معرفی و ثبت نام رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور همان رشته ریخته گری می باشد که از سال ۱۳۷۵ در ایران تدریس می شود . اگر بخواهیم به زبان ساده بیان کنیم ، رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور علم فلز شناسی است که در شاخه های علم مواد قرار می گیرد . دانشجویان رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور آموزش می ببینند که مهارت لازم جهت شناخت ، و فن کار با فلزهای مختلف را بیاموزند . گرایش های این رشته شامل ریخته گری ، بیو مواد ، نانو مواد ، سرامیک ، خوردگی ، جوشکاری ، شکل دهی مواد و شناسایی و انتخاب مواد مهندسی میباشد . رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور با هدف تعلیم نیروی متخصص در راستای تولید قطعات صنعتی و تلاش برای خود کفایی هرچه بیشتر در صنعت کشور ارائه می شود . هر چه علم پیشرفت میکند و جهان به سمت صنعت سوق داده می شود نیاز به افراد مجرب و متخصص عرصه کار ، تولید و صنعت بیشتر احساس می شود . پس با توجه به اینکه توقفی در صنعت پیش نخواهد آمد و هر روز پیشرفته تر می شود می توان گفت رشته متالوژی اشباع نخواهد شد .


بیشتر بخوانید: کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور می تواند انتخاب مناسبی باشد ؟ آیا آینده کاری را زمینه سازی می کند ؟ خب طبیعی است اگر بعضی از داوطلب ها شناخت جامعی نداشته باشند و برای انتخاب رشته مناسب به مشاوره تحصیلی نیاز داشته باشند . لذا برای ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی و انتخاب یک رشته مناسب می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس بگیرید . برای ثبت نام رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور و یا سایر رشته های این دانشگاه شرایطی لازم است که در ادامه به آن می پردازیم .

بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی برای بدون کنکور علمی کاربردی


شرایط ثبت نام رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور بسیار راحت تر از انتخاب رشته کنکور و قبولی در دانشگاه های سراسری می باشد ‌ .رشته متالوژی برای علاقه مندان به کارهای فنی و تولیدی یک انتخاب مناسب و پر بازده می باشد . شرایط ثبت نام رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور طبق قانون دیگر رشته ها شامل مدرک دیپلم ، معدل کافی ، شرایط عمومی و خصوصی و وضعیت جسمانی مناسب می باشد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران


ثبت نام رشته متالوژی علمی کاربردی

شهریه رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور به صورت شهریه ثابت و شهریه متغییر می باشد ، شهریه ثابت که در طول تحصیل یکسان است اما ممکن است طبق تعرفه سالیانه درصدی افزایش پیدا کند . اما شهریه متغییر در هر ترم متفاوت است . شهریه رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور با توجه واحدهای ترمی متغییر است و با توجه به تعداد واحدها ، دروس تئوری و علمی یا واحدهای عمومی و اختصاصی در هر ترم افزایش یا کاهش می یابد .

بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


رشته متالوژی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته متالوژی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور امکان اشتغال در کارخانه های ذوب آهن ، کارخانه های تولید فولاد ، کارگاه های ریخته گری فلزات رنگین و آلیاژ ها و بخش های مرتبط در کارخانه های تولید قطعات صنعتی را ایجاد میکند . دانشجویان این رشته آموزش می بینند که بتوانند در عرصه کار ، مواد و فلزات را به خوبی بشناسند ، فن ذوب و تهیه آلیاژ های مختلف و نیز اصول قالب سازی و شکل دهی به فلزات را انجام دهند ‌ .با توجه به پیشرفت هر روزه علم و صنعت و نیاز کشور به خود کفایی در این زمینه پس می توان رشته متالوژی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور را یک انتخاب خوب و پربازده دانست ‌ . رشته متالوژی ارائه می شود که نیروی متخصصی وارد بازار تولید شوند که بتوانند ، مواد مختلف فلزی و حتی جامداتی نظیر سرامیک و پلیمر را ذوب کنند و از آنها قطعات بزرگ و کوچک ، ابزار های ساده و پیچیده ، و حتی ساخت ماشین های بزرگ صنعتی را بسازند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام و پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: ورود به دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


روش پذیرش دانشجو در رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته متالوژی دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته متالوژی علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته متالوژی دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته متالوژی علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 2 نظر:

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید