خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی رشته مشاوره بدون کنکور – کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

رشته مشاوره بدون کنکور – کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

بروزرسانی شده اکتبر 14, 2017 11:32 ق.ظ
0
611
مشاوره بدون کنکور
رشته مشاوره بدون کنکور – کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور
میانگین 5 رای از تعداد 1

در صورتی که تمایل دارید در مقطع کارشناسی ارشد مشاوره بدون کنکور فراگیر پیام نور مشغول به تحصیل شوید ، در ادامه با ما باشید . جهت مشاوره در خصوص این رشته یا این دانشگاه با شماره 9099072068 تماس بگیرید .

رشته کارشناسی ارشد مشاوره بدون کنکور – فراگیر پیام نور

رشته‌ي مشاوره یکی از رشته‌های گروه علوم انسانی است که جنبه کاربردی دارد و دروس آن بیشتر در زمینه رشد، ابعاد مختلف شخصیت آدمی و پیشگیـری از مشکلات و اختلالات به‌خصـوص مشکلات دانش‌آموزان و نوجوانان است. شخص مشاور‌ به‌ افراد آموزش‌ می‌دهد که‌ چه‌ کنند تا دچار بحران‌های‌ روحی‌ نگردند و راه‌ پیشرفت‌ و تکامل‌ را راحت‌تر و سریع‌تر طی‌ نمایند. بخش‌ دیگری‌ از فعالیت مشاوره‌ نیز شامل‌ حال‌ افرادی‌ می‌شود که‌ دچار بحران‌ شده‌اند و اکنون‌ نمی‌دانند که‌ چگونه‌ باید از بحران‌ مورد نظر عبور کرده‌ یا با آن‌ کنار بیایند در اینجا مشاور به‌ فرد مراجعه‌‌کننده‌ کمک‌ می‌کند تا بتواند بر بحران‌ موجود غلبه‌ کند. مشاوره‌ بیشتر جنبه‌ کاربردی‌ دارد و از تحقیقات‌ و داده‌های‌ روانشناسی‌ برای‌ حل‌ مشکلات‌ مردم‌ یاری‌ می‌گیرد؛ مردم‌ عادی‌ که‌ با بحران‌های‌ روحی‌ روبرو هستند.

یکی از رشته های پر طرفداری که بسیار متقاضی در دانشگاه های سراسری وآزاد دارد مجموعه مشاوره می باشد، که باید از طریق کنکور سراسری وارد شوند، قطعا ظرفیت محدود و نیز کتاب های بسیار شانس ورود به این رشته را دراین دانشگاه کم می کند، افرادی که خواستار ادامه تحصیل در رشته مشاوره درمقطع ارشد می باشند یکی از راه های ورود ان دانشگاه فراگیر پیام نور می باشد .

مجموعه رشته مشاوره گرایش های زیر را دارند : 

  • 1-مشاوره گرایش خانواده
  • 2- مشاوره گرایش شغلی
  • 3- مشاوره گرایش مدرسه
  • 4- مشاوره  توانبخشی

فردی که داوطلب این گرایش ها می باشد ، با ید سه  درس را مطالعه کند وسپس دریک آزمون شرکت کنند،حداقل نمره قبولی این ازمون برای هردرس 12 و نیز معدل فرد باد بالای 14 باشد تا بتواند شرط لازم برای قبولی دراین گرایش ها پیداکند،

نکته : برخلاف گرایش مدرسه که چهاردرس دارد ونیزدرازمونی که برگزار می شود درسی به عنوان زبان نیست برخلاف دانشگاه سراسری یا آزاد که بعد از آزمون فرد انتخاب شهر وگرایش می کند دراین آزمون فرد قبل امتحان گرایش وشهرخود را انتخاب می کند.

 

شرايط ثبت نام و پذيرش کارشناسی ارشد مشاوره بدون کنکور :

علاقمندان به تحصيل در دوره هاي فراگير در صورت داشتن شرايط زير، مي توانند به عنوان داوطلب مقطع كارشناسي ارشد در يك كـد رشـته امتحـاني ثبت نام و حداكثر در 20  كدرشته محل از دوره هاي كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور متقاضي ادامه تحصيل شوند.

الف) شرايط عمومي :

1- اعتقاد به دين مبين اسلام يا يكي از اديان تصريح شده در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران.

2- نداشتن عناد با نظام جمهوري اسلامي ايران.

توضيح: مصاديق عناد شامل:

  • مبارزه مسلحانه با نظام جمهوري اسلامي ايران.
  • داشتن وابستگي تشكيلاتي به گروهكهاي محارب.
  • پرداخت كمك مالي به گروهكهاي محارب، هواداري تشكيلاتي و يا عضويت در گروهكهاي مزبور آنها.
  • تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگي.

3- عدم احراز فساد اخلاقي.

  • توضيح: مصاديق فساد اخلاقي شامل: اعتياد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا ميباشد. تذكر: احراز شرايط عمومي داوطلبان درصورت نياز با استعلام از مراجع ذيصلاح قانوني است.

4- برخورداري از توانايي جسمي متناسب با رشته انتخابي

ب) مدارك تحصيلي مورد پذيرش براي ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

دارندگان مدارك كارشناسي پيوسته و يا ناپيوسته رسمي و بالاتر مورد تأييد وزارت و يا دانشجويان سال آخر دوره كارشناسي (به شرط فارغ التحصـيلي تا تاريخ 1396/11/30) مي توانند بدون توجه به نوع رشته تحصيلي كارشناسي خويش در يك رشته گرايش از رشته هـاي امتحـاني ثبت نام نمايند.

 


جهت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور کلیک نمایید


 

مشاوره تلفنی دانشگاه پیام نور

در صورتی که نیاز به مشاوره در خصوص رشته های دانشگاهی و یا شرایط دانشگاه های فراگیر پیام نور و … می توانید از ساعت 8 صبح الی 12 شب بدون پیش شماره و کد از تلفن ثابت با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…