوب هستید من روانشناسی آوردم از انسانی
  و بقیه میگن خوب نیست و تا ده سال هیچ شغلی بهت نمیدن ولی علاقمه
  میشه راهنمایی کنید

  1. سلام خدمت شما، رشته روانشناسی جزو رشته هایی با پتانسیل کاری بالاست و توضیح آن در چند خط مقدور نیست. تماس بگیرید.

 6. واقعا برای رشته روانشناسی باید زبان انگلیسیمون قوی باشه؟

 7. سلام ببخشید بازار کار دکتری روانشناسی بالینی در ایران چطوره ، چقد درآمد داره؟

  1. سلام با گرفتن عضویت نظام روانشناسی و پروانه نظام قادر به گرفتن مجوز کلینیک و زدن مراکز روانشناسی هستید.

 8. سلام میشه بگید که ایا بعداز کلاس دوازدهوم میشه بدون کنکور وارد دانشگاه بشیم من به روانشناسی علاقه زیادی دارم اما نمیدونم که از بسش بر میام یا نه چند سال باید دانشگاه بخونی تا مدرک روانشناسی رو بگیریم ؟

  1. سلام مدرک کارشناسی 4 سال . بله امکان ثبت نام بدون کنکور بر اساس سوابق دیپلم هم دارید

 9. با سلام
  من مدرک کارشناسی کامپیوتر را دارم آیا میتونم در دانشگاه دولتی با دادن کنکور در رشته روانشناسی، کارشناسی ارشد خود را بگیرم؟

 10. سلام وقت بخیر
  اگه کارشناسی روانشناسی عمومی بخونی میتونی ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنی؟

 11. خیلی خوب بود.آیا بدون داشتن کارشناسی روانشناسی میتوان در ارشد تحصیل کرد؟

 12. سلام من سال بعد باید انتخاب رشته کنم و ماندم که چه کنم از یه سمت به روانشناسی خیلی علاقه دارم و همچین شنیدن مشکلات مردم و کمک به آنان و از سمتی دیگر از رشته انسانی واقعا بدم میاد از درس های مانند جغرافیا و درس های دیگر انسانی واقعا بدم میاد و واقعا نمیدانم که چکار کنم اگر میشود کمکم کنید با سپاس

  1. اگه به روانشناس علاقه داری شاید بتونی کتابی که دوستشون نداری رو تحمل کنی

 13. سلام وقتتون بخیر
  آیا تغییر رشته از کارشناسی ارشد روانشناسی به روانپزشکی امکان پذیر است؟

 14. سلام وقتتون بخیر
  یک سوال دارم چند درصد مشکلات زندگی در رشته روانشناسی آمده؟
  هرچه زودتر به سوالم جواب بدید

 15. سلام
  میشود با دیپلم ریاضی و بدون کنکور (پیام نور)رشته روانشناسی رفت؟

 16. با عرض سلام و تقدیم احترام؛
  آیا امکان تغییر رشته از روانشناسی به روانپزشکی، برای افرادی که از طریق رشته ی علوم انسانی، به روانشناسی راه یافته اند، وجود دارد؟
  با تشکر.

  1. به هیچ عنوان نمی توان از روان شناسی به روانپزشکی رفت

 17. سلام از رشته انسانی میشه روانشناسی فیزیولوژیک خوند لطفا بگیدددد؟؟؟؟؟؟؟

 18. کدوم یکی از گرایشای روانشناسی روی اختلالات شخصیتی تحقیق میکنند ؟

  1. باسلام اکثر گرایشهای روانشناسی تقریبا موضوعات مورد مطالعه یکسان میباشد، ولی در روانشناسی شخصیت و همچنین روانشناسی بالینی که موضوع ان مطالعه بر روی رفتار و هوش و یادگیری و اختلالات هیجانی و شخصیتی میباشد، مبحث عمده سوال شما را در برمیگیرد

 19. سلام من خیلی علاقه دارم به رشته روانشناسی اما اطرافیان میگن تو بری این رشته مردم رو دیوونه میکنی پس بهتره نری چیکار کنم

