رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی

رشته گریم
به اشتراک بگذارید

رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی از بهترین و پرطرفدارترین رشته های این دانشگاه است . هنر گریم در کشور ایران همیشه با تکیه بر فن و تجربه در حوزه تئاتر و سینما و تلویزیون حضور پررنگ داشته و هرگز از آموزش و اطلاعات آکادمیک برخوردار نبوده است . این کمبود همیشه و در موارد متفاوت از جمله در برخورد گریمورها با عوامل دیگر از قبیل کارگردان ، نویسنده ، نورپرداز و … که بیشتر اوقات پس از گذراندن دوره های آکادمیک در موقعیت شغلی  حرفه ای قرار گرفته اند احساس میشود . پس نیاز به بوجود آمدن یک دوره علمی کاربردی آکادمیک در این حرفه وجود دارد . رشته گریم علمی کاربردی در دوره کاردانی حرفه ای گریم در زیر گروه فرهنگ و هنر  و نیز با هدف پرورش گریمورهای متخصص و متعهد طراحی شده .


بیشتر بخوانید: معرفی رشته گریم بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی


رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی

در رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی با توجه به برنامه ریزی به عمل آمده ، هنرمندانی تربیت خواهند شد که هم آشنا به فن و هم متخصص به جهات متفاوت مربوط به این رشته هنری هستند . با توجه به پیشرفت روزافزون هنرهای نمایشی و تئاتر در ایران و کم بودن نیروهای متخصص  در این زمینه ، فارغ التحصیلان رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی میتوانند در گسترش این هنر نقش پررنگی داشته باشند و با همکاری دیگر متخصصان رشته های تئاتر و سینما و نیز تلویزیون ، در رشد وشکوفایی هر چه بیشتر و بهتر گریم  در این مرز و بوم موثر واقع شوند . مشاغل معرفی شده برای رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی میتواند به شرح زیر باشد :

 • دستیار گریم صحنه ، تلویزیون و سینما
 • پیرایشگر مو
 • بافنده مو ( ریش / سبیل / کلاه گیس و … )
 • گریمور عکس

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


ثبت نام رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی مبحثی مهم برای متقاضیان این رشته است . دانشگاه علمی کاربردی هر سال و در دو ماه مهر و بهمن اقدام به پذیرش متقاضی و جذب دانشجو میکند و این در دو مقطع کاردانی ( فوق دیپلم ) و کارشناسی صورت میگیرد . مهم است بدانید مدرک دانشگاه علمی کاربردی مورد تایید وزارت علوم است و کلاس های این دانشگاه برای افراد شاغل که از سهمیه مشاغل استفاده کرده اند در هر آخر هفته برگزار میشود و همچنین تنوع رشته ها باعث شده است که هر ساله تعداد زیادی متقاضی بدون کنکور و تنها بر اساس سوابق تحصیلی جذب دانشگاه علمی کاربردی شوند و البته ثبت نام رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی از مقاصد بسیاری از دانشجویان است و مسیر تحصیل را برای آن دسته از متقاضیانی که شرایط شرکت در کنکور سراسری و آزمون های اینچنینی را ندارند هموارتر خواهد کرد .


بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


دانشگاه علمی کاربردی

نکات شناختی مهم در رشته گریم

ثبت نام رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی در مبحث بالا مختصرا شرح داده شد اکنون اندکی به خصوصیات این رشته میپردازیم . افراد خواهان ثبت نام رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی باید دارای شرایطی خاص باشند و ویژگی های خاصی داشته باشند . مهارتها و توانمندی های حرفه ای فارغ التحصیلان رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی مختصرا به شرح زیر است :

 • گریم با سبک های متفاوت و خلاقانه مانند گریم فانتزی و گریم های ویژه
 • ایجاد تعامل گریمور با گریم شونده
 • چهره آرایی شخصی و عمومی
 • توانایی گریم های خاص برای پرتره عکس
 • شناخت عوامل تاثیرگذار با توجه به شخصیت پردازی در سینما و تئاتر
 • اصلاح / برش / رنگ و فر مو و تمامی اعمال متفاوت اجرایی بر آن
 • شناخت صحیح مواد اولیه و ابزار گریم وکاربرد صحیح آنها
 • شناخت نقاشی پرتره و کاربردش در گریم
 • بافت مو و انواع مدل مو

  بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


شهریه رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی

شهریه رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی نسبت به سایر دانشگاه ها بسیار کمتر است . دانشگاه علمی کاربردی یکی از مراکز گسترده تحصیل دانشجویان در سراسر ایران است که هر ساله افراد بسیاری به آن مراجعه میکنند . همه علاقمندان تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ، برای تحصیل در این دانشگاه باید شهریه بپردازند . افراد متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی باید از میزان شهریه آن در سال ۹۷ – ۹۸ مطلع باشند . شهریه رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی ۹۷ – ۹۸ در مقاطع مختلف تفاوت دارد که شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر است . شهریه ثابت تا اتمام تحصیل در کلیه ترم ها تغییری نخواهد کرد ولی شهریه متغییر با توجه به تعداد واحد های برداشته شده در هر ترم متغیر خواهد بود و همچنین مشمول افزایش شهریه سالانه هم هست .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


 

نکات مربوط به شهریه رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی

میزان شهریه رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی و کارشناسی ۹۷-۹۸ در این مقاله به اطلاع داوطلبان متقاضی تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی خواهد رسید . شهریه این دانشگاه ها هر ساله ده الی پونزده درصد افزایش قیمت دارد . میزان شهریه در مقطع کاردانی و کارشناسی متنوع است و شامل شهریه ثابت و متغییر است. همانطور که در قبل اشاره شد ثبت نام علمی کاربردی بدون کنکور تنها برای مقطع کاردانی صورت میگیرد . با توجه به شرایط این دانشگاه هر ساله شاهد ثبت نام افراد زیادی برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف این دانشگاه ها هستیم . شما عزیزان میتوانید برای انتخاب رشته علمی کاربردی ، انتخاب رشته کنکور ، و هرگونه مشاوره تحصیلی و راهنمایی با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


رشته گریم

لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی

لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی در سامانه آموزش علمی کاربردی در دسترس است و بصورت مختصرا به شرح زیر است :

 • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱۲ تهران
 • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱ کردستان
 • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴ تهران
 • مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت تولیدی محصولات صوتی و تصویری سروش
 • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱۱ تهران
 • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱ گیلان
 • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱ مازندران
 • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۲۶ تهران
 • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۲ مازندران

لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی به همین تعداد ختم نمیشود و شامل دیگر دانشگاه ها نیز میشود .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی برای بدون کنکور علمی کاربردی


رشته گریم در دانشگاه جامع علمی کاربردی

رشته گریم در دانشگاه جامع علمی کاربردی مبحثی چالش برانگیز برای بسیاری از متقاضیان است . دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشگاهی نیمه دولتی است که وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری میباشد . این دانشگاه در مهرماه سال ۱۳۷۰ به وجود آمد و شکل گرفت و امروزه بر اساس آمار وب سایت خود این دانشگاه ، دارای ۱۲۴۵ مرکز آموزشی و علمی در زمینه ها و رشته‌های متفاوت و گرایش های مربوط به توانایی های متفاوت در سراسر کشور است . بیش از ۲۰۰ مرکز علمی آموزشی این دانشگاه ها در تهران بوجود آمده . این دانشگاه با هدف پیشرفت سطح مهارتی و توانایی شاغلین بخش‌های متفاوت اجتماع و افزایش توانایی‌های حرفه‌ای علاقمندان مراکز آموزشی که فاقد تجربه کافی میباشند ، نسبت به برگزاری دوره‌های علمی کاربردی در مقاطع مختلف کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای فعال است .


بیشتر بخوانید: پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


دانشگاه علمی کاربردی

سخن آخر

هدف دانشگاه ، فراهم کردن موجبات مشارکت سازمان‌ها و ارگان های اجرایی دولتی و غیردولتی برای آموزش نیروی حرفه ای و متخصص و مورد نیاز بخش‌های متفاوت اجتماعی ، اقتصادی ، آموزشی و فرهنگی کشور است به صورتی که افراد بتوانند برای زمینه تحصیلی و کاری خود ، دانش و توانایی و مهارت لازم را کسب کنند . دانشگاه جامع علمی کاربردی مسئولیت برنامه‌ ریزی ، سازمان‌ دهی ، نظارت ، پشتیبانی‌های کارشناسی و سیاست‌گذاری‌های بزرگ و نیز نظارت و ارزشیابی و کنترل سایر مراکز و موسسات علمی کاربردی را برعهده دارد . سایر مراکز و موسسات عالی علمی کاربردی تحت نظارت این دانشگاه تأسیس شده است .و در آخر مهم است بدانید رشته گریم در دانشگاه جامع علمی کاربردی از گزینه های بسیار عالی برای متقاضیان علاقه مند به هنر و البته بدنبال تحصیل بدون کنکور است .


بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره تحصیلی آویژه

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

در این راستا مرکز مشاوره تحصیلی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Faculty of Applied Science 

رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 2 نظر:

 1. سلام ببخشید رشته گریم رو کدوم دانشگاه مشهد ب غیر از خبرنگاران داره؟ وهزینه ان ترمی چند است؟

  1. سلام
   دانشگاه های علمی کاربردی معمولا این رشته را به شکل بدون آزمون ارائه میدهند. هزینه تحصیل در این دانشگاه به نوع دوره و تعداد واحدهایی که در هر ترم میگیرید بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

9099072068 از سراسر ایران