معرفی رشته مهندسی مواد و متالوژی

معرفی رشته مهندسی مواد و متالوژی

مهندسی مواد و متالوژی با هدف تحقیق و بررسی برای کسب دانش ساختار درونی، فرآیند تشکیل، خواص مواد و کاربرد هر یک به تربیت و پرورش متخصصانی باتجربه در این حیطه می پردازد.

علم مواد، دانشی کارآمد است که هر نوعی از مواد را بررسی می کند. افراد علاقه مند به این رشته بایستی اطلاعات کافی از این رشته و آینده شغلی آن مطلع باشند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه معرفی رشته مهندسی مواد و متالوژی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مهندسی مواد و متالوژی

هدفی که متخصصان مواد و متالوژی با بررسی ساختار مواد و خواص آنها به دنبالشان هستند، استخراج، به عمل آوردن، تولید فرآورده های مختلف و طراحی مواد نو و ترکیبات جدید می پردازد تا بتوانند خسارات حاصل از حوادث و تصادفات را کاهش دهند.

مهندسی مواد برای چه افرادی مناسب است؟

داوطلبین آزمون سراسری که قصد انتخاب رشته مواد و متالوژی را دارند باید قوه تحلیل بالا، پژوهش و مطالعه پیوسته و حل کردن مسائل شیمی، فیزیک، مکانیک و ریاضی علاقه مند باشند.

محیط کاری این شغل اغلب در آزمایشگاه ها و کارگاه است به همین دلیل افرادی که به این شغل ورود می کنند باید بتوانند با محیط کاری آزمایشگاه و کار با مواد شیمیایی مختلف سازگار باشند مشکلی نداشته باشند و از کار در این چنین محیط هایی خسته نشوند.

از طرفی باید به ساخت و توسعه مواد جدید، کشف خواص جدید و جست‌وجو مواد در پیرامون جهان علاقه مند باشد.

مهندسی مواد برای چه افرادی مناسب است؟

فارغ التحصیلان مهندسی مواد و متالوژی چه تخصصی دارند؟

به طور حتم اولین اقدام برای برای ورود به این رشته و کسب موفقیت در آن مانند هر رشته تحصیلی دیگری، ابتدا باید مهارت های خود را با شرایط و مهارت های لازم برای ورود به آن را بسنجیم تا انتخابی صحیح برای ادامه مسیر تحصیلی خود داشته باشیم.

پونزمهارت های کلی برای ورود به رشته مواد و متالوژی عبارتند از:

تیک مهارت های لازم مهندسان مواد