  1. عرض ادب و احترام
   بهترین گزینه برا شما اینه ک بری و این رشته رو انتخاب کنی وانشالله ک موفق میشی و بعد از فارق اتحصیل شدن هم اصلا نگران کار نباش چون تا اون موقع اونقدری دیوانه دور و ورت هست ک بخوای درمانشون کنی
   موفق باشی انشالله

 20. سلام من میتونم با معدل برم دانشگاه و تغییر رشته میدم در دانشگاه و میرم روانشناسی میشه

 21. سلام من خیلی دوس دارم رونشناس بشم از رشته انسانی ولی همه میزنن تو سرم ک تو نمیتونی روحیه تو نمیخوره چون دختری شاد هستی ولی خیلی دوس دارم میشه کمکم کنین

  1. باسلام دوست عزیز پیشنهاد ما به شما انتخاب علاقه است زیرا با وجود داشتن علاقه ی زیاد و توانایی موفقیت شما حتمی خواهد بود و رشته مورد نظر بسیار رشته عالی و مطرحی هست

    1. در صورت کنکور دادن با توجه به نتایج و در غیر این صورت با توجه به ازمون های بدون کنکور اقدام کنید

  2. سللم به حرفشون توجه نکن تو هر چقدر هم که شاد باشی وقتی دلت میخاد که روانشناس خوبی بشی نباید به حرف مردم توجه کنی در ظمن روانشناسی فقط یه شغل معمولی نیست کمک به مردم هم جزو اصلی این شغله من مطمعنم با اراده و پشتکار خودت میتونی روانشناس خوبی برای مردم کشورت بشی

  3. سلام،من فوق لیسانس روانشناسی تربیتی دارم باتوجه به تجربیات زیستی خودم به شما که به این رشته علاقه دارید واز روحیه ی شادی برخوردارید،توصیه میکنم که به حرف دلتان گوش کنید واین رشته را انتخاب نمایید و حرف های دیگران را جدی نگیرید.

 22. سلام با مدرک کاردانی کامپیوتر چگونه باید در رشته روانشناسی ادامه تحصیل دهم؟
  حتما باید از دیپلم انسانی یا تجربی شروع کنم یا با همین مدرک میشود

  1. سلام در صورتی که بخواهید در دانشگاه دولتی مقطع لیسانس رو بخونید باید در کنکور سراسری شرکت کنید در غیر اینصورت میتوانید از طریق دانشگاه های بدون کنکور ازاد و پیام نور اقدام کنید.برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

 23. سلام من رشته ی دبیرستانم ریاضی هست میتونم رشنه دانشگاهیی مو روانشناسی بر دارم؟

 24. سلام میشه کنکور انسانی داد قبول بشی تو بحث روانشناسی انتخاب واحد درست انجام بدی روانپزشکی تو دانشگاه بخونی یا خیر

 25. سلام بنظر شما چطوره رشته‌ای هستش روانشناسی
  من امسال کنکور دارم میخوام ببینم برم یا ن؟؟

 26. سلام ایا با رشته طراحی دوخت بددن کنکور میشه رفت رشته رونشناسی

 27. روانشناسی جرم شناسی خودش یه گرایش جداس یا بخشی از روانشناسی عمومیه؟

 28. سلام من مطلع شدم آزمون ارشد فراگیر پیام‌نور برگزار نمیشه ممکنه این تصمیم عوض بشه من به این آزمون خیلی‌ امید بسته بودم.ومنتظر اعلام ثبت نام ایشان بودم.

 29. سلام چطور میشه از دندانپزشکی به روانشناسی تغییر رشته داد؟

  1. در رشته ی قبلی انصراف دهید و در رشته جدید ثبت نام کنید

 30. اگر در دبیرستان در رشته فنی و حرفه ای باشی آیا امکان داره در دانشگاه در رشته روانشناسی تحصیل کرد

 31. سلام وقتتون بخیر من رشته انسانی هستم تا اول دبیرستان خوندم خواستم بدونم میشه بدون کنکور دانشگاه برم رشته روانشناسی بالینی؟

 32. با سلام می خواستم بپرسم روانشناسان هم اون لباس سفیدی که پزشکان می پوشن رو اون هام می پوشن یا نه

 33. بعد از اینکه از رشته روانشناسی فارغ‌التحصیل شدیم حتما باید با مراکز و سازمان ها همکاری کنیم؟یعنی نمیشه بدون اون بعد از فارغ‌التحصیلی مطب خودمون رو بزنیم؟

  1. برای زدن مطب و بعد از گرفتن پروانه اشتغال میتوانید برای گرفتن مجوز مطب اقدام کنید. کارشناسی ارشد مشاوره و روان شناسی باشد در صورت قبولی در آزمون صلاحیت و مصاحبه امکان دریافت پروانه می باشد

 34. سلام خسته نباشید . ببخشید با دیپلم رشته طراحی طلا و جواهر با معدل ۱۶/۲۵ میشه بدون کنکور وارد رشته روانشناس بالینی شد؟
  یعنی شانس قبولی تو دانشگاه هست؟

  1. سلام وقت بخیر
   برای ثبت نام در مدارس بزرگسال ابتدا به آموزش پرورش مرکزاستان محل زندگی مراجعه کنید

   1. سلام

    اگه کسی بخواد روانشناسی بخونه(برای مثال تا دکتری) و بعدا بخواد تو دانشگاه تدریس کنه به چه صورته؟

    1. به دانشگاه های مد نظر خود مراجعه کنید و مدارک مربوطه را بارگذاری کنید البته در دانشگاه محل تحصیل خودتان موقعیت بهتری خواهید داشت

 35. آیا شخصی که در رشته انیمیشن درس خونده هم میتونه بره روانشناسی و به چه صورت؟

  1. بله میتونن نه فقط رشته انیمیشن بلکه هر رشته دیگه ای هم بوده باشید وقتی استعداد و علاقه و زمانشوخواستار باشید قطعا میتونید

   به شرایط بها ندید و حرفه ای تلاش کنید برای این رشته.

    1. با سلام برای تقییر رشته در دانشگاه باید از طریق کنکور وارد شده باشید و اگر از طریق کنکور وارد نشدید باید انصراف داده و روانشناسی را ثبت نام کیند

 36. آیا وسی که در رشته انیمیشن درس خونده هم میتونه بره روانشناسی و به چه صورت؟

 37. سلام من چجوری باید انتخاب رشته ی روانشناسی رو انتخاب بدم آیا باید از طریق خود سایت سنجش انجام بشه یا http://www.azmoon.org این سایت؟

 38. سلام با رتبه 40700 در دانشگاه پیام نور اصفهان رشته روانشناسی می توان قبول شد یا نه ؟

 39. سلام
  از رشته تجربی نمی‌شه دانشگاه‌های دولتی روانشناسی قبول شد؟

 40. سلام وقتتون بخیر
  دیپلم تجربی دارم ، اگر کنکور انسانی بدم می‌تونم روانشناسی دانشگاه تهران قبول بشم؟

  1. با سلام برای بررسی بیشتر شرایط شما با کارشناسان ما تماس بگیرید

  2. سلام رشته ی روانشناسی یک رشته ی شناور هست به این معنی که شما میتونید حتی با رتبه ی کنکور تجربی خودتون اون رو برای دانشگاه های دولتی انتخاب کنید لزوما نیازی به کنکور انسانی نیست

 41. سلام وقت بخیر، من فوق دیپلم کارودانش دارم میخاستم بپرسم بدونم میشه روانشناسی بخونم؟

   1. سلام من دیپلم انسانی دارم اگر تو بحث روانشناسی قبول شدم تو کنکور میتونم با یه انتخاب واحد به موقع داخل دانشگاه روانشناسی اعصاب وروان یا روانپزشکی بخونم یا خیر

 42. چ جوری باید بدون کنکور از طریق رشته انسانی وارد روانشناسی بشیم؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید