نحوه ورود و استفاده از سایت صندوق رفاه دانشجویی

نحوه ورود و استفاده از سایت صندوق رفاه دانشجویی

یکی از سامانه هایی که ممکن است دانشجویان با آن بسیار سروکار داشته باشند، سایت صندوق رفاه دانشجویی به نشانی swf.ir است. این سامانه می تواند برای تمام دانشجویان در دانشگاه ها و مقاطع مختلف، مورد استفاده قرار بگیرد.

برای اینکه بیشتر با سایت صندوق رفاهی دانشجویی swf.ir آشنا شوید، توصیه می کنیم که این مقاله را حتما بخوانید تا با عملکرد سایت، نحوه ورود و استفاده از آن به خوبی آشنا شوید.

تعریف صندوق رفاه دانشجویی

صندوق رفاه دانشجویی، یک صندوق است که به دانشجویان در زمان تحصیل، تسهیلات مالی (وام) ارائه می کند. این صندوق که یک موسسه مالی است، زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و در مقاطع مختلف تحصیلی و دانشگاه های مختلف اقدام به ارائه تسهیلات مالی می کند.

بازپرداخت این وام ها 5 ساله و بدون سود است. البته دانشجویان برای دریافت این تسهیلات باید یک تا دو سند ضمانت را که در دفترخانه ثبت اسناد رسمی، ثبت شده است به صندوق ارائه دهند.

تعریف سایت صندوق رفاه دانشجویی

سایت صندوق رفاهی دانشجویی یک سامانه برای ارائه تسهیلات وام به دانشجویان است. دانشجویان برای دریافت وام مورد نیاز خود، باید وارد این سایت شوند. البته در سال های قبل دانشجویان از طریق واحد دانشگاهی خود اقدام به دریافت وام می کردند؛ اما امروزه تمامی دانشجویان می توانند از طریق این سایت وام خود را دریافت کنند.

پس با یک نگاه کلی به این نتیجه می رسیم که این سایت، یک سایت جامع بوده و ارائه تسهیلات مالی به دانشجویان را به صورت یکپارچه انجام می دهد.

تعریف صندوق رفاه دانشجویی

آدرس سایت صندوق رفاه دانشجویی

دانشجویان ورودی 99 به بعد برای دریافت وام صندوق رفاه دانشجویان، باید به سایت صندوق به نشانی bp.swf.ir مراجعه کنند. بنابراین نشانی این سایت www.bp.swf.ir است.

شما به عنوان یک دانشجو می توانید این آدرس را در نوار آدرس مرورگر خود درج کرده و وارد سامانه شوید. البته یکی دیگر از روش های ورود به این سامانه جستجوی آن در موتور جستجوی گوگل است.

امکانات سایت صندوق رفاه دانشجویی

سایت صندوق رفاه دانشجویی امکانات مختلفی دارد که شاید مهم ترین آن ها ارائه وام به دانشجویان باشد.

از دیگر خدمات این سامانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آیین نامه ها و قوانین مربوط به وام های دانشجویی

دانشجویان می توانند با ورود به سایت اصلی صندوق رفاه دانشجویی، گزینه مربوط به آیین نامه ها را انتخاب کنند. سپس می توانند تمامی آیین نامه های اجرایی برای دریافت وام های دانشجویی (شرایط دریافت وام، جدول سقف وام در مقاطع تحصیلی مختلف و…) را دریافت نمایند.

 • بخشنامه ها

دانشجویان می توانند بعد از ورود به سایت، گزینه بخشنامه ها را انتخاب کنند. سپس بخشنامه های موجود را با توجه به سال انتشار دریافت و مطالعه نمایند.

 • راهنمای تسهیلات

یکی دیگر از امکانات این سایت این است که دانشجویان می توانند با روند دریافت وام های دانشجویی این صندوق آشنا شوند. دانشجویان می توانند گزینه راهنمای تسهیلات را انتخاب کنند و تمامی فایل های آموزشی دریافت وام و موارد این چنینی را دریافت کنند.

 • دریافت تسهیلات

همان طور که گفته شد، مهم ترین امکانات این سایت، دریافت تسهیلات است. دانشجویان می توانند از طریق این سایت وام موردنیاز خود را دریافت کرده و اقساط آن را پرداخت نمایند.

نحوه ورود و استفاده از سایت صندوق رفاهی دانشجویی

نحوه ورود و استفاده از سایت صندوق رفاهی دانشجویی

دانشجویانی که برای اولین بار تصمیم دارند که وارد این سایت شوند، باید مراحل زیر را به دقت انجام دهند:

 • ابتدا نشانی سایت یعنی swf.ir را جستجو کنید تا بتوانید وارد سایت اصلی صندوق شوید. (بهتر است از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید.)
 • اگر قبلا در سامانه ثبت نام کرده باشید، نام کاربری و رمز عبور دارید؛ اما اگر ثبت نام نکرده باشید باید بر روی گزینه «ثبت نام دانشجوی جدید» کلیک کنید.
 • در این مرحله باید کدملی و تاریخ تولد را در جای خواسته شده، وارد کنید. سپس بر روی گزینه «جستجو» کلیک کنید.
 • اکنون شهری را که شناسنامه شما در آنجا صادر شده است، وارد کنید.
 • اکنون سایر اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و بر روی گزینه «دریافت کد صحت سنجی» کلیک نمایید. کد صحت سنجی به شماره همراه شما ارسال خواهد شد. این کد برای ثبت نام و تغییر رمز عبور در سامانه است.
  تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که شماره تلفن همراهی را به سامانه بدهید که حتما سیم کارت به نام خود شما باشد.
 • بعد از وارد کردن تمامی اطلاعات بر روی گزینه «ذخیره» کلیک کنید.
 • اکنون مراحل ثبت نام شما تمام شده است و می توانید با وارد کردن کد ملی هم به عنوان نام کاربری و هم رمز عبور وارد سامانه شوید.
 • بعد از اولین بار که وارد سامانه شوید، باید رمز عبور خود را تغییر دهید.
 • بعد از اینکه ثبت نام شما تمام شد و درخواست دریافت وام دانشجویی را به سامانه دادید، دانشگاه محل تحصیل شما باید شما را به عنوان یک دانشجو در این دانشگاه تایید کند. بعد از تایید دانشگاه، امکان دریافت وام برای شما وجود خواهد داشت.

امکانات سایت صندوق رفاه دانشجویی

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سخن آخر

دانشجویان دانشگاه ها، مخصوصا دانشجویانی که واحدهای عملی زیادی دارند و در دانشگاه های غیردولتی و شهریه محور تحصیل می کنند، برای پرداخت شهریه خود می توانند از صندوق رفاه دانشجویی وام دریافت کنند.

در سال های گذشته دانشجویان از طریق دانشگاه خود اقدام به دریافت وام می کردند؛ اما امروزه دانشجویان می توانند با ورود به سایت صندوق رفاه دانشجویی به نشانی swf.ir درخواست خود را ثبت کنند. تمامی امور مربوط به وام (درخواست وام، پرداخت اقساط و…) از طریق همین سامانه انجام می شود.

با توجه به توضیحاتی که داده شد، امیدواریم سوالی باقی نمانده باشد؛ اما اگر به راهنمایی بیشتری در مورد این سامانه یا سایر سامانه های دانشگاهی نیاز داشته باشید، می توانید با کارشناسان ما در آویژه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آدرس سایت برای ثبت نام وام دانشجویی چیست؟

آدرس سایت www.swf.ir است. در مقاله جزئیات ثبت نام ارائه شده است.

لینک ثبت نام وام دانشجویی در کدام قسمت سایت صندوق رفاه قرار گرفته است؟

برای ورود به لینک ثبت نام وام دانشجویی باید از طریق منوی میز خدمات وارد قسمت ویژه دانشجویان و سپس پرتال دانشجویی شوید که در متن مقاله راهنمای تصویری آن موجود است.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

نحوه ورود و استفاده از سایت صندوق رفاه دانشجویی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید