شرایط اخذ ویزای کار در کشور آلمان را بدانید

ویزا کار آلمان
به اشتراک بگذارید

اگر قصد دارید به کشور آلمان مهاجرت کنید ٬ نیاز است از شرایط و مدارک اخذ ویزا کار آلمان و بطور کلی حقوق و مزایای زندگی در این کشور اطلاعات بیشتری کسب کنید٬ در ادامه با ما باشید

ویزای کار آلمان

کشور آلمان در مورد صدور ویزاها به صورت فوق العاده و ویژه برای بعضی مشاغل ویزاهای کاری صادر می نماید که از شروط اصلی آن دانستن زبان آلمانی و یا انگلیسی است اما نکته ی مثبت آن این است که مدرک زبان نیاز نیست.  ولی درصورتی که مهندسین تسلط بر زبان آلمانی یا انگلیسی را داشته باشند می توانند طی یک پروسه ی ۶ الی ۸ ماهه ویزای کاری آلمان را اخذ کنند. سن زیر ۳۸ سال، فرد برای دریافت ویزای کار در آلمان بسیار موثر است.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای جستجوی کار در آلمان :

  • رزومه ی کامل شخص متقاضی به زبان آلمانی
  • ۶ قطعه عکس (خانم ها بدون حجاب – آقایان با کراوات) ۳٫۵ در ۴٫۵
  • کپی رنگی از پاسپورت (امضا شده)
  • ترجمه شناسنامه
  • تمام مدارک دانشگاهی به همراه ریز نمرات آن
  • سوابق کاری و بیمه در صورت وجود

مدارک جانبی که می تواند به رزومه کاری شما کمک نماید شامل: تحقیق و مقاله، کتاب و پایان ‌نامه، ثبت اختراع، دوره های آموزشی … (در صورت وجود) همچنین توجه داشته باشید که سابقه ی کار بلند مدت در گرفتن ویزای کاری به متقاضیان کمک بیشتری خواهد نمود

شما پس از اخذ ویزای کار در آلمان وارد این کشور شده و فرصت شش ماهه ای جهت یافتن کار مورد نظر را دارید. مشاورین مجرب موسسه پس از ورود شما تمامی شرایط را برای مصاحبه های کاری و استخدام محیا می سازند ، و ویزای شما تمدید خواهد شد و شما موفق به دریافت Blue card کشور المان می شوید.

حقوق و مزایای کار در آلمان :

در کشور آلمان، میزان حقوق کارمند یا کارگر در قرارداد استخدام قید و جزئیات دیگر، مربوط به تجدید نظر در حقوق (افزایش های پیش بینی شده با توجه به افزایش هزینه های زندگی) نیز در آن منظور می شود. میزان حقوق در قراردادهای کاری معمولا به طور کلی بیان می شود؛ یعنی قبل از اعمال کسورات و مزایا، مالیات ها و تامین اجتماعی. حقوق افراد معمولا به صورت ماهیانه پرداخت می شود، هر چند ممکن است بسته به نوع کار پیشنهادی در قرارداد، بر پایه ساعتی، ماهیانه یا سالیانه ذکر شود.

به هر حال چنانچه در قرارداد شما حقوق سالیانه ذکر شده باشد، باید آن را تقسیم بر ۱۳ یا ۱۴ نمایید تا به پرداختی ماهیانه برسید .رقم دقیق به این بستگی دارد که پاداش ها و مزایا چگونه محاسبه شده اند. نکات کلی مانند پرداخت حقوق به بانک یا حساب پستی و تاریخ پرداخت حقوق معمولا در شرایط استخدام آورده می شوند.

توجه داشته باشید، یک برگه پرداخت حقوق به شما ارائه می شود (بیشتر شبیه به سندی یک صفحه ای است) که حقوق، مزایا و هرگونه حق بیمه یا پرداخت خاص با جزئیات در آن شرح داده شده است و مالیات و هرگونه کسورات دیگر را نیز ارائه می دهد (هم سهم شما و هم سهم کارفرما) به طور کلی میزان حقوق افراد در آلمان سالی یکبار حوالی نوامبر یا دسامبر بازنگری می شود و افزایش پرداخت ها از اول ژانویه سال آینده اعمال می شود. علاوه بر افزایش حقوق توافق شده عمومی، ممکن است به برخی کارکنان افزایش حقوق اندکی به علت “حسن انجام کار” تعلق گیرد اما مقدار بودجه کلی موجود برای چنان مواردی پس از بررسی دقیق توسط شورای کارکنان تعیین می شود.

  • حقوق ۱۳ ماهه و پاداش

اکثر کارفرمایان در آلمان حقوق سالیانه کارکنان خود را در ۱۳ (و برخی اوقات ۱۴) نوبت و نه ۱۲ نوبت پرداخت می کنند. اگر در قرارداد استخدامتان “پاداش تعطیلات” ذکر شده باشد، این معمولا بدان معنی است که نصف حقوق ماه سیزدهم در تابستان (معمولا در ماه جولای) و نصف دیگر در پایان سال پرداخت می گردد.

در برخی از سمت های مدیریتی، حقوق کامل ۱ ماه، یکبار در جولای و بار دیگر در پایان سال یا در ماه دسامبر یا اوایل ژانویه به عنوان حقوق ماه چهاردهم پرداخت می شود. در هر حال حقوق سالیانه مذکور در قرارداد شما مهم ترین رقم می باشد. این رقم را بر ۱۳ یا ۱۴ تقسیم کنید تا حقوق کامل ماهیانه شما مشخص شود .در اولین و آخرین سال استخدام، در صورتی که یک سال کامل کار نکرده باشید، حقوق ماه ۱۳ و “پاداش تعطیلات” به تناسب مدت کار پرداخت می گردد. برخی از کارفرمایان به طور داوطلبانه پاداش اضافه سالیانه برای کارکنان خود در نظر می گیرند که براساس عملکرد انفرادی کارکنان یا سود خود کارفرما تعیین می شود.

در صورت نیاز به مشاوره کسب و کار ٬ مشاوره شغلی ٬ اخذ ویزا کار آلمان یا سایر کشورهای مورد نظر ٬ آزمون های استخدامی و … هم اکنون می توانید از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

شرایط اخذ ویزای کار در کشور آلمان را بدانید

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط اخذ ویزای کار در کشور آلمان را بدانید

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068